488
  • Viet
    #1
    Mé nem fogják föl az emberek h nincs bárka? Akkora hajot nem lehet épiteni elentmond a fizika és a természet törvényeinek. Szép történet de nem lehet igaz. Minednki aki ez után kutat inkáb keresen vmi hobbit mert igy az életét pazaroja
  • Viet
    #2
    O és özönviz sem lehetett mert akor maratak volna nyomia de nincsenek. Ez olyan lene mint a Görögországi tüz ott megvanak a kiéget erdök meg a szétégett holtestek. De enél az esetnél nincs mert nem történt meg soha.
  • opeca
    #3
    A fizika és a természet törvényei?

    Ugyan, azok mindig változnak, ezek talán inkább csak a fizikusok törvényei, de mind meg fog dőlni...
  • opeca
    #4
    A második hozzászólásod még jobban übereli az első hülyeségét.
    Számos különböző feltételezés, "közvetlen bizonyítékokkal való feltételezés", elmélet állítja, hogy megtörénhetett az Özönvíz.

    Nah persze nem olyan mértékű mint ahogyan az a Bibliában szerepel, de mindenképpen jelentős lehetett.
  • dronkZero
    #5
    Láttam egy dokumentumfilmet, ami arról szólt, hogy valamikor az őskorban (fogalmam sincs, pontosan mikor) a Fekete-tenger édesvizű tó volt, a partja meg elég sűrűn lakott (az akkori viszonyokhoz képest. Jégkorszaknak vége lett, olvadt a jég, emelkedett a tengerszint. Aztán a Földközi-tenger egyszercsak betört a Fekete-tenger medrébe, egy pillanat alatt 100-150 méterrel megemelve a víz szintjét. Az akkori embereknek (legalábbis az ottaniaknak) ez eléggé világvége hangulatot árasztott. Aztán szájhagyomány útján terjedve szépen beépült a különböző eredetmítoszokba.
    Szerintem ez a verzió egészen jó magyarázat lehet. A bárka, meg a többi sallang meg már csak a mese része. (Valamivel meg kellett magyarázni, hogy ha világvége volt, akkor ugyan miért nem pusztult ki a Föld...)
  • m1c1mack0
    #6
    "ezek talán inkább csak a fizikusok törvényei, de mind meg fog dőlni..."
    Te mar latom erzed a fenyt a testedben :D
  • bvalek2
    #7
    Miért szórakoznak ezek műholdakkal?
    Miért nem MENNEK ODA, és NÉZIK MEG?
  • kernerster
    #8
    Aha én is láttam a flmet, a NG-on volt még anno(lehet hogy még most is?) Amikor a Földközi áttörte a Boszporuszt állítólag 1000 km-re is lehetett hallani a hangot. Amikor megtörtént a víz eláraszotta a medencét és az ottlakóknak naponta kb 7 km-t kellett megtenni a vízszint emlkedés miatt. Ami nem is tűnik soknak de ha belegondolunk hogy állandóan hallották a robajt, és nem tudtak úgy elaludni hogy azt mondhassák hogy amíg alszanak nem éri el őket a víz. Lehet hogy az istnek büntetésének tartották, akik vzbe akarták őket folytani.

    Ja és a legérdekesebb: A KÖZVETLEN BIZONYÍTÉKOK. Ott ahol ma 50 m-es víz van őskori tűzhelyek vannak.
  • Inquisitor
    #9
    EZ a kérdés már előző a témával kapcsolatos híreknél is felmerült :)

    Aztán találnak egy lezuhant Predátor hajót tele cuppogos vicces tojásokkal. :P
  • Mister
    #10
    Katonai terület, nem lehet csak úgy oda menni.
    Nem véletlenül védik így, az tuti.
    Képzeld, ha bebizonyosodik, hogy az a bárka... Az Egyháznak nagyon szája lehet.
    De képzeld, ha bebizonyosodik, hogy nem az a bárka... Az Egyház újabb lehetőséget veszít el...
    Nem egyszerű :)
    Amúgy szerintem nem az.
  • eax
    #11
    "Ugyan, azok mindig változnak, ezek talán inkább csak a fizikusok törvényei, de mind meg fog dőlni..."

    Ez most ironia, vagy tenyleg komolyan gondolod?
  • assdf
    #12
    És mond csak 3-4 ezer év múlva mi fog megmaradni a te görögországi tüzedből?
    Persze lessz holtest, néhány millió mert ugye annyit még elmetnek annyi idő alatt arrafelé, az erdő kinő újból az meg ohgy találnak majd néhány összekormolódott falevet még nem fog bizonyitani semmit sem. Igy aztán ha nem lesz irásos emlék róla, akkor a mostani görögországi tüz, maximum egy legenda lesz 3-4 ezer év múlva.
  • opeca
    #13
    Nem irónia, komolyan gondolom.
    Túl bonyolult a világ és túl keveset tudnak az emberek ahhoz, hogy olyan törvényeket alkossanak, melyek akárhány változóval ellátott környezetben is működnek.

  • Alien69
    #14
    Ebből a kis tábortűzből szinte semmi se marad! Ha mégis, az max az antarktisz jegében esettleg ki lesz mutattható. De, ez a tűz nem sokat számít, legyalulják a területek egy részét, és végre megindulhat az építkezés, a gyujtogatók (és megbízóik) legnyagyobb örömére. Ergo, csak nagyon kis területenmarad nyoma hosszutávon ennek a tűz esettnek.
  • Alien69
    #15
    Szvsz, meg elég naív vagy. Persze, csúnyábban akartam fogalmazni, de felesleges. Örülök, hogy TE ilyen bölcs, okos ember vagy.
    Esettleg hajóépitő is vagy? NEM. Szerintem, csak valaki bemagyarázott Neked valamit, és azt szajkózod, túl sok alap nélkül. Az emberiség nem egy dolgot "elfelejtett", és csak a régészeti kutatások kezdenek sejtettni valamit is, egyáltalán. A Piramis-okat se nagyon tudják biztossan, hogyan emelték. Azért, mert MA a jelenlegi technikánkkal nem tudunk akkora hajót épiteni, amekkorát elgondolsz, az más kérdés. De, az, hogy mit írnak a Biblia-ban, egy dolog, nem biztos, hogy tényleg szó szerint kell mindent érteni. Lehet, hogy nem a föld összes állata került fel oda, ha pl azt feltételezzük, hogy amit a filmben is emlegettnek, átszakadt egy természetes gát. Egy nagyobb család csinált egy (nagy) hajót, és felvitte rá az összes jószágait, de késöbb ez átíródott, és esettleg a kapitányt Noe-nak hívták.
  • Polemius
    #16
    - A természet törvényeit nem a 'fizikusok' (tudósok, kutatók talán) alkotják. Azok csak úgy vannak. És nem igen változnak a jelek szerint.
    - A 'fizikusok' ezeket a törvényeket leírják, modelleket állítanak fel rá.
    - Az, hogy ezek változnak, nem az jelenti, hogy pl. ami eddig lehetetlen volt az lehetségessé válik.
    - Az, hogy nem tudjuk _pontosan_hogyan_ vittek véghez valamit, nem azt jelenti, hogy ne tudnánk _valahogyan_ megvalósítani, vagy ne tudnánk megmondani ők miként csinál_hatták_, pusztán nincs róla információnk, valójában milyen megoldást alkalmaztak.
  • AranyKéz
    #17
    Mert nincs mit megnézni.
  • AranyKéz
    #18
    Nincs az a kurva fából készült hajó ami elbír több millió fajt.

    << De, az, hogy mit írnak a Biblia-ban, egy dolog, nem biztos, hogy tényleg szó szerint kell mindent érteni. >>

    Valószínűleg, mivel azt is írja benne hogy nem tudhatjuk merről fúj a szél.
  • AranyKéz
    #19
    Itt lehet nézegetni hogy hova gondolják az emberek. Elég röhejes hogy milyen szórása van.
  • Newfronter
    #20
    Pedig simán elbírhat, egy precíz építéssel.
  • Newfronter
    #21
    És ha mégis van?
  • barret
    #22
    Tenger szint felett 4660 meter? Ez rohej.
    Noe hogy vitte fel olyan magasra,talan a hatan?
  • Newfronter
    #23
    Mivel az özönvíz elég nagy volt és addig is simán felért, így ott tehette le a hajót a víz.
  • Tecnamo
    #24
    Viet, olvass több könyvet...
    Özönvíz volt, amit szájhagyomány útján, és geológiailag is be lehet bizonyítani. Aki aztmondja h nincs azzal nagy baj lehet, vagy csak tájékozatlan.
    1. bárka. Ha megtörtént akkor úgyvolt ahogy a Biblia leírja, vagyis aztis leírja h Isten építette, Noé csak a segítő kéz volt. Vagyis aki képes egy világot megalkotni, az egész világot gondozni (nem, a természet magától nem képes épen maradni, márcsak az átkozott törvények miatt is (egy kupac homokból sose lesz vár, de a várból nagyon hamar lesz egy kupac homok) minden a legegyszerűbb létformára törekszik, ezen kár vitatkozni (az evolúció elméleteis itt bukott meg...)
    2. Özönvíz. Iszonyatos erők dolgoztak akkor, a föld alól tört elő hatalmas mennyiségű víz a nyomás hatására, ekkor alakultak ki a kontinensek (lehet vitatkozni, de Indonéziai szigetek 1 nap alatt 6-8m-t csúsztak odébb...), ez magyaráz rengeteg régészeti leletet (pl dinoszauroszok szanaszét szóródását, a mammutok épen maradt példányait, a grand canyont (hiába mondanak több millió évet a kőzetek egyértelműen mutatják h gyors volt az erózió, csak vannak emberek (mint pl Aranykéz) akik minden erejükkel Isten ellen küzdenek) és még sorolhatnám...)
    3. állatok. Megint Isten létét kell felvessük ahhoz h fogalmunk legyen arról h mitörtétn, aki nem hiszi, az neis folytassa az olvasást. Az aki képes megteremteni egy ilyen változatos és lenyűgöző faunát, akkor képes irányítani is őket, és az özönvíz után helyet keresni nekik. Ennyi. Hittel minden értelmet nyer. A kételkedők pedig élenek a bizonytalanságban, és küzjenek az igazsággal. De azzal nem megy senki előre.

    Imádkozom érted Aranykéz.
  • Tecnamo
    #25
    Még annyi h senki se mondta h az özönvíz előtt a mount everest vagy egyéb hegyláncolat lett volna a legmagasabb, vagyis lehet h csak dombok voltak mindenhol (400-500m-re gondolok). És ha figyelembe vesszük a föld legmélyebb pontját (Marianna-árok, 11000m) akkor egyértelművé válik h hol van az a sok víz, miért tudta a kialakuló hegyeket ellepni, és h kerülhetett a bárka 4600m magasra. De aki tagadja a z özönvizet annak lehet akármit mondani, nemfog hinni.
  • opeca
    #26
    "- A természet törvényeit nem a 'fizikusok' (tudósok, kutatók talán) alkotják. Azok csak úgy vannak. És nem igen változnak a jelek szerint."

    Ugyan, sehol nem írtam, hogy a fizikusok alkotják. Én annyit írtam, hogy rendre megpróbának bizonyos emberek valami törvényszerűséget keresni a világban, aztán mindig kiderül, a törvény, amit alkottak rá nem jó, mert vannak esetek, mikor az adott törvény nem működik.

    "- Az, hogy ezek változnak, nem az jelenti, hogy pl. ami eddig lehetetlen volt az lehetségessé válik."

    Lehetséges, lehetetlen, nagyon elvont fogalmak. Kerüljük a használatát, mert ez mindig az adott kor függvénye. Talán ha az ókori tudsoknak felvetted volna a számítógép lehetőségét, elképzelhetőnek tartották volna. Biztos, hogy nem. Ma viszont mindennapi használati tárgy.

  • Scroll
    #27
    "Noe hogy vitte fel olyan magasra,talan a hatan?"
    LOL!

    Nem vagyok egy nagy biblia olvasó és akkor még sokat mondtam, de emlékeim szerint nem ott építette meg, hanem csak ott kötött ki.

    A nagy hajókról meg csak annyit, hogy talán a Discoverin láttam egy adásban, hogy a Kinaiak akkora hajókat építettek, amelybe 5-ször is a belefért a lenagyobb Kolombusz kori hajó...

    Egyébként én sem hiszek a legendában abban a formában ahogy az le van írva. Az úgy ahogy van hülyeség. Akkor inkább hiszem, hogy földönkívüli űrhajón menekültek meg Neo-ék akarom mondani Noe-ék... :)
  • Polemius
    #28
    "Szájhagyomány útján" nem sok mindent lehet igazolni.
    Geológiailag meg nem igazolták az 'özönvizet'.
  • Polemius
    #29
    opeca:
    "A fizika és a természet törvényei?

    Ugyan, azok mindig változnak, ezek talán inkább csak a fizikusok törvényei, de mind meg fog dőlni..."

    "Ugyan, sehol nem írtam, hogy a fizikusok alkotják."



    "Lehetséges, lehetetlen, nagyon elvont fogalmak. Kerüljük a használatát, mert ez mindig az adott kor függvénye. Talán ha az ókori tudsoknak felvetted volna a számítógép lehetőségét, elképzelhetőnek tartották volna. Biztos, hogy nem. Ma viszont mindennapi használati tárgy."

    Kevered az elképzelhető/elképzelhetelen és a lehetséges/lehetlen fogalmakat.
  • wanek
    #30
    "Ha megtörtént akkor úgyvolt ahogy a Biblia leírja, vagyis aztis leírja h Isten építette, Noé csak a segítő kéz volt. Vagyis aki képes egy világot megalkotni, az egész világot gondozni" - saját magadat is cáfolod. Ha isten képes világot megalkotni segítő kéz nélkül, akkor egy bárkához már csak nem lesz ilyenre szüksége... MEGALOL! A többi szintén, amit írtál.
  • HUmanEmber41st
    #31
    Nah a sok okos.. Még az afrikai törzseknek is megvan az özönvíz legendájuk.
    Minden ma élő nép ismeri az özönvíz történetét.
    Minden monda úgy kezdődik, h az istenek megharagudtak az emberekre, de egy kiválasztottat figyelmeztettek és ez valamilyen csónakot- hajót építve túlélte az özönvizet.
  • Newfronter
    #32
    Isten itt a földön emberek által végzi el amit tenni akar általában, régebben voltak közvetlenebb dolgok is.
  • Newfronter
    #33
    Egy ilyen megtörtént eset van ami a Bibliában van, a többi kitaláció. Vagy úgy is mondhatnám hogy a többi özönvíz legenda ennek a kicsorbítása.
  • HUmanEmber41st
    #34
    Az ne zavarjon, h a Bibliától független a világ összes özönvíz története..
  • Newfronter
    #35
    Éppen ezért nem igaz a többi özönvíz történet.
  • Tecnamo
    #36
    Hm, nem tudom h te hogyan látod, de tudtommal mindenki a rá bízott mukát végzi. A főnököd megmondja h mit mikorra készíts el, és te megcsinálod. A cégvezető dolga a sikeresség, a haszon elérése, ezért küzd nap mint nap.
    Noéis csak a dolgát végezte.
    És egyébkéntis, Isten Noénak tett szivességet azzal h a családját megmentette...
    A de nem ez a lényeg, hanem lássuk meg végre az igazságot. És ezt csak úgy lehet hha kiismered mind a 2 oldalt (a helyest, és a helytelent).
  • Polemius
    #37
    "nem ez a lényeg, hanem lássuk meg végre az igazságot. És ezt csak úgy lehet hha kiismered mind a 2 oldalt (a helyest, és a helytelent)."

    Na, ezt kicsit magyarázd el, mit értesz rajta.
  • wanek
    #38
    Te is egy olyan szentfazék lehetsz, mint Newfronter. Isten, mint cégvezető... Valami jobb hasonlatot is írhattál volna.
    Egyébként meg micsoda nagylelkűség! A "mindenható" tesz a sameszának egy kis szívességet, a többi meg hadd pusztuljon. Ez igen! Imádkozz csak hozzá, mert "megérdemli"! MEGALOL!!!
  • Newfronter
    #39
    Ha az életedet Isten nélkül éled, akkor nézd meg mire jutsz majd magad. És az életed végén meg forgolódsz a halálos ágyadon, mert félsz a haláltól. Pedig van egy szebb út is, ez az út az hogy az életed nem ér véget a földi halállal. Erre természetesen mindenki rájön a halála után, csak akkor már késő lesz sajnos.

    Azért kellett pusztulnia a többi embernek mert elfordultak Istentől, kb úgy éltek mint ma az emberek nagy része(Istent káromolva, egymást bántva, stb...).
  • Tecnamo
    #40
    Polemius: Józanul (és nem elvakultam) csak akkor tudsz dönteni valami mellett hha ismered a másik oldal nézetit, vagyis a Biblia szerinti történeteket, és a világi nézeteket is kiismered...

    wanek: Igen, én Isten hívő ember vagyok, és igenis elhiszem h létezik Isten, és boldog vagyok. Tudom h honnan jöttem, aztis tudom h hová tartok, és közben van valaki akibe kapaszkodhatok.
    Mivel nem ismered a Bibliát, ezért aztse tudhatod h miért történt az özönvíz. A saját tudatlanságodat bizonyítottad be. Ugyanis annyira elhatalmasodott a gonozság a földön h Isten kénytelen volt elpusztítani az embereket. Nem ő akarta, az ember akarta még a bűnbeesésnél... Persze megint lehet vitatkozni h nem így volt, meg nem hiszem el ("ha annyi hited lenni mint egy mustármag, hegyeket tudnál elmozdítani"), de mégis van aki elhiszi, és meri leírni. Én ilyen vagyok. Mindig szeretek a dolgok mögé nézni.