482
  • dronkZero
    #242
    A depressziónál megváltozik az agy kémiai működése, vagy mi. Szal nem ám valami kis hiszti az...
  • wanek
    #241
    "érzed, amit szerencsétlen ürge érez a székben - pedig nekem még életemben nem fúrták a fogam" - akkor honnan tudod, hogy valóban azt érzed, amit az "ürge"? Hiszen nincs is összehasonlítási alapod.

    "Az is TKÉ, ha látom, hogy valaki eszi a friss gyümölcsöt, és szinte én is érzem az ízét?" - ez sokkal inkább spontán feltételes reflex. Esetleg jó képzelőerő kérdése. Ha ennyire erősen hatnak nálad az ingerek, akkor sosem lesz probléma majd nálad azzal, hogy nem lesz elég nedves a szád, elég lesz csak citromra gondolnod :)
  • Epikurosz
    #240
    "Szokott jelentkezni ekkor egy furcsa dübörgés szerű hang, vagy egy fajta rezgés. "

    Na, ja, a horkolás rezgéssel meg dübörgéssel jár.
  • teki007
    #239
    Az is TKÉ, ha látom, hogy valaki eszi a friss gyümölcsöt, és szinte én is érzem az ízét? És ahhoz mit szóltok - godnolom mindenkinek ismerős az érzés - mikor beülsz a fogorvosi váróban és hallod a fúró hagját, érzed, amit szerencsétlen ürge érez a székben - pedig nekem még életemben nem fúrták a fogam. Valószínűleg nem ugyanaz, mintha az én fogsoromat látnám, hogy piszkálják, de attól az érzés megvan. És ha tudományosan tudják bizonyítani, attól még nem lesz képes rá minden ember, hogy átérezze más érzéseit, vagy éppen a saját, de igazából mégsem a saját testén végzett kísérleteket, merthogy vallomások szerint azt érezték, amit láttak... szerintem túlságosan koncentráltak a feladatra.
    De ezzel is úgy vagyok, mint a depresszióval... addig nem tudom elhinni, hogy tényleg betegség, és nem habi, amíg át nem élem - remélem soha nem kerül rá sor - de nem zárom ki az esélyét, hogy egy komoly probléma az is a mai világunkban.
  • Epikurosz
    #238
    A fene egye meg. Úgy jártam, mint Jedlik Ányos pap, a dinamó feltalálója.

    Már évek óta meg akartam ezt valósítani:
    http://dunatv.hu/cikk.html?id=80510 de nem volt rá tőkém.

    "csodálkozom, hogy senki másnak nem jutott eszébe" - mondja a pasas. Nem a francot!
  • bandypappa
    #237
    A volt lakótársam 6 évig intavénásan heroinozott, 2 alkalommal újra is kelett éleszteni, de már 3 éve tiszta, és most linuxos rendszerekkel foglalkozik. Ö elmesélt pár esetet a halucinációról. Néztek egy hororfilmet még régebben, közbe lötték magukat, hazafele meg rohantak éjszaka, mert azt látták, hogy végtagokat dobálnak ki az ablakokon, és ez rohadtul valóságos volt neki. Deznek üzenném hogy sokfajta elmélet van a világ törvényszerüségeiröl, csak nehéz kiválasztani a valósat. Látom sok szabadidiöd van, nekem is nemsokág kezdödik a tanulás. Mikikéröl meg annyit, hogy EKKORA TAPLÓT MÉG NEM HORDOTT A HÁTÁN A FÖLD. Olvastam a honlapját és a kommentjeit, vitatkoztam is vele, szerintem ö hivatásos kötekedö, aki közel állhat egyes szektákhoz. Nem lehet meggyözni, csak az a jó, amit ö elgondolt. Általánosságban elmondható hogy aki egyszer akadályozóként lépett fel az ujra és ujra igy fog viselkedni hogy ezáltal hivja fel magára a figyelmet. Az akadályozás igen sulyos problémát jelenthet a csoport számára, hiszen gyakorlatilag lehetetlenné tehet mindennemü elörelépést. Ez a majom nem képes a fejlödésre, az a baja, hogy rossz idöbe született, mert inkvizitorként írtaná a népet, aki nem hisz istenben. Csak az a baj, hogy azt érti meg, ami az ö kis világába belefér. Családod van, igy 30-on felül? Remélem a gyerekeidet nem erre fogod tanitani. Egyik aláirásban olvastam ezt és ez pont rád illik mikike: Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel. Remélem elfogadod egyszer azt, hogy nem csak neked van igazad, és a véleményedet nem mindjárt vulgárisan közlöd.
  • wanek
    #236
    Eddig is ez volt az álláspontom.
  • dez
    #235
    Amúgy úgy látom, kicsit azért finomítottál az álláspontodon... :)
  • dez
    #234
    Fogd már fel végre, hogy én nem élek drogokkal, azért nem vagyok drogos.
  • wanek
    #233
    "Fenntartod a jogot, hogy csak te sértegethetsz másokat?" - ha jól vettem ki a szavaidból, akkor számodra a "drogos" titulus sértésnek számít. Ez az én fogalmi rendszerem szerint nem több és nem kevesebb, mint ha valakire azt mondják, hogy "dohányos", az meg ugye nem sértés. Az már teljesen más lapra tartozik, hogy én hogyan itélem meg a drogosokat (és az alkoholistákat is).

    Már megint kevered a dolgokat. Féligazságokat a képzelgéseddel kutyulsz.
    Akkor első kézből pontosítva, bár ennek köze sincs a topichoz:
    - a relativitáselmélet hibás
    - a kvantumelmélet rossz magyarázat a jelenségekre
    - a klasszikus fizika a mindennapok világában jól működik

    PS: ezekről nem vagyok hajlandó vitázni, csak a pontosítás végett írtam le az álláspontomat.
  • dez
    #232
    Fenntartod a jogot, hogy csak te sértegethetsz másokat? Főleg igaztalanul?
    Te magad jelentetted ki, hogy a relativitás-elmélet is hülyeség, és a kvantummechanika is, továbbá hogy szerinted a klasszikus fizika a mérvadó máig. És így tovább. Akkor mi a probléma?
  • wanek
    #231
    Eldönthetnéd magadban, hogy mit is akarsz mondani. Te jöttél elő a személyeskedéssel, nem én találtam ki. A "szűkagyúság" pedig kifejezetten pozitív jelző, igaz? Persze csak akkor, ha te használod. Legalább érvelni tanulnál meg a ködös agyaddal.

    "Viszont amiket írtam róad, te magad írtad, és büszkén vállalod" - és ha már hazugság, hol és mikor állítottam én ilyet, különösen büszkén vállalva:
    "a valóság az, amit a helyi hatóság annak tart"
    Más topicokból szemezgetve további példákat is előhozhatnék.
  • dez
    #230
    Nem "személyeskedés", hanem hazugság. Csak ennyi.
    Viszont amiket írtam róad, te magad írtad, és büszkén vállalod. Van egy kis különbség.
  • wanek
    #229
    Te engem rendszeresen sértegetsz, és az természetesen soha nem személyeskedés. Ha én azt mondom, hogy drogos vagy, az viszont már mindennek a teteje. Fura értékrended van neked.
  • tpeterr
    #228
    Az én agyamban is van winamp, mert én is letudom játszani a zenéket a fejemben, sőt, még egy zeneszerkesztő is, mert kreálni is tudok magamnak. :-)
  • tpeterr
    #227
    Hát nem lesz egyszerű. A tudatos álmodozásomon azért még jócskán kell csiszolni. A legutóbbi álmom nagyjából példázza is, hogy milyen szinten is állok ezzel. A lényeg nagyjából annyi volt, hogy arra gondoltam, milyen jó lenne összejönni egy feka vagy egy ázsiai lánnyal. Amikor elaludtam, akkor az álmomban szerepelt is egy ázsiai lány, de ezenkívül minden összefüggéstelen volt (a környezet is, a többi szereplő is, meg a cselekmény is).

    Bárki írhat módszereket, én hajlandó vagyok kipróbálni. :-)
  • dez
    #226
    Amúgy - bár tudom, hözhely, és már más is írta - de érdekes lenne, ha minden ismerősöd veled együtt absztinens lenne... Ja, hogy az alkohol nem kábítószer. Ja, hogy szerinted a valóság az, amit a helyi hatóság annak tart... Tudod, vannak országok, ahol az alkohol a tiltott. Valahol meg egyik sem, csak a legveszélyesebb, legaddikvívebb anyagok.

    Nos, akkor tehát, te abszinens vagy? Mikor ittál utoljára. Ugyanis én abszinens vagyok jópár éve. Ugyanúgy nincs alkoholra szükségem, mint ahogy drogokra sem. Akkor ki is a tisztább kettőnk közül?
  • dez
    #225
    Akkor nem itt beszélgetnék veled értelmetlenül.
    Nem gondolod, hogy komoly szűkagyúságra vall, hogy aki máshogy gondolkodik, mint te, az szerinted már csak drogos lehet?
  • dez
    #224
    Szerinted az nem személyeskedés, és mellesleg sértegetés, hogy "drogos"-nak nevezel?
    Na majd a totál laikusok fogják megmondani, milyen szóhasználat a helyes... Kb. olyan, mint hogy "töltsük be az internetet".
  • wanek
    #223
    Mégis be lehetsz lőve :)
  • wanek
    #222
    Már megint hülyeséget beszélsz. A környezetemben senki sem használ semmilyen kábítószert, még csak ki sem próbálta senki. Nos, a kábítószert sosem használók közötti szóhasználat szerint a belövés kábítószerhasználatot jelent, nem csupán a tűvel való bejuttatást.
    Lehet, hogy te, mint aktív használója (felesleges tagadnod), mást értesz a belövés alatt.
    Miféle személyeskedésről beszélsz?
  • dez
    #221
    Igen, addig csak egy érdekes élmény, vagy érzékcsalódás, ameddig nem tudod valóban megnézni, mi van a szekrény tetején - a szomszédban. :) Nos, utóbbival kapcsolatban én is kritikus vagyok (mármint nem a szomszéd :P), talán mert nekem még nem sikerült ilyesmi. De állítólagos dokmentált esetekben ez egyesekkel már megtörtént - mondjuk nem csak úgy otthon szórakozva, hanem rázós helyzetekben (műtét, baleset). Persze ezt sem kell készpénznek venni, de igen zárt gondolkodású, aki szerint ez lehetetlen.
  • dez
    #220
    érdekes
  • dez
    #219
    Ez is érdemes, de szerintem még érdekesebb, ha inkább még mélyebbre megy...
  • dez
    #218
    Rosszul látod. Vedd fel a 25-ös SZTK-s szemüveged! :)
  • dez
    #217
    Na, látom, kezded a személyeskedést. :P Megint belőve? Sosem voltam belőve. Csak nem te is ilyen akciónyugdíjas vagy, akik szerint drog=intravénás heroin. Ami a többit illeti, későkamaszkori tapasztalatszerzésen kívül nem volt más, aminek immár jó 10-15 éve.

    Miért érzem úgy, hogy te továbbra sem ébredtél fel a múlt rendszerből? A dialektikus materializmussal együtt... Ami tényszerűen képzelgés.
  • dez
    #216
    Én is szoktam ezt csinálni, de akkor a saját zenéimet hallgatom. (Nap közben bármikor fel tudom idézni a már hallott zenéket.)
  • dez
    #215
    Nos ugyebár általában azzal szoktak próbálkozni, hogy egész képeket "visznek át". Pedig ez nem épp a legkönnyebb dolog. Jóval könnyebb ennél egy pont elmozdulásának követése. Szóval arról van szó, hogy az "adó" a toll felemelése nélkül rajzol egy egyszerű ábrát, majd a toll hegyére koncentrálva lassan újra és újra végigköveti a vonalat. A "vevő" - aki előzőleg megpróbál minnél üresebb képet maga elé képzelni csukott szemmel, mégpedig minnél sötétebbet - egyszercsak egy halvány pontot lát meg, ami mozog, és a mozgása lassan kirajzolja a kívánt ábrát. (A gyakoriságra vonatkozóan be kell tartani a előbb leírtakat.)
  • toto66
    #214
    Nos a Testen Kivűli Élmény- nél az élmény a kulcs szó!
    Ugyanis élménynek nem feltétele, hogy a valóságot érzékeljük.
    A drog, a vak hit segít ezeket a valóságosnak tűnő dolgokat elhinni!
    A halucináció := a valóság? Álom:=valóság? Ha hinni akarunk benne számunkra lehet, de mások számára nem! Egyes elmebetegek is a külön világukba élnek!
    Azért az nem a valóság!
  • NEXUS6
    #213
    Az biztos, monjuk skizóknaknak nem sok minden ajánlott egyáltalán!;)
  • NEXUS6
    #212
    Nem, ez még csak egy mély relaxáció, amikor az érzékszerveidet teljesen ki tudtad kapcsolni.

    Ezután anélkül, hogy felidéznéd a tested okozta tapintási érzeteket, meg kell próbálni elmozdulni.
  • dronkZero
    #211
    Ugye tisztában vagy azzal, hogy csak a törvény különbözteti meg a kettőt?
  • wanek
    #210
    Ugye tisztában vagy azzal, hogy a drog != élvezeti cikk.
  • dronkZero
    #209
    Remélem akkor nem fogyasztasz dohányárut, alkoholt, kávét, teát, csokit stb.-t sem.
  • wanek
    #208
    A vita úgy látom kezd szétválni a drogosok és a nem drogosok között.
    Én megvetem a drogosokat is, nem csak a hazugokat és a csalókat.
  • wanek
    #207
    "aki a múlt rendszerben nőtt fel, nem újdonság neki az ilyesmi." - én pl. abban nőttem fel, és szerintem idősebb is vagyok nálad.
    Már megint be vagy lőve, hogy baromságokat írsz? Megint nem tudod kettéválasztani a valóságot a képzelgéseidtől?
  • dronkZero
    #206
    És az mi, amikor közvetlenül elalvás előtt _zenét_ hallgatok a fejemben? Olyat, aminek nem tudom a szövegét, mégis "hallom", illetve a zene is az utolsó pergődob leütésig pontos.
  • Alfa Of NS
    #205
    "Ez olyan érzés mintha a tested egy nagy medence lenne, nem érzed a határait és te benne lebegsz. Egyszerűen próbálj felemelkedni, elfordulni, olyan mintha vízben tennéd."

    Ez lenne a TKÉ? Kicsit még nem tiszta nálam, hogy mit értenek alatta. A testből kilép olyankor az ember vagy csak elszakad az érzekeitől?
  • Alfa Of NS
    #204
    "Az is érdekes, hogy azt bezzeg nem kérdezitek, hogy hogy is van a dolog, azaz eszetekbe sem jut saját magatoknak kipróbálni. Féltek, hogy esetleg sikerül, és lehet döbbenni, hogy a világ nem egészen olyan, mint amilyennek az iskolában tanították? Túl fiatalok vagytok - aki a múlt rendszerben nőtt fel, nem újdonság neki az ilyesmi. "

    Én csak a magam nevében írok :) Némileg jogos, hogy furcsa hogy nem kérdezte senki. Az viszont nem igaz, hogy az iskolában tanítottakat fújom pl én. Én kifejezetten csak magamnak hiszek :) Épp ezért vagyok kritikus mindennel szemben, ugyanakkor nyitott is. Most sem azt mondtam, hogy nem létezik, hanem azt, hogy ennek nyoma kéne már hogy legyen. Ennek ellenére nyitott vagyok nagyon. De nekem bizonyíték kell.

    Nos, le tudsz írni valami egyszerű módszert, amit lehet tesztelni?
  • dez
    #203
    Azért mondjuk el, hogy skizóknak nem ajánlott. :)