482
  • NEXUS6
    #202
    Az jó;) Akkor a köv lépés, hogy mondjuk napközben is gondolkodj azon, hogy mi lenne ha most álmodnál. De komolyan próbáld megvizsgálni az állapotodat, ne vegyél készpénznek semmit. Pl keress a környezetedben furcsa dolgokat. Ha pl. nemtudod felidézni, hogy hogy kerültél oda ahol vagy, akkor valószínűleg álmodsz. Az utcán a felíratok is ákombákomok szoktak lenni, mert az agynak az a területe le van blokkolva, amikor alszol. Vigyázzni kell, hogy ne fixáld a tekíntetedet, mert az megállítja a szem REM mozgását, és az azonnal kidob az álomból. Ha érzed, hogy kezdenél felébredni akkor gyorsan kezdj el összevissza nézelődni!
    Másrészt a tudatalatti eszméletlenül védi az álom fölötti fennhatóságát, az éber tudatodat megpróbálja elaltatni olyanokkal, hogy elhiszed, hogy a furcsa dolgok valójában természetesek. Ne hagydd magad!

    Az első jó minőségű, tiszta tudatos álom eszméletlen élmény!!!;)))

    Ha már volt 1-2 akkor meglehet próbálkozni az álomból való kilépéssel, szemfixáció útján, ekkor ha az alvás viszonylag korai szakaszában vagy, akkor egy elég ellazult állapotban leszel, az érzékeid kellően szét lesznek kapcsolva a tudatodtól ahhoz, hogy megpróbákozz a TKÉ-vel. Ez olyan érzés mintha a tested egy nagy medence lenne, nem érzed a határait és te benne lebegsz. Egyszerűen próbálj felemelkedni, elfordulni, olyan mintha vízben tennéd.
    Szokott jelentkezni ekkor egy furcsa dübörgés szerű hang, vagy egy fajta rezgés. Elég ilyesztő tud lenni, van amikor álmában is hallja az ember és autómatikusan fel akar kellni. Ezt a rezgést relaxáció során is elő lehet idézni és jelzik vagy elősegítik a TKÉ-t.
  • dez
    #201
    Nem tudom, úgy látszik, ez a dolog most nem divat. Amikor mi próbáltuk, sok ismerős is próbálta, és jópárnak sikerült. Nem mindig, többször kellett próbálkozni - de nem túl sűrűn, mert akkor sosem sikerül. Mintha a próbálkozás is kimerítene valamit. Emiatt pl. hetente egyszer lehet próbálkozni, és néha elsőre sikerül, aztán jó darabig nem, vagy épp csak több kísérlet után, de egy nap akkor egymás után többször is. Aztán a 3.-4. próba után már nem, csak megint hetek múlva.

    Az is érdekes, hogy azt bezzeg nem kérdezitek, hogy hogy is van a dolog, azaz eszetekbe sem jut saját magatoknak kipróbálni. Féltek, hogy esetleg sikerül, és lehet döbbenni, hogy a világ nem egészen olyan, mint amilyennek az iskolában tanították? Túl fiatalok vagytok - aki a múlt rendszerben nőtt fel, nem újdonság neki az ilyesmi.
  • Alfa Of NS
    #200
    Egy kérdésre ez sem ad választ:

    Ha ilyen egyszerü, akkor hogyhogy nem rak fel senki semmit mondjuk az youtube-ra? Elég egy videó amin egy utánozható és működő kisérlet van. Akadna párezer ember akik utánuk próbálná. Könnyebb újságok, majd később komolyabb újságok is foglalkoznának vele. De semmi! Abszolut semmi! Mindenki csak beszél róla, de még bemutatni senki nem tudodt belőle semmit! Azért ez kérdéseket vet fel.
  • dez
    #199
    Nos elárulnád, mi köze a tudatos álmodásnak a drogokhoz? Úgy tűnik, azt sem tudod, mit jelent. Első lépés, hogy utánanézel. És majd a sokadik lesz az, hogy megérted, mi köze ennek a valósághoz.
  • toto66
    #198
    Tényleg jó dolog a tudatos álmodás, párszor már sikerült. Ráférne wanekre is, meg a sok materialistára. :)
    Mi köze van egy drogos képzelgésének a valósághoz?
    Egy "materalista" kérdezi!
    "Amúgy igaz, h egy hallucinogén hatására, de nekem, meg pár barátomnak sikerült telepatikus kapcsolatot létesíteni (igen...fejben beszélgetni, hangok nélkül) és én tudom is bizonyítani, mert egyből megmutattuk tiszta, öntudatuknál lévő és szintén 'hitetlen' embereknek...azóta mindannyiunk élete megváltozott..."
    Azt el is hiszem. A szerek megváltoztatják az embert, úgy is hívják ezeket, hogy tudatmódosítók!
    Hihetetlen sok ostoba ember lézeng a világban...
    Van aki még tréfát sem érti, annyira elvakult, másoknak meg nem elég az a sok káros sok hatás amit nem lehet kivédeni, még mérgezik is maguk szerekkel, az agyukat is leépítve.
    Ja és rosszalják ha mások nevetnek rajtuk (igaz sírni kéne)
    Na üdv. nektek!
  • dez
    #197
    Egyébként nem feltétlenül a mai hétköznapi ember van a toppon mentálisan. Aki ott van, jobban tud figyelni az érzékeire, könnyebben észreveszi pl. a mérgeket a táplálékában v. máshol, mint a hétköznapi ember.
  • dez
    #196
    Hát, párszor kiváltottam már a jegyet (régen), voltak is érdekesek, pl. "átmentem a falon", de valahogy nem láttam, mi van a szomszédban. :) Meg mások sem, akiket ismerek. De ki tudja, talán valakinek ez is sikerül.
  • dez
    #195
    LOL, itt egyelőre te vagy az, akinek ez már a 2. nickje, és ki tudja, van-e több is.
  • dez
    #194
    Először szeretnék rájönni, hogy ha ez ilyen könnyű, akkor hogyhogy nem vizsgálják már ezt régen? Vagy talán már rég vizsgálják, de akkor miért nem nyilvános, publikus...? Én mindenesetre nem akarok széllel szemben...
  • dez
    #193
    Na igen, ez is igaz. Persze akinek van esze, az kerüli ezeket, így lecsökkenti a dolog esélyét. És a testileg-lelkileg egészséges ember gyorsabban tud megszabadulni tőle, mint aki nem ilyen.
  • dez
    #192
    Tényleg jó dolog a tudatos álmodás, párszor már sikerült. Ráférne wanekre is, meg a sok materialistára. :)
  • dez
    #191
    Nyilván nem. De miközben számtalan kórokozó forog "közkézen", csak az ilyen-olyan okból legyengült szervezetet tudják megtámadni. És még a legfertőzőbbek sem tudják megtámadni a legerősebb szervezetű egyéneket. Továbbá a "ledöntöttek" közül is vannak, akik túlélik a legveszélyesebb fertőzéseket is. Mindegy, lényeg, hogy az olyan tényezők között, amik aláássák az immunrendszer működését, mint pl. alultápláltság (ami ma már nem számít "normális" körülménynek), a lelki problémák is ott vannak. Sőt az alultápláltság is lehet lelki ok következménye. :) Szóval az talán túlzás, hogy minden betegség lelki okokra vezethető vissza, de a többségük igen.

    Gondoltam, majd pl. a genetikai alapú betegségeket hozod fel, és valamennyire igazad is lenne, csakhogy egy jó állapotban lévő szervezet képes azokat is kompenzálni, vagy egyéb okból nem lesz a hajlamból betegség. Stresszeld túl, és kijön.
  • dez
    #190
    Nem, azt nem túlzott higiénia, hanem orvosi felelőtlenség.

    Oké, azzal a kijelentéssel ebben a formában én sem értek egyet.
  • Frayer
    #189
    Ilyen testen kívüli élméynt bárki szerezhet akinek van egy kis pénze lsd papírra.
    És az sokkal élethűbb, és kapsz hozzá bónuszként egy csomó színes szép halucinációt.
    És közben jól érzed magad. :DDD
  • wanek
    #188
    Csak nem magadnak válaszolgatsz?
  • wanek
    #187
    Igaz
  • Alfa Of NS
    #186
    "Másik: még tizenévesen próbáltam ki egy bizonyos telepátia-tesztelő módszert, amiben egyszerű rajzokat "visz át" két személy egymás között. Sikerült! És ez nagyon sokaknak sikerül, csak ki kell próbálni... "

    Miért nem csinálsz dokumentált kisérleteket és veted a világ elé?
  • Alfa Of NS
    #185
    "Amúgy igaz, h egy hallucinogén hatására, de nekem, meg pár barátomnak sikerült telepatikus kapcsolatot létesíteni (igen...fejben beszélgetni, hangok nélkül) és én tudom is bizonyítani, mert egyből megmutattuk tiszta, öntudatuknál lévő és szintén 'hitetlen' embereknek...azóta mindannyiunk élete megváltozott..."

    Miért nem bizonyítottátok be valamilyen tudományos intézetnek vagy újságnak és akkor nyílvánosságra került volna?
  • haxoror
    #184
    ehh...
  • haxoror
    #183
    Hipohondria?
  • haxoror
    #182
    A legtöbb mérgezés okozta betegség ilyen, nehézfémek stb
  • haxoror
    #181
    Semmivel sem strapabíróbb a hajléktalanok szervezete sőt, pont hogy szarabb az életvitelük miatt.
    Sokkal hamarabb halnak mint a "normális" emberek.
  • tpeterr
    #180
    Kössz NEXUS6! A tudatos álmodás úgyahogy fogjuk rá megy, mert amikor elalvás előtt egy dologra gondolok, és ha álmodok, akkor arról/olyasmit álmodok.
  • tpeterr
    #179
    Ezesetben akkor elnézést kérek Wanek, csak már félálomban a kb. 150 elolvasott hozzászólás után kicsit pontatlanul emlékeztem. Megkeresni azt az egy hozzászólásodat meg már nem volt erőm. :-) Mégegyszer elnézést. :-)
  • dronkZero
    #178
    Tudsz mondani olyan vírusos vagy bakteriális fertőzéses betegséget, amit pusztán lelki úton (kórokozó nélkül) el tudsz kapni?
  • dronkZero
    #177
    A szarrá antibiotikumozás az végeredményében túlzott higiénia, nem? Csak belül... Mindegy, nagyjából ugyanarról beszélünk...

    Gépesítés, satöbbi:
    Jó, rendben van.

    "a "tudomány" ugyanolyan hit, mint bármi más
    csak kifelé irányul, ezért haszontalan"

    Ez kibaszta nálam a biztosítékot, és hoztam rá pár példát, a szembetűnőbbeket. Nyilván nem disszertációt akartam írni a technikai fejlődés és az átlagéletkor növekedése közt...
  • dez
    #176
    Tudsz mondani olyan betegséget, ami nem függ lelki állapottól?
  • dez
    #175
    "Szerintem strapabíróbb a szervezetük, mint azoknak, akik bármilyen kis köhécseléssel már orvoshoz futkoznak..."
    Hát az lehet, de jópár fajta fertőzést hordozhatnak, szóval nyulcipő, amikor pl. tüsszentenek egy nagyot... :) De pl. öregeket sem nagyon látni köztük (hacsak nem öregen lett az)...

    "A többiben teljesen igazad van, jórészt ezekre is gondoltam a "túlzott higiénia" és a "civilizációs betegség" kapcsán."
    Azért jobb ezeket külön tárgyalni, mert kicsit más egy fullosan fertőtlenített lakás, mint ezek a dolgok. (Bár pl. az antibakteriális szappan metszéspontot képez.)

    "De az allergiához talán nem sok köze van a strapabíróbb baktériumtörzsek kimutálódásának..."
    Persze, az csak járulékos dolog.

    "Na igen, abszolút igaz, de ez is a tudomány/technika fejlődésének köszönhető. Gépesített mezőgazdaság, műtrágyázás, öntözés."
    A gépesítésnek talán (bár az hozzájárul a termőföld kimerítésséhez, nyomelemhiányossá válásához), a műtrágyázás kimondottan káros egészségügyi szempontból (gyorsabban nő és nagyobb lesz a gyümölcs, de tápanyagok szempontjából értéktelenebb). Az öntözés meg már igen régi dolog. Szóval igazán jól az járt régen is és most is, akinek tellett/tellik a természetesebb körülmények között termesztett táplálékokra. (Csak mondjuk régen a legtöbben nem voltak tisztában a vitaminok és a mikrotápanyagok létével, meg még néhány dologgal, így csak a jó zsíros húsfalatokat tömték magukba.)
  • dronkZero
    #174
    Ez is igaz így, de az, hogy "_minden_ betegség lelki okokra vezethető vissza", az kőkemény faszság.
  • dronkZero
    #173
    "Szerinted a hajléktalanok egészségesebbek? Nekem nem úgy tűnik... ;)"

    Szerintem strapabíróbb a szervezetük, mint azoknak, akik bármilyen kis köhécseléssel már orvoshoz futkoznak...

    A többiben teljesen igazad van, jórészt ezekre is gondoltam a "túlzott higiénia" és a "civilizációs betegség" kapcsán. De pl. a védőoltásos dologról nem hallottam még.

    De az allergiához talán nem sok köze van a strapabíróbb baktériumtörzsek kimutálódásának...

    Éhezés:
    Na igen, abszolút igaz, de ez is a tudomány/technika fejlődésének köszönhető. Gépesített mezőgazdaság, műtrágyázás, öntözés.
  • dez
    #172
    Arról hallottál már, hogy a kiegyensúlyozottság, stressz által nem leterheltség nagyon jót tesz az immunrendszernek? Ez réges-régen bizonyított tudományos tény...
  • dez
    #171
    Nos egyszer (megboldogult ifjúkoromban, már jópár éve kerülöm ezeket), velem is előfordult, hogy ültünk egy kávézóban 2-3 ismerőssel, bizonyos anyag hatása alatt, beszélgettünk. Egyszercsak azt vettük észre, hogy nem is beszélünk. :) Csak nézünk egymásra.
    Másik: még tizenévesen próbáltam ki egy bizonyos telepátia-tesztelő módszert, amiben egyszerű rajzokat "visz át" két személy egymás között. Sikerült! És ez nagyon sokaknak sikerül, csak ki kell próbálni... (De érdekes módon néhány alkalom után nem megy egy jó darabig.)
    Na, most már én is kamuzóvá váltam, igaz wanek. :)
  • wanek
    #170
    "Sztem minden betegség, allergia, stb. lelki okokra vezethető vissza..." - a kórokozók meg elmehetnek nyaralni, igaz? MEGALOL!!!!
  • wanek
    #169
    Te kinek a másodnickje vagy a friss regeddel?
    Amit meg írtál a telepatikus kapcsolatodról, az akkora kamu, mint ide Lacháza. Írhattad volna az eredeti nickeddel is, akkor ugyanolyan kamu lenne.
  • FabianTheOne
    #168
    Ez nem igazi testen kívüli élmeny szvsz...
    Amúgy igaz, h egy hallucinogén hatására, de nekem, meg pár barátomnak sikerült telepatikus kapcsolatot létesíteni (igen...fejben beszélgetni, hangok nélkül) és én tudom is bizonyítani, mert egyből megmutattuk tiszta, öntudatuknál lévő és szintén 'hitetlen' embereknek...azóta mindannyiunk élete megváltozott...
    ...és ha ezt lehet, akkor mire alapozzák az emberek azt a beszólásukat hogy 'lehetetlen'? honnan tudják, hogy mi áll még az emberek előtt... agyunk alig 20%-át használjuk ki...

    btw: a véletlen definíciója: ismeretlen okból történő esemény...igen, ez bizony azt jelenti, hogy a véletlen, nem 'véletlen'...
    -----------

    Sztem minden betegség, allergia, stb. lelki okokra vezethető vissza...
  • dez
    #167
    Szerinted a hajléktalanok egészségesebbek? Nekem nem úgy tűnik... ;)

    A két ok, amit említettél, semmivel sem fontosabb, mint több másik. Ugyanilyen fontos, ha nem még fontosabb (persze az orvosok mentegetik magukat): az antibiotikumok túlzott használata. Ennek több káros hatása is van. Először is a szuperellenálló törzsek kitenyésztődése. Másik az immunrendszer működésének megzavarása. Harmadik a hasznos mikroflóra károsítása, ami nemkívánatos folyamatokat indít el, amik elősegítik az allergia kialakulását. Ilyen pl. olyan gombák elszaporodása, amik - miközben meg- vagy túlterhelik az immunrendszert - mikroszkópikus lyukakat fúrnak a bélfalakba, amin keresztül nem eléggé lebontott fehérjék és egyéb anyagok juthatnak a véráramba, ezzel kiváltva a szervezet allergizálódását.

    Erősen rontja a helyzetet az élelmiszerekben lévő sok segédanyag, amik bizonyítottan irritálják a beleket, vagy akár az egész szervezetet. (Csak a mérlegelésben ezt elfogadható mértéknek tartják a gazdasági előnyökhöz képest.)

    Aztán, na milyen olyan tényező van még, ami az immunrendszert befolyásolja, és minden embert érint? Hát az oltások. Már korábban kiderült, hogy bizonyos oltóanyagok (amikben tojásfehérje volt) tömegesen váltottak ki allergiát, és nem biztos, hogy csak a tojásfehérje miatt. Csak úgy vannak vele a hatóságok, a tömeges allergia még mindig jobb, mint egy világjárvány...

    A pollenekkel kapcsolatban ma már kiderült, hogy a pollenekre tapadó szennyező anyagok erősen növelik annak irritáló hatását.

    Betegesebbek voltak és korábban haltak régen az emberek? Valamiről nagyon megfeledkeztek ezzel kapcsolatban: tápanyag- és vitaminhiány, alultápláltság, éhezés... Egyes kutatók szerint ennek megváltozása legalább annyival javított a járvány-helyzeten, mint az oltások. Egy alultáplált, legyengült szervezetet egy egyszerű tüdőgyulladás is elvihet.
  • NEXUS6
    #166
    Úgy tűnik itt is sok tényező játszik közre.
    Az emberek viszont a mai napig olyan technológiákat, olyan tudományt szeretnének látni, mint amilyennek azt a XIX. szd-ban látták a világot: 1 kérdés, 1 probléma, 1 ok, 1 megoldás.

    Az összetett dinamikus rendszerek elmélete (káoszelmélet) gyak kb. 20 éves, igaz sokkal régebbi eredetű, csak akkor még nem tudott a fejekben gyökeret verni. Itt nem érvényes a redukcionizmus, hiszen 2-3 tényező dinamikus, ismétlődő és exponenciális jellegű egymásrahatása olyan jelenségeket erdményez, amelyek nem érthetőek meg egyszerűen a végeredményként tapasztalt jelenség osztályozásával, alaktani elemzésével. Pl a mandelbrot halmaz határfelületét leíró közelítő integrál függvény teljesen más, mint a halmazt létrehozó algoritmus. Vagy is ilyen bonyolult, fraktálokkal jellemezhető rendszereknél a tudomány alapját jelentő hagyományos matematikai eszköztárunk mond csődöt.

  • wanek
    #165
    Rosszul tudod.
  • dronkZero
    #164
    Több oka is van.
    Egyrészt a túlzott higiénia. 200 éve a fürdés még luxus volt. Valamelyik angol királynő ejtett el egy olyat, hogy "Én havonta akkor is megfürdök, ha nem érzem szükségét". Mivel az immunrendszer gyakorlatilag tétlen, így talál magának elfoglaltságot.
    Másrészt a városokban nemigen jut be akkora mennyiségű pollen a szervezetbe. Aztán vidékre utazva jön a sokk. Immunrendszer nem szokta a strapát, azt meg pláne nem, hogy ez ellen nem kellene védekezni.
    Civilizációs betegség.
    Nyolc éve élek pesten. Az utóbbi pár évben rajtam is kijött. Szerencsére elég enyhe.
  • dronkZero
    #163
    Ember, nyisd már ki a szemed!

    Még akár 100 évvel korábban is átlag 6-8-10 gyerek volt agy családban, amiből felnőtt 2-3. Most? 1-2, max 3 gyerek, de mind életben marad. Amelyik halálos betegséggel vagy rendellenességgel születik, azt is életben tudjuk tartani 15-20 évig. Nincs már gyermekágyi láz, meg még rengeteg másik betegség sem. Szerinted az oltásokat viccből adják?
    De javaslom, hogy ha gyereked születik, soha ne vidd el orvoshoz, sőt, bába vezesse le a szülést is, otthon. Kíváncsi lennék, hányadik gyerekedet sikerülne életben tartanod 10 éves koráig.

    Azt meg már meg sem említem, hogy egy kibaszott számítógépről terjeszted "az igét" egy fűtött/légkondis épületben.
    Igazából max egy hordót érdemelnél egy téren, hogy arról "prédikálj". Aztán ha télen megfagysz, hát ez van. Isten magához szólított.

    Faszfej.