59
  • Epikurosz
    #59
    Mostantól a forró csóknak más értelme lesz.
    Amúgy, éljenek a melegek! :-))
  • Angelwing
    #58
    -emberi agyat rá tudják kötni a gépre
    -ember működik mint duracellnyuszi
    -még kicsit rágyúrnak a mesterséges intelligenciára és jöhet a kiválasztott
  • r4pid
    #57
    És télleg:DDD jót röhögtem magamon is :DDDD béke csináló :DDDDDDD kicsit fáradt voltam a reggel 5 órai kelés miatt valszeg:D
  • Bith
    #56
    ráadásul most vettem észre, hogy meaker :)
  • Bith
    #55
    peace-maker LOL!!! az egy harci repülő lehet max.
    amire te gondolsz az a pacemaker sztem
  • r4pid
    #54
    Ez nagyon jó ötletnek tűnik! Gyakorlatilag bárhol lehetne használni, hiszen mindenhol van hőtermelés majdnem. A legérdekesebb a peace-meaker meg az emberbe ültetett ilyen gyógyászati kütyük szempontjából lenne... és télleg hány cuccnak lehetne a hatásfokát feljavítani. De fogadjunk ez valakinek ártalmas a pénztárcája szempontjából és az ötletet megveszi ill elássa valahol Alaszkában -.-"
  • maestro85
    #53
    Tényleg...

    Egyébként hihetetlen jó kütyü ez. Elképzelem, mikor a családi házakat ilyen szerkentyűvel borítják, nulla energiabefektetéssel megy majd a légkondi. :D
  • xizor
    #52
    Most is lehetne ezt használni, ahol túl sok az ember o.O
  • Bith
    #51
    tunyo902!
    Én ennyire rossz helyesírású embert még nem láttam soha. Csoda, hogy a szükséget nem g-vel írtad...
  • janus391
    #50
    Ezt hogy érted?
    Ott is az emberek hőjével termeltek energiát.

    vagy nem?
  • Kaziking
    #49
    hmmm matrix kezd valora válni??? az emberi test mint akkumlátor?? :)))
  • smv
    #48
    Az enyémbe sem kell elemet venni, usb-ről tölti magát amíg átrakom rá az mp3-akat...
  • tunyo902
    #47
    Fogagyunk hogy három év mulva mindenki ijen telcsikkel fog villogni mert mp3roma nem lessz szükség :)
  • oneman
    #46
    alkalmazták eddig is, de nem volt jó a hatásfoka... most sem az...
  • tunyo902
    #45
    Ezt hogy érted?
  • janus391
    #44
    te ez nem a mátrix???
  • tunyo902
    #43
    Szevasztok
    Csak az első őt szólást olovastam. De szerintem ez rohatt jó nem kell egy ből tankot vezetni ennyi energiából de ha már nem kell elemet venni az mp3mamba akkor azt modom hogy így tovább.Szerintem ezel a technikával még sokra vihettyük.
    Meg ha már ez már régebben is volt miért nem csinálták meg ijenre? vagy jobra?

    (ismétlem csak az eslö öt hozzászólást olvastam :D)
  • Lame
    #42
    Nem tudom mit faj ez neked ennyire?
    Volt eddig olyan termek ahol alkalmaztak volna?
    Nem.
    Na hat akkor meg???
  • Fist
    #41
    Az autó akkumlátorát is lehet tölteni a saját hője által nyert elektromosságból! még pluszenergia is keletkezne.
  • Caro
    #40
    Én csak a fogalmakat akartam tisztázni :)
    Igaz, hogy Peltier-elemnek hívják, de nem a Peltier-effektust használják ki benne.
  • KISSMYPS3
    #39
    ezek le vannak maradva

    Orosz fejlesztés
  • Caro
    #38
    Igen, egy ember egész nap átlagosan 100-130 W hőteljesítménnyel működik, attól függ, hogy nő-e vagy férfi.
    A napi élelmiszerbevitel energiatartalmából kiszámítható.
    Wiki szerint egy folyamatosan max. 3W/kg teljesítményre képes, ez egy 70 kg-os embernél kb. 200 W. Profi sportolóknál ez felmehet ennek duplájára. Rövid ideig viszont képesek akár 25W/kg-ra is, de csak a profi sportolók, ami majdnem 2000 W-ot jelent.
    Ahogy viszont én értelmezem, ez mechanikai munka, ezért bele kell venni még a hatásfokot is, a többi hő, ez 14-27% között mozog.
  • UnnameD
    #37
    Heh, peltiert elég lenne csak az űrbe rakni, az egyik fele mindíg a napra nézne, ott lenne párszáz fok, a másik fele meg pár kelvin lenne. Igen nagy hőkülönbség.
  • 3P
    #36
    Mondod te, de a klimatizálási elveknél pontosan ekkora hőteljesítményre számolnak irodákban tömegközpoontokban, lakásban, stb, na már ahol számítanak. Az öszes hőtechnikai jegyzetbe is mind ez az érték van. Azt nem tudom, hogy a te számításod hogy jött ki, vagy honnan származik, de érdeklne.
  • huuu
    #35
    kurbli.
    De nem értem miért nem jelennek meg a mobilokon...
    Már jónéhányszor nagy hasznát vettem volna.
  • L3zl13
    #34
    Szerintem meg inkább kössünk rá egy bazinagy atomerőművet, és a peltier elemmel hűtsük a légkört...

    De mindegy, mert az űrlift kábele globális szinten elenyésző hőt lenne képes elvezetni, és ezért egyik célra sem érdemes felhasználni.
  • Epikurosz
    #33
    Az a kis watt 2x2 centisre igaz. Ha beborítod magad egy ilyen pólóval, akkor kijön több watt is, okosok.

    Jobb ötletem van!
    heuréka!

    Copyright Epikurosz 2007.

    A cipőtalpba kell olyan kis dinamót rakni, mint a kézzel "pumpálható" orosz zseblámpák, vagy a rázogatós kínai gagyi zseblámpák.

    A cipőtalpból meg mennének szépen fel a kábelek a fejed búbjáig. Amikor lehúzod a cipőt, előtte ki kell húzni a kábeleket.

    Mondjuk ilyen alapon sok érdekes dolgot lehetne magába a cipőbe is építeni, kezdve a lépésszámlálótól az mp3 lejátszóig.

    A súrlódás miatt persze picit nehezebb lenne a járás, de légpárnával, rugókkal lehetne ezen javítani. Végül, egy öregember is olyan ruganyos léptekkel járna, mint egy kamasz. Hurrá!
    :-)
  • NEXUS6
    #32
    Szerintem termeljünk áramot a globális felmelegedésből!;)))

    Csináljunk egy űrliftet, ami Peltier elemként is műxik, és a légkör és a világűr közötti hőmérséklet különbséget használja ki!;))
  • shusaku
    #31
    Na végre valami jó ötlet! Vajaskenyérrel működő mobiltelefon :)
  • Xantia
    #30
    Szerintem az egész hülyeség.
    Ha az elemet beépítik a bőr alá, akkor nem lesz hömérséklet különbség -> nem termel áramot.
    Ha nem építik be a bőr alá, hanem tapaszként működik, akkor kényelmetlen lesz (koszolodik, ragasztás kérdése, tisztálkodás kérdése stb.). Ennél már egyszerűbb akkumulátort tölteni.
  • macleod2005
    #29
    Végülis a Mátrix c. filmben a gépek is az emberekből nyerték az áramot, csak ők kicsit dúrvábban nyomták....
  • STurmGewehr
    #28
    ha leadjuk a hőt megfázunkXD
  • Sundance
    #27
    A Peltier elem jó áramtermelésre. Én csak ennyit mondtam, és így is van. Ki is próbáltam anno.
  • sathinel
    #26
    lol a feles energiát meg rezgésre használná?:D
  • nyalógép
    #25
    Még lehet, hogy az ülőmunkát végzők lesznek a megoldás az ország áramhiányára.
  • Cleawer
    #24
    Napelem mellett?
  • savior
    #23
    meg ezt leginkabb csak szuk nadragzsebben hordva lehetne hasznositani, kulonben nagyon rossz lesz a hoatadas. esetleg noknel vegbel helyett pl tamponba szerelhetnenek ilyen kutyut
  • savior
    #22
    azert az az 1-2 hofok kulonbseg csak nyaron igaz
  • UnnameD
    #21
    Ennyi erővel egy peltiert is feldughatnak az emberek seggébe.
  • nyalógép
    #20
    Ha 1-2fok hőkülönbségből ennyi áramot ki lehet hozni, akkor egy végbélbe felhelyezhető(államdó hőmérséklet van) részegység és 22 fokos külső egység között talán már rádió hallgatáshoz is elegendő áramot lehetne termeltetni.