4439
  • xerdi
    #4119
    A kikötővárosban lehet venni a Don házával szemben lévő fűszerestől. Fejezetenként néhány van csak.
  • tibor16
    #4118
    sziasztok
    újra fel avattatam magam :) - most itt tartok



    Azért most jobban néz ki.
    Kíváncsi volnék, ha mágus lettem volna, milyen páncélt kapok...?
  • sevendoor
    #4117
    Mágus vagyok, a leirás szerint Mendozának elő kellett volna léptetni a kapu kinyitásakor, de nem tette. Van feltétele az előléptetésnek?
  • Zóanagyvarázsló
    #4116
    Nem, csak a főszállal kell haladni.
  • sevendoor
    #4115
    Keresek fűszeres erszényt, mi a túró az? A mana növelő lötyihez kellene, de még egyet sem találtam.
  • Don Csiccsi 13
    #4114
    sziasztok ! a 2 .fejezethez csak akkor tudok átlépni ha teljesítem az összes addigi küldetést? vagy van más mód is. sajnos pár küldetést nem tudtam teljesíteni ,mert meghaltak az adott személyek !
  • Nos
    #4113
    a gothic 3-ban nagy hasznát láttam a szálfegyvereknek, az állatok egyszerűen nem tudtak közelférkőzni
    ha kiismertem a ritmusukat már nem volt esélyük, míg a pajzsot a kard mellett félre tudták ütni (commmunity patc h versio)
  • 38tibi38
    #4112
    Na megvan. Jóhogy ittvolt bátyám:D
  • 38tibi38
    #4111
    Köszi. Megkeresem valahogy.
  • Fantusz
    #4110
    Nagyon régen játszottam már a játékkal, úgyhogy nem 100% a segítésg, de emlékemim szerint egy ilyen helyre úgy sikerölt bejutni, hogy a termet megkerülve a falon találtam egy rést, ahol egy csiga átjuthat...
    A rács bekülről nyitható csak.
  • 38tibi38
    #4109
    Hali. A 3. titán páncél darabja a titán pajzs lenne. Elmentem a keleti vulkán barlangba minden gyíkembert lekaszaboltam,egy mellszobrot a helyére is raktam. De a másik egy rács mögött van és egy gyíkember őrzi,de a rácsot sehogy se tudom kinyitni:(
  • Encore
    #4108
    Szerintem scriptelt, mert én is egyetlenegyszer láttam ilyet és nálam is, akkor mikor a gnóm vezért kerestem vagy miután legyőztem (nem emlékszem pontosan). De látványos.
  • Takanohana
    #4107
    Hát igen, a gothicok mindig a kardra voltak kiélezve. Bár egyik végigjátszást úgy toltam, hogy Don oldalán fejszére álltam rá. Sok erő kell hozzá, és baltát nem lehet találni, csak legvégén, de venni már egész korán lehet iszonyú ütős darabokat (nagyobbat sebzett, mint a kétkezes obszidián penge), és magas képzettséggel azt is egy kézben forgatja a kari. Eszméletlen pusztítást lehet végezni vele.
  • tibor16
    #4106
    Még csak egyszer találkoztam vele, de onnan is visszaléptem egy korábbi mentéshez az erő miatt - akkor könnyelmű kijelentés volt - de, írta is korábban valaki, hogy minden oldalnak megvannak az értelmes indokai - ezért gondoltam...
  • Fantusz
    #4105
    kiutás = miután
  • Fantusz
    #4104
    Megvannak az inkvizítornak az indokai, azon lehetne esetleg vitázni, hogy mennyire helyénvalóak a cselekedetei, de a játékban nincs választási lehetőség,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nem lesztek puszipajtások


    Mágusom botharc képzést kapott, de kiutás eléggé megerősödött a kristálymágia tudása nem volt szüksége fegyverre.
    Valóban elcseszett képesség lett a botharc, főleg azért met hiányoznak a játékból a jobb fegyverek.
    Sokáig a lopott pengésbot a legjobb, mire a titánbotot megtalálod, már fölösleges, kristálymágiával bármit képes letarolni a mágus, rendharcosnak pedig fuszrtráló egy kezdetleges fegyverrel végigharcolni a játékot - nem a képesség rossz, hanem az eszközök hiányoznak, de a végeredmény ugyanaz.
  • tibor16
    #4103
    Hát ez a kép tényleg nagyon jól néz ki.
    Én még játékban ennyire sötétet nem tapasztaltam - volt, hogy az orromig sem láttam - de tényleg - úgy mentem vissza a szállásra.
    A játék tényleg első osztályú - talán a Gothic 1 volt hasonló élmény, amikor kijött. Én is azért screenshotolok - mert, ezt nem lehet kihagyni.

    Azért léptem vissza 2x is, hogy megtaláljam az egyensúlyt a varázslás és a harcban. Ez a rendharcos, egyelőre jónak tűnik. Ugyan ez volt a véleményem, de hidd el, az inkvizítornak is vannak indokai, és azok egyáltalán nem alantasak. Ki van ez találva.

    A botharcot meg nem tudom van- egyáltalán aki műveli, még videóban sem láttam olyant, aki azt használta volna, mindenki kardal harcolt. Szerintem, ezzel félre nyúltak a srácok...
  • Hawk06
    #4102
    WOW
    Ilyet még nem láttam a játék során,ez az első,épp megöltük a Gyrger és kiöttem a romok közül:
  • Hawk06
    #4101
    Na ezt elírtam. :D
  • Hawk06
    #4100
    Adatlap

    Naplemente
  • Hawk06
    #4099
    Azzel a kardforgatás szintel elég simán szétvered a csontvázakot.Ha 4 nél több van,akkor lessz szükséged kicsit nagyobb koncentrálásra.
    Én 50 erővel és egy bastard swordal meg azzal a pajzsal ami neked van már 5 Vassal gyürűt szereztem.
    Ja és a vadász öltözékem van ami ahogy nézem nem nyújt semmivel se több védelmet.De ha jól emlékszem öltözék nélkül a fa pajzsal is elbántam 2 csontvázzal.
    Csak védekezz,tanuld ki a mozdulataikat.Aztán támadj,ha többen vannak 3nál akkor ne nagyon támadj 2 ütésnél többet és mindig nyomd az A vagy D gombot úgy egyszerre 3 ellenfelet is elérsz a kardal.És ne engedd ,hogy körülvegyenek.

    Jelenleg 8as kardforgatási szinten és 65 erővel (abból +15 egy általam kovácsolt amulet)a gyíkokkal is simán elbánok.És még mindig a bastard swordal,szerintem le se teszem a játék végéig azt a kardot.:)Nagyon tetszik és idáig mindent sikerült legyözzek vele még az Ashbeastet is.Készítettem magamnak kardokat amik nagyon jók.Viszont nem olyan szépek mint amit használok,túl szélesek meg valami mintázat van a közepén.De jó pénzt kapok értük.Kiváncsi vagyok az abszidián kardra.
  • Hawk06
    #4098
    Sziasztok
    Ha a Donhoz csatlakoztam senki se fog tanítani mágiát?
    Idáig nem találtam senkit.Tartogatom a Hero's Crownokat mana növeléséhez.De azthiszem nem lessz értelme.Kezdetből mágus akartam lenni de nem akartam semmiféle buta "szektához" csatlakozni :),meg bottal harcolni.
  • Fantusz
    #4097
    Tekercsíráshoz alapfeltétel, hogy legyen hozzá egy rúnád.
    Csontvázidézésen kívül egy másik hasznos rúnát is a Keleti parton találhatsz meg: a zárnyitás rúna a goblin főnöknél lesz (egy nevesített ogre).

    A barlang egy átjáró a Keleti partra, ahol lesz néhány fontos küldetésed - majd, ha lesznek teleport köveid, már nem kell átvágnod a barlangon.
    A Keleti part félreeső részein erős ellenfelek vannak, több ogre, és hamubestia is lesz, s a gyíkharcosok is itt jelennek meg először a romokon kívül (utóbbiak megjelenése küldetéshez kötött, tehát egyenlőre ne számíts rájuk)
  • tibor16
    #4096
    Köszi.
    Azt a tengerész öltözetet még az elején elloptam - ha erre gondolsz, de azóta már beavatás előtti rendharcos újonc vagyok, csak a védelmem elég nevetségesnek mondható. Most azért küpürcölök, hogy a 2. fejezet előtt elérjem a 100 erőt, na meg élvezem a sziget felfedezését... :)

    Jut eszembe - ha rúna - azt én fogom tudni rendharcosként használni?
    Ez a barlang egyébként egy átjáró?
  • bajgunar
    #4095
    Úgy a legegyszerűbb elcsalni csontit a többitől, hogy olyan látótávolságra mész, hogy csak egy csontit látsz, a többi meg már eltűnik a ködben, akkor meglövöd nyíllal és az rádront. Ha nincs nagyon közel hozzá másik, akkor az esetek 80%-ában egyedül lesz. És azt szépen lemészárolhatod. S így csalogatod közel magadhoz mindet.
    Hamubestiát, meg ilyasmi gyíkokat meg a legegyszerűbben úgy gyaktam le, hogy felugráltam valami "bug" os helyre (ahova nem tudott feljöni), és onnan szétlövöldöztem nyillal.
  • Fantusz
    #4094
    Lentebb írtam arról a barlangról.
    Csontiknál taktikázni kell, mert sokan vannak, s lesz köztük egy nevesített is - nála lesz a csonvázidézés rúna, és egy rúnapajzs (mindkettő hasznos cucc)
    Csontvázakon kívül van még néhány ghoul is a barlangban.
    Okoskodd ki, hogyan tudnád megszerezni a pajzsost, jelentősen növeli a védelmed, a rúnát csak később tudod használni, de az is fontos lesz.
    A farmon, ahol elvileg dolgoztál kevestet, van egy páncél, amit ellophatsz (nem túl jó, de a semminél többet ér)

    Első fejezetben csak templomromokban találsz gyíkembereket (de ott vannak), a vadonban majd később jelennek meg, a többi lény így a hamubestia és az ogre is lehet ellenfeled, ha nagyon elkóborolsz.
  • tibor16
    #4093
    A keleti partra megy egy út,egy barlangon keresztül - semmi páncéllal, 80-as erővel érdemes mennem arra? Csontik vannak bent. Mivel sem varázsolni nem tudok még, a fegyverem sem túl komoly, attól tartok, valami komoly ellenfélbe szaladok.
    Az első részben vannak gyíkemberek? A mennydörgő gyíkkal, hamubestiával meg azzal a barlangi ghoullal már volt szerencsém. Levertek mint vak a poharat. A csontik még párban is jöhetnek, de a többi még sok nekem...
  • Fantusz
    #4092
    Obszidián kardok készítéséhez bányászat és kovácsolás képesség szükséges, s ezekkel a képességekkel csinálhatsz magadnak amuletet, gyűrűt is.
    Ládákban találhatsz törött kardokat, amelyeket megjavíthatsz (kovácsolás), van közöttük használható fegyver, s XP-t is kapsz.

  • McFrost
    #4091
    Majd csinálhatsz másfél kezes obszídián kardot, szerintem a legjobb a végjátékig.
    Itt az én karakterem a végén: #3980
  • tibor16
    #4090
    Néhány kép - az első a karakter lapom, de végül visdsza léptem, mert előbb fel akarom nyomni az erőm vadászással, csontikkal. Most egyébként 70, és elég közel vagyok a 80-hoz. Azt azért el kell mondani, hogy 6-os kardvívás + Aric kardja + 1 kardvívással jobb mint, ha a másfélkezest használnám, aminek nagyobb a sebzése, de a kardozás maradna 6-os.

    most nem ez a helyzet, csak meg akartam nézni a páncél tulajdonságait


    Néhány kép - átlebegtem egy párkányra és a kilátás...


    találtam itt egy nemes kardot, 35 sebzéssel - ami nem túl jó - van értelme megtartani? van attól még valami + tulajdonsága, hogy nemes?
  • 38tibi38
    #4089
    Hát ez nem hiszem el. Végre egyszer jó vagyok erre betesz nekem a szaggatás:(
  • 38tibi38
    #4088
    Na 4. fejezetben vagyok. A barlangot meg is nézem. És össze is gyűlik a pénz erő edzésre na meg a Don-tól megvenni a kapitány páncélt:) Mert a gyík főpapok sírjában csak van egy kis pénz.
  • Fantusz
    #4087
    Erőt tornázd fel trénerekkel 100-ig, aztán idd meg az erőitalokat 150-160 erővel már bármelyik elit gyíkot képes leszel leverni, de még magas szinten sem szabad egyszerre két gyíkkal többet magadra húzni.

    A Keleti partra indulva egy barlangon kell átvágnod, ahol többek között csontvázharcosok kellemetlenkednek, s lesz köztük egy nevesített is (mellesleg küldetés).
    Tőle két fontos dolgot lootolhatsz:
    Rúnapajzs, amit elegendő erővel azonnal, kézbe vehetsz, s sokáigh a legjobb pajzs lesz.
    Csontvázidézés rúna, akihez meg kell tanulni a tekercsírást is, de Fred nagy segítség lesz.
    (tekercsekhez különböző zsigerek, trófeák szükségesek, értelmet kap az állatok kizsigerelése)
  • Takanohana
    #4086
    csontváz idézése tekercs nagyot lendít a helyzeteden. Fred (az idézett csonti) elég szívós, és amíg a gyíkok ütik, te teljes erőből hátba verheted sorban mindet.
  • 38tibi38
    #4085
    Köszi:) Am Don oldalán vagyok,megpróbálom leverni a gyíkokat valahogy. De egyszer úgyis sikerül nem?:D
  • Fantusz
    #4084
    A mellszobrok talán egy-két ritka kivételtől eltekintve elit gyikoknál lesznek, s a teleportkövek többségét is gyíkoktól lehet elvenni - önként nem adják, muszáj leverni őket.

    Az ilyen tipusú (karakterfejlesztős) játékoknál bizony előfordul, hogy könnyebb újra kezdeni, mint végig szenvedni azt az időt, amíg helyre pofozod a karaktered.

    Milyen statjaid vannak most?

    Kezdőként jobb lenne mágia nélkül, kizárólag harcra gyúrva (don oldalán) próbálkozni, az sokkal egyszerűbb fejlesztés.
    Erő, fegyverismeret, bányászat, kovácsolás, alkímia kell a harcosnak (természetesen kiegészítő képességek is, mint pl. zárnyitás), esetenként jól jön majd a számszeríj (erő növeli a sebzését).
    Rendharcos, mágus fejlesztés komplikáltabb, mert ott az erő és fegyverismeret mellé a mágiát és manát is gyúrni kell, nehezen járható út a "mindenből tudok keveset, de semmiből sem eleget"
  • 38tibi38
    #4083
    Most néztem you tube videót,nemkell kinyitni a rácsokat,van egy lépcső lekell verni 2 gyíkot amibe inkább bele se kezdek mert ugyis meghalnék... Ezt a game-et nem nekem találták ki....
  • 38tibi38
    #4082
    Csak azt mondjátok meg,hogy a francba lehet szerezni az oltárhoz mellszobrot? Ha nem a közelben lévő gyíkoktól akkor nem fogom őket fölöslegesen kinyírni.
  • Takanohana
    #4081
    Nem, nem játszottam online a játékkal.
  • Fantusz
    #4080
    Mágusoknak a rúnamágia ismerete jelentené a plusz tudást, ami elhanyagolható.
    A kapott páncélokban nem tudom, hogy mekkora védelmi különbségek vannak, erősebb páncélt kap-e a rendharcos, de talán itt sincs igazán különbség.

    Miután a don oldalán, harcosként már egyszer végigjátszottam a játékot, s nem hiányzott a mágia, második nekifutásból mágust neveltem a karakteremből (pajzs nélkül, botharc kisegítővel), mindezt azért, mert nem kedvelem a pajzsos-kardos mágiahasználó stílust (mások meg igen, nekik való a rendharcos)

    Ami a kardhasználat mellett szól: sok törött kardot lehet találni, amit XP-ért újra kovácsolhat a karakter, s a sajátkezűleg kovácsolt obszidián pengék is a legjobb fegyverek közé tartoznak - ezeket a lehetőségeket, kovácsolás, és bányászat híján a mágusommal kihagytam (harcossal természetesen nem)