4439
  • Fantusz
    #4159
    Tolvajlást "buli" képességenk tartom, a játék elején van több értelme, amikor még csóró a kari, később már nem lehetnek anyagi gondjai, küldetésekhez nem kell, mondanám fölösleges, csak "bulinak" jó.

    Alkímiának már van haszna, jobb lötyiket lehet gyártani magasabb achemy-vel.
    Bányászat, kovácsolás is hasznos, erős kardokat 8kizárólag csak kardokat) lehet készíteni, de a negyedik fejezetben található titán fegyverek ezeknél is jobbak - lehet neked már fölösleges megtanulni?
    Ami még mellette szól: a ládákból előkerülő törött kardok összekovácsolásáért jár XP is (játék első harmadában már érdemes megtanulni, a vége felé már nincs jelentősége)

    Állatok kizsigerelése a tekercskészítésekhez alap (bár ezt sehol nem közlik a játékban).

    Rendharcossal meg se próbálj két kristálymágiát fejleszteni, válassz egyed, s azt nyomd fel, ameddig csak lehet.

    Fekete farkasokat, sőt ogrét, hamubestiát is lehet találni az első fejezetben (elég ha csak a banditatábortól elkóborolsz a közeli ásatás, illetve barlang irányába)
  • Zóanagyvarázsló
    #4158
    Arénában? Az vicc. 10-es erővel sem ellenfél senki sem, amint kiismeri őket az ember. Legfeljebb tovább tart, ha az ember nem türelmetlen, meg sem ütik.

    A gyíkemeberek pedig nem okoznak gondot, sima hátrálással le lehet őket szedni csak fireballal, ha ketten-hárman vannak. Négynél már érdekesebb lehet, de erre van a fagyasztás, annak a hatása magas szinten jó sokáig - talán 20-30 másodpercig - tart. Ashbeastek viszont talán nehezebben fagyaszthatók (kell a 10. szint, bár eddig azóta csak nevesítetten használtam), de ellenük is lehet elég időt nyerni. a fagyasztás emellett a társak megvédésére is jó eszköz.

    Ja, és ugye még mindig lehet csontvázat idézni, aki eltereli az ellenség figyelmét, és a Risenben ugye nincs friendly fire, így csapattagként nem tudjuk tűzlabdával kinyírni. Egyebekről (pl. speed spell, azzal már kevésbé érzi az ember csalásnak a futást) nem is beszélve.

    Egyelőre úgy fejlődtem, hogy az említett két kristálymágiát kimaxoltam (90+90 LP), tettem 20 pontot a manára (20 LP), kimaxoltam az alkímiát (15 LP), tudok tekercseket készíteni (5 LP), illetőleg egyelőre harmadik szinten áll a rúnamágiám (15 LP). Így van jelenleg 25. szinten 15 elkölthető pontom, amiből 5 megy még a rúnamágiára,a többi manára vagy erőre, ha kell belőle a végjátéknál. A manám 117 (két +10 manás gyűrűvel), de egyelőre bőven elég egy hullámra mindig, és van egy rakat legyártott elixírem, amit még el sem használtam. Erőm 33 (almák, pörkölt, ogrerootok és talán egy elixír), de van rá gyűrű, és van talonban 8 db ogreroot.

    A frost lance-ről annyit, hogy nagyon-nagyon jó, de önmagában kissé nehézkes, mert sebezni csak akkor tudod újra az ellenséget, ha már kiengedett, tehát önmagában kissé sokáig tartana csak vele a harc. Tulajdonképpen már 5. szinten használható lenne kiegészítő fegyvernek (onnantól fogva tart 1-2 másodpercnél tovább a hatása), de csak gyorsítható ha még, valamint az ashbeastek miatt nem árt a 10. szint.

    Még valami: tolvajlás nélkül játszottam, különben lehetnének jobb cuccaim, több elixírem. Így viszont végig viszonylag vékony volt a pénztárcám, de mivel már nem kell kristálymágiára költenem, már nem kell mire tartalékolni. Persze kincskeresésnél kinyitogattam spell-lel a ládákat.
  • tibor16
    #4157
    hmmm - és még valami - hogy verted le az arénákban az embereket? - a romokban, a gyíkoknál sincs probléma? - gondolok a távolság hiányára.
  • tibor16
    #4156
    No lám - így is lehet - a 2. végigjátszást így fogom csinálni. Gondolom, ez hatásos a gyíkok meg a kemény monszterek ellen is..? Még egy kérdés - így belefért a többi, nem harcos tulajdonság felfejlesztése is?
  • Zóanagyvarázsló
    #4155
    Nekem úgy tűnt, hogy a második fejezetbe lépéssel jelennek csak meg a fekete farkasok, szerintem addig eggyel sem találkoztam, de legalábbis nem volt jellemző. Igaz, a sziget keleti felére előbb nem is másztam át, egy átjárón így is inkább nautilusként settenkedtem át. Azóta kimaxoltam a fireballt és az ice lance-t, így nincs ellenfelem. Még a sérthetetlen NPC-ket is le tudom fagyasztani :)
  • tibor16
    #4154
    Félre érted - komolyan kérdezem - mit csinálsz egy komolyabb ellenfélnél, mondjuk 4-5 fekete farkasnál, az első szint végén, ahol nincs még mágia
    Mert én elég gyakran belefutottam - persze, ha elmentem olyan helyre...
  • tibor16
    #4153
    akkor sem állnak veled szóba, ha nincs mondanivalójuk, vagy a játékmenetben szerepük. Ez alól csak a kereskedők a kivételek, meg a tanítók
  • Don Csiccsi 13
    #4152
    sziasztok hol lehet trífa tekercset vagy üres pergament szerezni már totál átnéztem mindent sehol sincs, nem tudom előre lépni mert már nem álll velem szóba senkisem! van valami mód vagy ötlet hogy kinél lehet még tréfa ! már semmi élőlény sincs kit megölhetnék, sem láda, semmise, és még mindig az első fejezet erőm már 110 en van !
  • Zóanagyvarázsló
    #4151
    Mágusról volt szó.
  • tibor16
    #4150
    akkor, hogy küzdesz egy ogre ellen - amíg nem volt erő a csapásaimban, karcolgatni is alig tudtam...
  • tibor16
    #4149
    Értelme az erőnek és a kardforgatásnak már most is van, ezek nélkül nem nagyon lehetne boldogulni - na meg az elején csak erre van lehetőség...
    Igen, azt észrevettem, hogy lassan kiirtom a szigetet, és akkor bizony elfogy az xp.. Még hátra vannak a különböző templomok, a gyíkemberek, csakhogy növekszik a szintlépési limit is. Amit lehet, azt meg csinálom, de így sok mindenre nem fog jutni pont - és most a készítő képességekre meg a tolvajlásra gondolok. Lehet, hogy ezzel akadályozzák a készítők, hogy terminátorok játszák a játék végét...
  • Zóanagyvarázsló
    #4148
    (ott kap némi értelmet, hogy mi a fenének kellett mágust a játék elején erőre gyúrni)

    A harmadik fejezet közepén járok, egy pontot nem kellett erőre tennem, semmi okom nem volt rá.
  • Fantusz
    #4147
    Elvileg nincs maximálva a szinthatár, de mivel a respawn nagyon minimális, XP nélkül nem léphetsz szintet a végtelenségig, a játék végére talán 27-28 körüli volt a karim (már nem emlékszem pontosan).

    Külön volt harcosom, s mágusom, úgy látom a kezdeti nehézségek után eljutottál oda, hogy most dilemmázol kell-e a mágia.
    Akkor tanuld, ha a közelharcot már tökéletesnek gondolod, a mágiával is az lesz a helyzet, mint a kardforgatással: alacsony szinten nem sokat ér, később megerősödik, de igazából csak másodlagos képesség lesza kristálymágiád, harcos vagy.
    Lesznek alkalmak, amikor jól fog jönni, de elárulom, hogy a játék végén a főellenséget csak egy speciális közelharci fegyverrel lehet sebezni, mágiával nem (ott kap némi értelmet, hogy mi a fenének kellett mágust a játék elején erőre gyúrni)
  • tibor16
    #4146
    privi ment = privát levelet kaptál (az sg forumon - piros betűvel a fórum ki is írja felül, a fejléc alatt - csak segíteni próbáltam).
  • Kocsmáros
    #4145
    tibor 16 ezt fejtsd ki mert nemértek roviditesekbol...
  • bega82
    #4144
    Mondjuk jobban tetszett az, amikor lehetett dönteni, hogy egykezessel nyomuljunk vagy 2kezessel, mint pl a G2-ben. Mindkettőnek megvolt a maga előnye, de itt meg mindenképpen a pajzsos megoldás az ésszerű, nem jó Aragorn-ként nyomulni, csak Balian-ként! Ráadásul az íjászkodás sem az igazi, ilyen szempontból a Gothic-ok jobbak voltak szerintem.
  • tibor16
    #4143
    sziasztok
    szerintetek, mi az a szint amivel befejezi az ember általában a játékot?
    Most vagyok 17-es és elkezdtem azon gondolkozni, mikor kell elkezdenem a kristálymágiát (még csak az alapszint van meg) fejleszteni...
    (ja... az előző hsz Kocsmárosnak ment)
  • tibor16
    #4142
    privi ment
    :)
  • Kocsmáros
    #4141
    de ha letoltottem mindent megcsinaltam de keri ogy azonositsam a jatekot ahoz a jatekon belul van egy sorszama vagy bele van irva ajatek dobozaba?
  • Fantusz
    #4140
    Nem morgok, de ha warezolsz, akkor CD kulcs is jár a cucchoz el kell olvasni az info-t, ha nincs ott a jó öreg google, be kell írni a keresőbe.
  • Fantusz
    #4139
    Mindíg az, amelyiket a pajzs mellé használni tudod.
    Kardforgatás növelésével képes leszel a másfélkezes (6-os) és a kétkezest is egy kézben tartani (9-es karforgatás).
    A kardforgatásnál fontosabb az erő, hiába tudsz kombózni, ha nincs elég erő a sebzéshez, vagy el sem bírod a jobb fegyvert.
  • bega82
    #4138
    Na és közelharcban melyik éri meg jobban az egykezes kard, vagy a kétkezes? Itt is úgy van, hogy a kétkezes erősebb, de lassabb? Csak mondjuk a pajzs miatt talán jobban megéri egykezest használni... a pajzs nagyon hasznos tud lenni, ahogy tapasztaltam. Bár elugrálni is lehet, de nekem az még nem megy igazán hatékonyan!
    Na és mi az, hogy másfélkezes, az mit jelent?
  • Kocsmáros
    #4137
    hello nemtudna valaki kitenni egy sorozatszámot vagy egy kulcsot? elore is koszi

    kérnemhogy a kopkodest hogy nem eredeti mellozetek koszonom
  • Fantusz
    #4136
    Fred HP-ja regenerálódik, ha túlélte a harcot szép lassan gyógyulgat.
  • totya4
    #4135
    Nem csak nálad bug, bár felfogható egy jó hosszú pihenésnek, ami alatt regenerálódnak a csontocskái... :)
  • tibor16
    #4134
    Sziasztok
    Fred tényleg nagyon jó - kettecsként levertünk néhány gyíkembert, meg vagy 6-8 ogrét. Ja, és amit nem tudtam, - Fred nem hal meg csak úgy - nincs időlimitje - és ez szuper. Az meg csak hab a tortán (lehet, hogy csak nálam egy bug) valahányszor visszatöltök - Fred minden életerejét visszanyeri :)
  • bega82
    #4133
    Hmmm... lehet, hogy újrakezdem akkor, mert már elég sokat költöttem dexterity-re, meg archery is 3-as szinten van, és ha most közelharcra gyúrok, akkor lesz egy kombós karakter, ami semmihez sem fog igazán jól érteni!
  • Fantusz
    #4132
    Ebben a játékban az íjászat csupán kiegészítő képességnek jó (számszeríjnál gyorsabb, de kisebb a sebzése).
    Kacérkodtam íjász karakterrel, de végülis lemondtam róla, ami nem jelenti azt, hogy másnak is így kell tenni.
    Közelharcot kötelező tanulni, sok esetben kikerülhetetlen lesz, azt hibányk is fel lehet róni, hogy az ügyességhez igazítva (ami íjásznak alap) egyetlen közelharci fegyvert sikerült a játékba tenni, ráadásul a legótvarabb, alig használható minőségben: ez a szablya, amivel általában csontvázak harcolnak.

    Pénz:
    Bányászat+kovácsolás.
    Rengeteg vasárcet lehet találni, ami fölösleges, fegyverekhez, obszidián+arany, ami jobb fegyverekhez kell.
    Ércöntvényekből kovácsolt kardokat jó áron el lehet adni - persze itt ismét oda jutunk, hogy íjásznak minek bányászatot, kovácsolást tanulni, ha nem tudja igazán a maga hasznára fordítani.
  • bega82
    #4131
    Köszi a válaszokat. Igen, én is erre gondoltam, hogy a zárt részeknél gondban leszek, amikor hely se nagyon lesz elszaladni, meg nem is tudok beléjük lőni párat, mire odaérnének. Na mindenesetre meglátom, egyelőre még folytatom, kíváncsi vagyok milyen lesz.
  • Takanohana
    #4130
    szerintem az íjász karakter a katakombákban bajban lesz. nyílt terepen meg lehet csinálni, hogy felmászol valahova és onnan lövöldözöl, idézel csontit, és amíg az harcol, te lövöd az ellent, vagy ha kell elfutsz és kész. a játék komoly hányada viszont barlangokban, katakombákban játszódik. ott íjásszal nehéz lesz kezelni, mikor egy forduló után 2-3 gyíkharcos neked esik.
  • Zóanagyvarázsló
    #4129
    Íjászat mellé talán érdemes lehet bevállalni egy vagy több jobban fizető szakmát (vagyis tolvajkodni vagy vadászni), hogy legyen mellé pénz. A nyílvesszők ára visszajöhet, ha potionökre, scrollokra kevesebbet kell költened. Emellett először a dexterityt érdemes erősíteni, mert kezdetben a sebzés a legfontosabb, és azzal tudsz a munícióval is spórolni, ráadásul az teszi használhatóvá a jobb íjakat.

    Az alkalmi kísérők, illetve a legyengített lények elleni melee pedig szintén segíthet spórolni.

    A korrektség kedvéért megjegyzem, én is csak tervezek íjász karaktert indítani, de a hobbiíjász mágusommal tapasztaltak alapján nem érzem reménytelennek.
  • tibor16
    #4128
    Hali
    egy 75-ös sebzésű crossbowt használok. Arra jó, hogy a tömegben álló ellenfélből kiválnak páran, aztán általában futás, amig 1-2 követ csak, azt meg lenyomom kardal. Igaz, nem tettem pontot a képességére, de ez annyira lassú, hogy ha nem elég messze vagyok, esélyem sincs 2x sebezni. A kristálymágia valamelyikét szeretném kimaxolni, hát ezért...
    Az erőm 100, a kard pedig 6 + bónusz gyűrű, vagy kard ami hozzá tesz még 1 pontot. Szándékom szerint 7-esre viszem + 1, és az már elég jó, persze, csak ha elfogy a nafta.
  • Encore
    #4127
    Az íjász nem könnyű, de nem lehetetlen. eleinte futni kell sokat, meg valami alapszinten tegyél pár pontot közelharcra is. De ha van rendes íjad meg képzettséged hozzá, akkor lehet boldogulni. A nyílvessző költséget pedig írd le az adóból jobbat nem tudok. :)
  • bega82
    #4126
    Sziasztok. Nemrég kezdtem el a játékot, és elég sok ismerőstől hallottam, hogy nagyon melee-orientált ez a játék. Na most én egy íjász karaktert indítottam, ez szerintetek mennyire lesz életképes? Itt az elején eléggé szenvedős és muszáj néha kardozni, de hát mivel azt nem fogom fejleszteni, ezért közelharcban elég kicsiket fogok sebezni nyilván. Szóval később azért van esély, hogy íjászként jól lehessen boldogulni?
    Ja és a másik, hogy állandóan pénzszűkében vagyok... nyilván itt megint csak bejön a képbe a karakterválasztás, hiszen ugyebár mindig kell nyílvesszőket is vennem, egy kardos karival ez ugyebár nem lenne. :) Valahogy jó lenne, ha kicsit több aranyat lehetne találni, vagy nem is tudom! :S
  • Fantusz
    #4125
    Gyrgerhez, ha minden igaz nem egyedül mész, a függőhídnál táborozó vadász segít.
    Róla annyit kell tudni, hogy képzett vadász, de nem halhatatlan - segíts neki, hogy tudjon gyógyitalt inni, ha szükséges.

    Tilda farmja a monostorhoz vezető út mellett van (ott kaptad a küldetést Gyrger megölésére), menj az épület mögé, s meglátod az ásásnyomokat - ilyen nyomokat többfelé találsz a játékban (monostorban a temetőben is van), egyszerűen csak rá kell kattintani, s ha van ásó az inventoryban, ásni kezd
  • ratgab
    #4124
    Gryger 1 vicc volt! Én valami böszme dögre számítottam, erre 4 csapástól megfeküdt.. (harcossal)
  • Encore
    #4123
    Nem nehéz megölni, idézz egy csontvázat (Fred) az leköti, közben nyílazd, ha közel ér hozzád pár vágás addigra és annyi....

    Csak ott lehet ásni, ahol frissen temetett a föld, tehát a talajon a textura elüt kissé
  • tibor16
    #4122
    Sziasztok
    Gyrgert nehéz megölni? - van valamilyen trükkje?
    Tilda a kikötőben azt mondja, ha megtalálom a fiait, akkor valami családi cucc, amit elásott, az enyém lehet. Már meg voltak a küldetés, de arra nem sikerült rájönnöm, miképpen lehet ásni... ásó van..
  • xerdi
    #4121
    Nem tudom van-e itt olyan elvetemült, aki elsajátította a magas szintű botharcot, ezért nem tudom az jó-e, de a pajzsodat itt csak az ogre és az ashbeast csapja át, más nem.
  • xerdi
    #4120
    Mágusként Mendoza nem fog előléptetni, azt majd Ignatius fog vmikor. Mendoza a rend harcosait lépteti elő.