4439
  • steweee
    #4439
    ha odaadom az aranykardot a Don-nak, az még nem számít oldalválasztónak ?
  • steweee
    #4438
    köszcsi
  • xFreex
    #4437
    Aranykardot nyugodtan odaadhatod a Donnak, lesz annál erősebb fegyvered is.
    A mocsári kezdés tökéletes, így még nem választottál oldalt és sokat fejlődsz, igazán majd a kikötővárosban fog eldőlni hogy milyen oldalon folytatódik a 2. fejezet és a továbbiak. Ha ott a Don embereinek dolgozol akkor végig a Don mellett állsz majd és így fogadnak a továbbiakban is és mágiát csak tekercsek formájában használhatsz.
    Rendes mágiát csak a kolostorban fognak neked tanítani ha úgy küldenek fel oda a rend oldalán. A Don emberekén küldenek oda vagy elfognak a "csuhások" akkor csak tekercseket használsz majd.
    Recepteknél úgy emlékszem hogy a tartós hatású tulajdonságot növelő receptek a szigeten vannak elszórva és találni lehet, a többire már nem emlékszem.
  • steweee
    #4436
    igen, a kagylókat nem volt nehéz, csodálom hogy nem jöttem rá

    érdekelnének még tippek-trükkök a játékkal kapcsolatosan

    először a Don embere akarok lenni.

    de úgy játszom, hogy később még csuhás és varászló is lehessek, és ne kelljen minden a legelejéről fejlődnöm

    9-es szintű vagyok, most végzek a mocsárban. az aranykard már megvan, de nem vittem a donnak.

    mielőtt harcoltam volna az arénában a helyi nehézfiúval vki mondta, hogy ha nem megy akkor fejlődjek vagy tanuljak mágiát vkitől

    hogy tudok potionokat készíteni ? alap alchemy megvan a molnártól, ott az alchemy bench, de nincs receptem. honnan tudok szerezni ?

    hogy lehet mágiát tanulni az elején függetlenül ?

    egész jó a harcrendszere, van benne logikus kihívás, már egészen jól megy, nagyon nagy a fejlődés a gothic-okhoz képest

  • steweee
    #4435
  • WagnerUr
    #4434
    Sajnos már elég halványak az emlékeim, de úgy rémlik hogy:
    - a kagylókra csak rá kell kattintani az inventoryban és kb. minden 5-10. ad gyöngyöt
    - a titán fegyverek vagy azok sebzése szerintem nincsenek képzettséghez kötve, varázslóként is azokkal kell hadonásznod, de semmi hátrányod nem lesz egy harcoshoz karakterhez képest
  • steweee
    #4433
    fú, most nézem itt hogy van 1.2-es patch is ?

    mi a végső verzió ?

    nálam

    alapjáték
    1.10 patch
    grafikai tuning

    erre még mit kell(ene) rátenni ?
  • steweee
    #4432
    játszik még ezzel vki ?

    most kezdtem el, de nagyon bejövős

    egyenlőre akarok egy olyan mentést, ahol fel van fejlesztve a karakter amennyire lehet, még a harbour town bevonulás előtt, hogy később a mindhárom frakcióval végig tudjam vinni

    pár kérdés :

    hogy lehet kiszedni a musselekből a gyöngyöt ? simán eladva nincs értéke

    ha varázslóval leszek majd, akkor hogy ölöm meg a titánt a végén a fegyvereivel ? ha nem lesz fegyveres képzettségem


    egyébként eszméletlen jó a harc, nagyon el van találva (legalábbis a gothic-hoz képest), kell taktikázni, igényel odafigyelést és rá lehet nagyon faragni. meglepődtem mikor rájöttem, hogy mint a witcher-ben, ha ritmusra megy a bal egérklikk, akkor gyorsabban üti a kombót. illetve a harmadik ütésnél el lehet nyújtani a kicsapást, ezzel lehet becsalni az ellenfelet. meg ki lehet térni oldalra, a fakrasok sokat csinálják, egész ötletes

    nagyon tetszik a játék, elfogadok tippeket trükköket válaszban :)
  • W B
    #4431

    Igen, saját magamnak válaszoltam.
  • W B
    #4430
    Kerestem neten de sehol nem találom az inkvizíció szárnyaskard szimbolumát. Valakinek van valami ötlete?
  • Saturas
    #4429
    Üdv. A látótáot és a gammát nem állítottam el,úgy van ahogy a játék alapból beállította.Úgy képzeld el mint egy szürke függönyt. De most már mindegy mert megoldottam,mivel soha nem adom fel,nem tudom hogy miért de sikerült. Kicsit macarás volt. Játék install,patch install,hotfix install, data könyvtár lemásol, honosítás install,data könyvtár vissza másol, honosítás unistall,honosítás install. Csak érdekességből vajon miért lett jó?

    Nagyon köszönöm a segítségeteket és a tippeket.
    Mindenkinek kellemes játékot kivánok.
    Sziasztok.
  • totya4
    #4428
    Egy képet megnéznék...a nagy köd nekem olybá tűnik hogy kicsi a látótáv, vagy tényleg köd van, mert olyan is van a játékban. A barlangokban fáklyát használtam. Az is lehet hogy túl magasra állítottad a gammát a játékban.

    Videokártya d3d és fényerő beállításait tedd alapra, a játékét szintén. Ha nem segít akkor videókártya driver csere, megnézni régivel/újabbal. Elsőnek újabbal...
  • Tehasut
    #4427
    Én kifújtam. Nincs több tippem.
  • Saturas
    #4426
    De azért még várom a segítségeteket ha tudtok.
    Köszönöm előre is.
  • Saturas
    #4425
    Hát sajnos ez sem segített,ha őszinte akarok lenni mintha,kicsit,valamivel jobb lenne. Egy 10-es skálán talán 1/2-et javított rajta.

    De azért köszi.
  • Tehasut
    #4424
    Próbáld meg ezt: másold be EZT a fálj a \Risen\data\compiled könyvtárba.
  • Saturas
    #4423
    Sajna az sem segít
  • Tehasut
    #4422
    A tavaly nyáron kiadott frissített magyarítás tartalmazza az 1.3-mas community patchet és szerintem abban javították ezt a hibát.
  • Saturas
    #4421
    Üdv. Mindenkinek.

    Nagyon szeretem ezt a játékot.
    Egy kérdésem lenne hozzátok:
    -Sajnos (ehez a játékhoz ez nem a legjobb) 7-es NVidia kártyám van,és olyan az egész játék mintha egy nagy ködbe játszanék. Nem is nagyon zavarna de a barlangokba nem látok szinte semmit,a játékon a 1.10 javítás van. A hot fix csak az 1.01-esnek javítja ezt a problémáját az 1.10-esnek nem.De a honosítás viszont csak a 1.10-esre megy fel.
    Valami ötlet hogyan lehetne ezt a fránya köd szerűséget eltüntetni?

    Előre is mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget.

    Üdv.
  • W B
    #4420
    Nem mágus vagy véletlenül?
  • duke81
    #4419
    Hi! nem tudom hogyan sikerűlt így két szék közt a padlóra esnem de se a rendhez se a banditákhoz nem tarozok igazán. a küldiket megkapom de az előnyöket nem élvezhetem egyik táborban sem, pedig majdnem a játék végén tartok már.. :( volt már valakinek ilyen? sztem az első fejezetben ronthattam el amikor mindkét félnek elvállatam minden questet. a banditáknál köpködnek rám hogy a rend embere vagyok és a rendnél meg leutonállóznak! :)
  • Wreck86
    #4418
    Oks,köszi. Azt hittem valami csavar lesz benne úgy. :)
  • Zóanagyvarázsló
    #4417
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egyszerű: akkor Patty kiszabadítása után kell megölnöd :)
  • Wreck86
    #4416
    Hali!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Annyi lenne a kérdésem, hogy mi történik, abban az esetben, ha nem ölöm meg Romanovot, mielőtt Pattyt kiszabadítom a cellából. Ugyanis a csaj kéri a térképet. (Én megöltem, tehát a térkép nálam volt,ergo megoldva.)
  • Wreck86
    #4415
    Király!
    Köszi! Annyira még nem néztem előre, hogy 1 kézzel bírja majd a kétkezest.
  • W B
    #4414
    Kétkezes fegyverre? Felesleges!
    Van egykezes, másfél kezes, és kétkezes kard. Fejszéknék egy és kétkezes.
    Minél magasabb szint után már a kétkezes kardot is egy kézben fogod használni, így pajzsot is tudsz mellé tenni.


    Ebből aszem a lényeg érthető.
  • Wreck86
    #4413
    Wow! Köszi!
    Mondjuk én a kétkezes kardra próbálok pénzt gyűjteni, szóval főleg fegyver, nem mágia, vagy íjászat a fő irányom.

    Mondjuk fura,mert először a Risen2-őt játszottam ki, majd utána kezdtem el az első részt. Teljesen más, sokat fejlesztettek az 1en. Bár még sokszor halok, szóval újratöltök. :D
  • W B
    #4412
    Fizetni is kell a képességekért. DE! Oszd be! Maximálisan 30 szintet tudtam csak a játékban elérni. Elvben aki kitartó annak a végtelen se esélytelen. De ahhoz rengeteg szabadidő kell. (bugolás)

    Szóval 300 skill pontból kell gazdálkodnod. Plusz életerő, mana, ügyesség és erő másból is tápolható kis mértékben.
    Vannak növények (pl. Tündérsapka, ogregyökér) miket hármas szintű alkémiával olyan itallá dolgozhatsz be, melyek maradandóan növelik eme képességeket. Ám ezekhez "hős koronája" nevű növény kell. (ez erősíti fel a hatást) Ám ebből én sosem találtam húsznál többet.

    Továbbá a tojás nagymértékű fogyasztása plusz erőt eredményez. Vagyis Vagyis pl. 10 tojás után +1 erő.

    Több infó itt.
  • sanyiiiii
    #4411
    Így van.
  • Wreck86
    #4410
    Aha! Szóval magam nem pakolhatom, hanem a tanárokon keresztül?
  • W B
    #4409
    C betű. Ott látod.

    Szint lépésenként 10 skill pontot kapsz, miket tanároknál lehet eltanulni.
  • Wreck86
    #4408
    Hali!
    Már 5-ös szintű vagyok, de nem tudom, hogy a szintlépésekért kapok e valami pontot,amit szétoszthatok?
  • XeroX
    #4407
    Az előző post rossz helyre ment :(
    akár lehet törölni is.
  • XeroX
    #4406
    A következő problémákra keresek megoldást:
    1. Villognak a textúrák
    2. A növényzet a szemem előtt alakul át (ahogy közelítek összemegy, majd megnő) "Talán az Avatárban láttam ilyet"
    Amit érdemes tudni, legfrissebb driverek és fullmaxon minden lehetőség.
    Valaki a grafikát a crysis -hez hasonlította, valóban, miután egy körzővel szembeszúrtam magam, tényleg láttam némi hasonlóságot :)
  • simon7108
    #4405
    az egy dolog,de nem tudtam leadni a küldetést még:S
  • W B
    #4404
    Ennyi nem lesz elég. Arénában is le kell győzni.
  • simon7108
    #4403
    Elakadtam kicsit.
    Le kell buktatnom ezt a Borgan vagy Brogan nevű csávót a mocsárban,hogy lopja a pénzt.
    Azt a feladatot adta,hogy szedjem be a védelmi pénzt.Beszedtem mindenkitől,de nem tudom leadni...
    Mindenkinél voltam akit mutatott a térképen.
  • steweee
    #4402
    no, az ásásra rájöttem, olyan mint a Fabléban is volt. bányászást az egyik elkóborolt hunter tanítja a kalózok falujában, megtlaáltam az ipsét.

    amit viszont nem tudom hogy egyáltalán észrevett e vki, illetve a 3 gothicos risenes oldalon se találtam erre utalást :

    ha jó ütembe nyomkodjuk a bal egér gonbot mikor üti a kombót, akkor másfélszer gyorsabb a csapás, vagyis nem tud beleütni az ellenfél. igaz sokkal nehezebb eltalálni mint a wicserben, de a rendszer hasonló...

    kis odafigyeléssel elég könnyen győzhetők az ellenfelek
  • W B
    #4401
    Bányászás majd a hármas ikrek küldetései után tanulható a városban.

    Ásás. Nos a talaj más milyen. Nincs növény plusz nem sima föld színe van hanem valamivel világosabb. Látszik, hogy meg van bolygatva. Egyik betöltési képernyőn pont ez a lényeg. Van ahol az ásáshoz való helyet még valami kereszt vagy hasonló is jelzi.
  • steweee
    #4400
    nem láttam ilyen kiírást, pedig Ricardo-nak amikor a sírmolyokat le kell vágni még rögtön a banditatábor elején, akkor a végigjátszás szerint ott lenne kiásható láda.

    ami még nagyon fontos lenne, bányászás képességet ki és hol ad ? már találtam sok érctelért, a táborban a kovácstól megtanultam az alap kovácsolást, de érc is kellene hozzá