6068
  • vonfeldner
    #5948
    Hali
    Valaki meg tudná mondani, hogy ETW-hez milyen modok vannak és melyik mi újat ad? Szeretnék beújítani.
  • Hunor1
    #5947
    köszönöm a választ! A Darth mod 7.0 láttam már. Tudom hogy Darth haver mindig jó modot dob össze, csak arra irányult a kérdésem hogy ezzel a moddal sikerült-e az ETW AI-ját olyan szintre hózni mint az NTW-ét?? Mert az alapból jobb lett mint az Empirében,
    2. Multi is érdekelne, mármint hogy játszanak-e még vele egyáltalán??? Mert ha szinte senki akkor nem telepítem újra az ETW-t.
  • Hypo #5946
    Hat nehez annyival nem jobb szerintem! Ramada soul jovial kevesebb lehetoseg van az alapgameban.
    Dearth mod, American rev war mod ok nagyon jok
  • MitsuMishi
    #5945
    Ja és annyira gáz,hogy olvashatatlan apró szövegek vannak benne.Meg nem tudom, próbálgattam mindenféle beállitással, de olyan kicsi az egész
  • MitsuMishi
    #5944
    Hellósztok! Mennyire szoktak még neten játszani az ETW/NTW-vel?
  • Hunor1
    #5943
    Hi.

    rég játszottam már az Empirével. Érdekelne hogy van-e már olyan mod amivel az AI már van olyan szinten mint a Napoleonban ?
    ( általános az a vélemény hogy jobb az NTW stratégiai és battle AI-ja)
  • Warton
    #5942
    El kell érned, hogy a fővárosodban lázongás legyen, majd akkor a lázadók oldalára kell állnod.
  • 55manfred
    #5941
    Sziasztok ! Tud valaki olyan patchet vagy file-t amivel minden nemzet játszható lesz ?
    Nem igazán értem hogy hogyan lehet államformát változtatni, az angolom meg hagy maga után kívánni valót...
  • HeinzGuderian
    #5940
    kösz szépen,meg is volt az első emlékezetes csatám :D
  • Kotomicuki
    #5939
    Megszokás kérdése.
    Ebben a játékban kissé körülményes az egységkezelés - egy kicsit javítottak a NTW-ban rajta, de így sem az igazi még (mondjuk egy RTW-al összehasonlítva azért - ritkán, az igaz, de - felfedezhető némi javulás e téren :)) ).
    A védekezés a legnyugisabb ága a küzdelmeknek, ha van elégséges emberanyag: a csatatéren ez sima ügy, csak szét legyenek húzva az egységek, ill. a 3 sormélység meglegyen a 'Fire by Rank'-hoz az ezt ismerő egységeknél (a Militia ezt nem tudja, náluk csak a legelső sor lő, így őket mindig szét kell húzni a tűzerő "optimalizálásához"). A várfalak védelme sem ördöngösség: lövészek a várfalakra (fordított 'U'-alakban, végig a várfal 3/4-n), pikások a résekhez, ellen-lovasroham az ellenséges egységek hátába -> akár ötszörös túlerőt is fel lehet könnyedén morzsolni így...
    A gépigényt meg egy mai közepes-gyenge konfig is kielégíti - no, nem az intel-féle "beépített VGA"-l, az is igaz...
  • Swarczi
    #5938
    Viszont személy szerint nem állítanám túl nagyra az egységméretet, még ha bírja a gép, akkor sem, mert körülményesebb vele taktikázni, a védekezés pedig néha igazi rémálom...
  • Kotomicuki
    #5937
    Kiegészítés:

    Mint minden TW-ban, itt is a főmenü (ez itt a hadjáratok főmenüjét jelenti) Grafikai beállításoknál lehet megadni az egységek méretét, mielőtt hadjáratot indítanánk! Ha 'Huge' és a maximum így is csak 200 fő, akkor egy másik kampányt kell választani, mert ebben nem lesznek 4-500 fős egységek.
    A már megkezdett hadjáratot, utólag már nem lehet ilyen "átállítással" nagyobb/kisebb egységméretűvé tenni, feltétlenül új hadjáratot kell kezdeni az új beállítások érvényesítése céljából.
  • Kotomicuki
    #5936
    #5925 első mondata.

    Végig kell próbálni, mert nem 1-2 féle hadjárat van. :)
  • HeinzGuderian
    #5935
    Na szóval fennt van a DMUC 6.2 megy is minden,de hol vannak a 400 fős egységek?a legtöbb 200 egy században,hogy lehet ezen változtatni?
  • Ryleh
    #5934
    Ebay-on 9 Eu a TW-k darabja...plusz Neked a posta megennyi...aztan legal,steam,stb.
  • Curze
    #5933
    Steam. ;)
  • HeinzGuderian
    #5932
    csak mielőtt valaki belekötne:azért warezolok mert a legközelebi helyiség ahol esetleg pc-re játékot lehet vásárolni 50 km (és elég sovány választékban vannak)
  • HeinzGuderian
    #5931
    oké,köszi,akk elkezdem letölteni a Razort...
  • Kotomicuki
    #5930
    NM!
    Nálam törölve lett a Ka0s-verzió, mert nem akarta fogadni a patch-eket - már csak az eredetitől eltérő helyre való feltelepülése miatt se (szépen megkopasztotta a "fölös" részektől az a csapat ezt a játékot...). Ezért a Razor-t is le kellett szednem - én is DMUC-t akartam (volna) :D - és azóta is az van, mert azzal minden jól működik (a netem szűkös sávszélességét (én is) másra használnám a Steam-szerverrel való állandó kapcsolattartás helyett...).

    Hhmm, a ''galaxisban még 4,5k HUF - az Amazonon meg ~2800 lenne a lemezes verzió!!! :O
    Egész jól tartja az árát, bár a M2TW Gold és a NTW is ennyibe fáj itthon! :(

    Akkor elég sokáig próbálod ki az 1.0-s alapművet, amíg a másik lejön a neten - pénz több van benne az 1.2-ig: a fejlesztések azonnali felhúzása, egy tartománnyal 2 full-os sereg, nem akadály. :))
  • HeinzGuderian
    #5929
    köszi,ha az 1.5-ös patceh(crackes stb) akk nem lesz jo?,nincs akkora netkapacitásom h lehuzzak még egy iet
  • Kotomicuki
    #5928
    A Ka0s-féle törés még az elsők között jelent meg, a játék 1.0-s verziója alapján. A DMUC 6.2 mod pedig az ETW 1.5-s, vagy újabb változatát igényli. Szerintem ezért nem megy - persze, azóta a Ka0s is kiadhatott frissített verziót, de ilyennel én még nem találkoztam.

    Javaslatom:
    Most már nem lehet nagyon drága az ETW, hiszen már 2 rész is megjelent utána a sorozatban. Ha irtózol a Steam-től, amit meg tudok érteni, akkor a Razor törés és a hozzá kiadott 8, 8a és 9 javítások (esetleg a többit is) letöltésével és telepítésével tudod az 1.5-s játékot reprodukálni. (A Ka0s előnye, hogy bárhova telepíthető, nem olyan háklis erre, mint az alapjáték. A Razor verzió pedig frissíthető, igény szerint, de az eredeti alapértelmezett helyére kell telepíteni a hibamentes futáshoz. A kétféle warez ne legyen egyszerre a gépen, mert az ellehetetleníti mindkettő futtatását!)

    Ettől függetlenül más is lehet a hiba kiváltó oka. :)
  • HeinzGuderian
    #5927
    Sziasztok,van egy kérdésem: Kaos os ETW-m van,letöltöttem a DMUC 6.2 -t felraktam és nem indul,mit tehetek? belelépek akármeikbe és előhozza a képet,majd elfehéredik és hibát észlel
  • Ryleh
    #5926
    koszonom a kimerito helpet:))
    jo jatekot mindenkinek,,,,(nyomul az iszlam Europaba:))

  • Kotomicuki
    #5925
    Hhmm, ezt annyiban módosítanám, hogy rengetegféle hadjárat van az újabb DMUC-okban, ki kell tapasztalni, hogy melyikben mi a változás a többihez képest - pl. Custom-ban nagyok az egységméretek, míg a DM-sben a vanilla-s mennyiség van.

    #5924:
    Ha nagyon eltérő a vallás és a kultúra (nem nemzeti terület), akkor nagyobb sereg kell a nyugalom fenntartásához, addig a kb. tucat körig, amíg be nem áll az egy állandó szintre.

    Amit a játékos tehet ezért:

    - új, nagyobb tudású (több csillagos) igazságügyi miniszter kinevezése, ha az államforma ezt lehetővé teszi (régi kirúg, majd reménykedés, hogy jobbat dob helyette a gép - előtte mentés)

    - a tartomány felmentése az adók alól, pár (3-6, vagy több...) körig

    - iskola, a sajáttól eltérő vallási épületek azonnali lerombolása, majd, a következő körben államvallásúval való cseréje; hittérítő, ügynök küldése a területre

    - bordélyház építése, ha még nincs (ha más módszerekkel, idővel kezelhető lesz a morálszint, akkor ez nem szükséges/lerombolható minden tartományban)

    - morálromboló épületek (pl. vanilla bányák) lerombolása, újrahúzása a még nem bomlasztó szintig

    - államforma váltás - ez ideig-óráig megteszi, de nem megoldás

    - az alsóbb osztályok adójának radikális csökkentése (a felsők sohasem lázadoznak - ha mégis, akkor ott már vmi nagyon nem gömbölyű); ez az adott térképen szereplő összes tartományra kihat (egy-egy terület adóját külön nem lehet beállítani, csak eltörölni); igaz, hogy így akár felére is eshet az adóbevétel, de azt a kereskedelem növelésével, ipari fejlesztésekkel, kalózkodással kompenzálhatjuk

    - dragonyosok állomásoztatása a városban - nekik bónuszuk van a rendfenntartásra (ehhez kell pár fejlesztés is), így kevesebből is megoldható a nyugalom

    Az ellenfél fővárosai mindig lázadni fognak, akármit is csinálunk - ha semmit sem csinálunk, akkor folyamatos lesz a lázongás, de lesz némi bevétel is, amúgy 3-6 kör alatt normalizálódik a helyzet, legjobb esetben - a lázadó sereg leverése szükséges ehhez - és utána már csökkentett helyőrséggel is termelhet bevételt a terület.

    Svédekkel kezdve van 2 miniszter is, akit egyből cserélni illik - körönként csak egyet lehet!
  • Ryleh
    #5924
    hali

    mtw fan vagyok,eddig vartam az etw,ntw vel(megfelelo vas kellett,es kiforrott modok)
    vanillakkal sosem jatszottam.
    ha egy regiot elfoglalok lazad 1000 rel,korokon at.a korabbi TW-jatekokban 3 opcio volt (elfoglalni,sarcolni,es kiirtani.
    itt nem talalok effelet.
    hol tudom REGIONKENT beallitani a tax ratat?...mert a fopanelen az ok (mint aregiekben,ho altalanossagban koltekezo,vagy sporolos a tax.
    parancsnok van minden tartomanyi varosban,megfelelo hadero is,stb.
    tudom kisse amatorok eme kerdesek,de nekem uj ez a rendszer...
    (pelda :svedekkel eöfoglaltam Kurlandot,bazinagy seregeim mindenhol,azonnal epitettem megfelelo parancsnoksagot,stb.,de 2-3 koronkent megjelenik egy kozepes kurlandi zaszlo alatti sereg.
    az altalanos ado mertek a legalacsonyabb.de ugyanigy villognak mas tartomanyok is,keken,ho elegedetlenek.
    szoval egyedul evvel van bajom,a tobbi ujitas ertheo,muxik(uj npc-k es funkciok,diplomacia,kutatas,stb.)

    koszi a valaszt
  • Kotomicuki
    #5923
    Hali!

    1. Az újabb DMUC-k már az Ornamentum mod-t integrálva hordják magukban (régebben ez az AUM mod része volt), innen a sok, különböző egyenruhás ezred - régen ez volt a divat, hangulatos lenne ez, ha nem egy szűk térre koncentrálnák a választhatóságukat (ami eredetileg 10-20 egységre lett tervezve és ahhoz jó is, nem 40-60-hoz).
    Ha ez zavar, akkor a régebbi (pl. 5.4x) verziójú DMUC-k között válogass, azokban nincs ilyen sok egyedi egység.

    2. DMUC-t azért tenne fel az egyén, általában, mert szeretne létszámban a valósághoz közelebb álló csatákat levezényelni. De ha neked ez nem kell, akkor az 'Options' menü grafikai részénél találod az egységméret beállítását - mint minden TW-ban - , amit új hadjárat indítása előtt kell megtenned, a már elkezdettekre ez nincs hatással.

    3. A DMUC-ban pedig van pár szerkesztési lehetőség, már a legelső lapon, ha pl. a füst mennyiségére, vagy az ütegenkénti ágyúk számára gondolsz - a muskéták hatékonyságát is itt lehet állítani.
  • OWEN24
    #5922
    Nem, a Gyémánt kiadás = gyűjtői kiadás amit akkar adnak ki ha már régebbi a játék de még van rá keerslet, ahogy rájöttem :D
  • Jimbo
    #5921
    Sziasztok!

    2 gondom lenne, DMUC van fenn, viszont rohadt idegesítő, hogy 478541 egységet tudok képezni, mindenféle hülye nevű infantry-kat, nem tudom valahogy lecsökkenteni a számukat kezelhető méretre? Illetve a másik, hogy lehet-e valahogy csökkenteni az egységek számát, nem tudom volt-e 400 fős század, de mondjuk a fele barátibb lenne
    Esetleg, ha tudnátok ajánlani vmi szerkesztő eszközt, vagy akár DMUC beállításokon belül is, ott nem találtam semmi ilyesmi lehetőséget.
    Előre is köszi!
  • Curze
    #5920
    A "gyémánt kiadás" az nem egy itthoni "sorozat"? Mint az "Ezt vedd meg" és társai? Korábbi játékok újra kiadva.
  • OWEN24
    #5919
    már rájöttem, semmi csak kapott egy papír tokot és + 1,5K forintot az árában.
  • Kotomicuki
    #5918
    Hát, nem úgy tűnik, hogy itt többen tudnák - én sem sejtem mi a különbség! :D
    (A SEGA oldalán sem leltem értékelhető infót erről. :( )
  • OWEN24
    #5917
    Amúgy napoleon tw-ben a gyémánt kiadás mitől másabb, mint a sima?(A napoleon topicja kihalt, azért nem oda írtam)
  • OWEN24
    #5916
    Nekem is Shogun2 High, belőve minden + effekt és nem akadozi, de empire igen...
  • Savaran
    #5915
    Egészen biztos hogy a shogun2 jobban optimalizált mint az ETW, mert magam is meglepődtem hogy az eléggé retro gépemen sokkal jobban fut a shogun2, ami ugye szebb és újabb. Csupán az extra fényefekteket kellett feláldoznom, az élsimítást meg az árnyékot. a többi high-on van 1280x1024/és sarder3 élvezhető szinten fut így.
  • Kotomicuki
    #5914
    Passz - talán jobb a gazdasági helyzete a tartományaiknak, kedvezőbbek a megindulási feltételeik (seregek a határon) - , de a DMUC-ban is van M.-gyengítő opció.
    Ritkán tudnak a Mogulok felülkerekedni, de akkor a M.-hoz hasonló effektet produkálják: világhódítás. :D
    Ezért is célszerű egy indiai hódító-túrát betervezni, bárkivel is játsszon az egyén: a gazdaságot ez egyből helyrerakja. :))
  • joboruz
    #5913
    Figyelmedbe ajánlanám a WATERLOO(1970 olasz-szovjet)című filmet. Biztosra veszem hogy tetszeni fog ha érdekel a történelem ezen korszaka.
    Mivel nélkülöz mindenféle számítógépes trükköt felemelő látvány mikor több ezer ember menetel katonásan :)
    Ízelítő: http://www.youtube.com/watch?v=7vlcuvrM1po

    Egy másik a NAPÓLEON című sorozat. Ez nem olyan régi film. Jó...nem annyira feledhetetlen mint az előző de egyszer meg lehet nézni. Napóleont - Christian Clavier alakítja a filmben de szerepel még Gérard Depardieu - Joseph Fouché bőrében. ...és nem utolsó sorban Hazánk egyik hírhedt üdvöskéje Stol András (talán így írja a nevét...)is feltűnik benne egy rövid időre a Csácsári 1. gránátosezred főtisztjeként az Eylau 1807 csatában. Sok jelenetet Magyarországon forgattak Magyar statisztákkal.
    Ízelítő: http://www.youtube.com/watch?v=TKtCVblxDRc
  • OWEN24
    #5912
    A Marathák mitől olyan erősek a Mogulokkal szemben?
  • OWEN24
    #5911
    Okés.
    Amúgy tudnátok filmeket mondani amik ebben az időszakban, esetleg Napóleon korában játszódik?
  • Kotomicuki
    #5910
    Lehet, hogy azóta (ETW) megtanulták optimalizálni a motorjukat a fiúk: már a NTW is jobban futott - vagy a meglévő meghajtóprogramokhoz jobban illik a játék (S2TW) programkódja. (Ha hamar jön egy folytatás/kiegészítő, akkor az - valszeg - megint jobban fog döcögni, ezzel a motorral.)
    Ettől függetlenül körbe kéne kémlelni, hogy butítással javul e a helyzet, ha nem, akkor ETW-n kívül keresendő az ok - esetleg proci- és vidkari-tuninggal javulás áll é e be. DX 9.0c módban még egy próba (shader-modell visszavéve)...
    Ennél a konfignál figyelni kell még arra (kevés a RAM, nem egy vérbő a proci sem), hogy minél kevesebb alkalmazás mozgolódjon a háttérben az Op.rendszer részéről is.
  • OWEN24
    #5909
    Amúgy most shogun2 is fennt, azt is High-be játszom és az nem szaggat, pedig ott bevan kapcsolva még 1-2 effekt is.