384
  • Landor
    #344
    na szerintem az volt a legjobb :D
    meg persze a hindek <3
  • Tikal #343
    vasárnapra nagy fekete pont a szervezőknek, hogy a toronytól balra nem lehetett semmit hallani a közvetítésből, mintha kihúzták volna a hangfalakat azon az oldalon, mert szombaton jó volt...
  • Tikal #342
    én azért írom el, mert mostanság már nem követem a repülést annyira, ezért becsúsznak ezek, úgy írom ahogy beugrik a fejemben valami emlékkép :)
  • Tikal #341
    igen, vasárnap benézett... mindegy, két éve már láttam, akkor nagyon jót repült...
  • Molnibalage
    #340
    Még valami. Miért van az, hogy sokan a Gripen-t Grippenek ejtik és írják és a Rafale-t Rafaelnak? A Rafael az egy férfinév. A Rafale meg tudtommal egy széljárás neve.
  • Molnibalage
    #339
    Ja bocs, a dán az belga akart lenni. Én balga... :)
  • Bhalage
    #338
    szerintem volt eurofighter!
    vasarnap, megjott, tett par kort (tenyleg 3at v 4et) es eltunt a felhok kozott..
    neztunk is ez meg mi volt .DDD

    rafale > all
    nomeg a narancssarga holland f16 odetette magat + akkora kitisztultak a felhok szal szepen fel tudott emelkedni!
  • Tikal #337
    Kommentátorokhoz csak annyit, hogy mikor anyahajóztak, az kicsit fájt...

    -a dán füstölőhöz a hátunk mögül a tipikus megmondó emberek csak annyit fűztek hozzá, áá, nézd már, csak egy hajtóművel repül, gyáá
    -ugyanezek kicsit később megjegyezték hogy a c-17nek az orrában is van hajtómű, ezt akkor látták mikor leszállt és tolatott :)


    Összeségében nagyon jó repnap volt, rafael volt a best, meg a végén a kis kergetőzés, bombázás is nagyot dobott a hangulaton, kár hogy több volt a füst mint a láng :)

    Amit nagyon sajnálok és nem is értem, miért nem repült a su 27? szomorú voltam mikor megláttam hogy csak ott áldogált, pedig mekkora lett volna ha repül egyet aztán felpattan az f-15 is :) Szépek voltak a földön is, de ezért eljönni, nem is értem....
    bo-105 is volt a programban, az se repült... két helikopter volt igazából, két éve többet kaptunk :)

    A red bull meg úgy látszik megsértődött augusztus 20 miatt és nem hoztak semmit.... :(
  • Molnibalage
    #336
    Szombaton? F/A-18. Pont az van a bannerban, csak nem svájci.
  • Landor
    #335
    az elején mejik repülő volt ami megközelítette a hangsebességet?
  • HöfEE
    #334
    A rafele állat volt, de én azért még megemlíteném a freccie tricolore srácokat, mert igencsak látványos bemutatót nyomtak le, bár füstből csomagolhattak volna egy kicsit kevesebbet is :D
  • Ry0K3N
    #333
    Kár hogy eurofighter nem volt, megnézném élőben mit tud egy olyan gép. Senki nem említette de azért a hollad f-16 os sem volt semmi azért de a rafale tényleg nagyot repült.
  • Molnibalage
    #332
    Nem repült.
  • Willenbrock
    #331
    A SZU-27-es eljött,repült is? Sajnos idén nem jött össze az eljutás :/
  • Neoncsoves
    #330
    én is kint voltam, hatalmas hangulat volt. Én a C27-nek örültem a legjobban... talán nem is a manőverek miatt, hanem amit leszállás után a pilóták csináltak :)

    nekem a Mi24 is marhára tetszett (imádom a helikoptereket), de a Grippenek meg a Rafale és az F18 is nagyon tetszett!

    Először voltam repülőnapon, de ha tudok megjelenek a következőn is. Nagy élmény volt!
  • Bhalage
    #329
    vasarnapi jelentes:
    minden nagoyn fasza volt 2 momentumot emelnek ki a c17 globemaster? egyszeruen HATALMAS kecses gyonyuru es mondtam mar, hogy hatalmas?

    a masik: rafale - uristen mekkora repulest cisnalt, vitte a vasarnapot szerintem, f16 f18 is jok voltak de a rafale mutatta be a legdinamikusabb ereszdel a hajamat!! szuper bemutato volt. hurrá
  • neoG
    #328


  • neoG
    #327
  • neoG
    #326
  • neoG
    #325
    Kommentátor kirááááály volt!
    "-Készítsék a gépeket: egy touch and go következik. A pilóta érinti a kifutót, és újra felszáll!
    -Hát reméljük nem ez következik, mert behúzott futóval közeledik!"
  • parasztbicska
    #324
    Sajnos nem sikerült menjek a repülőnapra pedig nagyon szerettem volna, ezért megkérném akik voltak és csináltak képeket tegyenek fel minnél többet. Köszi
  • tata21
    #323
    A kommentátor egy katasztrófa. Ha lóversenyt közvetítene a lovat öszvérnek vagy szamárnak mondaná. Ilyen felkészületlenül odaülni egy pilóta mellé...
    Szegény nem tudom, hogy bírja a sok sületlenséget hallgatni?
  • Molnibalage
    #322
    C-27 demó, szombat. A feltöltő több videót is rakott fel.
  • F E R I
    #321
    Néha a mellkasomban éreztem az erejét:), vmi leírhatatlan erőt és dominanciát sugárzott, egyértelműen a nap repülése volt számomra, meg a C27J, azzal a testtel amit véghez vitt, brutális!
  • Molnibalage
    #320
    Ja. Eszméletlen prgoramot repült. Mi lesz, ha megkapja az újabb hajtóműveket, amit asszem darabonként 1,5 tonnával többet tolnak...
  • F E R I
    #319
    Azt mondjátok meg nekem, miért van annak überhatalmas hírértéke, hogy izraeli gépek érkeztek Mo-ra. Még csak nem is repültek, ki voltak állítva (hozzáteszem gyönyörű gépek), de egyből sugallni kell, hogy itt vmi nem kóser... Nem hogy örülnének basszus, hogy egyre színesebb a paletta, több gépet meg lehet tekinteni, kész vicc...

    Mellesleg a Rafale az vmi nagyon emlékezeteset repült, bánhatja, aki nem látta :)
  • Casillas
    #318
    eh, nyilván pont idén nem tudtunk kimenni
    köszi a beszámolót :)
  • Molnibalage
    #317
    No, rövid (?) összefoglaló tőlem.

    Mivel nincs új bejegyzés ide kommentelek. Először a negatív tapasztalatok. (Ebből lesz kevesebb.)

    - Lehetőségünk volt ingyen bemenni, kaptunk ingyen jegyet. Apró hiányosság, hogy a szervezők jóvoltávból ezekhez sajnos nem tudtunk hozzájutni, csak küldözgettek ide oda. Inkább vettünk jegyet, csak legyünk már bent.. (Valakinek azért sikerült.)

    - Iszonyatosan sok helyen lehetett a helyszínen jegyet venni, nagyon sok a feleselges kapacitás e téren. Ellenben a karszag ragaszgatást nagyon kevés ember végezte. A 2. számú kapu kész katasztrófa volt, mert normális sor nem alakulhatott ki. Kész káosz. Ellenben a 3. számú kapunál a kb. 150 méter hosszú sor (kaptól a ragasztásig) kb. 10 perc alatt lement, mert a kellően szűk “folyosón” tisztességesen sorba álltak az emberek és nem tülekedtek. Ettől függetlenül nem értem, hogy miért nem lehetet volna x2-szer több karszalag ragasztó. A fizetőkapukból is sok van az autópályákon szerte a nagyvilágban.

    - Sajnos sem Rafale sem Mirage F1 nem volt statikuson, pedig így volt feltüntetve. :(

    - A két bemondó sajnos még mindig sokszor mond butaságot. Eseményeket és tényeket is többször összekevertek. Persze ez nem valószínű, hogy az áltag látogatót zavarja.

    - A norbis “produkciónál” azért sokan fordultak hátra és mormoltak el egy csendes káromkodást…

    Ezzel kb. vége is a rossz tapasztalatoknak!

    Akkor jöjjön az ami tetszett. :)

    - A szervezők nagyon jól lekezelték a kezdeti rossz időt.

    - Igyekeztek a legütősebbeket felküldeni és ragaszkodni az eredeti ütemtervhez. Sajnos pont a svájci Hornet húza a rövidet – bár a magas hegyek között jobban szokva lehet az ilyan pocsék körülményekhez – és nem mutathatta be teljes tudást. Azért így is mutatott egy új elemet. Nagy állásszögú manőver, de nem egyenesen, egy teljes kört lenyomott. Ilyet még egyetlen géptől sem láttam eddig repnapon!

    - A Rafale valami iszonyat brutált repült szerintem. Folyamatosan gyártotta a fordulókat, orsókat és egyikből ment a másikba akár emelkedés közben is. Még a mostani hajtóművekkel is iszonytos tolerő van a masinában a gép tömegéhez képest, de az új hajtóművekkel valami elképesztő lesz. Aerodinamikailag igazi meseterdarabnak tűnik.

    - A show végén levő MiG vs. Gripen fogócska nagyon jó volt. Nem kicsit, NAGYON! Csak nem hallgattak Zord javaslátára? :)

    Ilyet tényleg nem igazán láthat az ember! A low levet strike szimulálás sem volt rossz sőt, egyenesen meg is mutatta, hogy miért fontos ez ma is ez a képesség. Tudtuk hogy jön, de mégis szinte csak akkor láttuk meg a gépet, mikor már a fejünk felett voltak. Az inracsapdákkal sem spóroltak.

    Picit talán lehetett volna látványosabb felpattanó manőver, de ez csak a szokásos kukacoskodás tőlem. :)

    A végén a 4+2 MiG+Griff kötelék is szép volt. Nem demóval, de szerintem szépen búcsúzott a MiG.

    Véleményem szerint több ilyen demonstráció kellene, akár nyílt és nyilvános éleslövészettel is, nyílt nap jelleggel.

    A Mirage F1 repülése érdekes volt, mert nem láttam, hogy akár egyszer is fáklyát kapcsolt volna. Csak nem spórolnak ott is az üzemidővel?

    A spanyol Hornet sokkal jobban repült, mint legutóbb.

    A dán Falcon sem volt olyan szürke a holland demóval összevetve, kifejezetten üdítő volt a produkciója. Sajnos a pilóta peches volt, a jobb oldali Smokewinder felszállás után szinte azonnal megadta magát. :(

    A C-27 demó is nagyon ott volt a szeren.

    Valaki felvette esetleg a Rafale demót vagy a magyar gépek erődemonstrációját a végén? Nekem sajnos akkor már lemerültek az elemeim és amúgy sem ütős cuccom volt finoman szólva. Ha valakinek ezek megvannak – főleg az utóbbi – akkor fel kellene tolni a netre, hogy lássa a nagyvilág is, hogy mi volt itten!

    Alapvetően azt kell hogy mondjam, hogy 2003 óta messze a legjobb repnapot látthattuk itthon! Minden gép és kötelék kitett magért, ahogy szervezők is pár gikszertől eltekintve, de ez belefér így visszanézve!

    (2005-ben nem voltam, akkor Zeltwegben voltam. Azóta áhítozom olyna F-18 demóra, amit ott láttam a svájci géptől.)
  • HUmanHunter
    #316
    be is halt a közvetítés pár órája [legalábbis itthon, a török csillagok az utolsó kép amit mutat]
  • HUmanHunter
    #315
    jah :s
  • DummyBoy
    #314
    Nem hiszem el, akad az online közvetítés mint az atom :(
  • mogyi33
    #313
    Ki mivel jön? :) Vonat, külön vagy "élményvonat" vagy kocsival? :) Mi már egészen biztosan a külön vonattal, amin Farkas Berci tart majd előadást. :)
  • tarus21
    #312
    Akik nem tudnak eljönni se maradnak ki semmiből, mert lesz élő, online közvetítés is: élő, online közvetítés - katt!
    Ez viszont nagyon jó ötlet. :) Ennek nagyon örültem, mert nem egy ismerősömnek kell kihagynia...:)
  • Molnibalage
    #311
    És az F-15 és az F-16I sem. A Rafale-t leszámítva igazából semmi új nem lesz. :(
  • Landor
    #310
    ah, na végre! kössz!
  • TG Gida
    #309
    Pont a Szu-27-es nem repül.
  • HUmanHunter
    #308
    jah látom ugyanaz, mindegy most már biztos hogy ez lesz :)
  • HUmanHunter
    #307
    megvan a program
  • tarus21
    #306
    Lehet hogy változni fog még a program, mivel "tervezett" és még a végén repül az F15-ös is dinamikust. De szerintem a többi miatt is érdemes eljönni. Engem a kötelékek érdekelnek a legjobban. Nézegettem róluk képeket is és annyira lenyűgözőek, meg aztán az a legnehezebb művelet is a pilótáknak, ha jól tudom.
  • Molnibalage
    #305
    Kemény Hornet demót eddig egyet láttam életemben. 2005 Zeltweg. A svájci pilóta eszméletlen jól tolta. Minden tisztelttel, de mellette a spanyol Hornet demóján kis híján elaludtam.

    Az viszont akkor fura, hogy az IAF gépek akkor mégis kint lesznek statikuson Kecsón? Régen arról volt szó, hogy Pápáról repülnek dinamikust.