384
  • Voyager5
    #384
    Ezen a linken azt írják, hogy jön a Russian Knights.
    Jaj de szép is lenne :)
  • Molnibalage
    #383
    Kicsit megkésve, de ide is kirakom.
  • Landor
    #382
    yeee
  • Voyager5
    #381
    Jövőre újra lesz repülőnap
  • Krisztikee18
    #380
    sziasztok már 19 vagyok nem 18
  • manitounickfree
    #379
    sliac/szlovákia, repülőnap 2012.08.31-09.01



    további fotók
  • Landor
    #378
    perpill úgy néz ki, hogy elmarad a debreceni.. :/
  • Neoncsoves
    #377
    mikor lesz legközelebb Repülőnap?
  • baaka
    #376
    Lehet már tudni valami pontos infót arról, hogy mennyien voltak a két na a repülőnapon?
  • Voyager5
    #375
    Akit érdekel van itt pár igen jó fotó az idei repülőnapról.
  • Voyager5
    #374
    Itt van egy videó a Rafaleról:
    3:50 körül az a fordulat.. a végén meg mikor futóművet nyit a bukfenc tetején (7:30 körül), és abból leszáll ..egészen elképesztő

  • Voyager5
    #373
    Igen valószínű egyre gondolunk.
    Pont van róla sorozatfotóm, jól látható, hogy eleinte tartják az alakzatot (1.kép), aztán a 4-es gép teljesen lemarad, miközben a párja (az 5ös), már elkezdi a figurát (2.kép). Végülis megcsinálják, de a 4es gép a végén korrigálta ki hibáját.

    A Mirage - Rafale jó csere volt szerintem is, csak már valahogy hozzászoktam a "kólásüveg" törzsű gép repüléseihez - minden alkalommal "best" repülés volt, így egy kicsit hiányzott :)
  • Molnibalage
    #372
    A Freecénél az egyik gép teljesen lemaradt én mintha félbeszakíották volna az részét a shownak. Egyy jobbról balra történő áthúzás során volt, ha egyre gondolunk.

    A M2k meg azért nem jött, mert tudtommal már nincs francia M2k demó. A Rafale leváltotta. Szerintem jó csere volt. :)

    Azárt átmeneti fordulókban az még mindig leverné a Rafale-t, csak tolóerő az nincs a gépben a Rafalellal összevetve.
  • Voyager5
    #371
    Kis élménybeszámoló tőlem is:
    (szombat)

    A Rafale iszonyat nagyot repült szerintem, egyértelműen a nap legjobbja volt.. a leszállása szó szerint hajmeresztő volt.
    A Rafale mellett a svájci F-18as repülése tetszett még igazán, a nagy állásszögű teljes kör egészen különleges volt. Spanyol kollégája szerintem sokkal gyengébben repült.
    A Holland F-16-os már-már törzsvendég hazánkban, a mindig különleges festéssel, illetve a fékezőernyővel, idén sem volt ez másként. A repülése most is tetszett.
    A Szlovák 29es repülését félig láttam csak, de nem hiszem, hogy az előző évek magyar világbajnokaihoz (Topi, Kovács, Vári) képest újat mutatott volna.
    Hiányoltam a megszokott Mirage2000-et (elmúlt években nagyon ott voltak!), továbbra is hiányoltam az F-15-ös repülést, (talán 2003-ban repült utoljára itt, ami igencsak maradandó élmény volt.) illetve a SU-27-es is repülhetett volna, ha már végre elhoztak egyet.

    A kötelékek most is tetszettek, de Tricoloriéknál legalább 2 bődületes hibát véltem felfedezni. Törököknél is volt 1-2 apróbb hiba.

    Mivel időhöz voltam kötve, ezért a statikus sorra 1 árva percem sem maradt sajnos.
    Ha valaki leírná, hogy milyen típusú F-15ös volt, ill. hogy honnan jött azt nagyon megköszönném. (Habár sejtem, hogy "C" és Lakenheath).
  • Molnibalage
    #370
    Már idén sem szabadott volna terv szerint repülni. A gépek az utolsókat rúgják. Az egyetlen ok, hogy még repült a Gripenek alacsony hadrafoghatósága. A gond az, hogy ennek orvoslása nem két perc, a gyors megoldás - hozzáértő munkaerő bérlése - meg méregdráa. Nem mintha rugalmasságáról lenne híres az MH...
  • Tikal #369
    MIG-ek többet nem repülnek Magyarországon...utolsó repülésüket láthattuk... bár emlékszem két éve is ezt mondták, de most már nagyon valószínű hogy tényleg így van...
  • Landor
    #368
    he? :D
  • Molnibalage
    #367
    Olyan színvonalas nehezen lehet, mert MiG és Gripen többet nem kergeti már egymást. Legalábbis nem szabadna se jövőre se 2 év múlva ezt látni, mert az bajt jelentene.
  • Tikal #366
    Volt ilyen is:

  • DummyBoy
    #365
    Inkább legyen 2 évente és színvonalas, mint évente és kisköltségvetéses - összecsapott ...

    Ha repült volna a Su27 akkor mondjuk nem lett volna semmi ami itthon tart ...

    Vagy valami komolyabb heliparádénak is örülnék :) (Hind az van mindig, de Ka-50, Ka-52, Mi-28 ... hmmmm ...)
  • DummyBoy
    #364
    2 évente szokott lenni, de volt egy kis kavar pár éve a magyar polgári repülés 80-ik évfordulója és a válság miatt ...

    Hosszú évek óta járunk mi is, a legutóbbira már páromat is sikerült elrángatni, legnagyobb meglepetésemre tetszett is neki ...

    Sajna az ideire nem sikerült elmenni ... Remélem legkésőbb 2 év múlva ott leszünk megint, mert bármilyen qrva jó ötlet is volt az online közvetítés, azért ez élőben az igazi ...
  • Neoncsoves
    #363
    volt bombázás is? kár hogy lemaradtam róla :( meg a kergetőzésről is. na majd legközelebb :D
  • Molnibalage
    #362
    A "szimulátor" az az volt, hogy nagy LCD TV-n Lock On és egy másik cég vastag arcbőrral azt reklámozta, hogy "egyedi Falcon szimulátor ami kereskedelmi forgalomban nem kapható". Valóban, ott nem. Ugyanis van az OpenFalcon vagy a FreeFalconnal ment a cucc, amit lelkes fejlesztők raktak össze ingyért...
    Lásd itt.

    Elvben kétévente van ilyen, de politikai okokból 2007 óta gyak. minden évben akatak, csak 2009-ben a válság miatt törölték.

    Hogy lesz -e jövőre? Gőzöm sincs. Örülnék is neki, meg nem is.
  • parasztbicska
    #361
    Nem tudjátok jövőre lessz repülőnap? Idén nem sikerült eljutnom de ha lessz jövőre akkor semmiképp nem hagyom ki. Volt olyan gép amibe be lehetett ülni? Ha igen csinált valaki képeket a fülkéről? Halottam hogy volt valami szimulátor is, azt próbálta valaki, esetleg vannak róla képek? Sétarepülés vagy hasonló nem volt?
  • Landor
    #360
    most is volt olyan heli amin volt piros fehér zöld a lapáton :D
  • DummyBoy
    #359
    Nem erre :) Erre emlékszem :) Külön imádtam, mikor bedöntötték a közönség felé, akkor a forgószárny festése miatt olyan volt mint egy nagy kokárda az égen :)

    A régi csőrikére nem emlékszem :)

    Szép ez a dög :)
  • Landor
    #358

  • DummyBoy
    #357
    Nemtom, a régire nem emlékszem ... Majd keresek róla képet.
  • Molnibalage
    #356
    Tudtommmal 1:1-ben ua. a festésminta. A régi Csőrike is akkor nézett ki igazán, mikor picit fakult már a napfénytől.
  • DummyBoy
    #355
    Új, merthogy ez a Csőrike II :) Így értem hogy új ...

    Nekem a szarvasos jobban tetszett, bár valszeg csak amiatt, hogy több volt a nemzeti szín :)

    Maga a festés gyönyörű, látszik hogy profi munka, de messzebről kevésbé látványos mint a szarvas, mert nem jönnek elő a részletek :)
  • Landor
    #354
    az előző (nem az időben régebbi, hanem amire mi emlékszünk :D) szerintem szebb volt.
    mondjuk a szlovákok hindje is megér egy misét.. :D
  • Molnibalage
    #353
    Új? Mármint mihez képest? A 2000-es (2001?) Csőrike festése lett feltámsztva. Ha akkor nem jártál repnapra, akkor a "Szarvasohoz" képest tényleg új, de valójában régebbi. :)
  • Bhalage
    #352
    mozgekonysagban a f16 volt sztem a non plus ultra, es a mig21 a plus ultra :DD, de meg mindig tartom, hogy a legnagyobb bemutatot a rafale tartotta, gyonyoru gep, nagoyn kecsesen repult, tolta mint az állat, a tobbi (f18, gripen) ok-ok kategoria volt, hangos, jo, de valahgoy az a huhuHÚÚ érzés-
    ha rágondolok mosolygok
  • Ry0K3N
    #351
    Bocsi duplapostért, holland f-16 valóban nagyon jól ment főleg hogy pont sütött is már a nap így iszonyat jól nézett ki meg jól is küldte.
    Pár kép:
    Törökök
    Rafale
    F-16 belga
    dettó
    majd lessz több is, csak válogatni kell :D
  • Ry0K3N
    #350
    Valóban de volt azért többet is mutathatott volna mert látszott rajta igen egy mozgékony gép, de hogy kilőtt a felhők fölé.
  • Bhalage
    #349
    hind az barhogy szep, de nekem a fav a homokszin+barna terepsfestessel.
  • DummyBoy
    #348
    Apropó Hind ... mit gondoltok az új festésről?

    Nekem a régebbi jobban tetszett ... (Bár ez is gyönyörű volt ...)

    Én sajnos idén nem jutottam ki, de vasárnap ott kockultam a Tv előtt, kiraktam az online közvetítést, sör és mehet a show :)
  • Molnibalage
    #347
    Szombati nap összes fontosabb demója fent van.

    A svájci kötelék fináléja egész jól el lett kapva.
  • Landor
    #346
    vasárnapra már nem maradtunk kint.
    a felhőkhöz képet szerintem így is elég dinamikusan tolta!
  • Molnibalage
    #345
    Vasárnap láttad? Szombaton a 300 méteres felőhalap miatt nem tudott sajnos villantani. Ha valaki felrakna a vasárnapi repüléséről egy videót, az frankó lenne.