218
  • archkoven
    #58
    Én aztán távolról sem vagyok egy konzolbuzi, de a múltkor láttam egy áruházban amint a vásárlók játszottak a konzolokkal. Láthatólag a wii volt a legnépszerűbb és mindenki marhára élvezte, én is néztem egy darabig és a három közül nekem is a wii-t lett volna a legtöbb kedvem kipróbálni. A grafikája tényleg gyengébb a másik kettőénél, de távolról sem nevezném csúnyának, viszont érdekes volt látni, hogy a xbox360-on egy autós játékban (valami gtr ha jól emlékszem) milyen recések voltak az élek, látszólag semmi élsimítás nem volt, szóval nem értem mitől kellene úgy hasra esni. Szerintem a pusztán grafikai szempontból ezek a konzolok pár év múlva nem lesznek sehol a pc-hez képest és ráadásul a pc-re szerintem lényegesen értelmesebb játékok jönnek ki és az irányításuk is sokkal jobban meg van oldva, a kontroller stratégiához és fps-hez egyszerűen suta.
    A végére annyit, hogy nekem a ps3 egyáltalán nem tűnik drágának, sőt én kimondottan olcsónak látom, nem vagyok a dolog szakértője, de nehezen tudom elhinni, hogy a világ gazdagabbik régióiban -átszámítva- pár tízezer forinton múljon egy konzol sikere. Lehet, hogy ez is közrejátszik, de szerintem másról van itt szó.
  • Morden23
    #57
    Szinte mindegyiken van magyar sub, néhányon még a szinkron is ott figyel, mint ahogyan dez is mondta (dvd-ről beszélek természetesen, nem BR-ről).
    Legutóbb, amikor kint jártam, vagy 3 tucat dvd-t hoztam haza, és a mangák, valamint egy dr. Strangelove kivételével mindegyiken figyelt a hunsub (ás kérdés, hogy milyen remek feliratok vannak... némelyiket a legigénytelenebb, alapfokú nyelvtudással [félre]fordított feliratok.hu-s csoda is veri).
  • scorpeeon
    #56
    Jaja, ismerősöm múltkor Londonban vett egy DVD-t és azon is volt magyar felirat.
  • dez
    #55
    (Egyébként sok kint kapható filmen is alapból van magyar felirat, sőt néhányon állítólag magyar szinkron is, mivel az előzőleg itt kiadott DVD változathoz már megvoltak, és a Blu-ray lemezre bőven ráfér.)
  • scorpeeon
    #54
    És ezt ki kérdezte? wii-re nem jön és ez itt a lényeg. Harmatgyenge hozzá. Mellesleg az x360 dvdmeghajtója is gyengus hozzá, már most látni, hogy miért kellett a Blu-ray-t beletenni a PS3-ba.
  • dez
    #53
    Meghajtót? És, mire mész vele egymagában?
  • dez
    #52
    Kérdezd meg tőle, mennyi volt a PS2, amikor megjelent, és milyen játékok voltak rá akkoriban...
  • dez
    #51
    "Most meg nemsok mindenre lehet hasznalni a Blue-Ray olvasot benne a jatekon kivul"

    Hát ja, végülis jelen pillanatban csak 350db film van kiadva rajta, és csak heti 4-5 film jelenik meg. :)
  • dez
    #50
    Akkoriban előszeretettel hamisították a Sony írható CD-it. Gondolod, hogy egy ismert márka nevét adná egy teljesen használhatatlan nyersanyaghoz?
    Sokmdinenben jó a Sony, de kommersz audiotechnikában tényleg csak a középmezőny.
  • Zozo76
    #49
    jaja :)
  • Sanyix
    #48
    Aha ami x360-ra is jön, meg majd pc-re is :)
  • scorpeeon
    #47
    Ha a PS2 130-140 volt, és ha az inflációt is nézed: olcsóbb egy PS3 most, mint egy PS2 volt annó :)
  • scorpeeon
    #46
    Ha majd lesz GTA4, meg fog változni a véleménye :)
  • rotator
    #45
    A Sony kábé 20 éve volt a király. Ma már csak egy a sok szórakoztatóelektronikai termékeket gyártó cég közül és még csak nem is a legjobb.

    A PS3-nak pedig valóban csökkenteni kell az árát, mivel már lehet kapni nála olcsóbb Blu-Ray meghajtót, így ki a franc venné meg másért, amíg egy szál értelmes játék sincs rá? :)
  • Zozo76
    #44
    Mnkatarsam is HATALMAS PS2 imado... 3 PS2t ledaralt mar, kuka lett mindbol, mar a negyediket nyuzza. Nemrem megvette 160 korul a hon ahitott PS3at. Kerdezem nagy boszen hogy na meselj milyen? Hat ha lattatok volna meg csalodott embert. :) Annyit mondott azt hitte hogy azert JOVAL tobbet nyuljt majd mint a PS2. 160-ert joval tobbet vart. Hehe. :)
  • donatus13
    #43
    HAt nem tom barátom mindennap játszik wii-vel és van ps 3 ma is és azt mondja még mindig hogy hiába szar a wii grafja még mindig sokkal többet játszik vele mint ps 3 mal mert szerinte joval játszhatobb a wii mint a ps 3
  • Zozo76
    #42
    Igy van, az elso CD olvasom (meg 2x, nem eppen ma volt) is alig birt ki 1 evet mar akadt es alig tudott olvasni. Akkor es azota is ruhellem mind a CD mind a DVD technikat ugy ahogy van. A Sony mara mar nem az az elit gyarto mint anno volt a 80 evekben. Kommersz akar a tobbi. Ja, a Blue-Ray olvasoval is ugyanaz lesz mint a DC/DVD olvasokkal. Sok hasznalattol elobb-utobb szarra megy benne a lezer. Ugyanaz a szitu varhato mint anno a PS2nel. Ott volt a DVD olvaso, elony a vetelnel aztan inkabb vesz az ember egy asztali olvasot hogy kimelje a gep olvasojat. Most meg nemsok mindenre lehet hasznalni a Blue-Ray olvasot benne a jatekon kivul, mire meg mar lenne mas is amit lejatszhatna addig az asztali olvasok is elerhetoek lesznek. Es azzal meg a gepet is kemeled. Nem erdekel sem a Blue-Ray sem a HD-DVD. Olyan technika kene ami kivaltana ezt az egesz (aranylag rovid idon elhalo) ocska lezeres szart!
  • Sanyix
    #41
    "De most egyébként sony vagy nem sony, minden japán termék iszonyú jó minőségű."

    Én egyszer vettem egy sony írható cd-t, szerencsére egyszerre csak egyet, arra írtam valamit, írás után megnéztem jó-e, és semmi nem volt olvasható rajta. Ezután egy 40 forintos cd-re írva olvasható volt... Volt régen egy sony rádiósmagnónk is, olyan szép kartondoboz hangja volt. Bár működött az biztos. Volt valami másik japán gyártmányú egerem, az is bírt vagy 2 hónapot, míg egy 600 ft-s trust egér, jó volt évekig. Az a jó japán minőség inkább az autóikra igaz :)
  • dez
    #40
    "mondjuk azért mert a GPU célhardware; és ezért sokkal hatékonyabban végzi a kép megjelenítést mint a CPU tudná..."

    Ezt általánosságban igaz, de egyes feladatokat a CPU is jól csinálhat, főleg a Cell. Illetve pl. előzetes geometriai műveletekkel megkönnyítheti a GPU munkáját. (LOD, Backface Culling, stb.)
  • xen
    #39
    :) Csak megsúgom hogy már GDDR 4 van a videókártyákon ami manapság kijön
  • dez
    #38
    Stinger amúgy sincs túl rég óta a Sony élén.

    scorpeeon: ja, az emberek többsége nem ismeri, vagy nem érti azt a mondást, hogy a minőség megmarad, az árkülönbözet elfelejtődik..
  • Tinman #37
    A komoly vezetői pozíció nem jelenti azt, hogy valaki ne állítson hülyeséget. A vezetői székekben néha hihetetlen ostoba emberek ülnek.
    Tudnék itt olyan dolgokról mesélni, hogy nagyon nagyokat néznél.

    Tegye fel a kezét aki a jelenlegi PS3 játékfelhozatal mellett mondjuk 40 ezerrel olcsóbban venne PS3-at. De tudjátok mit, legyen 60.000 Ft a PS3, mint a Wii. 99% biztos vagyok benne, hogy akkor is a Wii-ből fogyott volna több.

    Ez nem egy Porsche, amit ha fele annyiért adnak sokkal több ember megvenne. Ez egy eszköz, ami semmit nem ér szoftver nélkül.

    Érted már? Vagy tovább kötekedsz, és esetleg véleményed is van a cikkel kapcsolatban.
  • feamatar
    #36
    mondjuk azért mert a GPU célhardware; és ezért sokkal hatékonyabban végzi a kép megjelenítést mint a CPU tudná... besegíthet a proci; de egyszerűen nem képes olyan jól elvégezni a feladatát; plussz úgy kéne megírni a küdot hogy kihasználja a procit is; amihez párhuzamosítani kéne a taskokat. És azért pl SLI/Crossfireben összehangolni két káryát könnyebb mint egy CPUt és a GPUt; tekintve azt hogy még az SLI/crossfirek sem működnek mindig jól...
  • dez
    #35
    "másrészt: a processzor nem tudja tehermentesíteni a GPUt" - miért ne tudná?

    És miért lenne másodlagos konzolon a fizika?
  • dez
    #34
    Nem, az bizony 9 (1 PPE + 8 SPE), amiből 1 SPE van letiltva, marad összesen 8, amiből egyet a rendszer használ hang en- és dekódolásra, stb.
    Jó vicc volt, hogy csak pi számításra lehet használni.
  • scorpeeon
    #33
    Az RSX 7800GTX-nek felel meg, hogy pontosak legyünk.
  • dez
    #32
    Kicsit kevered a GDDR3-at az XDR3-mal, ami a Cell memóriája. A GPU egy 7800-asnak felel meg.
  • dez
    #31
    Stinger alkalmasságáról a Sonyn belül is megolszlanak a vélemények..
  • scorpeeon
    #30
    Egyrészt a wii nem olcsó. Ha ár/érték arányát nézed, messze a legdrágább az összes piacon lévő konzol közül. Ahhoz képest, hogy 70ezerbe kerül, nem más, mint egy gamecube egy jó kis irányítóval. És egyébként nagyon sokan vesznek olcsón sz@rt, nagyon könnyen be lehet hülyíteni a népet az árral. A wii jó az alkalmi játékosoknak akik hétvégenként ökörködnek vele 1-2 órát, de a rendes gamereknek szvsz pár hétig jó poén, utána akár ki is dobhatják, mert mint komoly gamereknek szánt konzol egyáltalán nem állja meg a helyét. A PS3 is mozgásérzékelős, tehát van abban is ötletesség a Home-ról nem is beszélve vagy nézd meg a Little Big Planet-ről a videókat, abban a játékban is van ötletesség. De wii-vel ellentétben PS3-ra rengeteg olyan név is van/lesz, ami nem csak partikon jó poén hanem tényleg jó játék és bármikor el tudsz velük játszani. És az ilyen játékoknál nem utolsó szempont a grafika sem.
  • scorpeeon
    #29
    Enyhén el vagy tévedve, évek óta létezik GDDR4-es kari is, és jópár éve a GDDR3 alap videókártyánál, talán a 6600GT óta.
  • feamatar
    #28
    jah; és az XBOXnak ATI; míg a PS3nak NVIDIA tervezte a GPUját; és annál már fejlettebb technológiát is előűllítottak
  • feamatar
    #27
    egyrészt: HD 2600 XTn már lesz DDR4 :P
    másrészt: a processzor nem tudja tehermentesíteni a GPUt; és a PS3 gpuja nem a legjobb teljesítményű.
    a PS3 7magú Cellekkel készül.
    A PCk teljesítménye már most megközelíti a PS3ét; persze nem prociban de játékokhoz nem csak CPU kell... És a MS dobozával is az a helyzet hogy jobb a GPUja; elméletileg jobb megjelenítésre képes. A CPUt fizika, MI, meg hasonlók számítására használhatnák; tehát olyan dolgokra amik másodlagosak egy konzol számára...

  • Morden23
    #26
    "Neee beszéljünk hülyeséget kérem!"

    VS.

    "valamint a GDDR3 memóriák ami nincs még egy videókarin sem"

    Erre szokták mondani, hogy "ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna".

    "Garantáltan több évig a PC nem jut el erre a szintre"

    Erősen kétlem. Ami Sony eladási mutatóit fellendítheti PS3 esetében, az a.) a húzócímes játékok b.) a BluRay elterjedése -> utóbbit nem is véletlenül forszírozzák. Ne felejtsd el, hogy a PS3-ban az is további üzlet, hogy mellé el lehet adni a jó kis Sony HDTV-t.
  • Sadist
    #25
    És mégis mit kezdjenek azzal a 9 (amúgy 8, abból is egy kilőve, tehát csak 7) maggal, ha nehezen programozható, és rohadt nehéz kihasználni? Jah, szupergyorsan számíthatsz pi közelítő értéket, meg prím faktorializálhatsz, nagyon szórakoztató, tényleg :)
  • jzombi
    #24
    http://depo.hu/index.php?pn=search&host=depo.hu&searchstring=GDDR3&searchcat=0&x=0&y=0
  • roliika
    #23
    Neee beszéljünk hülyeséget kérem!

    Milyen videókari miről beszélsz?

    9amg van a PS3-ben ami közel 4GHZ-en megy, és mellé ott van egy elég izmos grafikus megjelenítő chip is direkt HDTV felbontáshoz kifejlesztve, valamint a GDDR3 memóriák ami nincs még egy videókarin sem, és alá van tolva egy meglehetősen gyors FSB is. Garantáltan több évig a PC nem jut el erre a szintre, szerinted a Sony mérnökei idiótákból állnak és 1-2 hónapra terveznek konzolt?
  • feamatar
    #22
    ebben azért kételkednék... az iszonyatos PCs warez miatt úgyis előnybe részesül a konzol és hiába lesz DX10es karid; a konzolos portolások nem hsználják mmjad ki.
    A PS3 a húzócímek megjelenésével erőre kap; Wiire maradnak a partygamek; de a Nintendo bejáratott franchiseain kívűl nem sok minden fog egetrengető eladásokat produkálni(és az egy dolog ha a hardwaret viszik mint a cukrot, a 3rd party fejlesztőkekt a minnél nagyobb eladások érdeklik). Max amit speciálisan Wiire fejlesztenek; de a multiplatformereknél erősen behatárolja a wiit a hardwarees képességei.
  • roliika
    #21
    Nesze semmi fogd meg jól.

    De most egyébként sony vagy nem sony, minden japán termék iszonyú jó minőségű. Hihetetlen minőség orientáltak a Japánok /ezt melóhalyemen nap mint nap látom, Japánban ha nem jól melózik a dolgozó akkor nem csak ejnyebejnyét kap és nehéz állást találni arrafelé így a magyar alvállalkozókat is ők kényszerítik a lehető legjobb minőség elérésére ami szerintem nem feltétlen baj/, ezért ha jó progik jönnek ki ps3-ra tuti veszek 1-et.
  • Gerygrey
    #20
    olcson nem venne **art senki
    Azt te csak hiszed, sokan még drágán is megveszik a szart, csak szépen be kell csomagolni. Utána már csak a marketingen múlik minden, lásd Apple TV.

    Egyébként szerintem nem olyan drága a PS3, most még legalábbis, bár nem venném meg az ár feléért sem, mert semmi szükségem rá. 1-2 év múlva viszont nagy bajban lesz a Sony, ha a mostani "next-gen" DX10-es videokarikat pártízezerért megkapja a nép, akkor a PS3-at is csak nyomott áron fogja tudni eladni. Úgyhogy a helyükben én inkább most nem csökkenteném az árat, a hardcore PS-fanok úgyis megveszik mostani áron is, viszont a PC-iparág agresszív támadása miatt néhány év múlva muszáj lesz radikálisan csökkenteni az árat.
  • Sadist
    #19
    Ha atomfizikáról lenne szó a cikkben, akkor is okosabb lennél, ismerem az ilyet. Vagy lehet, hogy nem te, hanem egy másik fórumozó, de 99% eséllyel biztos beesne egy második Einstein. Te nagyon művelt és okos vagy, aki meg eljutott egy multinacionális cég élére, az biztos egy alkalmatlan barom.