62
  • L3zl13
    #22
    "Egyszer olvastuk fizikaórán a tanárral az interneten, h van 1 a Naprendszeren kívüli bolygó,aminek a felszíne és légköre megegyezik a Földével.Értsd úgy h van víz,szilárd talaj,meg 1G nyomás."

    Ilyenről nem tud jelenleg a tudomány. Csak a bulvár sajtó torzította el a tudósok nyilatkozatait.
    A tudósok lehetőségekről beszélnek, az újságírók meg kiválasztják a nekik legszimpatikusabb verziót (általában a legidealisztikusabb, vagy a legkatasztrofálisabb) és bizonyított tényként állítják be.

    Naprendszeren kívüli bolygóknál jelenleg három dolgot tudunk megállapítani. A tömegét, a méretét, és a pályáját. Ráadásul még ezeket se mindig.

    Az anyagára, felszinére és atmoszférájára vonatkozóan pedig egészen biztosan nem tudunk mondani semmit.

    PS: A nyomásnak nem G a mértékegysége.
  • norbre
    #21
    lehet hogy rosszul tudom de az ok hogy a Földön kék a tengerek szine ... amit részben befolyásol a kék égbolt.. de a Marson nem vörösesnek kéne látszódnia?
  • 1hengeresVmotor
    #20
    szép lassan etetik a néppel végül kiderül hogy még értelmes élet is van ott
  • Voronyezs
    #19
    Egyszer olvastuk fizikaórán a tanárral az interneten, h van 1 a Naprendszeren kívüli bolygó,aminek a felszíne és légköre megegyezik a Földével.Értsd úgy h van víz,szilárd talaj,meg 1G nyomás.
    H ezt honnan tudják azt nem tom,de ha ez igaz és nem csak kacsa akkor igencsak jó hírek ezek,vagy lehetnek rosszak is.Lehet h élnek alienek ott valahol,ami lehet jó,pl barátságosak,de lehet rossz is pl ellenszenvesek és nem szeretnek minketXD
    És akkor mindenki fegyvert ragad,és láncfűrésszel ontjuk a belüket az idegeneknek
    na de a témára visszatérve.szal van víz minden,h jutunk el oda ha Naprendszeren kívül van??Ha jól emlékszem akkor 200ezer fényévre van,és az ember soha nem tudna olyan gyorsan utazni mint a fény,ha leelőznénk akkor meg már időutazás szal kész.
    A Marssal meg igenis lehet foglalkozni sztem,mert nekem van 1 olyan sjtésem h az is olyasmi bolygó lehetett eccer mint a Föld,csak kiszáradt,eltűnt a légkör stb.
    Na mind1,érdekes dolog ez az űrkutatás.
  • kukacos
    #18
    Barlangok a Marson:

    http://index.hu/tech/urkutatas/mars070529/
    http://www.space.com/scienceastronomy/070402_mm_mars_caves.html
  • GABOR16
    #17
    Egyébként nem lehet, hogy ez is csak egy ilyen időszakos folyam volt amit pont lefotóztak? Lehet, hogy már csak a nyoma van ott..
    De szerintem egy felszín alatt egy üregben, vagy barlangban jó eséllyel lehet élet a Marson.
  • GABOR16
    #16
    ..az a bolygó vére... ha belefúrtak volna akkor az dühösen és fájdalmasan felüvőltött volna (mint mikor az embert megcsípi egy szúnyog), és hazavágta volna a szondát (méghozzá olyan erővel, hogy mikor az a Földbe becsapódott volna, a Föld legalább 100 részre szakadt volna)..
  • sokadikgab
    #15
    Annyi a fenykep,h. 2 evig tart meg valaki atnezi oket?
  • L3zl13
    #14
    Ha megnézed, akkor foltokban még zöld is van rajta. Azok meg biztosan algák. :D
  • emp
    #13
    Na biztosan én vagyok a hülye, de addig photoshopoztak az arcok, míg a csíkok kékek lettek, de akkor a mars miért fehér?
  • L3zl13
    #12
    Nem a fúrós trükk nem jutott eszükbe, hanem a "vizet" vették észre jóval azután, hogy elhaladtak a terület mellett.
  • L3zl13
    #11
    Atmoszférát tudunk létrehozni zárt térben, de a gravitációt hogyan befolyásolhatnánk?
    Centrifugával tudunk szimulálni a helyinél nagyobb gravitációt, de kissebbet még így sem.
  • L3zl13
    #10
    Mars légkör: Fedett kupolák alatt megoldható. Hosszú távon talán terraformálás is lehetséges.
    Gravitáció: A naprendszerben nincs is olyan szilárd égitest (nem gázóriás), amelynek a gravitációja nagyobb lenne, mint a Földdé.
    Még a gázóriásokkal együtt is csak 2 olyan bolygó van, amelyiknek a gravitációja nagyobb. (Jupiter és Neptunusz)
    Tehát a nagy gravitáció nem okoz problémát a naprendszeren belül. A kis gravitációnak lehet negatív élettani hatása, de ezt igazából nem tudjuk még (Csak 0G illetve mikrogravitáció hatásait tudtuk eddig megfigyelni.) , illetve tudjuk ellensúlyozni spec tornával pl.
  • djw
    #9
    azert vicces, hogy a sok okos ül a NASA kozpontjaban es ez a furos trukk csak akkor jut eszukbe, amikor mar a szonda elment a terulettol... gaz. (vagy megcsinaltak es tenyleg viz van ott, de beszeltek a marslakokkal, es azok nem engedelyezik a letelepedesunket)
  • Phaemoor
    #8
    sztem a sci-fikben leírt dolgok egy része nem feltétlenül csak fikció, pl: mesterséges életterek (értem ezt úgy, hogy zárt terek, épületek, ahol biztosítható a megfelelő gravitáció). ez talán már a mai technikai tudással is lehetséges lenne
  • ebertek
    #7
    De hogy miért csak 3 nap alatt jutnak el ezek a hírek hozzánk? http://space.newscientist.com/article/dn12026-mars-rover-finds-puddles-on-the-planets-surface.html
  • Cat #6
    ez az óceánok mélyére ugyanígy igaz.
  • Vorpal
    #5
    Én sarkalatosabb volnék :
    A f*omat nézzük a Marsot 100 éve, ha senki nem vette észre eddig ezt.
  • Lordboxi
    #4
    igazából nem látom sok értelmét a marsal pepecselni, úgysetudunk vele semmit kezdeni, a légköre miatt. Meg sokan akik a másik bolygóra költözést tervezik , azoknak szólnék, hogy ha még találun is egy bolygót aminek jó a légköre, van víz élet, még talán táplálék is, a gravitációval akkor is baj lessz, mi erre a bolygóra lettünk összepakolva. Képzeld el magad mondjuk egy olyan helyen ahol folyamatosan a jelenleginél kétszer nagyobb a súlyod, és ezt mozgatnod kell. Szóval sztem marad a bnyászat, és a cuccok hazahordása, ahoz viszont egybekéne tartani ezt a rohadt bolygót.
  • BiG G
    #3
    időben azért elég nagy az a lépés
  • WinG
    #2
    na, behalok, ha tényleg van állandó víz a felszínen. onnan már csak egy lépés az élet.
  • tungi52
    #1
    Azért az még mindig elképeszt, hogy bár a technológiai fejlődés szinte már nyomonkövethetetlen, a testvérbolygónkról jóformán máig ugyanannyit tudunk mint harminc éve. Pedig lehetne másképp...