291
A két \"faj\" állandó háborúja
  • Énvagyokazapád
    #291
    az előző 2 hónapban kb 10 cimborám ütötték el, érdekes ez az év... egyik sem a motorosok hibája.
  • MaSzKa
    #290
    nem vagy ezzel egyedül :(
  • Énvagyokazapád
    #289
    namivan huligánok? :D
    engem 3 hete ütöttek el az autós hibájából, óje
  • pszihopata
    #288
    'Na az Africa Twin az amire soha nem ülnék fel."

    -Akkor kár kényelemről,meg kezelhetőségről beszélegtni.

    A thundercat-ot nem nevezném kényelmes motornak,a banditot már talán inkább,nekem volt 600-asom banditom de nem tetszett.

    Jött velünk a napi 600 kilóméteres túrákra egy Tl 1000r-is,összes cucc a barátnő hátán egész nap,a tengerpartra meg nem tudott kijönni vele mert mindenhol leért a hóeke.

  • ColdFire
    #287
    kb, sajnos :[
    persze vannak, akik hűek is a matricához, mint pl anyum :D:D:D
  • Vlala #286
    Ez a matrica nagyon jó, kár, hogy nem ösztönöz semmire. Egy újabb "tetkó" az autóra, komolyabbnak látszik tőle a sofőr. :)
  • ColdFire
    #285
    ma egy matricás gyerek állt be mellém gyorsulni, na mondom szép, hadd menyjen...
  • ColdFire
    #284
    oh, elnéztem, csak amugyis más volt a téma, sry guys :|
  • Boconadi
    #283
    ezt inkább a másik totyikba :)
  • ColdFire
    #282
    :DDDdd
  • ColdFire
    #281

  • ddt500
    #280
    Na az Africa Twin az amire soha nem ülnék fel.
  • Boconadi
    #279
    vegyetek supermotot, azt azzal vandálkodhattok, betonon, poron, sárba, fasztudja hol :)

    Túra/sportúra kényelmesség vs sportmotor kényelmességről annyit, hogy nekem az rg kényelmesebb mint egy 600-as bandit...
  • pszihopata
    #278

    'A rugalmassága az ami mindig lenyűgöz. "

    -Egy túramotor alul többet tol,mert az arra van hangolva.Nekem afrika twinem van ami fele lóerő mint egy gsxr,de 3-4000-en jóval többet tol mint egy négyhengeres.A magyar utakra egy sportmotor futóműve amúgy is túl kemény.
    Én sokat jártam külföldi túrákra fzr 1000-el,cbr 900-al de nekem az kínszenvedés volt.És nem csak nekem,minden havernak ugyanúgy,pedig akkoriban sokat mentünk.

    A négyhengeres rezgése is más,hosszútávon nekem sokkal zsibbasztóbb volt,mint a kéthengeresé.

    Régen jártunk a p.ringre én sportmotort csak pályázni vennék,de az meg túl drága 2 óra motorozás mindennel együtt 30 rongy.
  • ddt500
    #277
    Az autópályára tartogatom (meg a Hungaroringre). Ott 200-210 az utazótempóm. Persze ez fogalomfüggő. Nagy forgalom esetén nyilvánvalóan viszább-veszek. Pl. nem szoktam jobbról előzni meg cikázni a kocsik között.
  • DJ BP
    #276
    Amúgy többet megyek 200 km/h alatt mint a felett.

    Kösz :D
  • ddt500
    #275
    Amúgy nekem volt mid a kettő és érdekes mód a sportmotoron jobban érzem magam. A sport-túra tény, hogy kényelmesebb, de nem érzem azt, hogy én irányítom az eseményeket.A Thundercatomba beleültem mint egy fotelba. A gixerre felülök és azt érzem, hogy a kezemben az irányítás.(Persze ez csak képzelem).
  • ddt500
    #274
    Én 177 cm vagyok. A 750-es gixerrel simán lenyomtam 600km-es túrákat. Akinek megfájdul a csuklója az nyilván nem megy vele eleget. Ilyenkor tavasszal a bal kezem lesz tropa a kuplungolástól de 1 hónap múlva már jó erős lesz. Amúgy többet megyek 200 km/h alatt mint a felett.Azt az autópályára tartogatom. A rugalmassága az ami mindig lenyűgöz. Ott ahol autóval esélyed sincs előzni ezzel csak egy laza csuklómozdulat. A West end-től Solymárig 20 perc bármikor és nem hajtok mint egy állat. Autóval ez a duplája.
  • DJ BP
    #273
    épp ezaz, sportmotort nyilván nem kényelmes utazásra vesznek, hanem száguldani, hát arra való :)
  • ColdFire
    #272
    ha nagyon sportos motoron akarunk rohangálni, akkor sport-túra kell nekünk városba, kényelmes ülés/testtartás, és ugyanúgy viselkedik városba (mert a sportgépeket úgysem lehet kihasználni városi motorozásnál), mint egy sportmotor...
    igaz autopályán esélytelen, de minden sporttúra motor is képes megszegni a sebességkorlátra vonatkozó szabályt...
  • pszihopata
    #271
    Én 181 centi vagyok és fél óra után már minden bajom van egy sportmotoron.Az összes súlyom a csuklómon van,a lámbamból meg kimegy a vér mert annyira alám van hajtogatva.A nyakam meg teljesen kikészül,mert ahhoz hogy ne a földet nézzem hátra kell tekerni a fejem.

    A sportmotor versenypályára készült,ahol a kényelem mellékes és különben sem ülnek rajta órákon át.Egy olyan motorral 100-120-al közlekedni ami 10000-en érzi jól magát nem nagy élmény.Ahhoz nem kell 140 lóerő.Ha az ember ki is akarja használni,akkor minimum 200 körül kell járni vele,az meg öngyilkosság ilyen utakon és forgalomban.
  • ColdFire
    #270
    és mi az élet értelme?
    miért élünk?
  • Boconadi
    #269
    egyáltalán minek gyártanak motorokat?
  • DJ BP
    #268
    meg a kérdés, minek sportmotor, ha lassan közlekedne az illető? :)
  • Boconadi
    #267
    én 187 centi vagyok. Akkor már ne is vegyek R1-et, mert kényelmetlen lesz?
  • Seten
    #266

    Szóval elég sokféle körülményt kellene itt figyelembe venni és nem csak a magunk szemszögéből!

  • Seten
    #265

    Ha már itt tartunk, akkor egy 180cm magas embernek már akkor kényelmetlen pl egy gixer1000 ha csak csak egyszerűen ráül. El sem kell vele indulni.

  • pszihopata
    #264
    'Azzal is lehet lassan, okosan közlekedni"-ez szerintem nem igaz!Kínszenvedés egy komolyabb sportmotorral lassan menni,volt pár sportmotorom tudom mit beszélek.Chopperrel meg tépni szar,volt az is.
  • TCelica
    #263
    Azzal is lehet lassan, okosan közlekedni ...

    Itt is vannak akik a városban pl. mennek 40-el és akik 150-nel egykeréken, szal erről ennyit.
    Szomszéd meg valamelyik nap annyira füstöltette a gumit hogy a végén már nem gyengén égett a moci segge, hogy miért arról fogalmam sincs.
    Csak egy nagy durranást hallottunk utána meg az égő mocit láttuk. :(
    A srác lábára pedig elég szépen ráégett a gumi ...
    Ezután nagy szerelés stb.
    De tegnap láttam és már másik mocija van. :)
    Honda CBR 1000, nagyon szép, szeressem. :DD
  • mikike
    #262
    csak tapolca környékén 4 motoros szenvedett balesetet a hétvégén
    mégiscsak az van, hogy aki (sport)motort vesz, az nem normális
  • Kaszi46
    #261
    http://www.origo.hu/itthon/20070609halalos.html
  • mikike
    #260
    http://index.hu/politika/bulvar/motor070615/
  • Sadist
    #259
    Na, a vétkes még nem halt meg, pedig már nagyon keltették a halálhírét.
  • pleco
    #258
    Uff barátaim!

    Látom kezdenek a nézőpontok egyezni. Sokan látják be, hogy nem csak az egyik, vagy nem csak a másik táborban vannak a hibások. Sőt, nem győzöm hangsúlyozni, hogy csak egy tábor van: közlekedők tábora...
    Ezzel lehet vége is a topiknak:DDDD
  • ColdFire
    #257
    huha!
    és ide hány köbtöl lehet jönni? azt nem írja :\
  • [HUN]FaTaL
    #256
    Szerintem nem autóssal vagy motorossal van a baj. Ugyan nem motorozom de autóban ülve is látom hogy mindkét táborban van idióta és normálisan közlekedő is.
  • Z
    #255
    Na ma autóban ülve az anyósülésen találkoztam egy olyan motorossal, aki ki akarta vasaltatni magát...se hall-se lát dömötör volt a fiú, mert fittyet hányva az elsőbbség adás kötelező táblára, meg arra, hogy bringautat keresztez úgy suhant át a motorjával előttünk, hogy alig valamin múlott a testi épsége.
  • Z
    #254
    Motorosok számára szervez a rendőrség ingyenes vezetéstechnikai tréninget. Érdemes elmenni...
  • Seten
    #253

    Tudod a motorozás is olyan mint a szex. Nem beszélni kell róla hanem csinálni! Aki pedig nem ért hozzá, az inkább hallgasson. :)

    A témához: sosem az "autósokkal" vagy a "motorosokkal" van a baj hanem bizonyos emberek hozzáállásával. Mert azoknak tökmindegy, hogy mit vezetnek!

  • pszihopata
    #252
    Kicsit megkergettem az afrikámat,az autósok már rázták az öklüket.Érdemes volt bemutatni a pécsi videót!