533
Az MS. Megkezdte Írtani A Flashelt Gépeket!
  • jaszy
    #173
    Szégyellem magam mert nem lopok !!!
    Gondolom magyar vagy ....ugye?

    Na forrjatok a levetekben.............
  • jaszy
    #172
    Tudod miért van ez így???
    Megmondom !!!

    Csak nálun ebben a kelet európai régióban divat a warez ennyire.
    Nem pénz miatt hanem a mentalításunk miatt.
    (pl: azt is hazalopták 20 éve a gyárbol ami sosem kellett a parasztnak ,remélem nemsértem meg a paraszt szóval senkit)

    Az 20% nemérdekli őkőt aki warezol.
    Ők a fizetőképes keresletre mennek. Valahol érthető......nem?
  • Bendy
    #171
    Szégyellheted is magadat. Mehetsz aludni, elég volt már belőled mára.
  • jaszy
    #170
    Ekkora kajli dumát már régen hallottam !!!!!!!!!!
    Gratula a szinjátékér!!!!

    Ezért áll ez az ország így mert a hozzádhasonlók csak a saját érdekeiket nézik !!!!!

    ÉN szégyelem magam a nevedben :(
  • Gabe18
    #169
    Igen,venne egyet.De akkor hogy visszakanyarodjunk a topik témájához.A MS mit ért el ezzel a lépéssel igy ebben a formában?Ezzel hogy a gépet teljessen letiltotta a LIVE-ról,még azt az egyet se lesz oka megvenni,mert minek vegye meg?Live-ra ugyse mehete vele,az off-line játékot meg egyelőre semmi se gátolja warezban.
    Sokkal értelmesebb lett volna egy olyan lépés,amivel azt érik el hogy az on-line játékhoz érdeke legyen az embereknek megvenni a játékot,nem pedig hogy full kizárja,ahonnan már nincs visszaut.
    Már régebben is írtam,nem értem a LIVE játékhoz mért nem a pc-n használt cd-key-es rendszert vezeti be a MS.Mivel a LIVE elég egyedi és zárt rendszer,nem nagyon lehetne kamu kulcsokal bemenni (gondolom én).És igy ráadásul az egyszeri játélkos ugyanugy kifizetné nekik az éves dijat,sőt esetleg még valami MS pontot is venne-költene,ha megtetszik neki valami.
  • Bendy
    #168
    Gabe-18 igazad van. Aki nyalni akarja a multik seggét (szellemi képességei hiányában) az nyomja itt a sódert. Soha semmit nem fog tenni értetek az MS. Ez mind mind a részvényeseik érdekében történik, azért fizettetnek veled 16 ezret a játékokért és nem 3 ezret....közben a MediaMarkt stb is ráteszi a hasznát, te meg nyomod nekik a geppát, hogy magánrepülőn utazgassanak. Szemellenzős gyerekek vagytok. Ettől függetlenül a másolt játékkal nyomulók többsége tudja, hogy nem helyénvaló amit csinál(unk). De mi legalább a saját érdekünket nézzük, nem csak vetítünk...
  • jaszy
    #167
    Ez félrebeszélős duma. Lehet hogy te elhiszed amit írsz de ez nemígyvan !!!
    Lehethogy "kispista" nemvenne 3-4 gyári filmet vagy játékot sőőőt biztos hogy nem, de venne 1 et!

    Nem az a gondom hogy letölti valaki,sőtt azsem hogy azt használja.
    Hanem az hogy emelett kiáll 100% al és mindenki hülye aki megveszi a gyárit,vagy szól a kalóz másolatok miatt.

    És halkan megjegyzem nyilvános fórumon mindenkit lehülyéz,leanyáz aki ezellen érvel.

    De haggyuk,úgysem tudlak meggyőzni.
  • Gabe18
    #166
    Ezt a werez lopás vagy nem lopás,hát ez is nézőpont kérdése.Főleg nem tőled lopja.Ugyanis azért mert xy letölti és kiírja,attól még a te nagyszerű boltodból senki nem lopott ki semmit,ugyhogy ha elég embert meggyőzöl hogy neki az eredeti példányra van szüksége,akkor te eladhatsz akármennyit.
    Az a másik,hogy aki mondjuk 16.000-ért a büdös életbe nem venné meg,az milyen kárt okoz azzal hogy letölti?Hiszen ha nem lehetne letölteni nem venné meg.Gondolod hogy a "kispista" aki letölt napi 15 gigát,az ha nem lehetne letölteni minden nap elmenne venni 3 film DVD-t mondjuk?Francokat menne.

    Ez olyan egyszerü.Amig itt az internet,itt a lehetőség,csak rákattintasz a download-ra,és ömlik az adat,addig mindig a 99% rá fog kattintani a downloadra.Én is rákattintok,meg az xy is rákattint.És akkor most beirhatod hogy én milyen tolvaj szar ember vagyok.
    Közben biztos vagyok benne hogy nem túlzok azzal a 99%-al.Lehet hogy nem játékot,de filmet,pogramot,akármit.
    És éjjel már utaltam rá,hogy nevetségesnek,vagy szánalmasnak tartom azt ami ennek a hirnek a kapcsán elindult.Ahogy mindenki szépen besorol az éljenzők közé,nehogy megszólja valaki.Közben valószinű a nagy része ugyanugy a pokolba kivánja a MS-t,de nem irja le,nehogy ezzel a véleménnyel céltáblája legyen többinek,amely többség nagyrésze semmivel se jobb mint ő...
  • Zsoltika 007
    #165
    Nem kéne mellé beszélni...
    Nem vagytok képben azt jól látni.
  • Dave0092
    #164
    szval ezzel az erővel, azokat is lehetne böntetni, aki nem az APPLE IPODOT veszi emg, hanem az ipodnak valami hasonlo változatát ezek a kinai cuccok...
  • Dave0092
    #163
    koze sincs ehhez, ez teljesen más...
    mondok valosabb at...
    nem vagyok jelenelg tisztában a benzin árakkal
    de:
    kb 300 ft a benzin litere vegyuk, hogy ez egy 15 000 ft-s játék
    de hát, lehet kapni 50-60 ft ért is benzint.. csak nem ugyanoyan a minősége, .... ha emgiratod a játékot akkor kb 1-3000 ft
    különbség? az eredetinek van boritoja, 100% an legálisan használhatod
    a kaloznak, nincs boritoja, és illegális, de amit használsz a gépedben telejsen ugyanaz mintha megvetted volna eredetibe.. auto esetébe, ugyanugy megy mintha a 300 ft-s benzinz vette volna meg
  • Me0w
    #162
    Jolvan, ha ugydontok, hogy veszek egy uj verdat, akkor ha nem lesz ra penzem, majd ellopom a tiedet. Mert ez egy konnyebb ut, es nekem van sutnivalom hozza, hogy kihasznaljam.
  • jaszy
    #161
    Nemis kicsit bunkó!! Dehát mirölis beszélünk? Nemvagy tolvaj? AKKOR MI A FRANC VAGY ? Heeeeeeeeeeeeeee?
    Becsületes ember? Erre a modorra tanított a jó édesanyád?????
    Énis tudnék trágárul írogatni neked de nem alacsonyodom le a szintedhez.

  • Richard90
    #160
    A chipes gépeket is kiszűri a rendszer?
  • SHADOWEYES7
    #159
    ahhoz képest ,hogy 2004-ben regeltél,elég bunkó vagy!!
  • Ma2ska
    #158
    Elnézést, amilyen az adjonisten olyan a fogadjisten.
  • Ma2ska
    #157
    A lehúzós zsidrákok fellázadtak. Tolvaj a kurva anyád te köcsög.
  • Gabe18
    #156
    Mégis inkább reális az,ha beír ide egy "egyszerü játékos",aki megveszi a játékokat,és leirja hogy szerinte ez ezért meg ezért jó. Neki nincs belőle semmi haszna hogy a beirása után te hogy döntesz.
  • Papesz
    #155
    Halkan kérdem: a warez téma megendedett?
  • jaszy
    #154
    Ezen az oldalon kapásbol 11 "reklám" ot számoltam meg......
    Na akkor most ????????????
    Viszont nem 11 ember van aki lopott,hamisított játékkal játszik és bátran reklámozza. Ez a bagoly mondja a verébnek esete.
  • jaszy
    #153
    Reklám,nem reklám attol függ honnan nézzük.
    van aki örül annak hogy olcsóbban hozzátud dolgokhoz jutni.
  • Olcsi2
    #152
    A reklam ettol fuggetlenul tenyleg nem megengedett az sg-n... ;)
  • Olcsi2
    #151
    Objektivitas??? Minden velemeny (!) szubjektiv, leven az ember sajat gondolatait hivatott kepviselni. Egy warezbelat ugyanugy szemelyes indokok tolnak a masolt cuccokhoz, mint egy boltost az eredetihez. Raadasul mindket dolog mogott love all, csak az egyik abbol el, a masik meg nem akar erte fizetni. Ha objektiv infora vagy kivancsi, a wikipedia talan az, ott utanaolvashatsz a wareznak peldaul.
  • jaszy
    #150
    Hogy fröcskölődnek a tolvajok egy aláírás miatt !!
    Hiszen büntetendő dolog a tolvajlás. A reklám nem :D
  • Gabe18
    #149
    Tartani tarthat,csak a véleménye innetől minden objektivitást elveszit,hiszen nyilván neki az az érdeke hogy vegyek eredetit,sőt lehetőleg tőle vegyek...
  • Gabe18
    #148
    A fórum "moderálási elvek"-"hozzászolások törlése" részén megtalálhatod,miszerint:

    "Szándékos flood és reklám esetén."

    A te aláirásod ezt tökéletessen kimeriti szerintem.De hát ez is csak ugy megy mint minden más.Van akinek lehet,van akinek nem...
  • Marcell
    #147
    "aki kozvetlen erintett, mert abbol el, hogy azzal kereskedik, amit te lopsz???" - Ertem mire gondolsz, de igy, evvel a megfogalmazassal leirva olyan, mintha egy orrgazdarol, vagy dealerrol beszelnel, aki a lopott aruval kereskedik

    (Csak poen... :)
  • Olcsi2
    #146
    bameg, ki tartson moralis predikaciot, ha nem az, aki kozvetlen erintett, mert abbol el, hogy azzal kereskedik, amit te lopsz????? Huzd mar be a kezifeket a szemelyes frocsogessel. En is agyba-fobe cserelek, veszek meg eladok jatekokat (ez az egyetlen hobbim!), nana, hogy predikalok, mert azt szeretnem, hogy minel tobben csinalnanak igy es akkor meg tobb jatek kozul valaszthatnek es ha vegigtoltam valamit meg gyorsabban el tudnam cserelni vagy adni.
  • Ma2ska
    #145
    Az aláirásod hiába apró betüs, jól olvasható és minden hozzászólásodnál megjelenik, mi ez ha nem reklám. Szerintem ha üzletileg ellenérdekel vagy a másolgatás terén ne tarts itt morális prédikációt senkinek.
  • Gerbill
    #144
    Ha valaki el akarja adni a már csak offline működő Xbox 360-át lehet, hogy vevő vagyok egyre. Privátban megbeszélhetjük.
  • TothLaci
    #143
    Szerintem én várok októberig. Várnom kell a vásárlással!
    Úgyis csak októberben jön a GTA IV
  • baggins
    #142
    Jó úton halad...
  • baggins
    #141
    Érdekes a játékosok álláspontja. Már a PS3 topikban is leírtam, mikor sírtak a gép ára miatt: Mo-on a konzolozás igenis luxus, mivel nem keresünk annyit. Kegyetlenül hangzik, de akinek nincs rá pénze, ne vegye meg. Nem kötelező. Én sem veszek a lellei kikötőbe jachtot, mert nincs rá pénzem. Kíváncsi lennék, hogy ha a közületek legjobban felháborodott csapat hirtelen gondolna egyet, fejlesztene egy játékot, kiadná, utána milyen pofát vágna, ha itt a fórumon kezdenénk rájuk fröcsögni, hogy milyen kurva drága a termékük, na meg milyen frankón átvertük a fejüket, mikor lemásoltuk a szoftvert. Biztos jól esne, ugyanis sajna nálunk az embereknek két fő szempont számít:
    - minimális munkával sok pénzt,
    - ennek ellenére másnak nehogy fizetni keljjen má'!
  • Vlala #140
    Kb. ennyi, amit el tudnék mondani a témával kapcsolatban.
  • JCSR ODIN
    #139
    Ha jól értem itt a lényeg azon van, és épp ez benne a köcsögség, hogy a hardware-emet bannolják, szóval én ezek után hiába veszek eredeti játékot, baszhatom, mert azzal sem fogok tudni neten játszani.

    Azt elismerem, hogy amivel az ember huzamosabb időn át játszik neten, azt igenis vegye meg, jómagam is megtettem pl. Bf42, Bf2 esetében, viszont hozzátenném, hogy mindkettőt ki is próbáltam előtte tört szervereken, mert azt sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy
    zsákbamacskát vegyek.

    Igy hogy teljesen ugrik a live, meg végképp nem tudok kipróbálni még csak single-ben sem semmit.

    A PC-s párhuzamra reagálva meg annyit tennék hozzá, hogy kiváncsi vagyok, mennyire lenne jó kedvük az itt éljenző embereknek, ha egyik nap használ bármilyen tört játékot, vagy software-t (100% hogy mindenkinek van ilyen) másik naptól meg már soha az életbe nem tölthet le semmit, csak ha lecseréli a gépét.

    Arról nem is beszélve, hogy aki előfizetett Live-ra az gyakorlatilag kidobta a pénzét az ablakon.

    Jogos amit MS próbál elérni ezt nem kétlem, csak éppen a módszerrel van a baj. Nem értem miért nem vezetnek be mondjuk normális cd kulcsos rendszert, így aki kamut tölt baszhatja a netes játékot, vagy ilyesmi.

    Ez így túlzás.
  • TothLaci
    #138
    Engem is érdekelne kizárt gép féláron.
    Nézegettem a netes hirdetéseket, valahol többért adták a 5-6 hónapnál régebbi x360 gépeket is, mint újonnan az üzletek. Adják csak, ők döntik el úgyis, mennyiért adják.
    Inkább veszek majd egy újat, és erősen átgondolom, hogy flasheljem, vagy élvezhessem Live-t.

    De ha már így kibannolták a flashelt boxokat, akkor igazán járhatna ingyen gold a bent lakóknak. És világ minden, eredeti játékokat használó részének!
  • PsyhoApu
    #137
    Igen sok pénzük, nagyon sok. Viszont azt akarják, hogy ez így is maradjon. A részvényesek osztalékot akarnak, lehetőleg minél többet.
    Igen több mint valószínű. hogy megengedhetnék maguknak a flashelt gépek rendszerben tartását. Azonban ezzel a lépéssel, rákényszerítik az embereket eredeti játék vásrálásra (ami ugyebár szép pénz) Így egy csapásra 2 problémát oldottak meg.
    - feketepiacra elég nagy csapást mértek (azért nem olyan megrázót)
    - aki megrögzött online játékos az megveszi az új gépet, most már úgy tudom az box360 már nyereséges.

    Én amit nyerek vele, remélem féláron veszek egy kizárt gépet, majd valahonnan.
  • SzlobiG
    #136
    Akkor inkább úgy mondom, hogy kinek mire van pénze ha így jobb. Mindenki azt vesz ami neki megéri ha van egy könnyebb út nyílván kihasználja az akinek van egy kis sütnivalója. Nekem is van eredeti PC-s játékom nem is egy, de csak a multi miatt. Akinek meg nem flashelt gépe van az meg most örül, hogy van ez a bann a mondás szerint legjobb öröm a káröröm. Na, de mind1 befejeztem az offolást.
  • TothLaci
    #135
    Persze, hogy nem engedném, mivel pénzem sincs.
  • Zsoltika 007
    #134
    " Ne, hogy már ne tudták volna megengedni maguknak, hogy a flashelt gépeket ne zárják ki."
    De ember! Miért engedné meg!! Ha téged meglopnának te engednéd? Hát szerintem nem.