533
Az MS. Megkezdte Írtani A Flashelt Gépeket!
  • TothLaci
    #133
    Ez igaz, de ne felejtsük el, hogy MicroSoft egy óriás vállalat, aminek van is pénze. Ne, hogy már ne tudták volna megengedni maguknak, hogy a flashelt gépeket ne zárják ki. Az egy másik dolog, hogy X360-ból -még- nem jön a nyereség. De Windowsból rengeteg hasznot tudtak összehozni.
  • PyRex
    #132
    ne pusztuljon, csak szívja meg. ez ugyanis akárhogy is vesszük lopás. más emberek zsebéből veszel ki pénzt azzal, hogy nem eredetiben veszed meg. és míg pc-nél a hardvare-ből van a lóvé, addig konzoloknál egyértelműen a játékokból.
  • PsyhoApu
    #131
    Akkor hozzászólok a témához.

    Megértem az MS álláspontját. Elég költséges fenntartani a live-ot, és mivel ők is pénzből élnek nem érdekük közszolgálatot nyújtani. A pénz nekik nem az alapgépből, hanem a játékokból van. Ergo, ha valaki feltöri a gépet, hogy menjenek rajta a tört játékok az automatikusan kizárja magát ebből a közegből. Nem fizetsz 15k-t egy progiért, nem játszol a neten. A ps1-nél valahogy kibírtam hogy nincs netes játék, nagyon jó single player game-ek vannak.
    Ha valaki azt mondja hogy nem telik neki ilyen áron játékokra, erre én csak azt mondom hogy nem kötelező játszani. Vagy ha játszani akarsz akkor kompromisszumokat kötve (net nyista) Szerintem nem létszükséglet, hogy egész nap a konzol előtt kockuljon az ember. Nem telik rá? Keress olcsóbb alternatívát, elvégre ez nem levegő e nélkül lehet élni.
    A pc párhuzam kicsit sarkított. Elvégre a gépet én rakom össze, az operációs rendszert én választom meg, ha az MS úgy dönt hogy minden kalóz winnél letiltja a net elérést, nem fog nagyon zavarni. Mondjuk a hardver ban kissé nehézkes lenne, mert nem az ms szerveréhez csatlakozva lépek fel a netre. A szolgáltatók meg ebbe nem mennek bele.

    Még egy apróság, szvsz hamar ki fog jönni egy olyan megoldás ami megváltoztatja a hardver azonosító kulcsát, így a live rendszer egy új gépnek fogja látni. Egészen a következő nagytakarításig.
  • Attila8805
    #130
    Ja a szövegemet kihagytam mögüle
    Szóval mint én!
    Mikor megvettem gondoltam rá hogy flash-elés lesz de aztán eszembe jutott hogy akkor gari ugrik és nem lesz pénzem kicserélni a gépet.
    Tehát maradtak a demók meg azok a címek amik nagyon érdekelnek.
    De ha lejár a gari akkor .........
  • Attila8805
    #129
    "Nagyonsok "csóró" embert ismerek aki inkább kevés játékot vesz meg,vagy
    használtan,platinumban veszi meg de nem tenne írott játékot a gépébe."
  • Lammer
    #128
    akkor "kapja meg" hozza a jatekokat is ;)
  • jaszy
    #127
    Láttál valahol hirdetést? Hmmmm?
    Ugyanmár, ne okoskodj barátom !

    Tejföl............EHEZ MIKÖZE A MAGYAROKNAK????????
    Ne írj butaságokat !

    EKKORA BUTASÁGOKAT MÉG NEMHALLOTTAM.

    Ha nincs pénzem kocsira , ellopom a szomszédét !! Ugye?
    Kb ezeket szűröm le a hozzászólásokbol.
    Nagyonsok "csóró" embert ismerek aki inkább kevés játékot vesz meg,vagy
    használtan,platinumban veszi meg de nem tenne írott játékot a gépébe.

  • insp
    #126
    Ígyis úgyis updatelik majd a játékok a DVD-ről a Boxot sztem, szóval ez is mindegy...
  • quack
    #125
    egyébként nem egy scenetag mondta hogy ne updateljetek mert gecizés lesz Halo 3 beta start után, gondolom 3 hét múlva lesznek új frimwarek...
    ez a topik meg ahogy látom kezd hasonlítani a túrórudi lopkodós topikra az ilyen "kurva anyátok ms ebbe haltok bele hogy egy ember warezol" szek uralkodnak...
  • tejföl
    #124
    Persze, hogy jó! A játékos profil megmarad, a microsoft pontok megmaradnak, mindössze egy jogtiszta gép kell és lehet is nyomulni újra a live-on.
  • Marcell
    #123
    Most olvasom, hogy a letiltas nem az elofizetesre, csak a konzolra vonatkozik... Most hogy ez jo-e vagy sem, azt dontse el mindenki maga...
  • Marcell
    #122
    Szoval, ha egyszer megadod a bankkartyad szamat valahol (mondjuk egy olyan szemet tolvaj multinak, mint a MS), akkor ok utana azt vonnak le, amit akarnak es nem is tehetsz semmit.
  • Marcell
    #121
    Ezt most kicsit(!) a bantol fuggetlenul:
    Ami szemetseg a MS-tol, hogy lemondani az xbox live elofizetest nem lehet (amerikat kellet hivogatnom, ott ossze vissza kapcsolgattak, varattak 30 percet, aztan addig rinyaltak. Hiaba voltam nagyon eltökélt, a rendszerukben hiba volt, hivjam vissza oket kesobb... Na anyátokat! Mi a faszert nem tettek egy olyan menupontot, hogy 'automatikus live elofizetes leallitasa, lemondasa'?? Na vajon miert?)
    Direkt nem hagytam penzt a szamlamon, aztan addig terhelgette a kartyamat, amig lett rajta penz es le tudtak vonni (kb. inkasszo).
    --
    De most a nyakamat tennem ra, hogy a letiltas ellenere is le akarjak majd vonni a kov. esedekessegkor a penzeket, hogy elofizettessenek a LIVE-ra. Ami elo is lesz fizetve, csak gyakorlatilag nem tudom hasznalni. Bankomat kerdeztem, az egyetlen megoldas az uj kartya igenylese (asszem 1000Ft).
  • insp
    #120
    Szerinted én mniért nem rinyálok? (A megfejtés a 117-es hozzászólásban van )
  • Gabe18
    #119
    Amugy fantasztikus megnézni a különböző fórumokat,és az ehhez a hirhez kapcsolodo kommenteket.Hirtelen mindenkinek mennyire tetszik a MS ezen lépése.
    Már ez csak azért érdekes,mert eddig a sok warezos-kevés eredeti vevő arány mintha hirtelen megfordult volna.Majd mindenki messzemenőkig elhatárolja magát az aljasz kisz warezosz népszégtől,és egyetértéséről biztosit. Érdekes..
    Hát ha a valóságban is ez lenne az arány mint most ebből lejön,akkor a "warez" mint kérdés nem is lenne kérdés...
  • Marcell
    #118
    Es mi a helyzet a jo oreg XBC-vel? Az se mukodik?
    (Mondjuk ott nem lattam X360-as jatekokat, meg a konzolomat se talalja meg a progi.)
  • insp
    #117
    Vicces ez a live bannolósdi. XBox1-en se ment hivatalos live moddolt géppel -persze ott azért volt xbc, xlink-, abba se halt bele senki. És micsoda nevek jönnek majd, amik tiszta single játékok. (Bioshock, DMC, stb...) Még a warezosoknak se kellene rinyálni.

    Egyre jobban szórakozom.
  • EasyLife
    #116
    és mi van ha kapta??? :)
  • Zsoltika 007
    #115
    De azért 250-300 ezer Ft-os gépre meg volt pénzed mi?
  • EasyLife
    #114
    ez az egész fórum már csak vita lett eddig ps3 - xbox most meg már a warezos boxosok a flash nélküli boxosokkal...
    én is warezos vagyok de csak mert én inkább költöm a pénzem a barátnőmre mint drága (számomra 10-15) gamekra ha meg itthon vok ne unatkozzak már ott xbox :D:D
    nah tessék oltani engem is... :D:D
  • grayfox
    #113

    "miközben én megejelnéskor már játszok vele és nem adtam ki érte semmi pénzt"

    és még büszke is ^_^
  • FoToS
    #112
    Azóta karöltve együtt fejelesztik,hogyan lehetne még is beletenni!!
  • SzlobiG
    #111
    Jó akkor várjál rá miközben én megejelnéskor már játszok vele és nem adtam ki érte semmi pénzt, mert tudod hülye azért nem vagyok.
  • FoToS
    #110
    Végig olvastam a hozzászólásokat.Sajnos itt is az egy mint a magyarok között.Széthúzás :( Sajnos nem mindenki engedheti meg magának az uj drága játékokat és mivel ácsingózik az ember nem tud várni hónapokat a játékra mert közben jön egy ujabb még jobb.Csacsi.Mi lenne,ha nem lennél ennyire negativ,azért mert téged nem baszott ki a többiek azért vannak itt mert nekik igen is nagy érvágás ez,hogy nem tudják 100% kihasználni a gépüket.Kérdem én minek akkor innentől mikrofon?Sokan vannak akik gyöjtötték a kis pénzüket,hogy vehessenek egy ilyen masinát és mivel nincs pénzük ezért megveszik az 500-600ft DL lemezeket mint én is és itthon szépen kiirom magamnak a játékot.Hogy ezzel megkárositok valaki leszerom.Én fotos vagyok megcsinálomn a fotót megveszi bescenneli és csinál magának.Én nem megyek oda és formázom le a gépét!!Én nagy Sony fun voltam megtetszett a box főleg a live része miatt vettem is egyet 110.000 használtan.Megérte a pénzét,de most már sajnos nem tudom kihasználni amiért vettem így a játék élményemnek is annyi.Még szerencse,hogy Silver voltam igy nem buktam el azt is.A Marketlace sajnálom mert a demókat azért jó volt töltögetni.BY live RIP :(
  • tejföl
    #109
    Akkor talán szégyellheted magad a microsoft, meg a sony miatt is. A PS3 joyban pl. azért nincs rezgő funkció, mert aki anno ezt kitalálta beperelte őket. A MS-t is. Az utóbbival peren kívűl megegyeztek (ezért rezeg a 360 joy), a Sony meg egész egyszerűen nem akart fizetni. Akkor hogy is van ez a "magyar" mentalitás?
  • grayfox
    #108
    kezdjük a :
    windows vista ultimate -> linux
    Office 2007-> openoffice
    Photoshop 9.0 CS2-> rengeteg alternatív ingyenes program, amivel szerkesztgetheted a *uzi logódat a neved mellett, ami még extra vizuális élményt is nyújt a felettébb inteligens hozzászólásaid mellé.

    és még csak 15 éves vagy. Remélem amikor 30 leszel és számlahamisításból élsz majd, mert azt sokkal könnyebb mint hólapátolással megkeresni a pénzt, akkor egyik reggel arra ébredsz, hogy egy kommandós térde van a hátad közepén.

    Elnézést a többiektől.
  • Ma2ska
    #107
    Te nem is vagy érdekelt látom ebben. Na a fórumban hirdesd a konzolboltodat, hanem az apróneten. Ha már erkölcs meg etika...
  • Istencsászár
    #106
    Kapaszkodj meg és akkor mondom.

    Nem megye a boltba megjelenés napján hogy 12 ezeret kiadjak egy játékra, hanem várok pár hónapot hogy felére, harmadára csökkenjen és akkor adok ki érte pénzt, kb nekem megér egy játék max 6-7 ezret, annál többet nagy nagyon ritkán, ha ugy adódik. Média Markt szlogenje "mer hülye azért nem vagyok"... ha te azvagy hát akkor sajnállak.
  • jaszy
    #105
    Akkor miért veszel drága gépet? Játszál comodore 64-el !! Nyiltan lopni és ezt kijelenteni elég merész dolog.
    Ez egy magyar mentalitás. Én szégyelem magam helyetted!
  • Lammer
    #104
    "Ha neked van pénzed a 15E-ft os játékokra akkor vedd meg, nekem nincs "

    VS

    ALAIRASOD

    persze gepre(pc+360) vót penz mi(teh real magyar verpeces style granulalok hozza!)?

    ultraszanalom a hozzaallas...

    ---
    (lol kicsit visszaolvastam, detto #85... ezen gurultam :DDDD bazze mintha geppityuval allnanak az ember mogott, hogy most igen neked ezeket kotelezo hasznalnod :D)
  • SzlobiG
    #103
    Ha neked van pénzed a 15E-ft os játékokra akkor vedd meg, nekem nincs és egy játék nem is ér meg annyit számomra, ha van egy olcsóbb út, akkor nílván azt fogom választani nem a drágábbat. Pc-en ez nem fog bekövetkezni egy hamar. Amúgy meg nem adok egy hónapot és feltörik ezt a bannolót is.
  • koviprog
    #102
    Na ha jól látom itt nem változott a helyzet, nem hiszem, hogy csak ennyi ember lenne tiltva, mint amennyi itt van, és mindenképpen szóljon aki a témával kapcsolatban bármilyen alternatív megoldással tud szolgálni

    THX. GOOD GAME GOOD YEAR!
    gamertag: KoviProg (banned) :-((
  • Johnny23
    #101
    jól mondod, FORZA MILAN !!!!

    A 2006/2007 BL győztes!
  • Gabe18
    #100
    Pedig ha lenne warez benzinkút...
  • Peppus
    #99
    Tankolni sem akarok az autómbaa :D Megvettem azt a drága szart, és basszus mindig kérnek egy csomó pénzt hogy mehessek vele :) Szóltam a kúton hogy nehogymá fizessek, Az Amcsiknál fele ennyibe kerül, meg nemis igazán engedhetem meg, hogy rendszeresen fizessek a tankolásért :) előbb kipróbálom letesztelem, és majd ha úgy döntök, hogy minőségi a benzin talán majd fizetek.. A MOL sem szegény, és folyamatosan emelnek a gecik :) Micsoda világban élünk már.. nemigaz..
  • Attila 007
    #98
    Eleve aki a Tottit szereti arról alapból megvan a véleményem...másrészt minek kell itt okoskodnod ecsém, nekem ugyan még megy a live, de mégsem örülök itt más kárának, sőt..sok jókis multitól elesek Én is azálta, hogy mások kilettek zárva, ami a másik dolgot illeti, nekem a pc k el szerencsém van mert kapom az eredeti softwareket, xbox360 nál is FÉLÉVIG úgy gémeltem, hogy eredeti gammákkal toltak, csak aztmár ne várd tőlem légyszives hogy még plussz 3-4 hetet várjak azért mert közép-kelet európában vagyok, más meg már rég gammázik a jó kis játékokkal, amikről még én csak álmodhatok, holott semmivel nemkéne kevesebbnek éreznem magam, te meg ezen töprengj el, FORZA MILAN!hehe
  • Istencsászár
    #97
    A warez ellen tenni valamit csak jó lenne a Pécének, mert ettől van ott ahol ( ettől is ), konzolra hiába van warez mégis bemennek és megveszik a játékosok azt a játékot, pécén ennek a töredéke csinálja ezt, ha csak az online részről sikerül kiszorítani a warezt akkor már egy kis előrelépés törént. Egy az egyben nem lehet párhuzaomt vonni ezügyben a konzol és pécé közt, aki felsselte és illegálisan használta a livot annak esze ágában sem volt hogy azt legálisan tegye, ezért igy van ki kell őket zárni. Ez olyan mint a torrentezés, használod de nem te töltesz vissza hanem valaki helyetted, vagy valahogy csalsz és kitiltanak, ennyi.
  • Zsoltika 007
    #96
    Ne keverjük már ide a pc-t! Köze nincs hozzá. Különben sincs értelme ezzel példázni...
  • kisaba
    #95
    Csak azért kérdeztem lentebb, hogy lehet-e "visszaflesselni" a boxot, mert LIVE-on kb. több mint egy hónapja játszottam (és akkor még nem volt flash), egy írott játékomat sem updateltem, nem is volt a gépben írott játék amikor neten voltam, csak annyira voltam fenn mióta megvan a flash, hogy egy-két demót leszedjek... Most akkor az a kérdés, hogy ha vissza tudom valahogy csinálni, akkor bannolva leszek-e utána vagy nem?
  • Gabe18
    #94
    Ok,de ha most ezt a helyzetet "átkonvertálod" pc-re,akkor az olyan,mintha te pc-n soha többet nem csatlakozhatnál fel a netre.Se eredetivel,se másoltal,se játszani,se letölteni,se demóért,se semmiért.
    Egy ilyen szigoritást is szeretnél pc-re?