524
Az Univerzum eredete - próbálkozás a fizika meghatározására, értelmezésére
  • homeless
    #243
    Semmi nem dönti el. Lentebb írtam, hogy szerintem a világot soha nem teremtették, hanem mindig létezett. Ha így van, akkor ezek az "anyagok" is léteztek a kezdetektől fogva, de egyformák nem lehettek volna mert, akkor nem alakulhatott volna ki semmi, ha pl csak 0-k lettek volna, akkor nem lett volna semmi. Tehát a világnak a létezése magában hordozza azt is, hogy különbözőek a tulajdonságuk.
  • homeless
    #242
    Na ez a része már nagyon magas.:)
  • The Garrett
    #241
    ez két féle tulajdonság nem?
    ööö es mi dönti el, hogy 1 vagy 0?
  • Locutos
    #240
    Jó meglátás!!
    De a lényeg, hogy akkor megint mitől lenne anyag az anyag, és nem szimplán valami logikai egység?
    Akkor most mi a világ, anyag vagy valami logikai elemek? :))
    Hmm? :)
  • homeless
    #239
    Szerintem egészen addig lehet lebontani amíg 1 tulajdonsága marad.
    Pl.: 1 vagy 0
  • Locutos
    #238
    Igen nagyon jó volt a felvetés, addig nem is lenne baj hogy 2 elemi rész kék, három meg sárga, az lehetne a kék meg a sárga értelmezése. A bökkenő ott van, hogy ha az elemi részek össze tudnak kapcsolódni, akkor azt valami tulajdonság okozza, de ha ez így van akkor megint feltehető a kérdés: mitől/miért is az a tulajdonsága annak az abszolut elemi résznek hogy kapcsolódhatnak egymással? Ha pedig már ezt egyáltalán megkérdezhetem akkor aztjelenti hogy neki is kell legyen szerkezete, és ha van szerkezete akkor nem abszolut elemi rész, hanem csak valami részecske. Jól mondtam?
  • The Garrett
    #237
    2 ig miert nem? és 23453424 ig? vagy vegtelenig? :)
    (najo az már nem a világUNK ( vagy igen) ,de azzal hogy azt mondod 1 van és nemtöbb, azzal kizársz végtelen sok lehetoseget :P )
  • The Garrett
    #236
    ha nagyon érdekel a téma szerintem utannaolvashatsz szakkönyvekben, hogy hogyan alakulnak ki kemiai reakciok soran a legegyszerubb sejt szintu eletformak, es hogyan rendezodnek bonyolultabb szerkezetekké... :)
  • Locutos
    #235
    Én úgy tudom, hogy az ŐsFöldön sok elektromos kisülés volt, meg aminósavak keletkeztek a jelenlevő primitív kiindulóanyagokból(metán, ammónia, stb) és a kisülések hatására, meg a kombinálódások hatására a sejtnél is jóval primitívebb "képződmények" keletkeztek, amik később valami sejtté fejlődtek
  • sz4bolcs
    #234
    nem mondtad.
    tehát van egy világunk, az osztható. És fölfele meddig lehet haladni? EGY-ig, nem? Egy egészig.
  • sz4bolcs
    #233
    mondjuk attól kapcsolódnának össze, hogy hat rájuk ilyen-olyan természeti törvény. De attól még nincsenek tulajdonságaik, és csak ha összeállnak akkor lesz tulajdonsággal bíró anyag. :) na?
  • wantonly
    #232
    Na, ezért mondtam, hogy több sebből vérzik a tudományos magyarázat is.
  • Locutos
    #231
    De hol mondtam én hogy több???
  • homeless
    #230
    "Élet csak életből keletkezhet. Nem?"
    Ha élet csak életből keletkezhet, akkor, hogy jött létre az első élet amiből a többi élet keletkezett? Ha élő csak élőből keletkezhetne, akkor a legelső élő se jöhetett volna létre, tehát ez az állítás saját magát cáfolja.
  • wantonly
    #229
    Akkor magyarázd el légyszives, hogy élettelen anyagból, hogy jön létre az élet. :)

    A földi élet kialakulását úgy (is) magyarázzák, hogy egy meteorittal került a földre. Na, de ez még nem magyarázza meg, hogy keletkezett.
  • sz4bolcs
    #228
    De érted, másról beszélünk. Én nem mondom, hogy a világ véges, de azt mondom, EGY.
  • Gerbill
    #227
    Igen, de ha arra figyelek, hogy ne gondoljak semmire, akkor mindig azon gondolkodom, hogy ne gondolkodjak. Meg nem tudom eldönteni, hogy most vajon gondolkodom e vagy sem:D. Az biztos, hogy nem olyan intenzíven, de szerintem ilyenkor is gondolok valamire.
  • Truck Driver001
    #226
    Hmm.Érdekes.
    #223:Összeállós kérdésre az én válaszom a vonzás.
  • Gerbill
    #225
    Elvileg létrejöhet, mivel valahogy csak létrejött. Elemi részecskék összekapcsolódásából esetleg, de erre még csak más tippem sem nagyon van.
  • sz4bolcs
    #224
    kis segítség: a figyelem nem gondolat. :P
  • The Garrett
    #223
    honnan tudod hogy az anyagnak nem jobb ha osszeáll?
    lehet hogy így több energiat tud leadni/felvenni vagy valami hasonlo, mintha csak ugy lenne a semmiben összevissza.
  • _Vegeta_
    #222
    Tevedes. Az elet kialakulasa egy kemiai folyamat. Ez mar nem altalanos iskolai tananyag. ;)
  • _Vegeta_
    #221
    Lattam egy modellt ami szerint fraktalba rendezodnek az univerzumok eszerint minden univerzum mellett egy masik univerzum van. Erdekes elgondolas. :)
  • _Vegeta_
    #220
    Jajj a semmi fogalmat nehogy megprobaljuk magyarazni ugyanolyan ertelmetlen mint a vegtelen fogalma, vagy a -mikike!- veletlen fogalma. :D
  • wantonly
    #219
    Szerintem a tudományos elképzelések és a vallás is több sebből vérzik..

    Az viszont biztos, hogy élet MAGÁTÓL nem jöhet létre. Élet csak életből keletkezhet. Nem?
  • Truck Driver001
    #218
    Épp ezt akartam írni.Nagyon tetszik a topik.Bár nem nagyon értek én ehez,de mindenképpen jó és érdekes kérdés!Engem csak az érdekelne,hogy az univerzumon túl,mivan.Sokak gondolkodása szerint a semmi.De bármi lehet.De a semmi is vlmi.És az mi?Ezt talán egy nálunk fejletebb lény tudná megválaszolni!:P
  • _Vegeta_
    #217
    A "divatkonyvet" szot kivennem, de kb enis igy latom. :)

    mikike:
    1) Se a telefonod se a tvd nem lett TEREMTVE. Keszitve lett kulonbozo anyagok osszessegebol.

    2) Most mondjam hogy altalanos iskola 5-8. osztaly? Kemia, fizika, matematika, biologia.

    #212: Egy ilyen kiserletet is lattam pszicho oran még 2eve. Egy csavot betettek ingerszegeny kornyezetbe. (nincs hang, sotet van stb) Es ebbe bele is lehet halni. Eleg durva volt. :S
  • Gerbill
    #216
    Ezt a semmire gondolást már próbáltam. Pár másodpercig sikerült, de nem vagyok benne biztos, mivel ha nem gondolok semmire, akkor nem tudom figyelni, hogy most gondoltam e valamire vagy nem:D
  • AranyKéz
    #215
    "Schrödinger macskája
    ez az elmélet nagyjából arról szól, ha nincs egy megfigyelő, akkor nem létezik a megfigyelt dolog sem
    vagyis ha nincs isten/te, akkor nincs világ sem
    hiszen nem tudod megtapasztalni, tehát számodra nincs"

    AAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRRRRRRRRGGGGGGGGGGGGGGGGGHHHHHHHHHHHHHHHHHH
  • sz4bolcs
    #214
    miért, amikor csak a számosságuk dönti el, a kialakuló anyag tulajdonságát??
  • Gerbill
    #213
    Ez jó nagy baromság. Minden ami körbevesz? Mutasd már meg nekem a levegőt ki teremtette oda neked. Biztos isten oda fin... lehelte az orrod alá. ez logikus
  • sz4bolcs
    #212
    Te miért gondolod azt, ha az agyad hozná létre a gondolataid, akkor lenne felettük kontrollod?
    Azt hiszed, hogy az agyad ura vagy?
    Hogy irányítod? Hogy a tested irányítod?
    Hogy benne vagy, és Te vagy benne?


    Elég megpróbálni 5 percet úgy ülni, hogy ne gondolj semmire, meglátod, hogy pont fordítva van.
  • Gerbill
    #211
    Elolvasott egy divatkönyvet és most mindent amit abban leírtak szent írásnak veszi. Ez logikus
  • mikike
    #210
    összefoglalom, aztán megyek fürdeni:

    1. minden ami körbevesz, ami tudom hogy jött létre, az úgy lett teremtve valaki által
    a TV, a mobiltelefon, a számítógép, a programok

    2. ha nem létezik Isten, csak az "anyag", akkor mi kényszeríti ezt a dolgot arra, hogy kupacokba, esetenként értelmes dolgokká álljon össze? miért nem csak lebeg a semmiben és szarik az egészre? neki úgyis mind1.

    mégsem így van
    (hirtelen ennyi)
  • _Vegeta_
    #209
    Micsoda logikus?
  • Gerbill
    #208
    Nincs megfigyelő nincs megfigyelt tárgy->helyes megállapítás. de attól még ugyan úgy ott van a macska a dobozban, csak nem mint megfigyelt tárgy, hanem mint macska a dobozban.
  • _Vegeta_
    #207
    Ezaz latod!
    Szerk: Szerintem csak marhulsz. Jo szokasom nekemis. :P
  • homeless
    #206
    Még mindig nem hallottuk a te elképzelésed.

    Amúgy szerinted volt egy teremtő, mert semmi nem jöhet létre magától. Tételezzük fel, hogy volt/van egy teremtő, aki létrehozott mindent. De őt ki teremtette? Nem jöhet létre semmi magától.
  • mikike
    #205
    mert ez a "logikus"
  • Gerbill
    #204
    Mi lenne, ha nem mindig a hülye TV-dhez mint teremtett tárgyhoz térnél vissza. Nagyon összevissza beszélsz, és mindenre válaszolsz, csak éppen semmit nem mondasz.