524
Az Univerzum eredete - próbálkozás a fizika meghatározására, értelmezésére
  • mikike
    #163
    az más
  • mikike
    #162
    mikor beszéltem?
  • Locutos
    #161
    Igen Szabolcs, de mitől lesz 2 elemi rész ősszekapcsolódásból kék szín, stb?
    Hogy kapcsolódhat össze két, vagy több elemi rész, ha nem határozható meg tulajdonságuk?
    (ne felejtsük el, hogy ez ABSZOLUT elemi rész Szabolcs, csak ő alkothat valamit, de ő nem áll már másból, az ő tualjdonságait nem lehet meghatározni, ettől abszolut elemi)

    Én azt mondom hogy nonszensz az ilyesmi

  • mikike
    #160
    én: NEM TUDOM
    csak azt látom, hogy ami a környezetemben van, az mind teremtve lett
    és néha szoktam gondolkozni
    tudom... fárasztó, TVt nézni könnyebb
  • _Vegeta_
    #159
    Te beszelsz itt vallasrol nem en.
    Szerk: Bocs, istenrol..
  • Kaszi46
    #158
    mikike az elméleteid kíváncsivá tettek, hogy te miben hiszel, miylen állásponton is vagy tulajdonképpen. Ha nem nagy gond akkor leírhatnád nékem ezt, nagyon érdekelne miből is eredezhetnek ezek a vélemények, és kérdések benned.
  • mikike
    #157
    most hogy jön ide a biblia?
  • Thanatos
    #156
    atomfizikus-e leszel?
  • Gerbill
    #155
    Az érzelmek meg az evolúció során kifejlődtek a fejlettebb fajoknál.
  • homeless
    #154
    Sehonnan nem veszem, csak így gondolom.

    Szívesen meghallgatom a te véleményedet is, hogy szerinted, hogy keletkezett a világegyetem. Isten szépen kifaragta a bolygókat, utána csinált egy Adámot meg egy Évát, és hagyszóljon?

    Még mindig nem értem, hogy egyesek, hogy hihetnek el egy olyan mesét amit többezer évvel ezelőtt élő emberek találtak ki. Én bármilyen elméletet elfogadok ezzel kapcsolatba, kivéve egyet, mégpedig azt, hogy a Bibliai Isten teremtette az egész kócerájt, mert ez egyszerűen vicces.
  • _Vegeta_
    #153
    A bibliaban hol irnak mas bolygokrol?
  • mikike
    #152
    hát nem csoda, hogy nem fogtad fel
    ha igen... na az csoda lett volna
  • Thanatos
    #151
    aki kicsit is hajlandó gondolkozni a filmeken, és a mtárixot se csak mint akcio filmet nézték azoknak elég erősen lejön a filmből hogy ez bizony elég régi elképzeléseket terjeszt új köntösben :)
  • _Vegeta_
    #150
    Hihetetlen dolgok derultek itten ma ki.

    #142: Mindenkeppen.
  • mikike
    #149
    tehát akkor nincs is több bolygó az univerzumban???
    elkeseredtem
  • mikike
    #148
    biztos nem tudod, de azt a Doom3-at úgy rakták össze ügyes kezek, az alkotórészekből
    teremtőjük volt
    nem úgy történt, hogy fogták magukat a 0-k és 1-k, összeálltak egy kupacba és hopp
    lett egy doom3
  • AranyKéz
    #147
    Lehet hogy azért volt olyan szar a második és a harmadik rész.
  • _Vegeta_
    #146
    Tevedesben vagy. Epp a kutatok otleteit beszelik meg itt. Baah
    #137: Ez ku*vanagy. :D
    #138: Persze en meg hallottam hogy istennek ket feje van egyikkel a fold egyik oldalat figyeli a masikkal a masikat. :D
  • Gerbill
    #145
    Szerintem igen, rendelkeznie kell.
  • AranyKéz
    #144
    "A Doom 3 csak nullák és egyesek halmaza"

    ez kb ilyen szintű volt
  • Locutos
    #143
    Na...ma hagyjuk a társaságot kitombolja magát, én meg megpróbálom összefoglalni szerintem mi a mai nap következtetése a témával kapcsolatban, holnap még folytatom én is veletek
    1. A felfoghatóság határát súrolja a kérdés
    2. Valószínűtlen hogy létezzen abszolút anyagi részecske, ami mindent alkot, de ő maga nem áll semmiből - logikátlan. Mindazonáltal nem is lenne ez már anyagi, inkább valami elméleti sikú lenne a valóság.
    3. Inkább talán jobb hogy mindennek van egy okozója, egy magyarázója, vagyis nincs abszolut részecske, végtelenig bontható a világ.
    4. Feltették a kérdést, vajon hova tágul az Univerzum, ahova tágul ott milyen a közeg? Jó a kérdés, szerintem itt is logikusabb lenne, hogy nincs egy felső határ, úgyszint minden alkot valamit
    5. Mindezeket megállapítva nem tudtuk meghatározni mi az anyag, mi a mindenség.
    6. Holnap bedobok új feltevést, ITT NINCS LEZÁRVA A KÉRDÉS !!
  • sz4bolcs
    #142
    Én el tudok képzelni erre egy ilyen példát:
    2 elemi részecske összekapcsolódásából lesz a kék szín.
    3 összekapcsolódásából zöld
    4 összekapcsolódásából fehér

    Akkor a példa alapján elemi részecskének rendelkeznie kell valamilyen tulajdonsággal, avagy nem???
    Erről többieknek mi a véleményük?
  • mikike
    #141
    nem lehet, hogy ez mind véletlen?
    mint az evolúció
  • mikike
    #140
    (tudom: meg kéne feszülnöm egy kereszten)
  • The Garrett
    #139
    Azért kell holnap dolgozni menned Mert penzre van szukseged az elethez. Azert van munkad Mert rendelkezel olyan ismeretekkel amik ezt lehetővé tették. A maganeletedet nemismerem ( de ott is biztos van valamilyen Azert - Mert... :P )
  • mikike
    #138
    én hallottam olyat, hogy nem csak föld van
  • Balidani
    #137
    Isten mennyit unatkozhatott abban a több mint 4 milliárd évben amikor még lófasz sem volt a földön...
  • mikike
    #136
    igen
    ide járnak a kutatók ötleteket lopni
  • _Vegeta_
    #135
    Tudomanyos topikban lehet. Még a tudomanyos hirek topikokban is. :P
  • Gerbill
    #134
    Ezt senki nem tudja, itt csak elméleteket osztunk meg egymással, hogy ki mit gondol. Ennyi erővel te honnan tudod hogy nem így volt? Te ott voltál? Senki nem tudja hogy volt.
  • mikike
    #133
    egen...
    az sg-s fórumokon mindig sokat lehet tanulni
  • _Vegeta_
    #132
    Nem jott letre hanem volt! Kulonbseg. Istent is igy szoktak magyarazni. :D
  • Gerbill
    #131
    Most itt sokat tanulsz, aztán majd fizikaórán te leszel az ész, még a tanárt is kijavítod:D
  • Balidani
    #130
    én ezen 6 körül kezdtem gondolkozni. nem azért mert lángelme vagyok, vagy már akkor is annyi ismeretem lett volna csak szeretek gondolkozni
  • mikike
    #129
    nehéz a felfogásom
    még mindig nem tudom, honnan veszed, hogy a világegyetem magától jött létre
    "véletlenül" éppen ott voltál?
  • AranyKéz
    #128
    Íjjj, mire megírom a hozzászólásom már 68 hellyel odébb találom magam :S
  • gyuri12
    #127
    jó ez a topig:) /fav érdekes,még egy ilyen kis 13 éves számára is:D
  • homeless
    #126
    Ennyire nehéz a felfogásod???

    Én azt írtam, hogy a világegyetetm jött létre magától. Sőt nem is azt, hanem azt, hogy létre se jött, mert már mindig is létezett. Nem írtam sehol olyat, hogy a benne lévő dolgok maguktól jöttek létre.
  • AranyKéz
    #125
    Kár hogy mind a kettő az univerzum fizikáját tekintette istennek vagy isten művének, nem pedig a keresztény istent vagy bármely másikat amelyik belepofázik a dolgok menetébe.


    (Mellesleg Einsten jó sok dologban tévedett, szóval ővele nem kéne példálózni)
  • mikike
    #124
    még a "véletlen"-t is írja le valaki, mert az nem hiányozhat egy tudományos topikból se:
    véletlenül holnap dolgozni kell mennem, mert most véletlenül épp van munkám, de csajom véletlenül most sincs