524
Az Univerzum eredete - próbálkozás a fizika meghatározására, értelmezésére
  • Gerbill
    #123
    Lehet, hogy a föld is ilyen bolygó lesz lásd: "Én a Robot"(film):)
    Olyan MI-t fejlesztenek ki ami öntudatra ébred és megpróbálja elpusztítani az emberiséget (WIKI).
  • homeless
    #122
    Miért ne lehetne? Egy szakaszon is végtelen számú pontot helyezhetsz el, sőt az 1-et is végtelen részre bonthatod.
  • mikike
    #121
    persze...
    és maguktól jöttek létre...
    a robotfán teremtek
    istenem...
  • Balidani
    #120
    a vicces hogy az univerzum keletkezéséről gondolkozunk amikor nekem még a matek házim sincs kész. és sokkal égetőbb problémáim is vannak minthogy miért vagyok...
  • The Garrett
    #119
    nemtudhatod hogy semmi haszna belőle :) vagy igen?
  • homeless
    #118
    Lehet, hogy van olyan bolygó, ahol csak robotok vannak.
  • The Garrett
    #117
    szerintem vannak :)
    csak lehet/tudom oket változtatni, igazitani a kulvilaghoz.


    de ez mar nagyon off :D
  • mikike
    #116
    én nem vagyok robot, de akkor bocs, hogy belepofáztam a topikotokba
    pukk
  • Locutos
    #115
    Aszem jól értetted Szabolcs...én úgy gondolom ha végtelen kicsi fele mehetünk(bonthatunk), akkor hogy lehet hogy felfele véges legyen?
  • Gerbill
    #114
    Biológiát te tanultál? ott szoktak ilyesmiről beszélni. az elemi részecskékről meg a fizika órán tanítanak.
  • _Vegeta_
    #113
    Robotok vagyunk. Termeszetes robotok.
  • _Vegeta_
    #112
    Miert ne? Ha megtudjuk pontosan mi van hatassal azokra a pontokra az agyban. Szegeny macsekos kiserletet lattad? Amikor elektrodat vezettek a macsekba aztan pukk neki olyan erzest valotttak ki a macsekbol amiet akartak. Harag, szeretet stb.
  • Balidani
    #111
    2. vh. Hitler bácsi irtotta a keresztény papokat rendesen. Őt megégették?
  • Gerbill
    #110
    Önkontroll:). természetesen olyannal is barátkozhatsz aki nagyon unszinpatikus, de mégis azzal haverkodsz szívesebben, aki jófej. Én nem azt mondtam, hogy teljes mértékben az irányítás hiányában vagyunk, csak mikike kolléga felhozott egykét hülye példát("ha úgy döntenék, most rögtön szerelmes lehetnék beléd, de ez nem így működik").
  • mikike
    #109
    de tök mind1, ha van ez az "alap"anyag akkor mi oka van ilyet előállítani, aminek semmi haszna számára?
    miért nem mindenki robot?
  • mikike
    #108
    hazudsz
    vagy nincsenek igazi érzelmeid
  • mikike
    #107
    jaja, elvégre demokrácia van...
    hol élsz te?
  • The Garrett
    #106
    miert nem tudom iranyitani az erzelmeimet? :)

    ha akarom osszebaratkozok valakivel, ha nem akarok akkor nem.
    HA hagyom magam felidegesiteni, akkor ideges leszek. Ha megalljt parancsolok magamnak es hagyom a francba, akkor nyugodt...

    ez nalam boven kimeriti az iranyitast :P
  • mikike
    #105
    tehát akkor beveszek egy tablettát és belédesek?
    hol láttad ezt, a délutáni TV2 filmben?

    egyébként mind1 is, visszatérve az eredeti kérdéshez:
    az érzelmeknek aamúgy mi értelme van?
  • Balidani
    #104
    huszadik században megégni ugyan már.
  • Gerbill
    #103
    Hiába úgy érzed hogy a szíveddel szeretsz akkor is az agyad irányít mindent.
  • homeless
    #102
    Szerinted a "lelked" irányít?:)

    Biológiai folyamat a szerelem is, akár hiszed akár nem.
  • mikike
    #101
    hány éves vagy gergő?
    voltál már valaha szerelmes?
  • Gerbill
    #100
    De az agyad nem csak az érzelmeket kontrollálja. Én csak mondtam néhány példát, amit nem tudsz irányítani az agyaddal. Az érzelmeidet sem tudod irányítani, pedig az agyadban hozod létre. Vagy ha nem az agyban, akkor szerinted hol?
  • _Vegeta_
    #99
    Kemiai-biologiai hatasokkal. A reszletekbe felesleges belemenni. :)

    #93: Az ehisegerzet is erzelem. :)
  • mikike
    #98
    érzelmekről beszéltem, nem érzetekről
    nem tudom tudod-e mi az:
    szeretet, szerelem, barátság...
    ?
  • mikike
    #97
    ...vagy csak nem akart megégni...
  • sz4bolcs
    #96
    Azt hiszem, Te másképp értetted, hogy meddig lehet "felfele építeni" a világot.
    egy egészig, ezt írtam, ezt érted, hogy miért?
    Egy egészet alkot.

    viszont ebben a hozzászólásban már másképp érted a kifejezést. - "és felfele is mind nagyobb rendszert alkot "

    Én azt mondom, nem alkot nagyobb rendszert egy egész rendszernél..
  • Gerbill
    #95
    Azt sem tudod irányítani, hogy a kettétört kezed fájjon e vagy sem, pedig akár hiszed akár nem a fájdalom az agyadban van. A fejfájást sem tudod kontrollálni, pedig...
  • _Vegeta_
    #94
    Kb 5x lattam, ha nem tobbszor. Es ha neked a sajat random talalgatasod hitelesebb a "matematikai spekulacional" akkor asszem nincs tobb mondanivalom.
  • mikike
    #93
    nem
    bár az szerintem nem is érzelem, de mind1
    akkor vagyok éhes, ha már régebben ettem
    nem tudok irányítani semmit
  • moralosan
    #92
    Hogyan lesz élettelenből élő,
    állatból emberi életforma,
    anyag?
  • homeless
    #91
    "Tehát mélységesen vallásos voltam, de 12 éves koromban ennek hirtelen vége szakadt. Azáltal, hogy sok közismert tudományos könyvet olvastam, hamarosan arra a meggyőződésre jutottam, hogy sok bibliai történet nem lehet igaz. Ez a felismerés tett gyanakvóvá minden hatalommal szemben, és ez a hozzáállás egész életemet végigkíséri."
    Idézet Einsteintől.

    Volt egy mondtata, ami miatt sokan vallásosnak hitték, de később több helyen megcáfolta. Ő a világegyetem "erejében" hitt:
    "Az én vallásom a korlátlan, magasabb rendű szellemiség alázatos csodálatából áll, amelyből gyarló és esendő értelmünk csak egy csekély részletet képes megismerni. A felfoghatatlan világegyetemből felénk táruló csodálatos értelmi erőnek a létébe vetett mély, ösztönös hit az, ami az én Isten-képemet megformázza."
  • Gerbill
    #90
    Az agyadnak nagyon kis részét irányítod. Azt pl tudod irányítani hogy mikor vagy éhes, vagy szomjas? Nem.
  • The Garrett
    #89
    vagy csak nem akartak megégni :P
  • _Vegeta_
    #88
    Amugy a matrix egy nagy koppintas de ez most mindegy. :P

    Az also resz Locutosnak szol. A felso resz pedig hat mi van vele gepek vagyunk na. Termeszetes gepek. :)
  • mikike
    #87
    hazudsz
    ha az érzelmeket az agyam hozná létre, tudnám irányítani
    ha úgy döntenék, most rögtön szerelmes lehetnék beléd
    de ez nem így működik
  • Locutos
    #86
    Láttam azt a kibaxott 5.ős kommentet, de te láttad az Elegant Universe oktatófilmet? Na ha megnézed talán te is rájöhetsz hogy egy matematikai spekuláció az egész, agyonra van alakítva hogy valamit mondojon
  • mikike
    #85
    mi van vele?
  • mikike
    #84
    amúgy a mátrix-ot nagyon jó filmnek tartom
    tudtad, hogy a készítőik hisznek istenben/teremtőben?