524
Az Univerzum eredete - próbálkozás a fizika meghatározására, értelmezésére
  • sz4bolcs
    #524
    ez is azt igazolja, hogy hitből valóság lesz. xDD

    Locutos: Általános eszmecsere- Moderátor figyelmébe
  • Rumcájsz61
    #523
    Nem tudta, hitte. Nagy külömbség.
  • Locutos
    #522
    Nem vagyok túl járatos itt, főleg nem moderátorok, meg adminok terén, ezért szeretnék javaslatokat kapni, honnan szerezzek be ilyet, kicsit elbeszélgessek egygyel(már ha lehet ilyet)
    Segitséget előre is köszi
  • light00
    #521
    hát, igen, Isten nem vigyáz ránk itt^^
  • mikike
    #520
    örülök, hogy jó a hangulat az oviban
  • _Vegeta_
    #519
    aztmondta hogy "a menykube" :D
  • csgery
    #518
    :DDDDDDD
  • sz4bolcs
    #517
    jaja, a villámok Istene, a tűz Istene... :)

    Meg Isten az Olümposzon.
    Aztán mikor egyszer valaki megmászta, akkor körülnézett, és meglepődve nyugtázta:
    "ÁÁÁ! Biztos fejlebb költöztek.. a jó égbe!"
  • brrrbrr
    #516
    ezzel kicsitt elkéstél
  • mikike
    #515
    és már az ősember is tudta, hogy van isten...
    feltalátam a spanyolviaszt?
  • Rumcájsz61
    #514
    Mikike, már az ősember is tudta, hogy a világot erők irányítják. Ezért fölösleges volt honlapot nyitni. Magyarul feltaláltad a spanyolviaszkot.
  • _Vegeta_
    #513
    Ejnye mikike szerintem itt mar senki se vesz teged komolyan. (Elore is bocs ha tevednek) ^^
  • mikike
    #512
    bár semmit nem tudsz rólam (sem), de:
    én soha nem hittem dogmákban
    te vagy, aki bekajálja, amit mondanak neki
    és nem szokásom hazudni sem
  • light00
    #511
    Boldog Szülinapot Sz4bolcs! :)
  • sz4bolcs
    #510
    főleg ^_^
  • _Vegeta_
    #509
    Foleg mikike agyaban. ^^
  • sz4bolcs
    #508
    mert nagy a káosz egyes helyeken. xDD
  • _Vegeta_
    #507
    Miert "állna szét"?? :DD
  • AranyKéz
    #506
    "miért áll össze az "anyag"?"

    Mert Zeusz úgy akarja.
  • csgery
    #505
    Vajon miért áll össze az anyag... na vajon? minden anyag a benne lévő atomok szabad elektronjai miatt állnak össze, kötést létrehozva.
    Amúgy ha megnézzük a dolgokat, melyik elméletnek hiszel jobban? A Nagy bumm, húrelmélet, stb-nek, vagy egy akárhány oldalas könyvnek, amiben vajmi bizonyíték nincs arra, h Isten létezett. (Nem mondom, h ne higyünk benne, mert hite azért legyen az embernek).
  • sz4bolcs
    #504
    Melyik igazságot nem tudják a fizikusok/kémikusok? Hogy Isten hogy teremtett? Azt szerintem sem.
    De arra ne vegyél mérget, hogy nem tudják, hogyan és miért áll össze az anyag..

    Szerinted mi az anyag?
  • light00
    #503
    "már akkor honlapot készítettem arról, hogy a világot erők irányítják, amikor te még a gondolkodás szó jelentését sem ismerted"

    Ez a te kezedtöl szramzik. Most vagy kötekedni akarsz, mert nem hiszed el, hogy te is tudsz tévedni, vagy márcsak hazudozva kapálozol, hogy védd magad az utolso percekig.

    Mellesleg: Nekem mondod hogy dogmák szerint gondolkodom? TE? a Nagy Istenfélö okosság? A vallási dogmákon kivül mi máshoz nyultál ebben a topikban? Isten igy, Isten ugy. És még te mondod, hogy dogmákban gondolkodom -.-
  • mikike
    #502
    nem az a lényeg, hogy mennyit jegyeztél meg azokból a dogmákból, amiket tanítottak neked
    ugyanis az igazságot a fizikusok/kémikusok sem tudják
    de ha szerinted igen, leírhatnád az "elmélet"üket
    miért áll össze az "anyag"? és valójában mi is az?
  • sz4bolcs
    #501
    hát nekem semmi ilyenem nincs, ezért nem leszek fizikus. xDD
  • Locutos
    #500
    Hat igen...az alapok a kritikus szint. Kinek hol/mik az alapok, es foleg ki mit szûr/kovetkeztet le belole. Ez egy teny amit jo elfogadni, ugyanazt a dolgot mindenki ertelmezheti maskepp. Ez az "alap" gondolkodastol fugg, ahonnan a tobbi kovetkeztetes is levonja.
    Na es most leforditva magyarra mindazt amit eddig mondani akartam, hogy amikor beszelunk egy temarol, valakivel/valakikkel, mindig van egy abszolut also hatar(kinek melyik az) amire o mindent epit. Azalatti kerdesek mar ertelmetlenek szamara, ES ugyanazok a tenyek mas-mas kovetkeztetest engedhetnek levonni. Ezellen nincs mit tenni, nem hibas senki sem az egyedi gondolkodasert.
    Ezert szoktam en eleg hamar felhagyni a bizonyitgatasokkal vitatkozasokkal.

  • _Vegeta_
    #499
    Ugy hogy az az alapja :)
  • Nuki
    #498
    bocs hogy így belepofáztam, de nem-nagyon tudam elképzelni hogy jön a fizikai-kémia ekkora nagy univerzális témához...
  • Nuki
    #497
    csak 2. és 3. :P
    [én inkább meg se szólalok]
  • light00
    #496
    de én vótam a frankó
  • Nuki
    #495
    gizdázz csak arra amit versenyen nyertél
  • light00
    #494
    Már megbocsáss, de szerintem böven villoghatok 100%os emelt szintü fizkém érettségimmel, a kémia meg eddig 80%os, ugyhogy...
  • mikike
    #493
    ha annyira okos lennél, akkor tudnád és elmondanád
    de lövésed nincs
  • sz4bolcs
    #492
    Miért nem? A következő hozzászólásomban kifejtettem, de ha rossz a godnolatmenet, akkor mutass rá.
  • _Vegeta_
    #491
    Jah ertem tehat ezekszerint az ido nem mas mint az anyag mozgasa? De ez csak a viszonyitas, magat az ido fogalmat ezzel nem tisztaztuk.
  • light00
    #490
    elöször is.
    Az idö körülmény és nem változo. nem lehet ujabb dimenzio a térben/ mellett (vitassuk meg) mert akkor változo lenne. csak "mérjük", hogy tudjunk mihez viszonyitani. Ez a lényeg.

    És mikike, ha annyira okos lennél tudnád a kémiát egy csipet fizikai kémiával és nem mondanál ekkora állatságokat, hogy nem tudjuk mi tartja össze az anyagot.
  • mikike
    #489
    csak azt tudjuk, amit mi raktunk bele, hogy MIÉRT (célból)
    és miből az egészből egy (értelmes) dolog áll össze, ebből következtethetünk, hogy...
  • mikike
    #488
    már akkor honlapot készítettem arról, hogy a világot erők irányítják, amikor te még a gondolkodás szó jelentését sem ismerted

  • patiang
    #487
    Jeah!!
    Menjünk át kukába!
  • Locutos
    #486
    Érdekes a véleményetek :) Szerintem mindenkinek van/lehet igaza. :)
    Így most én is leírom az enyémet.
    Én úgy képzelem/gondolom, hogy a világ eseményei tulajdonképpen végtelen sebességűek. A sok törvényből van mondjuk egy, ami "lineáris"
    és függ tőle pár más paraméter(pl. a térdimenziók), így "jön létre" az idő folgalma. Tulajdonképpen az idő egy paraméter amihez viszonyítódnak más változók. Nekem is megy a kacifántoskodás :) Ez már csak egy ilyen kacifántos topik :))
    kacifántoskodjunk... :)
  • patiang
    #485
    Olvastam, hogy képzeljünk el egy kétdimenziós világot, amibe beledobnak egy labdát. Az ottani legokosabb tudósnak is óriási képzelőerő kell ahhoz, hogy a szeletekből összerakja a gömböt. Nem beszélve az ottani egyszerűbb emberekről. Azt hiszem a mi tudományos világunk is csak annyit tud ami pillanatnyilag "megengedett" neki. És valóban lehet, hogy az idő is viszonylagos, mert mi leragadtunk a mi világunknál, és mindent a föld nap körüli forgásához viszonyítunk. Fénysebesség, idő!
    Mivel az univerzum a Nagy Bumm elmélete szerint egy pontban sűrűsödött, akkor az én nézetem szerint a robbanás fizikája szerint kellene lenni egy középpontnak. Ezzel szemben a tudomány azt mondja, ha bárhova mennénk az űrben mindenhol lineáris a tágulás. Akkor elképzelhető az is, hogy a Big Bang nem a mi ismereteink szerint ment végbe? Egyes tudósok szerint a világegyetem nem más mint rezgés. A világegyetem keletkezésekor majd hasonló nagyságrendben keletkezett anyag és antianyag. De a két ellentétes anyag "megsemisítette egymást. Ha most az univerzum tömegének csak egy-két százaléka a látható anyag, a többi az un. sötétanyag, vagyis maga a háttérsugárzás.