63
  • Gladiator
    #63
    Jeee... végre nem kell majd megvennünk a 18. étkészletet, mert elveszett a kiskanál az előzőből. Ez a műanyag mennyire strapabíró? Festék mennyire marad meg rajta?
  • Dingis Vangos
    #62
    Eza 300$-os ár nem tudom mire vonatkozhat. Az biztos, hogy a tárgy méretétől is függ az ár.
    Azt tudom, hogy pl. a ZPrinter 450 nyomtatónál az anyagköltség függ a tárgy térfogatától és felületétől. De a tartozék szoftver pontosan kiszámítja az anyagfelhasználást. 1 cm3 kb. 1,5 $.
  • Dingis Vangos
    #61
    Ebben a cikkben bemutatott Z Corp. nyomtatók egymás fölé helyezett porrétegekre nyomtatnak ragasztóanyagot, úgy mint egy inkjet nyomtató. A por egyben támasztékul is szolgál, nem kell külön - később levágandó és kidobandó - támaszokat készíteni. Ha jól tervezik a makettet a fel nem használt por visszaforgatható, mivel nem kerül rá ragasztó.
  • calibra93
    #60
    Ez a dolog egy hatalmas előrelépés lesz,mert a lehetőségek száma végtelen !!!
  • bandypappa
    #59
    Jó a szó tesó, a komment is ott van. Én nyomtatnék egy nyomtatót, vagy többet és eladom nektek :)
  • AranyKéz
    #58
    A picsába, már megint kifogyott az uránium patron.
  • kisb92
    #57
    Wow! Olcsóbban, kiforrotabban nagy lehetőségek vannak benne!
  • djw
    #56
    Uhum... startrek? :)

    vagy majd jönnek a japánok, adnak MI csippet, beletoljuk egy letöltött és kinyomtatott robokutyba és máris jöhet az "I robot" meg a 200 éves ember :) majd jól eladjuk a májunk meg az egyéb belsőket a feketepiacon aztán nyomtatunk egyet magunknak... vagy már akkor egyből azt adjuk el, amit kinyomtattunk...?

    Lesz belőle színes is? meg lézer is? és fotónyomtató fotóműanyagra? :) meg majd jön egy IKEA szerű cég és... ja... mekkora lesz egy ilyen masina? már csak hogy mégis ki lehet vele nyomtatni egy széket vagy inkább vegyek az ikeában? :)
  • JTBM
    #55
    Szerintem ahogy elterjed, a netről lehet majd letölteni jó dolgokat.

    Ha más anyag kell, akkor pedig öntömintát nyomtat az ember és kiönti egy házi kittel pl. szénszálas műgyantás anyaggal, ami szuper könnyű és szuper erős.

    A letört kis műanyag bizbaszokat azonnal lehet majd pótolni...
  • Tyberius
    #54
    A dolog tényleg zseniális... kb. akkora változást hozhat az életünkben, mint a házi nyomtatók az írógéphez képest, vagy még nagyobbat. Modellezők, formatervezők, mérnökök, egyéb alkotó népségek úgy fogják imádni, mint a Messiást. :) De nekem is kelleni fog, emiatt érdemes lesz megtanulni 3d-ben tervezni.
    Amúgy dolgoztam már hasonló célú géppel, mondjuk az jóval korlátozottabb volt ezeknél, hungarocell-tömbből vágott ki egyszerű formákat. Ettől függetlenül nagyszerű érzés volt, hogy megrajzolok valamit, a gép meg legyártja. Nagyon várom már, hogy mikor engedhetek meg magamnak egy ilyen nyomtatót :)
  • saba30
    #53
    felbontását leviszik atomi szintre, beletöltöm a "periódusos rendszer" patront, és már nem is megyek a boltba, áramot viszont zabálni fog az biztos
  • Mice
    #52
    én meg pizzát:D
  • smv
    #51
    Úgy várom már a replikátort :)
  • windoki
    #50
    Ez nagyon zsír!
    Nyomtatok magamnak olcsó Verbatim DVD-t
  • ssdb
    #49
    hmm, ha olcsó lesz veszek mer tök yó lenne :)
  • Gerygrey
    #48
    El tudnám azt is képzelni, hogy például egy PDA-kkal, MP3 lejátszókal vagy mobiltelefonokkal foglalkozó oldal az aktuális kütyütesztjeihez mellékelne egy "nyomtatható verzió"-t, és ha letöltöd akkor ez a gép készít belőle egy 1:1 modellt, amivel megnézheted mennyire áll kézre, hogyan fér el a zsebedben, stb...
  • bardocz
    #47
    ezekkel már lehet olyat is csinálni hogy valaki megcsinál egy 3d- modelt gépen és azt nyomtatja ki?mert akkor az nagyon király lehet,meg majd ha lehet fémmel is nyomtatni mehet az aprópénznyomtatás :D ingyen kóla automatából XD
  • interfleet
    #46
    A cucc tényleg fantasztikus! Formula versenyautók fejlesztésénél használtam, CAD-ben megrajzoltuk az új alkatrészt és a modellt beépítettük az autóba hogy minden szükséges szempontből leellenőrizhessük és módosíthassuk. Régebben az ilyet kartonpapírból hajtogattuk és persze közel sem kaptunk olyan eredményt mint ezzel a "nyomtatóval". Szerintem az sincs már messze amikor olyan műanyagot tudunk nyomtatni aminek mechanikai tulajdonságai is megfelelőek arra, hogy funkciójában is tesztelhető legyen a modell. Akkor meg már nem is modell, hanem kész alkatrész.
  • zenoka
    #45
    cimborameknal van ehhez hasonlo nyomtato..0,2 mm-er pontosaggal tudnak nyomtatni..tehat az aze egesz jo:D
  • wander01
    #44
    nekiállnék herendit nyomtatni egyböl az tuti
  • Danecay
    #43
    Mondjuk az sem lenne utolsó dolog, ha ötvöznék, ezt a 3D-s nyomtatót, valamilyen tintasugaras nyomtatóval, így miután a nyomtató kinyomtatná a 3D-s modellt, rányomtatná a modellhez tartozó textúrát
  • Danecay
    #42
    Nem tudom, de ha nagyon finom csiszolóvászonnal átmész rajta, tuti jó lesz
  • DooDoo
    #41
    Jaja, jönnek majd a warez G.I. Joe-k, meg WoW figurák, aztán majd játékgyárosok perelgetik a jónépet :)
  • Griphons
    #40
    ld kép, de nem mindegy? ha még utána is dolgozol (kis csiszolás, fényezés, lakkozás) még úgyis sok munkát takarít meg.
    Na megyek nyomtatok pár pótkulcsot... :P
  • bandypappa
    #39
    Hú gyerekek, egy csomó zsáknyi 50Ft-ost fogok csinálni, és elviszem felváltani! Ez a biznisz.
  • Szefmester
    #38
    vajon mekkora lehet a felbontása? pl csinálok Zbrushsal egy nagyon részletes modellt/szobrot és azt akarnám kinyomtatni akkor milyen minőséget kapnék? nem tudja ezt valaki?
  • BaltásRém
    #37
    jólvanna :) csak ha lenne ilyenem, nyomatnám a fogaskerekeket, meg a kis kerelókákat, meg ilyen bszm-fszmokat :)
  • lazsi
    #36
    Jajj és akkor majd jön hamarosan a lego meg a műanyagszékgyártó stb cégek és perelnek majd mindenkit hogy letöltik a legújabb lego techniket, széket, stb torrentel és lemásolják és ezzel megsértik a jogaikat :D
  • Inquisitor
    #35
    Nem rossz dolog ez se, de igen messze van a 3D nyomtató témától. :)
  • Inquisitor
    #34
    Huhu, ez nagyon állat, akkor a "jövő" szobrásza amit lentebb vizionált valaki, már létezik. Egyébként nagyon klasz kis szobrok, csak nekem drágák. :)
  • BaltásRém
    #33
    áá nagy kira lenne...szeretnék annyi dolgot csinálni még az életben, amihez spec kis "akármik" kellenének :) ha lenne egy ilyenem....
    ilyesmiket gondolok csinálni :
    http://mastergy.fw.hu
  • aRoma
    #32
    Bocsi
  • aRoma
    #31
    Háznyomtatón dolgoznak a britek

    http://www.sg.hu/cikk.php?cid=51478
  • aRoma
    #30
    tényleg baro' !
  • wander01
    #29
    öcsi most szeptemberben szakosodik a müegyetemen, és ök is foglalkoztak ezzel a cuccal valamelyik oráján. annyira megtetszett a srácnak hogy valoszinüleg erre a fajta dologra fog szakosodni (polimertechnika talán), azon belül is az ilyen 3d-s anyagnyomtatásra :) elmesélte még multkor hogyan müködik kb, nagyjábol talán meg is értettem... de elég komoly a cucc, és nagyon sok haszna lehet még a háztartásban, ha lesz valamikor tuti beszerzek egyet :D modellezéshez mennyire jo lenne már egy ilyen. legyártanám az összes müanyag alkatrészt, márcsak motor-benya oszt csok :D
  • maestro85
    #28
    De jó, veszek egy értékes és ritka bútort, majd replikákat gyártok belőle, és jól meggazdagszom. Hülyeség. Műanyag árukat még oké. De, hogy biztonsági másolatot egy tárgyról.
  • Zedas
    #27
    Ezt skubizzátok meg:

    http://www.bathsheba.com/sculpt/
  • lammaer
    #26
    Ejj, ilyen kellett volna otthonra, amikor a zuhanyfülkémben eltört egy kis műanyag alkatrész, amit persze nem lehet pótolni mert már nem gyártják és egyébként is, menjek a fenébe... :) Fél napom elment amig flexxel, fúróval vasból megcsináltam ugyanazt :)
    Annyi ilyen kis műanyag bizbasz törik el a ház körül, egy ilyen nyomtató sokat segitene a napi javitgatásban...
  • bandypappa
    #25
    Meg bombaalkatrészeket is le lehet gyártani, nem kell az esztergákkal baszakodni. Talán még a svájci órakészítök is hasznát vennék.
  • mikloss
    #24
    Gyorsaan befektetni a 3D-s nyomtatós részvényekbe amíg nem kéésőő!!! És mi leszünk a következő Bill Gates-ek!