22709
nincs egy normális lány, aki nem csak külsőleg hanem belsőleg is kibírható
  • The Moderator
    #20667
    és a fajfenntartás, nem arra alapul, hogy az egyed önmagának jót akarva tovább akarja örökíteni a saját tulajdonságait?
  • The Moderator
    #20666
  • IXEMGabeo
    #20665
    szeva Kocsis:D:D
  • pett3rson
    #20664
    aha, valami ilyesmi jött le nekem is, de Anaid "pártját fognám" annyiban, hogy nem lehet ennyire sarkítani a dolgokat. mindenkiben van önzőség és önzetlenség is, önvédelem és fajfenntartásos védelem - hű de hülye szót találtam -, amikor mást védve akár önmagát is feláldozza, mindennek a hátterében az érzelmeink és az állatvilágból áthozott ösztönök uralkodnak, jól nyakon öntve egy kis tudatossággal. van itt minden kérem :)

    szerintem akár egy életen belül is változhat, sőt! változik, billeg az önzőség-önzetlenség mérleg, elég csak gyermekkorunkat és felnőttkorunkat összehasonlítani, de még itt sem egyértelmű, hiszen Édesanyánkat legtöbbször önzetlenül szeretjük, viszont önzők - és ezáltal féltékenyek - is tudunk lenni, ha Ő mást is eláraszt a szeretetével, nem csak nekünk adja azt :)
  • pett3rson
    #20663
    szerintem egy állatnak nincs egoja, csupán ösztöne, de ez a fajfenntartási és önvédelmi ösztön az egyén fennmaradását is okozza, ami végső soron az Én-t védi...ez most egy ördögi kör lett :)

    a lényeg, hogy tudatos ego-ról nem beszélhetünk, az ember lépett arra a szintre, hogy megkérdőjelezze Önnön létezésének okát.
  • chhaya #20662
    aki tudatosan tesz jót másnak, az egoista és számító
    aki nem tudatosan, az önzetlennek van kikiáltva, de valójában tudat alatt egoista
    és mindenki csak azért segít másnak, hogy neki magának jó legyen
    lényegében
  • pett3rson
    #20661
    kíváncsi vagyok miről beszéltetek 46 hsz-en keresztül :)
  • feri0127
    #20660
    Sziasztok a nevem Horslagen Orlando, de szólítsatok nyugodtan Cristofelnek.

    Tegnap egyedül voltam itthon, mivel a szüleim elmentek a második budai kutyavásárra ezért nem tudtam másra gondolni csak arra, hogy rendezek egy hatalmas hoki partyt. Meg is történtek az előkészületek... volt itt minden mi faszmakknak ingere: Fa és Baba testápoló, valamint Johnson's babaolaj.
    El is kezdtem a műveletet először hatalmasat köptem a tenyerembe és így kezdtem a hokizást, de eszembejutott, hogy tegnap hagymát ettem és így bedohosodik a faszlikam, gyorsan váltottam is babaolajra amiből sajnos alaposan jutott a segglyukamba is így, hogy ne vesszen kárba az olaj feldugtam magamnak a 100 db-os C vitamin vaskos dobozát.
    Ekkor történt a probléma, nyitott ablaknál maszturbálok és a család barátja Imre benézett a szobámba majd ennyit kérdezett: Apádék itthon vannak? Szégyenemben nem tudtam mitévő legyek, az ijedtségtől a segglikam porszívóként szoppantotta be a hatalmas vitaminos dobozt. Kérlek segítsetek rajtam, nem merek Imre szemében ézni.
    Történt már veletek hasonló? Nektek mi a praktikátok? etwe rsd
  • Pretorian
    #20659
    A karitatív segítségnyújtás ugyanezen az elven működik, de már háromszor leírtam, szerintem többször nem kell, és gúnyolódás nélkül is biztos lehetsz benne, hogy ezt még a homo erectus erectus is megértené, ha lerajzolnám neki a homokba.
  • Pretorian
    #20658
    Pont a lényeget hagyod figyelmen kívül, de látom már mások is leírták ezt.
    Azért adsz neki, mert neked akkor lesz jobb, ha neki is. Jobban fogod érezni magad, még akkor is, ha az utolsó 1500 forintodat adod oda. Azt hiszed önzetlen vagy, és bizonyos mértékig annak is érezheted magad, de a végén mégsem leszel az, mert te magad is profitálsz a dologból, és ez a hajtóereje az egésznek.
  • IXEMGabeo
    #20657
    amúgy szeva Clio:D:D:D

    természetesen The Moderator az
  • IXEMGabeo
    #20656
    én pl undorodom a kisbabáktól:D és soha nem akarok gyereket, ergo nincs belém kódolva ez az ösztön...
  • The Moderator
    #20655
    ugye milyen bugyuta? pedig van aki ettől fél :)
  • vegicsek
    #20654
    Az önzetlenséges témához hozzászólva, Pretorian nézeteit osztom #20631

    A legtöbb embernek fogalma sincs mi az az önzetlenség. Az önzetlenség fáj. Én ezt akkor éltem meg, amikor még régebben többet éreztem a legjobb lány barátom iránt, mint barátság.sablonsztori.Megbeszéltük, hogy részéről nem működne. Tudtam, hogy az lenne nekem a legjobb, ha nem beszélnénk többet, de tudtam hogy szüksége van rám mint barátra. Tudtam, hogy ha többször felhozom a témát, akkor nagyon fogja bántani, hogy szenvedek miatta. Szerettem annyira mint embert, hogy megerőszakoltam magam, és fenntartottam a barátságot.
    Kedvenc dalszövegidézetem erre:
    "mert nagyobb dolog annál, hogy odadobod magad csak egyvalami lehet: úgy csinálni végig, hogy soha ne tudja meg; soha ne tudja meg az akiért teszed."
    Piszok nehéz volt, de megérte. Azóta mindketten a saját boldog kis párkapcsolatában élünk, és a barátság is megmaradt.
  • vegicsek
    #20653
    Ez minden állatba/emberbe bele van kódolva, hogy a jövő nemzedékéért áldozatot kell hozni, hogy a faj fennmaradjon. Volt egy kutatás, ahol elszórtak az utcán 100 pénztárcát, iratokkal, meg egy kis pénzzel. A pontos körülményekre nem emlékszem, de azt hiszem 25-ben nem volt kép, 25-ben egy 20-30 körüli hölgy/férfi képe volt, 25-ban egy idős házaspáré, 25-ben pedig kisbaba képe. Mondanom sem kell a kisbabás tárcákat kimagaslóan nagy százalékban juttatták vissza :)
  • Anaid
    #20652
    "...nem tudja a választ és nem akar hülyének látszani"
    Miért látszana hülyének attól, hogy nem tud pár választ. Ez annyira....bugyuta felfogás. Én egyetértek Einsteinnel pl. a következőkben:
    "Tanulj a tegnapból, élj a mának és reménykedj a holnapban. A legfontosabb azonban, hogy ne hagyd abba a kérdezést.
    Nem kell megértenünk a világot; elég, ha eligazodunk benne.
    A valósághoz mérten minden tudományunk primitív és gyerekes dolog - és mégis ez legnagyobb értékünk.
    A kevés tudás veszélyes. A sok is.
    Amennyiben a matematika törvényei a valóságra vonatkoznak, nem bizonyosak; amennyiben viszont bizonyosak, nem a valóságra vonatkoznak.
    A képzelőerő mindennek az alapja. Ez az, ami bepillantást enged a jövőbe.
    Én mindenkivel egyformán beszélek, a szemetessel ugyanúgy, mint az egyetem elnökével.
    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.
    A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot."
    "A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos."
    :):):):)
  • Ziacska
    #20651
    a gyermek vállalás általánosságban közös döntés.(persze vannak kivételek)
    viszont, ha valakik készen állnak, meghozzák a döntést, nem beszélhetünk önzésről! magaddal szemben esetleg, hogy úgy éled meg elhanyagolnak.
  • Anaid
    #20650
    Mint alapösztön szerű dolog vagy mint tudati állapot?
    Kérdés: miért védi meg egy anyaállat a kölykeit egy ragadozótól úgy, hogy belepusztulhat? Lehet egoja? Ösztön? Az mi?
  • Anaid
    #20649
    "az anyaság a legnagyobb önzés... néha a párkapcsolat rovására is megy, mert a férj el van hanyagolva ;)"
    Férfi vagy?
    Bizonygatni akarod, hogy az egódtól vezérelve más aspektusból szemléled a világot? Nem kell. Úgyis mindenki bizonyos mértékben magából indul ki, vagy néha hazabeszél. Hát tényleg néha nem értjük, hogy miért is az a véleményünk, ami. Ugye?:):):)
  • The Moderator
    #20648
    nem ezt hívják önfeláldozásnak ;) büszke lehet a gyermekére és magára is, hogy jó anya... nem kell szégyenkeznie... stb

    az anyaság a legnagyobb önzés... néha a párkapcsolat rovására is megy, mert a férj el van hanyagolva ;)
  • Anaid
    #20647
    Örülök, hogy nem kell megpróbálkoznom a lehetetlennel:):)
  • Anaid
    #20646
    És ha egy anya a gyerekének vesz cuccokat, ő meg nem foglalkozik annyit a saját kinézetével akkor önkínzó?
    Szerintem túlsarkítjátok a dolgokat...
  • gercse
    #20645
    lényegében arról van szó, hogy az önzetlenség egyáltalán létezik-e? :)
  • The Moderator
    #20644
    sosem kérnék ilyet
  • The Moderator
    #20643
    vannak suicid emberek, akik azért ölik meg magukat, mert nem bírják elviselni a szenvedést vagy a szégyent...

    ezek az általad önzetlennek mondott emberek, valóban saját kárukra követnek el jótetteket... önkínzók, hogy utána reménykedjenek, hogy jót tettek és becsülni tudják magukat... ki hogy vívja ki az önbecsülését

    van aki magának generálja van aki mások által jut hozzá, mások segítségével
  • Anaid
    #20642
    Honnan tudod te, hogy miért tette? Mi van, ha csak szimplán azt gondolta, hogy neki nagyobb szügsége van rá és pont? A te kicsi lelked akkor elégülne ki, ha bólogatnék neked? (Bocs, hogy megkérdezem, nem kijelentem)
  • Anaid
    #20641
    Ők azok, akik jobban szeretnek néha adni, mint kapni. Ja, végül is jobban érzi magát tőle az ember. Tud úgy örülni más örömének, hogy elsírja magát és úszik a boldogságban. Tényleg nem találkoztatok még olyan emberrel, aki jobban örült, hogy adhat, minthogy ő kap? Azt nevezed egónak, hogy jobban tud örülni más örömének, mint a magáénak és ezért csinálja? Hogy ő jobban érezze magát?
    Az a mitológiai sztori jutott eszembe, mikor egy ember "feletette magát" egy anyatigrissel.....hát tuti jól el volt a végén:):)
  • The Moderator
    #20640
    Ott hogy, aki oda pénzt tesz az annak a reményében teszi, oda, hogy jót tesz és segít vele másokon.

    Ezáltal, hogy jót tesz kielégül a kis lelke, elégedettség tölti fel, hogy jót tett másokkal másokért, az önbecsülése megnő... nem ragozom szerintem érthető.
  • Anaid
    #20639
    Tévedsz. Van amikor úgy segít másokon egy ember, hogy neki attól vacakabb lesz. Nem segít vele magán, sőt...
    Életszerű példa: Van 5 nap fizuig, van 1500 Ft-ja Z-nek. Meglát egy gyűjtőakciós perselyt, ahol egy gyerek műtétjére gyűjtenek. Odatesz 500 Ft-ot. Nem tud róla semmit, nem vár el semmit, nem látta senki...stb. Na akkor homo sapiens sapiens módjára sorold már el nekünk tudatlanoknak hol van ebben önös érdek?
  • The Moderator
    #20638
    A "Na és?"-re az a válasz, hogy És ebből az következik, hogy az egoistának titulált ember tudatosan segít másoknak, tisztában van vele, hogy saját magának mire van szüksége ahhoz, hogy elégedett legyen és akin segít annak mire van szüksége ahhoz hogy a segítő utána elégedett lehessen a segítség eredménye miatt.

    Akit önzetlennek titulálunk azokat, egy külső szemlélő többre tartja, mert tudatlanul, ok nélkül segít, akár saját maga kárára is, ami nem minden esetben okos.
  • chhaya #20637
    A nagy kérdés csak az: NA ÉS? Az eredmény így is úgy is ugyanaz, akárhonnan nézzük: az egyik ember segít a másikon, s így mindenkinek jó.
  • The Moderator
    #20636
    vagy nem akar válaszolni, vagy nem akar hazudni esetleg nem tudja a választ és nem akar hülyének látszani
  • Pretorian
    #20635
    A "csak" azért nem lehet válasz a miértre, mert nincs mögötte megértés ergo nincs válasz. A csak az csupán az elfogadás, megértés nélkül. Akkor van meg a válasz, ha érted a miértjét, tehát megvan a miért.
  • The Moderator
    #20634
    Ők azok akik nem tudják megmagyarázni, amit tesznek. Nem tudatosan csinálják amit csinálnak, vagy megszokásból, vagy mert azt kérték tőlük.

    A Miértekre nekem nem elég válasz a Csak! - de lehet én vagyok rosszul összerakva... vagy másképpen
  • Pretorian
    #20633
    Ha csak érezném amit érteni is kell, valószínűleg ugyanilyen lennék. Itt csak arról van szó, hogy ők nem gondolkodnak el rajta, nem keresik a miértet. De ha leülünk és elmagyarázom nekik, megértik.
  • The Moderator
    #20632
    Az önzetlen(vagy annak titulált) emberek ezt soha nem így élik meg, egész egyszerűen nem fogják érteni miről beszélsz.
  • Pretorian
    #20631
    Ha valamiben, hát abban teljesen biztos vagyok, hogy az életben soha senki semmit nem tett önzetlenül. Létezik olyan hogy segítség, de még ha nem is várjuk el, hogy viszonozzák, a segítség mögött álló hajtóerő mindig az ember első dinamikája, az ego, az én. Azért segítek, mert nem bírom nézni. Azért akarom hogy neked jobbb legyen, hogy én ne érezzem magam szarul, amiért neked nem jó. De ez teljesen természetes, de a lényeg: a segítségnyújtás sosem önzetlen, és még ha nem is várunk viszonzást, és valószínűleg nem is vagyunk tudatában annak, hogy igazából saját magunkon könnyítünk: ez bizony így működik. Az ember amikor segít, elsősorban saját magán segít.
  • The Moderator
    #20630
    Az jár a fejemben, hogy a sikerélmény(magabiztosság), mint motiváció vagy a kudarc(félelem), mint demoralizáló hatás az, ami a döntéseinket jobban befolyásolják?

    Bennem a félelmet, egy apró reális motiváció is képes a háttérbe szorítani.
  • Anaid
    #20629
    A rózsaszínről, meg harcról ez jutott eszembe:)
  • Anaid
    #20628
    "Ellenben a teljesítményed, az, hogy ezt a harcot teli erőből képes vagy űzni, és ennek lassan de biztosan meg van az eredménye, az olyan elégedettséggel tölt el, mintha egy fejjel magasabb lennél mindenkinél."
    Hát először is, ha magasabb egy fejjel nem a feje érdeme, másrészt szimpla tény, ezt dobták a gének, miért lenne tőle elégedettség érzése? Hogy érthető legyen, hogy gondolom: ha jól végzem el a munkámat, az okoz sikerélményt, tudok neki igaziból örülni. Az, hogy magasabb az öröklött IQ szintem az átlagnál szimpla tény, tudomásul veszem, de sikerélményt nem okoz, nem tölt el elégedettséggel. Vagy öröklötten tehetségem van a tánchoz, rajzhoz, de nem fejlesztem ezen tehetségeimet, nem foglalkozom velük, akkor nem tölt el elégedettséggel sem, hisz "ajándékba kaptam" nem saját eredmény. Hát neked lehet más a véleményed, én így gondolkodom.