22708
nincs egy normális lány, aki nem csak külsőleg hanem belsőleg is kibírható
  • pett3rson
    #21547
    Ja, ezt összefüggésbe hoznám az emberekkel, párokkal, kapcsolatokkal.

    Mi, emberek is folyamatosan változunk vagy legalábbis reagálunk a külvilágból érkező behatásokra, viszont vannak olyanok akik ezt nehezen vagy nagyon rosszul kezelik, ezért örökös konfliktusba kerülnek Önmagukkal és a világgal is. Az újtól való félelem - ismerkedés - nagyon régi probléma minden egyes ember életében, talán ezt kellene először megtanítani mindenkinek. Persze a szüleink ebben sokat segítenek, de amint a mellékelt ábra is mutatja, sokan felnőttként is küzdenek ilyen gondokkal.

    Érdemes nyitottnak lenni a világra, mert sosem tudhatjuk, hogy mikor futunk bele abba aki mondjuk segíthet megoldani valamelyik problémánkat, adott esetben a párkapcsolatit ;)
    na viszlát legközelebb.
  • pett3rson
    #21546
    Azt hiszem itt most félreértettél valamit, nekem semmi bajom ezzel, sőt, gyakran esem Én is ebbe a "hibába". Azért idézőjel, mert nem tartom annak. Nem mindig szép, mert az anyanyelvünk - a magyar - egyedülálló és gyönyörű, jobban kellene ápolni meg ilyesmi, de a nyelvek folyamatosan megújulnak, napjainkban is folyamatos apró változásokon esik át és fejlődik, átalakul. Ha emlékeztek, nemrégiben még a helyesírási szabályaink is változtak, többek szerint rossz irányba. hmm, nem tudom miért kellene ezt negatívan megítélni, akik így tesznek inkább vaskalaposnak tűnnek, mint nem...
    Sokat használom az angol nyelvet munkámból kifolyólag, ezért nem ritka, ha ezt beleszövöm a beszédembe/írásomba. Korábban erről volt egy hsz clio részéről és most nem álltam meg, hogy ne írjak be egy ilyen fricskát, csak hát most vagy rövid az emlékezete - volt már ilyen - vagy csak szimplán nem akar reagálni és terel - mint általában :D
    mindegy, van ami nem változik, ellentétben a nyelvekkel :)
  • clio1616v
    #21545
    nem az a feladat, hogy neked is szemetelni kell, ha más szemetel, hanem fel kell szedni a szemetet és ilyen szellemben kell nevelni a gyermekedet
  • chhaya #21544
    Tudom, és azt is tudom, mennyivel egyszerűbb engedni ennek a szar hangulatnak
  • salsoul
    #21543
    most mondjam azt, hogy még nem volt elég szar az életed?

    én nem azt mondtam, hogy ha nekem rossz, akkor másnak is legyen rossz
    csak azt, hogy egy szarok bele hangulat lesz úrrá az emberen
  • chhaya #21542
    És ha nekem szar, akkor legyen másnak is? Attól nekem jobb lesz?
    Ha lecsesztek a melóban, akkor otthon rúgjak bele a macskába?
    Az emberek zöme ilyen tényleg, de ez engem nem vigasztal, és nem is tartom természetesnek.

    Tény, hogy nekem sincs kedvem jótékonykodni, ha szar kedvem van épp, viszont nem is bántok feleslegesen másokat. Nem dobálom szanaszét az utcán a szemetet. Nem török össze semmit. Nem veszekszem. Ez rajtam pillanatnyilag nem segít, és később csak bánom. Akkor miért csinálnám? Ez fejben dől el szerintem.
  • salsoul
    #21541
    de ha szar az élet, akkor sokszor belőlünk is árad a beleszarás
    így igazad van, de csak részben
    ez nem csak fejben eldőlés kérdése
  • chhaya #21540
    Hát az nem annyira az órabértől függ, hanem az emberek fejében dől el, hogy hajlandó e a szemetével / cigicsikkel elsétálni a legközelebbi kukáig, és nem random dobálja el az utcán... Ez tényleg igénytelenség kérdése.
  • Retsu
    #21539
    Na azért nem 1 cirka 10k-s órabért fizető országgal kéne összehasonlítani minket. Ott biztos van lehetőség az "igényesség"re.
  • Aquir
    #21538
    Ha országokat hasonlítasz össze, akkor persze itt is ugyanúgy a hozzá közel állókat, az azonos térséget kell nézni, mintsem pl. szegényebbeket.
  • clio1616v
    #21537
    Ausztriába és Svájcba többször járok és ott kicsit más az igény a tisztaságra és a rendre, mint itthon

    kijelenthetjük, hogy Magyarország igénytelenebb, mint Svájc vagy Ausztria

    a magyar emberek elviselik a rendetlenséget és a koszos szemetes utcákat
  • Aquir
    #21536
    Ezzel együtt itt is inkább a saját kortársaihoz, anyagi helyzethez kell mérni, mint inkább egy egész országhoz (egy elmaradott országban meg persze egész mások a viszonyok). Aki viszont nem képes nélkülözni pénzhiány esetén, az meg rosszabbul fogja magát érezni mint mások, és vice versa.

  • clio1616v
    #21535
    ez nem korfüggő, ismerek olyan idős embert(60 fölött), aki igényesebb, mint a kortársai

    lényeg ebből a szempontból az, hogy ki milyen szinten él
  • clio1616v
    #21534
    nincs szükségem arra, hogy mindenki megértsen - akinek kell az megért, hacsak nem olyan igénytelen, hogy lusta hozzá :)
  • clio1616v
    #21533
    magamról azt tudom, hogy amivel foglalkozok, abból a legjobb elérhetőnél rosszabbal nem érem be

    tehát, ha telefonálok, akkor teszem ezt az általam ismert és megengedhető legjobbnak vélt módon - minden lustaságot nélkülözve és tanulásra fordított időt nem sajnálva
  • IXEMGabeo
    #21532
    ez nem lustaság, hanem ízlés és akarat kérdése...Ha ő neki nem tetszik az "okostelefon" mint ahogy nekem sem akkor nem fog olyat használni, csak azért, mert a pórnép is ezt csinálja.

    Egyébként számomra nagyon negatív az igénytelen szó jelentése...
  • chhaya #21531
    Mindig azt kell nézni, hogy "az egyszerű pórnép mit minek értelmez", különben nem fognak megérteni... Hiába szeretnél árnyaltan fogalmazni, ha ezek a jelentések csak a te fejedben léteznek, mert utána úgyis több oldalnyi magyarázkodás következik. Teccikérteni? :D
  • Aquir
    #21530
    Ez nagyon relatív. Össze kell hasonlítani ki milyen élethelyzetben (+ országban, stb.) van, és az ugyanolyan helyzetben lévők szintjétől való eltérésre lehet ilyen szavakat használni. Egy idősebb rétegnél már nem lehet úgyanúgy előhozni (akár negatív konnotációval) az igénytelenséget, sőt, másoknak teljesen más célja lehet, így nagyon szubjektív, hogy az ő szemükben pl. mi az, amire épp te nem vagy kíváncsi, és nem igényled.

  • DaemoonHunter
    #21529
    Bárcsak ilyen egyszerű lenne :) Én sok egyértelműen igénytelennek mondható embert ismerek, köztük vannak haverok is, s bizony nagyon kevés elégedett azzal ami van, rendkívül összetett személyiségek, igénytelenségük csak az életük, dolgaik egy igen apró szeletére vonatkozik.
  • clio1616v
    #21528
    a kisstílű, alacsony szinten élő, egyszerű emberek az igénytelenek, akik az adott szintjükön elvannak és nem igénylik a magasabb szinten való életet, elégedettek azzal ami éppen van és azon nem szándékoznak változtatni

    nem hajlandóak megforgatni a szerencsekereket többször, mert nem áll érdekükben tovább forgatni - kiforgattak egy nokia3210-est és az elég, nyugalmi potenciálra kerültek már, konzervatívak, rugalmatlanok, a szokásaik uralkodnak rajtuk, unalmasak, változásellenesek
  • Aquir
    #21527
    A lustaság az simán halogatás, kicsit más színezetű mint a trehányság, amikor valaki pl. a külsejére sem ad.
    A személyes okok amiket említettél, nem kizárólagosan érvényesek ilyen helyzetekre. Pl. valakinek simán nem jön be ez vagy az, nem pedig "halogat", vagy esetleg "nincs türelme hozzá".
  • clio1616v
    #21526
    + rendetlen, hanyag, lusta

    chhaya lusta megtanulni használni(lecserélni) egy "okos"-abb telefont

    én pedig lusta vagyok megnöveszteni és ápolni a hosszú hajamat - ezért vágom le, nem pedig megyek fodrászhoz; így freshnek igaza van én is igénytelen vagyok
  • Aquir
    #21525
    Egy szó jelentéseit nem lehet figyelmen kívül hagyni. példa

  • Fresh Duke
    #21524
    Nyilván azért nem, mert te is igénytelen vagy. Nyilván neked az az igényes, aki kopasz (hisz értelmezésedben annál igényesebb nincs), és nyilván, mivel igényes vagy, egy igényes nőt keresel, aki úgyszintén kopasz.
  • clio1616v
    #21523
    a kommunikációban az egyszerűségre kell törekedni ebben igazad van, viszont én bele is gondolok abba, amit mondok és azt azért mondom úgy, ahogy, mert szándékom van kifejezni magam a többféleképpen értelmezhető jelentéssel

    biztos voltam abban, hogy lesz valaki, aki az igénytelenséget saját magára veszi és negatív jelentéssel :)

    számomra igénytelen, aki dohányzik, aki hosszú hajat visel, aki nem dolgozik, aki nem sportol stb.

    más számára igénytelen lehet az, aki nem dohányzik, aki rövidre vágatja a haját, aki sportol, vagy aki dolgozik

    más nézőpontból bármi más lehet

    soha nem azt kell nézni, hogy ez a szokás és az egyszerű pórnép mit minek értelmez
  • clio1616v
    #21522
    és ennek mi köze van ahhoz, hogy az igénytelen szó jelentése pozitív vagy negatív?

  • clio1616v
    #21521
    számomra nem
  • IXEMGabeo
    #21520
    :DDD
  • Fresh Duke
    #21519
    Ezt hívják manapság "divatnak". És nem, nem csak Te nem szereted.
  • Fresh Duke
    #21518
    Nem a rövid hajú férfi az igénytelen, mert nem igényli a hosszú hajat?
  • pett3rson
    #21517
    most mondhatnék pár dolgot az angol és a magyar szavak, mondatrészek keveredéséről, de mivel nem vagyok szőrszálhasogató, mint egyesek, ezért nem fejezem be a mondatomat...
  • pett3rson
    #21516
  • chhaya #21515
    Jah ez így van. Nekem egy 6230-asom van, majdnem 6 éve vettem használtam, semmi baja.
    A tapizós okostelefonok gondolatától is rosszul vagyok, nem használnám ki és vigyázni sem tudnék rá,
    erre a nokiámra meg nem is kell, előbb törik be a parketta, ha leejtem... :D
  • chhaya #21514
    Egyszerűbb lenne kommunikálni, ha olyan értelemben használnád a szavakat, ahogy azt az egyszerű pór nép szokja. :D
  • salsoul
    #21513
    tehát akkor gazdasági/gazdálkodási igényességről van szó
    (hasznos/nemhasznos, célszerű/célszerűtlen, kifizetődő/nem kifizetődő)
  • clio1616v
    #21512
    mit mondasz arra, ha valakinek nem szükséglete, hogy kifújja az orrát papírzsebkendőbe, hanem csak egyszerűen felszívja a taknyát az orrüregébe és kiköpi a járdára eléd

    tudom, hogy sokan az igénytelen jelzőt arra használják, hogy valaki általánosan egy ápolatlan ember - ez viszont relatív és szubjektív

    én pl egy hosszú hajú férfire azt mondom igénytelen, mert nem igényli a rövid hajat :)
  • Steve Q
    #21511
    "Now you're arguing semantics, Mr. Miles."

  • clio1616v
    #21510
    FYI; az igénytelen nem negatív értelmű szó
  • clio1616v
    #21509
    azért mert nem igényelsz annál jobbat és azért nem akarsz használni okos telefont, mert nem igényeled, mivel ahogy írtad is nincs rá szükséges

    szükség = igény

    igénytelen = szükségtelen
  • Steve Q
    #21508
    "Ellentétben a sok "iphone" szarsággal, amik 1 év után kimúlnak, mert direkt úgy csinálják meg, hogy a fogyasztó társadalom vegyen másikat..."

    Az emberek egymásról is szeretik ezt gondolni. Habár elírásnak tűnik, nekem elég találó ez a kifejezés. "Fogyasztó társadalom". :)