22708
nincs egy normális lány, aki nem csak külsőleg hanem belsőleg is kibírható
  • IXEMGabeo
    #21867
    Ja és majd le fog velem feküdni egy olyan csaj, aki életébe nem látott igaz, hogy beszéltünk fél évig, de semmit nem látott belőlem a hangom se hallotta hirtelen odaállítottam 2-3 napra befogadtak a családjával együtt azt majd engedi is magát megdugni mi, mert olyan típusú könnyűvérű nő:DDD közlöm, hogy nem volt az...
  • IXEMGabeo
    #21866
    Nem bennem volt, hogyha már ott vagyok miért ne, de semmiképpen nem kényszerből cselekedtem ez helytelen...pusztán a kíváncsiság hajtott és a saját szabad akaratom...megszállt az ihlet úgymond és a környezetváltozás, ha 2 napra is jót tett;)
  • Fresh Duke
    #21865
    Az éremnek két oldala van, hiába tagadod le az egyiket.
  • IXEMGabeo
    #21864
    buzi az, aki azonos neműekkel kezd:) az én esetemben szó nincs erről
  • IXEMGabeo
    #21863
    ha ezt így kimagyaráztátok akkor tulajdonképpen miért is épült be ez a szó a köztudatba, hogy "szabad akarat"?:)
  • clio1616v
    #21862
    sajnálom, azért orális szex legalább volt?
  • Fresh Duke
    #21861
    Akkor bizony Te buzi vagy.
  • clio1616v
    #21860
    vonatkoztass el, mert így nem fogod érteni
  • Fresh Duke
    #21859
    Csak az lehet szabad ember, aki leszar mindent. Amint leszarja a társadalmat, az érzelmeket, a szükségleteket, mások szükségleteit, a Földet, és mindent ami körülötte történik; szabadon cselekedhet, saját kénye-kedve szerint. Nem kell ehhez lakatlan sziget, meg teljes elszigeteltség, csak az a hozzáállás, hogy ne törődj semmivel se a világon.
  • IXEMGabeo
    #21858
    Tévedés nem kényszer volt egyszerűen elhatároztam, hogy kimegyek. Az illető szimpatikus volt én pedig szabad akaratomból eldöntöttem kimegyek...És nem lett dugás a vége szóval...
  • IXEMGabeo
    #21857
    Szabad ember csak az lehet, aki egy lakatlan szigeten egyedül, elszigetelten él...Abban a pillanatban az ember önellátó és egyben "szabad is" azt tehet, amit akar a túlélése érdekében. Na jó a sziget rabja, de abban az esetben, ha nem akar elmenni, mert tegyük fel önszántából vonult el egy efféle helyre és nem kényszerből (azaz nem lezuhant le egy repülővel, vagy hajótörést nem szenvedett) ebben az esetben lehetne erről beszélni.

    Hatalmas nagy lelki békének és megnyugvásnak ugyanakkor pedig a társadalomtól el kell ahhoz szigetelődni, magas szinten megismerni önmagunkat ahhoz, hogy teljesen szabad akaratunk lehessen. Csak is az lehet végeredményben szabad, aki mindenféle politikai és társadalmi eszmétől távol van és senkivel nem kommunikál.
  • clio1616v
    #21856
    kimentél mert dugni akartál, mi lehet ennél nagyobb kényszer? :D
  • clio1616v
    #21855
    tehát te az éhség érzetet mint külső tényezőként éled meg, igazából én is ezt mondom

    ez egy kényszer, amit a szervezeted, amit ezek szerint nem a saját magadénak tekintesz követeli a lelkedtől

    mi dönt benned, hogy eszel vagy nem eszel, a lelked? a tested? vagy mid?

    az a lényeg, hogy te mint egyén igazából nem a tested vagy, hanem a tested érzéseit érzeteit figyelő valami, ami megfigyelheted, hogy a tested érzékszervei, mit fognak fel a környezetből

    tehát vannak kényszerek, amiket te megfigyelsz az éneddel és azokat végrehajtatod a testeddel

    ha úgy tetszik van egy avatarod, amit mozgatsz

    az énedet pedig egy dolog vezérli a félelem, hogy a tested megszűnik létezni és vele együtt a lelked(éned, egód) is megszűnhet

    ezért mindent hajlandó vagy elkövetni, hogy a testedet ne érje hátrány vagy kár

    ezért eszel, iszol és túlélsz

    vannak szükségleteid, amik mint kényszer jelentkeznek
  • IXEMGabeo
    #21854
    Kimentem önszántamból Ukrajnába egy lányhoz...Szabad akaratom volt senki nem kényszerített és nem akadályozott meg...totálisan saját előre eldöntött döntés volt. Igazából salsoul is leírta, hogy teljességgel létezik szabad akarat...
  • IXEMGabeo
    #21853
    Ebben sajnos igazad van...én még mindig a múlt rabja vagyok, de nem csoda amennyi mindent átéltem pláne az elmúlt 1 év alatt

    Az a kemény, hogy már legyintek az egészre nem érdekel, ha anyámék üvöltöznek az sem, ha a tesóm élősködik rajtunk semmi sem. Mondjuk eddig se, de most méginkább durva szinteken mozgok, durván tele a fejem mindennel;)
  • IXEMGabeo
    #21852
    mi a büdös történt itt, hogy 114 új üzenet?:DDD eleje nem érdekelt, mert arról szólt az egész, hogy Fresh Duke buzi-e xDD
  • Bandee28
    #21851
    Ha valaki éhes akkor enni akar, felmerült benne hogy nem akar enni választási lehetőségként, szerintem nem.Ő döntötte el hogy enni akar?Igen ő, ki más = szabad akarat, kényszer vagy aminek akarod nevezni.
  • salsoul
    #21850
    jóváhagyása vagy jóvá nem hagyása

    az éhségérzet adott, de hogy cselekszek-e a szavára, az tőlem függ
  • clio1616v
    #21849
    kicsit pontosítsd, mit jelent neked az akarat, mit jelent a cselekvési irány? mit szabsz meg mit módosítasz?
  • clio1616v
    #21848
    az hogy enni akarsz, az számodra az evés cselekvési irányának a megszabása vagy módosítása?

    nekem az hogy enni akarok az egy evési kényszer
  • salsoul
    #21847
    számomra a cselekvési irányom megszabását, módosítását
  • clio1616v
    #21846
    számodra mit jelent az akarat?
  • salsoul
    #21845
    ez egy igen csak egyéni értelmezés
    aki először használta ezt a fogalmat, hogyan értelmezte?
  • clio1616v
    #21844
    ezért paradoxon, mert az akarat egy környezet által kiváltott kényszer: szabad kényszerűség; szabad akarat :D

    paradoxon, mintha azt mondanád száraz víz, sötét fény, hangos csend; tehát ez nincs
    illetve lehet, hogy van, de pont akkor van, amikor nincs akarat, attól szabad valami kényszerűség, ha éppen nem kényszerű

    tehát hangos is lehet a csend, ha már nem csendes hanem zajos :)
  • salsoul
    #21843
    akkor az akarat a kényszer egy speciális esete?
    az akarat a kényszer halmazén belüli valami?
    s ha az, akkor nem kényszerszabadságról kéne inkább beszélni?
  • Bandee28
    #21842
    Nem ezen van a lényeg.Ráadásul pont aztdumálom hogy nem kell választanom hogy azt tegyem amit meg akarok tenni. Teccik éteni?
  • clio1616v
    #21841
    csomó minden elvonja a figyelmem

    az akarat tehát egy olyan kényszer, ami arra motivál, hogy változtass meg valamit
  • salsoul
    #21840
    szuper hogy valamit saját magával definiálsz - grat
  • clio1616v
    #21839
    választhattad volna, hogy nem kelsz fel az ágyból :D
  • clio1616v
    #21838
    az akarat egy kényszer, hogy tenni akarsz valamit
  • Bandee28
    #21837
    Azt hittem én ugylátszik nem figyelsz. Olvasd csak el mit írtam a #21776 hsz-be.

  • salsoul
    #21836
    Egyébként mi az az akarat?
  • clio1616v
    #21835
    Freshduke vezetett rá az igazságra

    ahol választani kell ott nincs szabad akarat
    ahol nincs választás ott van a szabad akarat

    ha felismered, hogy nincs szabad akarat, az ad egyfajta szabadságot = paradoxon

  • clio1616v
    #21834
    sőt
  • clio1616v
    #21833
    persze, nem kell
  • clio1616v
    #21832
    attól véletlenszerű, hogy nem vagyok tudatában, hogy élek
  • salsoul
    #21831
    Lehet ez a kérdés is olyan mint a fény: kettős természetű.
    Nehéz megérteni, felfogni, de miért kéne az emberi értelem számára értelmesen működnie a dolgoknak a világban.
  • clio1616v
    #21830
    nem tudom, de szerintem csak cinikus akart lenni azzal, hogy véletlenszerű az élet :)
  • salsoul
    #21829
    Miért nincs köztes megoldás?
  • Bandee28
    #21828
    HA azt mondom hogy nem tudok most jelenleg dönteni, akkor az egy szabad akarat?