22708
nincs egy normális lány, aki nem csak külsőleg hanem belsőleg is kibírható
  • clio1616v
    #21907
    a kíváncsiság nem félelem, hanem arra motivál, hogy kipróbálj olyan dolgot, amit még nem tapasztaltál annak reményében, hogy jó tapasztalatot szerezhetsz
  • Bandee28
    #21906
    Muhahhahahaha, beszarok rajtad. Kockáztatás? Miről beszélsz? Mit kockáztatok? Tudod milyen a Balaton déli partja? Akár 400 métert is gyalogolhatsz mire nyakig ellep a víz. Ez a te bajod hogy megint a félelemmel jösz. A kiváncsiság az félelem?
  • clio1616v
    #21905
    az eltérő viselkedés kinézet stb. az a buta embereket zavarja és kényszeríti reagálásra
  • clio1616v
    #21904
    kezded érteni :)
  • Fresh Duke
    #21903
    Nálam az a kényszer, hogy zavar, ha valaki szájából ömlik a bullshit.
  • clio1616v
    #21902
    egy mozgássérült korlátozottan reagál, de annak is megvan az oka, hogy miért nem tud mozogni-előre meghatározott, hogy mozgássérült lesz
  • chhaya #21901
    Kitalálom: az a kényszer, hogy mindenki a saját igazát bizonygassa. Ugyeee? :D
  • Fresh Duke
    #21900
    A kedvedért. És ha mozgássérülten születik? :)
  • clio1616v
    #21899
    nem szabad akaratukból teszik :D
  • clio1616v
    #21898
    egy halva született ember, nem tud reagálni a környezetére, így akarata sincs nemhogy szabad :)
  • chhaya #21897
    Mint a régi szép időkben, amikor mindenki cliot támadta, hogy nincs igaza. Olyan nosztalgikus, egészen meghatódtam. :') Szipp-szipp.
  • clio1616v
    #21896
    amíg tapasztalatlan vagy, addig többet motivál a kockáztatás

    de kiszámítható egy csapat fiatal is, aki a kalandot keresi
  • Fresh Duke
    #21895
    Miért kéne rajta gondolkodnia? Nem tudlak követni.
  • clio1616v
    #21894
    az ezen nem fog elgondolkodni, mert nem jut el erre a szintre
  • clio1616v
    #21893
    lehet sodródni a szabad akarat illúziójában, minél inkább valaki elhiszi, hogy szabad akarata van, annál inkább stresszelni fog
  • Fresh Duke
    #21892
    És aki halva születik?
  • Bandee28
    #21891
    Te lebutitod az ember tetteinek okát a félelemre , továbbá általánosítasz. Nem mindenki korlátolt.Meg aztán nem mindenki reagál félelemmel környzetének változásaira. Valakiből teljesen más szituációt vált ki egy esemény.
    Például nyáron amikor beszokott ütni a vihar a Balatonon, mi rohantunk be a vízbe , mert milyen faja ha nagyok a hullámok és esik közbe az eső, más fiatalok meg hanyathomlok menekültek az eső elől.
  • clio1616v
    #21890
    az is meg van határozva hogy megszületünk, az is meg van határozva, hogy mozogni tudunk, hogy lélegzünk és had ne folytassam, hogy mindent felsoroljak :)
  • clio1616v
    #21889
    sok féle képpen hallottam már vallásokban:

    aki ezzel tisztába kerül az "megvilágosodik" és átlátja mi miért van
  • Fresh Duke
    #21888
    Szerencsére nem minden ember ilyen. És csak annyi van meghatározva, hogy egyszer mind meghalunk.
  • videobaby
    #21887
    nem, nincs előre meghatározva semmi.
  • chhaya #21886
    Szerintem csak szimplán hülyék. :D
  • clio1616v
    #21885
    jól vagyok :)

    ezeket a megfigyeléseket gyűjtöttem össze

    az emberek félnek, fontos nekik, hogy mit gondolnak mások róluk, hazudnak, jobbnak akarnak látszani mint amilyeneknek saját magukat gondolják

    mindezt teljesen feleslegesen teszik, mert úgyis meg van határozva minden előre :)
  • chhaya #21884
    Jaj clio, egyre csúfabb pszichózist állítasz fel magadról. Minden cselekedetünk kényszeres, alapvető működésünket a félelem határozza meg, de mindegy is, mert úgysincs szabad akaratunk... Kicsit paranoid elképzelés a világról, nem? Szóval... Hogy érzed magad? Akarsz róla beszélni? :)
  • clio1616v
    #21883
    az ember tettei nem mások, mint a környezetének változásaira való kölcsönhatás reakciók

    ha esik az eső, akkor elbújunk az eső elől - ez egy teljesen normális reakció, ugyanis egy elázott ember ritkán érzi magát kellemesen nedves hideg ruhában, megbetegedhet stb.

    így a félelem irányítja az embert, hogy autóba üljön inkább vagy esernyőt nyisson ki, egy házba fusson

    ha valaki a félelmeivel ellentétes dolgot csinál, arra mondhatjuk, hogy szabad akarattal tette, de a motiváció, inkább az ismeretlen tapasztalatszerzés céllal kényszeríti az embert, hogy ne megszokott dolgot tegyen

    vagyis fél attól, hogyha nem tesz ellentétes reakciót, akkor nem tudja meg milyen is az esőn ázni

  • clio1616v
    #21882
    aki akar valamit, az nem ok nélkül akarja, az akarásnak megvan a kiváltó oka - előzménye

    aminek nincs előzménye az nem történik meg

    a történés egy változás

    minden változásnak van kiváltó oka

    az idő itt lép képbe, mert minden változás sorba van rakva az időben

    az pedig lehetetlen, hogy valami úgy történjen meg, hogy előtte nem történt semmi

    az ember nem képes olyan tettre, amit ne előzött volna meg egy azt kiváltó ok

    ebből az következik, hogy amikor nem volt még ember a Földön, akkor is történtek változások tehát az ember nem tud olyat tenni, aminek ne lenne előzménye, így nem tud szabad akarattal tenni valamit, ami mindentől független

    ezekből az következik, hogy mindent vissza lehet vezetni az okokra és előzményekre, így előre meg van határozva, hogy mi fog történni
  • Bandee28
    #21881
    A sofőr mint léleknek nem létszüksége az auto hogy eljusson A-ból B-be, az autonak mint testnek viszont szüksége van sofőrre.Az emberi testnek szüksége van lélekre , a léleknek meg testre hogy eljusson valahova.Egymás nélkül nem léteznek.A másik hogy az én testemet csak én tudom irányíttani, az autot meg az aki abban éppen ül.
  • salsoul
    #21880
    "Az ember ösztönei, pillanatnyi érzései, ingerek amik belülről jönnek az nem a sajátja, az nem hozzá tartozik?A gyomra amikor kiürül az nem az övé?A tested az nem a tied?Egyek vagytok nem? A test és a lélek az maga az ember, az egy komplex valami."

    Ezt az egészet úgy is fel lehet fogni, hogy van a tested és az megfelel mondjuk az autónak és van a lélek vagy a szellem ami megfelel a sofőrnek.

    Egy-e a sofőr az autóval és fordítva?
  • Bandee28
    #21879
    Az ember ösztönei, pillanatnyi érzései, ingerek amik belülről jönnek az nem a sajátja, az nem hozzá tartozik?A gyomra amikor kiürül az nem az övé?A tested az nem a tied?Egyek vagytok nem? A test és a lélek az maga az ember, az egy komplex valami. IXEM-nél jött a vágy hogy megakarja dugni Vladimir lányát, az akarat miben testesül meg? Cselekvésben. Honnan tudjuk hogy valaki akar valamit? Cselekszik. Ixem hogy cselekedett? Hogy kiment a russia girl-höz. Mi akadályozta volna meg őt ebben.Például a távolság. Én ha magamból indulok ki nem mentem volna, pedig lehet én is megakarom dugni, mert nekem is előjön ugyanaz a vágyam.Valakinek erössebb a vágya, valakinek kevésbé. És itt a lényeg hogy eleve mások vagyunk és pont ez tesz minket szabaddá.
  • IXEMGabeo
    #21878
    de jó h nem olvastam:S

    félelmet, mint érzelmet az agyfunkciók indíthatnak be, de a lelkünk nem veszik el:DDDDD
  • salsoul
    #21877
    "az énedet pedig egy dolog vezérli a félelem, hogy a tested megszűnik létezni és vele együtt a lelked(éned, egód) is megszűnhet"

    Ez clio jó nagy baromság, lehet téged ez vezérel, meg még sok másokat, de engem nem igazán.
  • salsoul
    #21876
  • IXEMGabeo
    #21875
    Ha van is célja az embernek attól még létezik a saját döntés azaz a szabad akarat lehetősége...lehetne itt órákat filozofálgatni csűrni, csavarni. Nem történik minden kényszerből ahogy clio mondja...
  • Fresh Duke
    #21874
    #21715
  • IXEMGabeo
    #21873
    ok és cél nélkül-****
  • IXEMGabeo
    #21872
    Nem a fő cél az volt, hogy elmozduljak egy állandó pozícióból. Nyitva hagytam egy lehetőséget, amivel úgy voltam vagy bejön vagy nem mindegy mindegy alapon. Ennek ellenére jól éreztem magam és megérte kimenni a saját szabad akaratomból. Tehát a szabad akaratom nem a gatyámban maradt, hanem a fejemben...Nem volt elsődleges priorítás amiről beszélsz. Most mindjárt az jön ill. már jött is mekkora idióta vagyok amiért kihagytam egy ilyen lehetőséget, tehát akkor oda is el fogunk jutni, hogy, aki valóban ok és nélkül próbál cselekedni az egy ostoba, életképtelen ember...
  • clio1616v
    #21871
    illetve a szabad akaratod a gatyádba maradt ilyenkor?
  • clio1616v
    #21870
    ha bejössz neki, akkor igen
  • clio1616v
    #21869
    lehetsz álszent, de te dugni mentél akárminek is állítod be a missziót
  • Fresh Duke
    #21868
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD








    Szarügy.