22708
nincs egy normális lány, aki nem csak külsőleg hanem belsőleg is kibírható
  • simon7012
    #22027
    Sziasztok!
    Nem tudom, hogy jó helyre írom-e de az lenne a kérdésem;
    Szerintetek az normális, hogy egy kapcsolatban mindig a
    férfi közeledjen szexuálisan a nőhöz?!
    Ti közeledtek mindig a csajaitokhoz?
  • Mondeo19
    #22026
    Te mindig ilyen kötekedő vagy? :) :) Így jött össze nem késtem le semmiről szerintem :) Nyugi IXEMG szóra sem érdemes az ilyen hangnem :)
    Egyébként pedig csak hogy megnyugtassalak clio most nem vagyok ráállva a csajozás témára, de nyáron érettségi után nem árt ha van az embernek 1-2 kilátásban akivel találkozhat :) lesz ami lesz :) Ami késik nem múlik :)
  • IXEMGabeo
    #22025
    pfff...
  • clio1616v
    #22024
    miért ilyen későn? nem vonzanak a lányok?
  • Mondeo19
    #22023
    Most nem is nagyon nézelődök :) 2012 nyara :) Most leszek 20 :)
  • clio1616v
    #22022
    érettségi előtt vagy és azon jár az eszed, hogy nőt találj magadnak?!

    két kérdés; mikor voltál először szerelmes és mikor csókolóztál először?
  • Mondeo19
    #22021
    Idén még nincs kilátásban senki és nem találkoztam még senkivel, de nyáron érettségizem, utána lesz ami lesz :) Olyan még nem volt hogy ne legyen sehogy :) Itt általában úgy is beszámolok.
  • IXEMGabeo
    #22020
    Az a probléma, hogy Mondeonak van betegsége, ami nem kimondottan vonzó a mai lányok számára...

    annál igényesebbek, merthát az ember nem tehet ugyan a dologról, de egy bárminemű fogyatékkal élő embernek 100x nehezebb párt találnia akár egyéjszakás kalandokat (amiről nem is hallasz így úgy, amúgy) ...

    Persze, ha Mondeo híres celeb lenne, akkor azonnal rárepülnének ebben biztos vagyok, de így a magukat őszintének valló, kedves lányok a kimondatlan igazság vélelmével elintézi annyival, hogy "nagyon aranyos vagy meg minden, biztos megtalálod majd, aki keresel", de az ő esetében ahogy olvashattuk még ezek se voltak meg...Tény, hogy ő is rossz helyeken keresgél, mert a társkeresők tényleg szemét oldalak...nem lehet ott szinte 1% esély van arra, hogy az akár egészséges, de önbizalomhiányos férfi, aki mondjuk nem játssza meg magát párt találjon magának...

    Lehetne mondani miért nem a saját portékáján sepreget...

    Ő dönti el, ő érzi melyik nőtípus jön be neki miért kéne törvényszerűnek lennie annak, hogy fogyatékkal élő ember olyan illetővel jöjjön össze...
  • clio1616v
    #22019
    a lényeg, hogy használj ki minden lehetőséget, dugj meg minden nőt, akit csak lehet

    ha meg olyan vagy mint gergely1999, akkor ne siránkozz és panaszkodj, ha még nem dugtál, mert nem is fogsz
  • Mondeo19
    #22018
    Van abban valami amit mondasz.
  • gergely1991
    #22017
    Csúnyán fogalmazom de most muszáj:Hagyd a mocsokba szenvedni,döntésével eldobott téged, mert neki más kell,ez az kihasználásra ítélt élet kell neki.
  • Mondeo19
    #22016
    Úgy legyen,Isten nem ver bottal.
  • Fresh Duke
    #22015
    Uhh... Nem azért, de pont jól jártál. Olyannal ne akard újrakezdeni, aki másért hagyott el, mert az nem becsül meg, és bármikor dobhat másért. És így még azt is tudod, hogy egy olyanért hagyott el, aki őt nem becsüli meg, szóval nyugodt lehetsz, egyszer majd rájön, hogy milyet hibázott.
  • Mondeo19
    #22014
    15 hónap után októberbe megkeresett hogy a srác aki miatt engem ellökött megcsalta hülyének nézte.. Vigasztalgattam nyalogattam a sebeit azthittem új lapot akar kezdeni, erre új év után megkaptam hogy ugyan már felejtsem már el a múltat meg őt is, mert visszaengedte a pesti srácot.
  • Peetboy
    #22013
    Végig olvastam a storydat. Érdekes történet volt. Az ritka jó támogatás, hogy a szüleid egy 120 ezres tévét adtak el, hogy tudj barátnőzni. Meg a kocsit oda adták, hogy tudjad cipelni is. :)
  • Fresh Duke
    #22012
    Talán így.
  • IXEMGabeo
    #22011
    nem nagyon szokott érdekelni az időjárás...

    ja a brit nők csúnyák, de nem is csajozni megyek ki elsődlegesen...
  • clio1616v
    #22010
    nem beszélve az esős éghajlatról, ami köztudottan a depresszióra hajlamos emberekre nem éppen jótékony hatással van
  • Fresh Duke
    #22009
    Ezekkel egyetértek.

    Plusz a brit nők nem a szépségükről híresek. (Jó, vannak kivételek, 1-et ismerek is.)
  • clio1616v
    #22008
    ezt úgy hívhatjuk, hogy önbizalom hiányos munka mánia :)
  • clio1616v
    #22007
    nem menekülhetsz el az elől aki vagy

    kint mindig is idegen maradsz és ott sem fognak jobban becsülni, mint te magadat
  • salsoul
    #22006
    Sok sikert, szorítok neked! ;)
  • IXEMGabeo
    #22005
    nem lesz könnyű, de muszáj lesz

    kommunikációs szinten beszélem a nyelvet nem lesz gond...

    környezet változások jót szoktak tenni, amikor kint dolgoztam Németben is rögtön visszatért az életkedvem...hozzáállástól és a munka minőségétől függ mennyire van motivációja az embernek. Ha engem kellőképpen megfizetnek és nem szekálnak annak ellenére, hogy normálisan odateszem magam akkor semmi gond nincsen
  • salsoul
    #22004
    Tudod Angolországba nem csak te, hanem veled együtt saját magad is el fog menni. És vele az egész képzet- és hitvilágod, és az önértékelési nyűgjeid. - amik ott is ugyan úgy mint itt, meg fogják keseríteni az életedet.

    Ahogy olvasom nagyon merész, és nagyon hazard lépésre szántátok el magatokat. Főleg, ha mindent erre tettek fel. Remélem angolul mindketten jól beszéltek, tisztában vagytok a képességeitekkel és tudásotokkal, amit majd ott eladni szándékoztok, és képesek is lesztek azt megfelelő áron árúba bocsátani.


    "A remény valóban a szorongatottak vigasza, s lehet, hogy azokat, akik nagy gazdagság birtokában bíznak benne, ha meg is károsítja, nem teszi tönkre. Aki azonban mindenét egyetlen kockára teszi fel, a remény igazi természetét (hiszen lényege a tékozlás) csak bukása után ismeri fel, miután [a remény] annyit se hagyott meg neki, amennyivel ellene [mármint a remény ellen], lényét kiismerve, védekezhetne. Ti azonban, akik gyengék vagytok, és sorsotok egy hajszálon függ, ne hagyjátok, hogy ez történjék veletek, s ne tegyetek úgy, mint a nagy tömeg, amely mikor emberi eszközökkel még elérhetné megmenekülését, nehéz helyzetében a kézzelfogható reményektől a megfoghatatlanhoz menekül, a jövendőmondásokhoz, jósigékhez, s mindahhoz, ami az általa keltett reményekkel tönkreteszi az embert." - Thuküdidész
  • IXEMGabeo
    #22003
    ja csak én nem koszos bulgár és román vagyok...ő tőlük félnek a bankkártya hamisítás miatt...

    vannak kint ismerőseink és meg kellett lépni a lakás eladást...máshogy nem tudnék kikerülni, mert egy buznyákunk nem volt. Novemberben még szószerint éheztünk is...múltkor már a netet is kikapcsolták mivel elkéstünk...Normál esetben én ezeket elviselném, de azt nem, hogy mozdulni nem tudok sehova a szegénységtől...

    Nem egyedül mennék ráadásul ketten muterommal dolgoznánk máris könnyebb lenne igaz a kezdetek lennének nehezek, viszont direkt úgy csináljuk, hogy legyen elegendő tőke ezekhez a marha kemény időkhöz...Idővel minden kialakul a lényeg, hogy kint tavasztól az nem dolgozik, aki nem akar...
  • Narxis
    #22002
    Majd rájössz, hogy kint sincs kolbászból a kerítés. Ha meg Angliába mész akkor koszos bevándorlónak fognak tekinteni, mindenhol annak de ott most még jobban mint korábban.
  • IXEMGabeo
    #22001
    Nekem aztán olymind1...

    bár nem sokáig maradok itthon Magyarországon...tavasszal ki fogok innen utazni és vissza sem nézek.
  • salsoul
    #22000
    A pénz inkább meló, mint álmok kérdése.
    Én munkát vállaltam, azt igyekeztem jól végezni, a fizumból meg minél többet ismeretanyagokra fordítani.

    Nem valami ördöngös dolog ez.
    Kis pénzből is meg lehet oldani.
    Sok év alatt adódik össze a pár millió.

    Még ha a tanácsadást is nézzük, havi 15-25eFt-ból el lehet kezdeni a projektet, - tehát - akár egyedül akár segítséggel. Ennyi pénzt pedig csak össze tudsz rakni; egy csajra is kell(ene) havi ennyi ;)

    (4-6eFt/óráért már lehet jó pszichológust/tanácsadót is találni. Sztk-ról nincs tapasztalatom. A nagyon drágák van hogy nagyon rémesek.)

    Ha ez segít: volt mikor én is mentem pszichológushoz, tanácsadóhoz mikor nagyon elakadtam és a tudományom kevésnek minősült. Nem mindig elegendő/megfelelő a saját tudásunk és látásmódunk. Olykor jól fog egy külső tanács, vélemény, nézőpont, segítség.

    És nem éreztem, hogy ez szégyen lett volna, vagy a büszkeségem sérült volna. Viszont jó volt utána helyrerázódni, vagy legalább tovább lépni tudni.

    A nyárspolgárok véleményére meg nem kell adni ilyen kérdésekben.
    Azok csak folytassák a maguk kis légyfilozófiáját.

    (ui: Tudok egy Budapesti valakit ha érdekel, akit nekem még Feldmár András ajánlott, mikor őt kerestem fel egy nyűgömmel. Nekem egy telefon beszélgetéssel és egy könyv ajánlással nagyon sokat segített akkor.)
  • IXEMGabeo
    #21999
    ja beláttad te is, hogy nem csak az anyagi elégedettség okoz kielégülést...majd belátja a többi kapzsi ember is
  • clio1616v
    #21998
    közben rájöttem röpke 3 hét alatt, hogy mi is a szabad akarattal a helyzet

    az a helyzet, hogy van szabad akaratunk és ez nem illúzió - az ember egy megfigyelő egység, aki képes helyváltoztatásra a világában, képes eltárolni a megfigyelt környezetét és ezt tudatosítva képes a szabad akaratra, ami nem más, mint hogy képes azt megfigyelni, amit csak akar(szabadon)

    tehát a szabad akarat abban rejlik, hogy képesek vagyunk szabadon eldönteni, hogy mit figyeljünk meg, ezek alapján pedig a bennünk kialakuló gondolatokat és érzéseket tudjuk kialakítani = boldogok lenni
  • clio1616v
    #21997
    ha gondolatban felül tudsz emelkedni azon, hogy neked ez soha nem sikerülhet, akkor már megtetted az első lépést

    nekem az elégedettségemmel vannak hiányosságaim, mindig azt írtam korábban, hogy elégedett vagyok azzal amim van :) - ez így igaz is, csak éppen ez azért volt illetve van így mert mindig van bennem egy kényszer, hogy az elérhető legjobbat szerezzem meg magamnak és mivel ez szinte mindig össze is jött eddig, de mivel ezek anyagi jellegűek(pénz) ezért hiányosságom is, hogy a nem anyagi jellegűek pedig nincsenek ezzel egyensúlyban

    szóval most a nem anyagi jellegűek rendbetételén vagyok
  • IXEMGabeo
    #21996
    Belátom lassan, hogy nem szégyen segítséget kérni.Talán ezen büszkeségem félre tudom tenni a kényszer okán. Viszont tudtommal csak az SZTK pszichológusai vállalnak ingyen terápiát.

    Több millió Ft...ez az, ami maximum álmaimban, de még ott sem jöhet elő...
  • salsoul
    #21995
    ez az izé "–" egy gondolatjel akart lenni
  • salsoul
    #21994
    Pedig az önbecsülés mindennek az alapja. Tényleg.

    Ha másként nem megy, vegyél igénybe szakértői segítséget vagy kalauzolást, ha így jobban tetszik. Komolyan. Még akkor is, ha ehhez negatív képeket társít népesség 99%-a.
    (Kognitív pszichoterápia, coaching – remek eszközök ezek.)

    Persze egyedül is törheted az utat. Sok-sok kitartás kell hozzá. Még annál is több. És persze sok-sok meló. Nekem 10 évem és több millió forintom van hasonló projektben.

    Plusz rengeteg kudarc és csalódás. De úgy néz ki, megkerülhetetlenül ezen át vezet az út az előmenetelhez.
  • chhaya #21993
  • IXEMGabeo
    #21992
    nekem semmilyen esetben nem lesz önbecsülésem...

    ahogy öregszem egyre jobban fosok az emberektől...a csalódások nem előrevisznek hiába látom át jobban a dolgokat tőle, hanem lerántanak a mélybe csúnyán...

    1 évben 2-3 olyan alkalom szokott lenni amikor elcsendesítem az elmém, mert ugyebár a gondolatok szerteágaznak és akkor utána vmilyen csoda folytán előjön a választékos nyelvezet belőlem és lehengerlek néhány személyt. Pár hete ez történt a HR-sel...amúgy pedig írtózom attól és mindig így volt, hogy mások előtt teljesítsek mindig ideges voltam bizottság előtt amikor szóbelizni kellett. Nem is úgy sikerültek a vizsgáim az érettségin ahogy kellett volna ennek okán...
  • Fresh Duke
    #21991
    Ezek szerint neki sikerült.
  • clio1616v
    #21990
    sok ember meríti az önbecsülését a munkájából; szóval nem gáz
  • IXEMGabeo
    #21989
    olymind1...

    számomra csak a munka létezik jelenleg...
  • clio1616v
    #21988
    nem tudom, de menyasszonyom soha nem is volt