22708
nincs egy normális lány, aki nem csak külsőleg hanem belsőleg is kibírható
  • salsoul
    #22067
    Csak nem Rorschach-teszt lett a kis herceg rózsáiból?

    Szerintem A kis herceg szellemisége más mint a szelídítésre vonatkozó nézeteid.

    A megszelídítés francia apprivoiser szavának ilyen jelentése is van még:
    - nyájassá, barátságossá tesz
    - bizalmassá, barátságossá válik
    - meg- vagy összebarátkozik valakivel

    ---
    ...
    Erre a virág még jobban köhécselt, hadd furdalja csak a lelkiismeret a kis herceget.

    Annak pedig, hiába volt tele jóakaró szeretettel, előbb-utóbb mégiscsak megrendült a bizalma a virágban. Minden lényegtelen megjegyzést a szívére vett, és kezdte nagyon-nagyon boldogtalannak érezni magát.

    - Nem lett volna szabad meghallgatnom - vallotta meg egy napon. - A virágok szavát sosem szabad meghallgatni. Nézni kell őket, beszívni az illatukat. Az enyém egész bolygómat elárasztotta az illatával, mégse tudtam örülni neki. Annyira bosszantott az a tigriskarom-história, holott inkább meg kellett volna hatódnom rajta...

    Aztán:

    - Bizony, nagyon értelmetlen voltam én akkor! A tetteiből kellett volna megítélnem, nem a szavaiból. Beburkolt az illatával, elborított a ragyogásával. Sosem lett volna szabad megszöknöm! Szegényes kis csalafintaságai mögött meg kellett volna éreznem gyöngéd szeretetét. Minden virág csupa ellentmondás. De én még sokkal fiatalabb voltam, semhogy szeretni tudtam volna!
  • IXEMGabeo
    #22066
    nézőpont kérdése mi számít fejlődésnek...

    ha egyeseknek az fejlődés, hogy úgy kellene kialakítani a társadalmi elvárások szerint kapcsolatokat, (pl. mint szórakozásilag), hogy olyan fiatalok közé kelljen menni, akik ragaszkodnak a mai fos modern DJ zenékhez és netalán attól léphetnék előre, hogy úgy olvadnék bele a környezetbe, hogy az nekem legyen jó, mert csak ezáltal lehetne barátnőm, ezáltal lehetnének kapcsolataim (rásegítve az alkohollal, mert józanul nem nagyon buliznak ilyen helyeken) akkor én ebből köszönöm nem kérek...

    Nem attól fog fejlődni a jellemem, ha olyan stílustalan és egy alomból való embereket "követek", akikkel nem szeretnék együtt lógni...

    Akkor inkább egyedül döglök meg és nagy kaland nem fejlődött semmit a társas kapcsolat kialakításához szükséges készségem...tudom, hogy ezernyi másik program van, de a korosztályom nagyrésze ilyen helyeken mozog...vagy a konditeremben:D
  • clio1616v
    #22065
    egyben biztos változtál már, hogy a kompromisszummentességedet feladtad :)
  • clio1616v
    #22064
    a szelídítés arról szól, hogy nem hagysz neki más választást mint megszeretteted magad vele :D

    ez olyan, mint az osztrák pedofil, ahogy megszelídítette a fiatal kiscsajt és bezárta a pincébe; a végén a csaj meg már beleszeretett a fickóba

    szóval ez is lehet egy megoldás, hogy behódoltatod a párodat - régen ez volt a módi a nőknek nem volt választása, nem is volt annyi válás - szégyen volt elválni, ma már ez nincs, egy nőnek nem muszáj behódolnia sőt

    araboknál még esetleg megölik a hűtlen nőt a családtagok, de nálunk ez már nem játszik egy ideje
  • Fresh Duke
    #22063
    Szerintem, ha valaki nem tudja elfogadni a másikat úgy, ahogy van, akkor az egésznek nincs értelme. Viszont, ha valaki képtelen a változásra és fejlődésre, akkor ne számítson semmi jóra.
  • chhaya #22062
    Az erős egyéniség jó, viszont azt sem tartom pozitívnak, ha valaki mereven ragaszkodik az "énjéhez". A változás mindenképp szükséges ahhoz, hogy fejlődjön az ember.
  • videobaby
    #22061
    nem is én raktam oda. én meghagyom az életterén, ott mutat jól.
  • IXEMGabeo
    #22060
    hát igen...sok ember nem szereti, ha meg akarják változtatni éppen ezért...

    nem vall túl erős egyéniségre, aki hagyja magát megváltoztatni...rólam sok mindent el lehetne mondani, de azt nem, hogy én bármikor is hagytam volna magam megváltoztatni a gyerekkoromban kialakult énemhez képest...Senki még az anyámnak se sikerült 100%-osan a maga javára formálnia, amit eltervezett volna...legalább is a személyiségemet és a gondolataimat abszolút nem.

    Ez tényleg attól függ, ki az, aki hagyja és úszik az árral esetlegesen
  • chhaya #22059
    Ja, az oroszlán pedig a szavannára való, nem cirkuszba és ketrecekbe.
  • videobaby
    #22058
    tévedsz. a leigázás az, amiről te beszélsz. megszelidíteni valamit/valakit csak úgy lehet, hogy az a személy/állat is belemegy a dologba. nem fog elveszni a legbennsőbb egyénisége, bármikor felszínre kerülhet újra. ha nem így lenne, sosem történnének cirkusztragédiák, ha már az oroszlánnal példálózol.
    #22053 hajrá :) sok sikert :)
  • chhaya #22057
    Értem, hogy mit akarsz mondani... De nekem a szelídítés rettentő negatív szó... Egyenlőtlen kapcsolat, mert ha szelídítesz, akkor uralkodsz és megváltoztatsz; ez oroszlánból kedves házimacskát csinál, éppen a másik különleges voltát veszi el. Aztán lehet csodálkozni, hogy nem tetszik az eredmény.
  • salsoul
    #22056
    lehet így van, lehet tévedsz
  • clio1616v
    #22055
    túlreagálod

    olyan neked ez a kapcsolat, mint amikor a tested védekező rendszere egy apró fertőzést úgy túlreagál, hogy még a tested saját sejtjeit is idegennek és károsnak fogja fel és önmagát is pusztítani kezdi

    ez egyfajta szenvedés, szenvedélyes vagy; lázas - túlságosan vonzódsz egy olyan valamihez, amit szeretnél, hogy létezne, de csak illúzió
  • salsoul
    #22054
    ilyen eszmefuttatásokhoz nem értek clio
  • salsoul
    #22053


    A kis herceg elment, hogy újra megnézze a rózsákat.

    - Egyáltalán nem vagytok hasonlók a rózsámhoz - mondta nekik. - Ti még nem vagytok semmi. Nem szelídített meg benneteket senki, és ti sem szelídítettetek meg senkit. Olyanok vagytok, mint a rókám volt. Ugyanolyan közönséges róka volt, mint a többi száz- meg százezer. De én a barátommá tettem, és most már egyetlen az egész világon.

    A rózsák csak feszengtek, ő pedig folytatta:

    - Szépek vagytok, de üresek. Nem lehet meghalni értetek. Persze egy akármilyen járókelő az én rózsámra is azt mondhatná, hogy ugyanolyan, mint ti. Holott az az igazság, hogy ő egymaga többet ér, mint ti valamennyien, mert ő az, akit öntözgettem. Mert ő az, akire burát tettem. Mert ő az, akit szélfogó mögött óvtam. Mert róla öldöstem le a hernyókat (kivéve azt a kettőt-hármat, a lepkék miatt). Mert őt hallottam panaszkodni meg dicsekedni, sőt néha hallgatni is. Mert ő az én rózsám.
  • clio1616v
    #22052
    rájöttem valamire és ha ezt veszed alapul, akkor nem fogsz rácsodálkozni semmire

    a világban egy ember nem más mint egy a vízben(tengerben) egy vízcsepp

    ha egy vízcseppet látsz, az alakot vesz fel, kiemeled a tengerből, akkor elkezd "viselkedni" - ahogy az ember megszületik és kiemelkedik a környezetének anyagaiból az anya által - de nem más, mint a világ
  • Fresh Duke
    #22051
    Én meg azt mondom, mindennek, aminek kezdete van, véget is ér.
  • chhaya #22050
    Nem szeretem az ilyen szélsőséges álláspontokat. Részemről nem vagyok a második esély híve; nem véletlen mentünk szét először. Mindenki más viszont tegye csak azt, ami számára a legjobb megoldásnak tűnik.
  • Fresh Duke
    #22049
    Szóval, a második esély csak a labilis emberi elme ideiglenesen kivetülő délibábja?
  • chhaya #22048
    Ide lehet venni azt is, hogy "nincs új a nap alatt" és "a történelem ismétli önmagát".

    tudományosan
    szubjektíven

    :)
  • salsoul
    #22047
    Facebook-on valaki, akit követek a következő idézetet írta ki, és azt hiszem magamra vettem:

    "The four most dangerous words in investing are: 'this time it's different.'" - Sir John Templeton

    Magyarul valahogy így néz ki:
    A négy legveszélyesebb szó a befektetések világában: "ezúttal ez most más".
  • Fresh Duke
    #22046
    Az emberek tényleg normálisak; más kérdés, hogy alig van személy, akit emberszámba veszek.
  • clio1616v
    #22045
    én fordítva gondolkozok, mindenki normális és rendes ember

    az pedig, hogy a társadalom mit vár el ma egy párkapcsolattól rendellenes

    az ember evolúciója vezetett el ide, hogy a párkapcsolatból csináljunk problémát, mert minden más létfenntartási probléma megoldását már elég magas szinten hozzunk

    mi a párkapcsolat: két embernek a szabad akaratát összeerőszakolni eggyé
  • salsoul
    #22044
    :)

    - A háború felvilágosítási együtthatója rendkívül parány

    - Megint másokról beszélünk. Abból amit magadról leírsz arra jutok, hogy te saját magadat sem veszed éppen emberszámba. ...
  • IXEMGabeo
    #22043
    Módosítok...

    nem feltétlenül kellene mindenkit eltörölni, de egy háború nem ártana, hogy az emberek újra elkezdjék értékelni az életüket...

    nem ártana nekik egy szemléletmód váltás, mert mindenki el van kényelmesedve ebben a rohanó világban és csak azt veszed észre, hogy nem nagyon vesznek emberszámba, akármit is próbálsz tenni...

    Duke: Azért szerintem el kell telnie ahhoz pár emberöltőnek...Érdekes lesz látni hogyan fog méginkább a Globalizáció terjedni, hogyan változik az időjárás és, hogy meddig lesz olaj és vízkészlet...ahogy ez a 2 megújuló ill. nem megújuló energiaforrás megvan addig megy a gazdasági helyezkedés...ha az olaj kifogyna, a vízkészlet csökkenne kitörne egy háború:)
  • salsoul
    #22042
    Köszönöm :)
  • salsoul
    #22041
    Ez a megközelítés már az általános iskolába se működött: összegyűrni és összetépni a bonyodalmas matekházit ... nem vezetett megoldásra.
  • Fresh Duke
    #22040
    Szimplán aranyosnak tartom, hogy ha tehetnéd, akkor elpusztítanád az emberiséget. :) Nem, nem azért, mert hülyének gondollak emiatt. Hanem azért, mert belátható időn belül úgy is kipusztítják magukat. :)
  • IXEMGabeo
    #22039
    Ne ohzál amikor te is arra buzítod az embert, hogy nem ér annyit egy emberi lény se, hogy "megszeressük":DDD
  • Fresh Duke
    #22038
    Oh. :)
  • IXEMGabeo
    #22037
    topik nyitója régóta nincs itt

    mellesleg marha jól megfogalmaztad ezt a filozófikus kérdést, ami valóban sajnos így van...

    elindultam abba az irányba pontosan abban az általam idealizált állapotban vagyok, amit felvázoltál...

    Nincs olyan, hogy rendes ember...mindenki hazug és gyarló, szívem szerint eltörölném az emberiséget a Földről
  • chhaya #22036
    Hajrá. :)
  • salsoul
    #22035
    Ez igaz lehet, ezt is fontolóra vettem.
    Saját szakállamra kísérletezek és próbálkozok.
  • salsoul
    #22034
    Pár épületes gondolat a topik nyitógondolatához:

    Nincs rendes vagy normális lány. De fiú sincs, szóval egyáltalán ember nincs. Aki rendes vagy normális lenne. Mindnyájan rendetlenek, nem-normálisak, defektesek és gyarlók vagyunk. Vagyis emberek. Ezzel kell talán [újra]kalkulálni, s ebből kell talán helyesen kiindulni.

    Szeretettel, türelemmel, kitartással, kedvező elő- és megítéléssel lehet talán építkezni.

    Valamiféle [kiokoskodott, idealizált] rendességhez, normálissághoz való ragaszkodással az ember egyedül marad, megkeseredik, kiüresedik.

    Persze a saját jellemünket érdemes lehet finoman valami nagy és kívánatos idea felé irányozni.
    De ne úgy, hogy ez az embertársainktól való elszakadáshoz vezessen.
  • chhaya #22033
    Mamám mondta mindig, hogy felmelegítve csak a töltött káposzta jó. :)
    Nagyon szép se veled - se nélküled körforgásba keveredtetek.
  • Fresh Duke
    #22032
    Csak áltatjátok magatokat. Előrelépés, fejlődés... üres szavak. Az idő majd igazol.
  • salsoul
    #22031
    "perújrafelvétel"

    Folytatjuk. Egymást és helyzetünket újragondoltuk. Igyekszünk optimalizálni, jobbítani magunkat, a helyzetünket. Tényleges előrelépések történnek.

    Miért?
    Mert mint írtam, szeretjük egymást.

    Persze lehet csak áltatjuk magunkat.
    Nem tudom megítélni. S ennek megítélésében senki sem tud segíteni.
    Mindkét párton lehet jogosan állást foglalni. Döntetlen.

    Nem egyszerű.
    Logika. józan ész, precedens gyűjtemény: mindezek teljesen hasznavehetetlennek bizonyulnak.


    (Mindezt csak azért írtam, hogy aki olvasna az helyesebb képet alkothasson rólam, s aki hasonló helyzetben lenne esetlegesen inspirálódhasson.)
  • clio1616v
    #22030
    nem mindig, sőt

    mindig a nő közeledik
  • salsoul
    #22029
    Lehet, hogy ezt a kérdést nem csak a normálisság szemszögéből érdemes feltenni.

    Lehet, hogy a csaj így szereti, de lehet az is, hogy gátlásai vannak. Sokminden lehet. A lényeg talán a működőképesség. Ha szeretik egymást és így is működőképesnek tudják megélni a dolgok akkor jó. Ha nem, akkor azt kell megkeresni, akivel jó.
  • bajgunar
    #22028
    Dehogy normális! A mai világban? Teljesen elfogadott és az is normális, ha egy nő "udvarol" a pasinak (lásd pl társkeres oldalak, de ma már a való életben se tesznek különbséget, ha egy nő csapja a szelet a pasinak). Női egyenjogúságot akarnak meg egyenrangúságot, de közben persze etéren elvárnak dolgokat. PFf... Na ne már.
    Egy kapcsolaton belül!!! meg az a NORMÁLIS, ha fifti-fifti arányban közeledik egymáshoz a két fél. Nincsenek elvárások, se fel'rovások', se hántogatás, közös megeggyezés, akarat, megbeszélés. És kölcsönös vonzalom, szex utáni vágy hol egyik, hol másik partner általi kezdeményezés.
    Ha egyik partner is elvárja az ilyesmit (ált. a női egyed részéről) az már nem őszinte, 100%-os kapcsolat! NINCSENEK efféle elvárások egy kapcsolatban! Ha akarja a szex-et akkor akarja ő is, de ne elvárja, hogy a pasi lépjen. És nincsenek "kibúvók" se a szex alól! Max 1~2 esetben a 100-ból, amikor valóban, elviselhetetlen migrénje van! Akkor ok, érthető. De ha csak annyi a kifogás, hogy nincs kedve, vagy fáj a feje az már régen rossz. Egy kapcsolatban akkor is ad és enged akármelyik fél amikor épp nincs hozzá hangulata, kedve, ereje. A másiknak akkor is örömet okoz és átadja magát az élvezetekenek.
    Felejtsd el! Nincs ilyen h. az a normálsi ha egy pasi akarjon mindíg szexelni, hogy csak a pasi közeledhet, és hogy a nő bármikor kijelentheti hogy nem akar ettyempettyemet, mert ez meg az. a baja.
    Kezdeményezzen a NŐ is nyugodtan! Ha meg nem kezdeményez és még elvárásai is vannak, akkor felejtsd e a **csába azt a nőt! Még nincs tisztában azzal, hogy milyen is egy korrekt, őszinte, normális párkapcsolat.