22708
nincs egy normális lány, aki nem csak külsőleg hanem belsőleg is kibírható
  • chhaya #22307
    Azért a fejem ne harapd le. :D
  • salsoul
    #22306
    Szinte teljesen egyedül – pár könyvajánlást leszámítva.

    Segítség? Mester?
    A problémáim, vágyaim és az igyekezet ezek megoldására, elérésére.

    Ezek hajtottak, ezek hajtanak ma is.
    Lehetőségem szerint igyekeztem mindent megragadni, ami a célhoz közelebb vivőnek látszott előttem – a látszat persze sokszor csalt.

    Alapvetően ennyi a lényeg.
  • Fresh Duke
    #22305
    #22286
  • videobaby
    #22304
    van barátság ffi és nő között. vedd szó szerint. létezik.
  • videobaby
    #22303
    az meg legyen a te bajod. én nem azt mondtam, hogy minden nő ilyen, hanem azt, hogy ez alapvető női tulajdonság. vannak kivételek. nagyon nem érdekel, hogy te mit/kit hogy viselsz el, hogy nem viselsz el, természetes, hogy a magam nevében írtam. sőt, én még olyan nővel nem találkoztam, aki ennyire ódzkodik az érintéstől, főleg, ha kapcsolatban él.

    #22287 azért, mert mint említettem, a nők szívesebben fejezik ki az érzelmeiket, de ezt nem csak szavakkal, mimikával, hanem érintéssel is megteszik (tisztelet a kivételnek, akinek nem inge, ne vegye magára :)).
    ténylegesen nem kell belemagyarázni semmit, legfeljebb, ha ez valakit zavar, utaljon rá.
  • Fresh Duke
    #22302
    Más képzeletbeli dolognak sem.
  • clio1616v
    #22301
    egy dolgot tegyél meg minden döntésed előtt

    azt gondold végig, hogy ha a döntésed valakit érint bármilyen szempontból, akkor ő vajon mit érez; képzeld bele magad a helyébe, mintha valaki más csinálná azt veled, amire te készülsz hogy megteszed vele

    csak azt tegyél másokkal, aminek te is örülnél, hogy veled megteszik
  • clio1616v
    #22300
    nem fontos, csak a testbeszéd egy formája, hogy úgy férkőznek a bizalmadba, hogy érintésekkel jelzik feléd, hogy bennük meg lehet bízni

    aki hozzád ér az valamit akar tőled, figyelmet, megértést vagy csak egész egyszerűen hozzád érni :)
  • clio1616v
    #22299
    ez így igaz, a te vonalad egy olyan topik téma lehetne, hogy "Miért nem tudok megbízni magamban?" esetleg "Miért nem felelek meg a saját elvárásaimnak, ha azokat én alakítom?" vagy másképpen fogalmazva "Hibáztathatom a páromat azért, mert nem tudom elfogadni őt sem olyannak amilyen?"
  • chhaya #22298
    Úgy érzem, nem vagy a fiú-lány barátság híve. :D
  • norbre
    #22297
    Btw.. mennyire egyedul jutottal el idaig, ill volt segitseg, esetleg "mester"?
  • norbre
    #22296
    Nekem alapvetoen nem problema az ellentetes nemu barat, inkabb azt mondanam h van egy mennyisegi es talalkozasi hatar nalam ami alatt nem erzek feszkot.. kb annyi hogy nem lakotarsat kerestem sosem uh nekem az az oke alapvetoen ha az aranyok egyertelmuen a kapcsolat fele billennek

    Illetve ha a masik nem uz sportot az uj baratok beszerzesebol
  • IXEMGabeo
    #22295
    félsz, hogy megerőszakolnak mi?:D
  • Fresh Duke
    #22294
    Nincs hangulatom egy kisregényhez, ezért csak egy szóval: Természetellenes.
  • chhaya #22293
    #22282 Alapvetően miért probléma az ellentétes nemű barát vagy haver? Ez a vita már többször felmerült néhány emberrel, de még mindig nem fogom fel. :D

    #22285 Magad nevében beszélj, rám pl. egyáltalán nem jellemző... és fordítva is, azt sem szeretem, ha csak a karomat megérintik például.
  • norbre
    #22292
    Meghallgattam kétszer amit linkeltél, magvas és hasznos gondolatok..
  • salsoul
    #22291
    elhiheted, hogy én sem egyik napról a másikra jutottam ide ;)

    apró lépések, önuralom, alternatív értelmezéseken való meditálás, alternatívák elképzeléses átélése stb - amikről már szó volt

    és persze az állandó törekvés a jobbra
  • norbre
    #22290
    teljesen egyetértek mindazzal amit leírtál és irigylem hogy ha ezt ilyen könnyen tudod megtenni..

    ide szeretnék én is eljutni, de most még ott tartok hogy nehéz őszintén örülnöm annak ha pl más pasikkal érzi jól magát, vagy ha esetleg megismerkedik új pasikkal mondjuk egy buliban és majd tartani is akarná esetleg a kapcsolatot vele mert milyen jó fej..

    bezárni mondjuk sosem fogom, vagy azt mondani hoyg ezt vagy azt ne csinálja (akármilyen ezirányú ösztönös késztetésem is van erre).. max ha nagyon szar valami akkor elmondom neki, megbeszélem vele, hogy valami nekem miért nem esik jól

  • salsoul
    #22289
    igen, érdekes lenne, ha valaki szintén csak azt akarná, hogy ő legyen neked a kizárólagos legfelesőbb jó és aztán legszívesebben "vasfüggönnyel" venne körbe és ...

    próbáld meg szabadon hagyni, s ha veled marad akkor a tied, ha meg nem, akkor csak idő kérdése, hogy mikor megy el, viszont akkor jobb ha inkább előbb, mint később


    én sokszor kimondottan elküldöm a barátnőmet, hogy menjen el szórakozni, érezze jól magát, mert megfolyt azzal, hogy mindig mindent csak tőlem vár

    nincs is mindenben közös érdeklődésünk, és nem okoz minden kölcsönösen örömet egymásnak; külön külön azért csak szükségünk van pár ilyen dologra is

    aztán van amikor mondja, hogy itt-ott milyen jó pasit látott, meg itt-ott milyen jól érezte magát, de ettől engem szeret s ezeket inkább olyan jelzéseknek veszem, hogy ezt és azt érdemes lehet a kapcsolatunkba építeni

    mindig mondom neki, hogy mellettem szabad ember, és ha mehetnékje van menjen, mert ha "börtönbe zárnám is csak a rácsokat kezdené el reszelni" ilyenkor
  • Fresh Duke
    #22288
    Nem az. Persze, van 1-1, aki mindenkit letapiz. Ez is sokat elmond az adott személyről. Na, az ilyeneket kell elkerülni. ^/_\^ (Hacsak nem egy dugásra kell. Persze, itt is felmerül a kérdés, hogy az ember mennyire szereti a használt holmit...)
  • norbre
    #22287
    és ez miért fontos a nőknek?
  • Fresh Duke
    #22286
    OK.
  • videobaby
    #22285
    mekkorát tévedtek. alapvetőleg a nők igenis hozzáérnek a beszélgetőpartnerükhöz. nincs ebben semmi meglepő. az a nem mindegy, hogy ezt milyen módon teszik. meg az sem mindegy, hogy a másik fél mit ért ki belőle.
  • Fresh Duke
    #22284
    Olyat keress, aki beszélgetés közben nem taperolja/fogdossa/érintgeti a másikat.

    Véletlenségből nem fog kialakulni semmi sem. Vagy megmarad minimális szinten.

    Egyénfüggő, hogy kinek mennyi idő kell a barátaira és a kapcsolatára, hogy az neki kényelmes legyen. Ha szerencséd van, akkor hasonlóan gondoljátok mindketten.
  • norbre
    #22283
    a párom iskolákban, munkahelyeken körül volt véve mindig pasikkal, és innen vannak ismeretségek.. annyira még nem ismerem hogy tudjam hogyan kezeli ezeket, nem láttam még ilyen helyzetben..

    az érintkezés alatt azt értem , hogy mondjuk ismerek lányokat aki beszéd közben megérintik néha a másikat.. az intim az félreérthető mert nem taperolásra gondolok.. én mondjuk kevésbé vagyok érintgetős, én nem "osztogatom" ezt csak úgy, de valószínű én vagyok visszafogottabb és kicsit merevebb ezen a téren..

    az meg örök kérdés számomra hoyg mi a "normális".. mármint azt írod hogy nem keres új fiú barátokat.. de ez nem feltétlenül azon múlik hogy keresi, hanem az életben vannak találkozások és kialakulhatnak baráti, haveri kapcsolatok.. és ok nem kell összenőni a párunkkal és teret kell hagyni meg minden és hagyni hogy a barátaival is töltsön időt, de azt sosem tudom jól eldönteni hogy hol érezheti azt az ember jogosan, hogy ez túl van egy határon, és hol van az hogy csak a saját "félelmeim", defektem az ami "beszól"?
  • Fresh Duke
    #22282
    Nem mindenkinek van ellentétes nemű "barátja" vagy haverja.

    De ha (a rendes lánynak) van is, akkor azt úgy is kezeli. Teszem azt, nincs érintkezés és semmi intim faszság, mert lerúgja a gyerek tökeit. Ha meg jobb fejnek találná, és jobban érezné magát vele, akkor vele jött volna össze. (És szerintem egy normális lány nem keres új fiú barátokat, ha van egy pasija.)

    #22281: Nem azért mondtam, csak jelezni akartam, hogy ha rendes lányról van szó, akkor szerintem ez a dolog nem áll fenn.
  • norbre
    #22281
    btw.. valóban, az én "vonalam" már nem teljesen a fórum témájához kapcsolódik.. bocsi
  • norbre
    #22280
    kérdés hogy az mennyire életszerű? úgyértem azt nem gondolom hogy egy lánynak ne lehetnének fiú barátai.. nekem is vannak lány barátaim, és tudom normális szinten kezelni ezeket..
    az más kérdés hoyg a "defektem" vagy félelmeim miatt ezt hogyan élem meg erről az oldalról, de az én célom az hogy ne a félelmeim szabják meg hogy hogyan élem az életem..
  • Fresh Duke
    #22279
    Ha már ritka rendes lányról szól a topik... Van olyan ritka rendes lány, akivel ha együtt vagy nem keresi más srácok társaságát, mert A. nincs rá szüksége, B. tudná, hogy téged zavarna.
  • norbre
    #22278
    köszi, elolvasom ;)
  • norbre
    #22277
    Ennek fényében mit fog tenni ha valakit jobb fejnek talál, valakivel jobban érzi magát stb. mint veled?

    a kérdés jó meg a hűség témaköre is.. ami elsőre eszembe jut az rólam szól, hogy akkor átmenetileg a másiktól kap jó élményeket, izgalmat, bizsergést stb és én ilyenkor nem létezem számára..
    hogy mit fog tenni? ha szélsőségesen nézzük (de hűséges) akkor bármilyen bizsergés is van, megpróbál úrrá lenni rajta, és utána hozzám jön vissza..
    ami jó, de ott van az a negatív érzés bennem mégis, hogy mást is beenged.. és ha ideiglenesen is, az ott lesz benne utána.. hogy nem én vagyok az egyetlen aki pozitív élményekhez juttatja..

    ami amúgy vicces hogy fordítva én is tudom hoyg jól tudom mással is érezni magam, hoyg nem lépek át egy határt, és ettől még nem inog meg a kötelék köztem és a párom között, de ezt az érzést mégsem tudom "átirányítani"


    Ennek fényében mit jelenthet, ha máshoz ér stb?
    hasonló mint az előző.. annyiban más hogy a máshoz való kapcsolódása némileg "intimebb" módon történik, ha sarkítom a dolgot akkor jól esik neki érezni valaki más testét.. gondolom egy határon belül tartja ezt ha hűséges..
  • norbre
    #22276
    hát igen, de ehhez a módszer amit még nekem legalábbis keresgélni kell, sokszor magamra kell erőltetni a koncentrációt..
    az pedig valóban úgy van, kis lépésekkel, kis célokkal kell haladni, amit hajlamos vagyok elfelejteni, mert egyszerre és hamar szeretnék már túllenni a nehézségeken és majd jól boldognak lenni.. ami tudom hogy nem így működik hisz olyan állapot sosem lesz, de a belső késztetéseim mégis e felé tolnak :D
  • salsoul
    #22275
    Eszembe jutott, hogy Hamvas Béla: Egy csepp a kárhozatból c. munkáját tudom (még) ilyen problémára ajánlani.

    Itt olvasható:
    http://www.hamvasbela.org/2011/12/hamvas-bela-egy-csepp-karhozatbol.html

    Itt hallgatható:
    https://www.youtube.com/watch?v=Sb0o8eLtQPw
  • salsoul
    #22274
    Tegyük fel hűséges a párod.

    Ennek fényében mit fog tenni ha valakit jobb fejnek talál, valakivel jobban érzi magát stb. mint veled?

    Ennek fényében mit jelenthet, ha máshoz ér stb?
  • salsoul
    #22273
    pszichiátria? bipoláris zavar? skizofrénia?

    Szimplán belső küzdelmei vannak, mint akárki másnak - megfelelő pozitív gyakorlottság hiányában. És semmi abnormitás nincsen benne.
  • videobaby
    #22272
    na, fiúk, akkor kicsit tessék lazítani. nem jó folyton rágódni a dolgokon, tényleg csak túrja maga előtt az ember a nehézségeit. megoldani egyszerre mindent nem lehet. szép sorjában, idővel lesz megoldás is :)
  • IXEMGabeo
    #22271
    nekem is folyton jár az agyam:) odáig jutottam, hogy plusz a költözés okozta stressz miatt, hogy heti 1x legalább bevérzett az orrom és a vérnyomásom is igen magas lett...

    állandóan pörög az agyam ismerős helyzet
  • norbre
    #22270
    Kicsit tulzonak erzem a diagnozist :).. valoszinu felre ertheto voltam.. nem hangokat hallok foleg nem mas hangjat.. a sajat gondolataim vagy eszmefuttatasaim azok amre celozni probaltam. Pl amikor agyalok valamin akkor van hogy porog a fejemben par gondolat es annyit jaratom hogy szinte hallom.. szinte, de sosem valosagosan ;) sokkal jobb szo talan hogy neha zsong a fejem a sok agyalastol
  • IXEMGabeo
    #22269
    te neked mindenki klinikai eset, aki eltér a "normálistól" ő próbálja keresni az okokat, kijavítani a saját úgymond hibáit, amit annak vél, te pedig máris a pszichiátriára küldöd:)

    visszavehetnél picit érdekes salsoulnak semmi problémája nincs a sráccal
  • clio1616v
    #22268
    szerintem még időben menj el pszichiátriára, lehet ez így elsőre durván hangzik, de bipoláris zavarod van más néven skizofrénia tüneteit produkálod, ha csak rövid ideig, akkor lehet sima mániákus depresszió, de ha több hónapja akkor esélyes