106
  • assdf
    #41
    Rengetek ember vándorolt ki 56 után is.
    Egyébként senkisem mondta hogy a szociális rendszer üldözte el őket, maga az ország "szellemisége" inkább. Ma 2007-ben sem tudnál érvényesülni ebben az országban, legyél bármilyen nagy tehetség is ha nem csalsz/lopsz/hazudsz.
    Érdemes megnézni nagy sportoloinkat, akik gyak. bagóért nyernek olimpiákat, és ha ne adj isten csak a világ második legjobbja lesz! máris le van sajnálva itthon hogy csak ennyi tellet tőle...
    Lásd Simonyi, volt tehetsége és szerencséje hogy milliomos legyen mert megalkotta az officet a világ egyik vezető szoftvercégénél és ebből a pénzből elment ürutazni. Erre mit olvasok itt a forumon?
    valami nevesincs sz@rtúró bogár, akinek az össz alkotása annyi hogy két füszálat keresztbe tett, egyből leszarozza az officet, és Simonyi munkásságát, majd egy másik forúmozó szerint előteremteni az ürutazáshoz való pénzt is ukmukfuk megvan...

    Amúgy nekem az a bajom ezzel az országban, hogy nem az a hozzáállás van hogy neki jó nekem nem, de akkor neki legyen már jó hátha aztán nekem is jó lesz,
    hanem az hogy neki jó nekem szar, akkor húzzúk csak le gyorsan a p.csába nehogymár neki jó legyen. Legyen mindkettőnknek sz@r...
  • BlackRose
    #42
    Mert a gep nem eleg gyors :). Nem tudom, nekem max 10 perc lehetett :)
    Na jo nem tudom, de azt hiszem Simonyinak ehhez mar semmi koze, hisz evek ota nincs az MS-nel es ott is evekig mar az MS Research-ban volt nem az Office-en dolgozott. A Word es Excel azt hiszem meg a '80-as evekben volt a dolga.
  • babajaga
    #43
    "akik gyak. bagóért nyernek olimpiákat"

    Az ország anyagi helyzete arányában. Azért ne felejtsük el hogy az uralkodó osztály két vesztes háborúba bevitte az országot ahol a területe és nyersanyagbázisa legnagyobb részét elvesztette.
  • Sanyix
    #44
    Word meg excel végülis viszonylag normális dolog a m$-től, talán csak ez a 2 kivétel a szarok közűl..
    De szerencsére már van más is, lehet használni azt.
  • asdefge
    #45
    Nos, nagyon keveset találni arról, miért is ment el anno Simonyi előbb Dániába, majd az Államokba.
    A papája révén még tejfeles szájúként bejutott az akkor elérhetetlen orosz számítógép mellé, amit pár napig csak nézegetett, majd hétvégére elkunyizta a doksiját. Aztán beállított egy progival, ami - uramfia, minő galádság! - működött! Ezt nem tudja értékelni az, aki nem ismeri, hogyan is ment akkoriban a programozás :-) Volt még néhány hasonló akciója, ami után egyértelmű volt, hogy kinőtte a gépet, ezért a családi nagytanács áldásával ment ki. Nem politika, nem káderezés, egyszerűen a lehetőségek váltak túlontúl kicsikké számára. Innen pedig egyenes út vezetett amerikába, előbb a Xeroxhoz, majd a Microsofthoz. Már édesapja is kiemelkedő elméje volt az országnak, jópár velős művet és mégtöbb művelt koponyát hagyva örökül az országnak. Ha kiment volna annakidején fiatalon - nem tudom hol tartana a mai magyar villanymérnöki szakma. Az infósokról Ti alkottok bizonyítványt - nap mint nap.
  • assdf
    #46
    Persze az ország anyagi helyzetének arányában...
    Akkor most már csak 1 kérdésem van. A tisztelt politikai elit és a hozzájuk kapcsolódó körök miért nem az ország anyagi helyzetének arányában kapnak jutattásokat? Gondolom a sportolink sem bemondásra kapjak a támogatást ha külföldre kell utazniuk versenyre...
  • The Termentor
    #47
    Komolyan a ti csira fajtatoktol ilyen hulladek. Az apam itthon ejjeliorkent dolgozott pedig doktoralt. Most egy egyetemen tanit es egy egesz kutatocsoprt dolgozik a keze alatt. Ja azt azert hozzatennem hogy nem magyarorszagon. Itthon egyszeruen elkuldtek egyik naprol a masikra, azzal hogy nincs ra szukseg. Nem azert mert gecik hanem azert mert nem volt ra szukseg. Nincs ra kapacitas.

    Es hogy miert ilyen kaki az egesz elet itt? azert mert a rinyalas megy csak a sok ember reszerol. Meg hogy a politikusok lopnak, persze hogy lopnak, senki nem mondja hogy nem. ti meg 999999999 ember vagytok es szerintem meg puszta kezzel is "levernetek" ha kellene, ha lenne ra igeny. De nem bazdmeg mert kruvara igenytelen ez a magyarorszag. Eleg korbejarni budapestet, rohad minden, az utcan halhatnak meg emberek mert leszarjak oket. Nem azert mert egeszsegugy meg minden, nem. Hanem mert ha szivrohamot kap melleted egy ember akkor inkabb arrebb allsz...
    en is megyek innen de csak azert mert aki korpa koze keveredik, megeszik a disznok
  • assdf
    #48
    /off/
    Nem igénytelen csak megosztott és rosszak a szabályok.
    Gondolj bele 18 éven alúli nem szavazhat. De 89 éves igen... pedig már a hamut is mamunak mondja. Ezért nem tudsz itt érdemi változást csinálni. Az ország 30% nyugdijas, akinek még hátravan 10-15 éve és nem érdekli hogy itt mi hogyzajlik csak hogy a 26. havi nyugdijat megkapja.

    Másrészt meg itt mindenki meg szeretne élni. A statisztika és a tapasztalat is azt mutatja, hogy még szinte minden országban az ilyen "leverések" után sokkal rosszabb lett minden. Mert mi is szokott történi? Leverik az egyik ganéjt, hogy aztán odaüljön egy másik...
    Itt csak úgy lehetne változás, ha az egész mostani rendszert legyalulnák élükön a parlamentel, és újrahúznák az egészet új alapokra, a régieknek pedig semmi joga nem lenne. Úgyanis a 90es rendszerváltáskor semmi más nem történt, mint hogy átnevezték a rendszert, majd mindenki maradt a helyén...
  • Epikurosz
    #49
    Forradalommal nem tudsz változtatni, mert az nem alkalmas mentalitásváltásra.
  • who am I 7
    #50
    Az ilyen hülyék mint te csak csodlákozni tudnak....az való nektek.
  • gforce9
    #51
    Mi alkalmasabb?
  • who am I 7
    #52
    Semmivel :) Ez egy ilyen ország..ennyi.
  • nowayout
    #53
    Nem az itt a probléma, hogy Simonyi elment az országból, sok pénzt csinált és kiment az űrbe; az ő élete, úgy éli, ahogy jól esik. A gond az, hogy egy olyan ember, aki egy másik nemzetet gazdagít a tudásával, majd a sok pénzéből űrutazgat, úgy van beállítva (kitüntetve), mintha tett volna bármit is Magyaroszágért.
  • BlackRose
    #54
    Mar ne haragudj, de eleg sokat tett, pl. most, hogy az IIS-en volt eleg sokan emlitettek, hogy magyar szarmazasu, akkor ne felejtsd el pl. a Hungarian Notation (aminek ma nem igen van semmi ertelme, de 15-20 evvel ezelott volt) eleg sokan hallottak ez altal Magyarorszagrol. Es eleg becsuletre melto osszegeket is adomanyozott mar magyar szervezeteknek, meg persze cegenek is van fejleszto reszlege Budapesten. Lehet, hogy ez mint aprosag, de semminek azert nem neveznem. Kulonben nem tudom elkepzelni, hogyan lehet "mas nemzetet gazdagitani tudasaval", szerintem az amit tett es amivel megkereste a penzet mindenkit gazdagitott, ha nem igy lett volna akkor nem adhatta volna el tudasat globalisan 1 milliard dollarert.
  • Ronny
    #55
    már ne haragudj, de ez "lófasz". Ma már mindenki kapja ezeket a plecsniket, csak azok nem akik megérdemelnék. Ez van...
  • Cmdr
    #56
    Megsugom, hogy a világon sehol, SEHOL nem volt hír, hogy magyar származású ez a faszi! Nálunk fújták fel ezt az egészet, és az, hogy azért megkapja magyaroszág egyik legnagyobb kitüntetését, mert VÁSÁROLT magának egy űrutazást, enyhén szólva nevetséges! Ahogy az egész kormány is, aki odaadja a kitüntetést, de nem baj, legalább elérték, hogy az egész világ rajtunk röhögjön, MEGINT!
  • Epikurosz
    #57
    Igazad van.
  • babajaga
    #58
    "Gondolj bele 18 éven alúli nem szavazhat. De 89 éves igen... pedig már a hamut is mamunak mondja. Ezért nem tudsz itt érdemi változást csinálni. Az ország 30% nyugdijas, akinek még hátravan 10-15 éve és nem érdekli hogy itt mi hogyzajlik csak hogy a 26. havi nyugdijat megkapj"

    TE EGY POFÁTLAN SZEMÉT TRÓGER VAGY! TUDOD KIKRŐL BESZÉLSZ TE SZEMÉT? AZOKRÓL AKIK EZT AZ ORSZÁGOT ÉPÍTETTÉK AZÉRT HOGY LEGYEN ENNIVALÓD JÁRHASS ISKOLÁBA. HA MI NEM DOLGOZTUNK VOLNA ETIÓPIA SZINTJÉN SE LENNÉNK. TE AZT SE TUDOD HOGY A 30 ÉV ALATTIAK KÖZÖTT SOKKAL TÖBB A GYENGEELMÉJŰ MINT A 70ÉV FELETTIEK KÖZÖTT? A TÖRŐ ZÚZÓ RANDALÍROZÓ ÁLLATOK HÁNY ÉVESEK? KIK CSINÁLTAK AZ ORSZÁGNAK MILLIÁRDOS KÁROKAT?AKKOR POFÁZZ HA TETTÉL EZÉRT AZ ORSZÁGÉRT VALAMIT.
  • mrzool
    #59
    Én csak a cnn-t, space.com-ot és egyéb űrportálokat olvastam, de érdekes módon majd' minden cikkben meg volt említve, hogy 'Hungarian-born'. De hát persze ti előre eldöntöttétek, hogy szidni kell a faszit.

    Ezért kezdem megutálni a saját fajtámat, legyél sikeres magyar, aztán majd jól lehurrognak a többiek.

    Jah, és mielőtt nekem estek, én Charlest amerikainak tartom.
  • babajaga
    #60
    Amerikai állampolgár, magyar származású.Nem véletlen hogy különbséget tesznek hogy ott született e vagy nem.
  • HöfEE
    #61
    Nem veszed észre, hogy az egyetlen trágár szavakkal dobálozó idóta kommenteket irogató ember ezen a fórumon te vagy? Talán ezért szól be mindenki.

    Az első reakciódat a kommentemre meg inkább nem is reagálom. Ugyanis nekem nem az a bajom hogy Simonyi sokra vitte, hiszen ez nagyon jó dolog és példaszerű. Hanem az ,hogy olyasmiért kap kitüntetés amiért MÁS sokkal több dolgott véghezvitt ember nem! ENNYI!
  • assdf
    #62
    /off/
    Tudod az a gond, hogy az hogy valaki 50 éve valamit alkotott még nem jelenti azt hogy ma is képben van. Olyan ez kb mintha az 50es évekbeli olimpiai csapatot most akarnád versenyeztetni.
    Egyébként meg vegyél vissza a lendületből, mert úgy látom már te is csak mamunak mondod...
    Más fórumon is láttalak már amint egetverő hülyeséget bizonygattál, most keressek neked linkeket?

    A törő zúzó randarilózó állatok fiatalok, csak épp azt felejted el hogy valami OKA volt annak hogy ők oda kimentek. Annak is OKA volt hogy ott állt mögöttük 10 ezer ember, akik viszont nem fiatalok voltak!
    Az a szép a te fajtádban (és amúgy a médiában is ez ment) hogy folyton azt hajtogatták mint valami papagáj hogy a huligánok 100 milliós kárt okoztak a tévészékházban. Természetesen arról néma kuss volt hogy fletó bácsi egymaga hány milliárdot lopott el a rendszerváltáskor, arról nem is beszélve hogy az egész banda hány száz milliárdot lopott el.
    De az a 100 millió az na az bizony...

    Ha meg nyugdijas vagy, akkor befoghatod a szádat, mert te most az én adómból kapod a nyugdijad, és a kutyát sem érdekli hogy mit tettél le az asztalra 50 éve. Ha én nem dolgoznék a te éhenhalnál. Nem tetszik a rendszer? Lehet reklamálni fletó bácsinál (félreértések elkerülése végett, az egész politikai elitnél csak épp a fidesz csak 4 évet volt hatalmon ergó neki csak 25% felelősége van). De ne aggódj, másnak sem tetszik ez a rendszer. Talán épp azoknak akik kimentek tünteni. De neked már olyan begyőpösödött agyad van, hogy azt sem veszed észre ha valaki melletted tüntet. Na ezért nem adnék neked szavazati jogot.
    /off/
    Ja igen, és tanulj meg kulturáltan beszélni, nem otthon vagy.
  • babajaga
    #63
    "akkor befoghatod a szádat, mert te most az én adómból kapod a nyugdijad"

    Az édesanyádnak mondd ezt!
  • assdf
    #64
    Ő még nem nyugdijas, de ha az lesz ő is abból fogja kapni.
    Ellenben nagymamám már arra sem emlékszik, hogy 5 percel ezelőtt mi történt, mégis van szavazati joga. És ne hidd azt hogy nem viszik ki hozzá választáskor az úrnát.
    És azt se hidd hogy majd nem arra fog szavazni, amelyik párt kivitte hozzá.
    Szóval erről ennyit.
  • babajaga
    #65
    Az aki ezeket írta a nyugdíjasokról az kultúrált? Ha mi nem dolgoztunk volna akkor a Dunán csak úszva tudnál átkelni.
  • babajaga
    #66
    "amelyik párt kivitte hozzá"

    Az urnát nem a pártok viszik ki.
  • assdf
    #67
    Tényleg? Jártál már vidéken? Még mondják is hogy nénike azt a felsőt tessék bekarikázni...
    Jaj hagyjál már ezzel ha mi nem lettünk volna dumával. Ha meg mi nem lennénk neked kopna fel az állad.
    De ha már olyan nagy tudós vagy akkor elárulhatnád hogy egy 17 éves mennyivel butább mint egy 79 éves...
  • babajaga
    #68
    "OKA volt annak hogy ők oda kimentek"

    Ez az törjünk zúzzunk van még középület.
  • babajaga
    #69
    "17 éves mennyivel butább mint egy 79 éves"

    Egyszer ez álkérdés mert nem egy emberről van szó.A 92 éves Szent-Györgyi szellemi állapota különb volt mint az összes 17 évesé. Nem hallottál a társadalmakban az öregek szerepéről? Az egy nagyon korlátolt elképzelés hogy az idő elteltével egy ember nem gyűjt tapasztalatot tudást hanem öregkorára inkább hülyül.
  • assdf
    #70
    az egy általános tapasztalat hogy az emberek öreg korukra elhülyülnek. Menjél be néhány idősek otthonába és meglátod. Szent-györgyi volt a kivételt erősitő szabály, de azt hiszem nem sok Szent-györgyi szaladgál az utcán.

    A másikra: tudod mit? ha az a néhány száz huligán havonta egyszer szétverne egy középületet még mindig nagyságrendileg kevesebbből megúszná az ország, mint ha ez a politikai elit marad. A mélyen tisztelt fletó bácsi a rendszerváltáskor összelopott bagóért néhány milliárdot. Azt hiszem abból futná jó pár középület zuzásra, de persze azt az olyan idióták mint te elfelejtik.
    Bezzek a "köcsög" hulligánok...
    Na látod az ilyen mentalitás miatt húznak el ebből az országból a tehetséges emberek mint ami neked van.

    Nem baj, nyomkodjad még vissza azokat akik valakik tenni szeretnének az országért mindenféle álindokkal, aztán majd lehet szidni az országot hogy miért menekülnek innen az emberek...
    Na én itt befejeztem a vitát, egy ilyen korlátolt emberrel mint te nem érdemes vitatkozni, ébredj fel, senkit sem érdekel hogy 50 éve mit csináltál a te emlékeiden kivül.
  • Epikurosz
    #71
    Hűha, micsoda indulatok.
    Látjátok, ezért mondom én, hogy rossz ez az egész szociális rendszer.
    Sokkal ésszerűbb lenne, ha mindenki magának spórolná a nyugdíjat, és amennyit megtakarított, abból élne. Emellett, ha jól bánt a gyerkeivel, akkor ők támogatnák. Így működött ez régen és jól működött. A egészségbiztosítási rendszer is egy fenektlen zsák. Ha jól működne, nem szólnék egy szót sem, de nem ez a helyzet. Az a helyzet, hogy a 19. század végétől kezdődően az állam mindneféle feladatokat átvett, ma ezeket próbálja kiosztani mindenféle kht-knek és biztosítási alapoknak, mert recseg-ropog az egész. Nyugaton a gondok annyira nem látszanak, mert ők sokáig lefölözték a világkereskedelem krémjét. Ez van. Közben meg demográfiailag rosszak a mutatóink, a szociális hálók ellenére. Hogy is van ez?

    Az természetesen tény, hogy a nyugdíjasok pénzét mindig az aktuálisan dolgozó réteg termeli ki, így mindenkinek érdeke lenne, hogy tiszta helyzetet hagyjon maga után, fizesse a járulékot, támogassa a fiatalokat, de ezek csak szép szavak.

    babajagán én csak azért csodálkozom, mert mindenféle evidencia ellenére még támogatja a jelenlegi kormánykoalíciót. azt a koalíciót, amely teszi tönkre az országot. Mert miféle stratégia az, hogy 1 millió ázsiai betelepítése? Kedves babajaga: ha egy nemzeten belül is van generációk közötti konfliktus, azt hiszed, hogy a bevándorlóknak lenne valamiféle emberbaráti érzelme a MI öregjeinkkel szemben? Vagy azoknak, akik gyerekkoruktól kezdve segélyen nőnek fel, és otthon semmiféle úgymond állampolgári nevelést nem kapnak? Mindenki tudja kikről beszélek. ezek fognak majd minket nyugdíjasokat eltartani, a kórházban gondozni stb.? Micsoda naivitás.
  • babajaga
    #72
    Ez is egy valótlan állítás mert nemcsak Gyurcsány gazdagodott meg hanem sok százan. Azokról miért nem esik szó? A világon egyetlen ember sem gazdagodhat meg csak mások rovására. Miért nem fizet bármely vállalkozó több bért az alkalmazottainak mindjárt nem lenne olyan gazdag. Az idősek otthonában nem csupa gyengeelméjű van. És hányan vannak fiatalok otthonában csökkent szellemi képességűek? Ha én olyan korlátolt vagyok akkor hogy rakom össze a számítógépeimet és hogy javítom alakítom át őket? Mert az enyémhez 15 éve nem nyúlt senki csak én nem is engedem különben. Pedig vegyész a szakmám nem műszerész.
  • babajaga
    #73
    Egy ember nem azért kap nyugdíjat mert megtakarított mi a fenéből takarított volna meg ilyen keresetek mellett. Nem tudod elképzelni hogy aki dolgozott az a töbszörösével gyarapította az ország vagyonát mint amennyi bért kapott? És ebből kap öregkorára vissza. Akkor nem voltak nyugdíjasok? Eszembe se jutott ilyen hogy én tartom el őket, mert nem igaz. A maiak természetesnek veszik hogy van földalatti hídak iskolák ki a fene hozta ezt vajon létre? Ezt is illő volna tudni.
  • babajaga
    #74
    " fizesse a járulékot"

    Na ez az százezrével vannak ebben az országban olyanok akik minimálbéren vannak bejelentve és tízmilliós kocsikkal járnak. A világ egyetlen országában ennyi adócsaló nincs, és ezek persze öregek ugyebár?
  • Epikurosz
    #75
    Sorra mindenkinek igaza van.
    Az öregekről való gondoskodás kötelessége az aktívkorúaknak, ez nem vitás. Sikeres társadalmakban (értsd: amelyek sokat harácsoltak össze esetleg más országok kárára) ez nem is probléma. A gondok, az egymásramutogatás akkor szokott jelentkezni, ha valahol kudarcot szenved egy társadalmi berendezkedés. Pedig a harc során kelle lenniük veszteseknek is.
    Harc pedig van, ez sem vitás, de létezik fejlődés is.
    Mondok egy példát: nézegettem én is a Marco Polo filmet a tegnapelőtt. Alig 800 éve úgy működött a dolog, hogy ha egy népcsoport kellően kegyetlen katonákat tudott kiszelektálni magából, akkor azok fogták magukat, és lerohanták a félvilágot, mögöttük üszköket és hullákat hagyva. Azért ma ez kicsit visszafogottabb. A nemzetközi szervezeteknek azért van visszatartó ereje. A globalizációra szükség van, mert a problémák helyileg nem kezelhetők, sem a társadalmiak, sem a gazdaságiak, sem az éghajlattal kapcsolatosak. Vannak nemzetközi egyezmények, ezeket be kell tartani.

    A civilizálódás útja azonban nem az, hogy magyar asztalon lengyel paradicsom van, vagy kínai méz stb. mert ez nem logikus. A nomád életmód nem volt jó, a nomád kereskedelem sem jó. A világ csak úgy tud fejlődni, ha minden állam, régió, település önálló rendszerként is működőképes, és a munkamegosztás, az áruk cseréje követi az ésszerűség logikáját.

  • Epikurosz
    #76
    adócsalás, segélyek

    ha nincs segély, nincs adó, akkor ezek a problémák megoldódtak.

    Persze, az államot el kell tartani, de az sokkal karcsúbb lenne.

    Két adófajtának van értelme:
    - az ÁFA-nak
    - a vagyonadónak

    Ez ezelőtt 500 évvel így működött, azóta bonyolították el a dolgokat az okosok. Egy átláthatatlan, vízfejű rendszert hoztak létre.
    Mert minek kell az SZJA? Azért, hogy lehesen elcsalni. A vagyonadó krisztálytiszta, nincs vita. Persze ki lehet menekíteni a vagyont az országból, de annak nyoma van.

    A másik az ÁfA. Aki gazdag, az sokat fogyaszt, így többet ad vissza az államnak.
    Emellett ugye lenne pár illeték, de nem az a dzsungel, ami most van, hanem csak a logikusan indokoltak.

    Michelangelonak volt ama híres mondása: "Ha a bor savanyú, öntsd ki." A miénk elég savanyú már.
  • who am I 7
    #77
    " AZOKRÓL AKIK EZT AZ ORSZÁGOT ÉPÍTETTÉK "

    Bármennyire is SZOMORÚ, MR ÜVÖLTÖZŐ BABA, ezek a 30 ÉVEN ALULI gyépés emberek azoknak AZ EMBEREKNEK A GYEREKEI AKIKET MOST hoztál épp fel példának.KAPISI?Szóval valahol sántit az érvelésed :S és elég nagy hülyeséget mondtál...
    Az országot a VEZETŐK határozzák meg.Nem munkáspistabá.MIKOR FOGJÁK már fel ezt néhányan?????????
  • who am I 7
    #78
    Mi az idióta te aberrált?Én vagyok az idióta?Gondolkozz már el magadon, mr SZENTFAZÉK.
    TE egy ilyen dolgon fent akadsz, hogy egy mondvacsinált "díjat" kapott, és te ehhez tartod is magad.És még megsérül a picinykebutalelked, ha leszólnak?

    Jézusom, te nagyon primitív ember lehetsz.A milliárdos adócsalások pénzmosások,csempészetek,feketemunkások NEM ZAVARNAK?
    De az, hogy Simonyi kapott egy ilyen díjat MERT SZERINTED UGYE : "NEM CSINÁLT SEMMIT és MEGSEM ÉRDEMLI", az MÁR BAJ.NÉzzél már magadba EMBER
    Szerinted hány gengszter és korrupt politikus/rendőr szaladgál itt?Az nem érdekel?Ha legalább mind1iknek annyi sütnivalója lenne mint Simonyinak rég nem itt tartana az ország....
  • babajaga
    #79
    "Az országot a VEZETŐK határozzák meg"

    Nofene! Nem is tudtam hogy a nagy vezér int egyet oszt feláll az Erzsébet híd mint a ..Nem kell tervező és hídépítő. Az orvos int egyet és kiugrik a vakbél mint béka a fazékból. Nem kell kohász kovács a szike előállításához. Buta dolog alábecsülni a dolgozók hozzájárulását az állam gyarapításához.
  • who am I 7
    #80
    jó,akár ki is lehet forgatni a szavakat.Úgy gondolom, h az ország színvonalát javító döntésekben a vezér a fontos és nem az "erzsébethídi tervező".

    Csak azt nem értem, miért kell írigykedni még erre az emberre is mint pl. höfe is.Miért nem vesz példát inkább róla és kész, ahelyett, hogy köpködi.Nagyon gáz ez a mentalitás ami itt van :S
    Szóval a vezérnél tartva, úgy gondolom, h fontos dolgokban, nem veszik elő a tervezőt.Az csak hidat/házat/épületet vagy akármit "tervez", és nem országot, persze a munka minősége (esztétikailat) is fontos...max ez múlik a tervezőn.