772
Szcientológia - a káros \"egyház\" (inkább szekta)
  • Ron Ragm
    #610
    Igazából csak azért szúrtam be hogy ne kezdődjön el megint minden előlről és menjen le itt is négyszer ami lement ott ötször.
  • juzosch
    #609
    Nem korlátlanságról beszélek.
    De az tuti h nem 1g a korlát.
    Átlag egészséges embernél 10g-t mondanak korlátnak. Az alatt szinte biztos h nem lesz gond.
  • Xenu
    #608
    Veled lehet, hogy melléfognak,de sajnos elég sok embert megetetnek. Belegondolni is rossz, hogy mi lenne ha nagy létszámban beépülnének mondjuk egy kórház állományába. Pl a gyógyíthatatlan rákbetegeknek gyógyulást ígérnének, ha megveszik a napi vitamin-bombákat, ha könyveket olvasnak Hubbardtól, és tanfolyamokra kezdenek járni. Mert ugye egy auditálás mindent megold :P!
  • Xenu
    #607
    Főleg hogy az ő vitaminjait kell szednie a szcientológusoknak!
  • Marki
    #606
    Na, ez pont rossz példa. A szerző egy szcientológus, ugyanúgy propagál, mint az alaptalanul vádaskodó, egészségügyellenes szci-társai.
  • Marki
    #605
    Kezdjük ott, hogy napi 2 liter a minimum, amit meg kéne inni.

    Másrészt azért, mert valamiről nem hallottál, még nem jelenti azt, hogy nincs. Az én ismerettségi körömben sincs olyan, aki a c vitamin miatt beteg lett volna, sőt, olyan sincs, aki bármilyen vitamintól szenvedett volna kárt. Mivel senki nem szedi őket korlátlanul.
  • Ron Ragm
    #604
    C-vitamin flame
  • juzosch
    #603
    Na igen, nem napi 1 liter vizet kell inni, és akkor nincs ilyen gond:)

    Én még 1 esetről sem hallottam, hogy a sok C-vitamintól (persze azért ésszel, nem kílóra kell) bárkinek bármi baja lett volna. Az ellenkezőjéről annál többet.
    Pedig jómagam, és jópár közeli ismerősöm tapasztalatával is bírok.
  • Marki
    #602
    Ja, értem..

    Hát velem sajnos mellé fognának, mivel a saját fülemmel hallottam, hogy az embereknek azt próbálják beadni, hogy a pszichológusok teletömik gyógyszerrel az embert. Csakhát ott a gond, hogy pszichológusnak nem is szabad gyógyszerrel foglalkokznia, mivel nem orvos.

    És ez csak egy gyenge eset volt, korábban kegtörtént, hogy egy cukorbeteget ebeszéltek az inzulinról. A végkifejletet ki lehet találni.
  • Xenu
    #601
    Úgy értettem, hogyha titeket már beoltanak, egyenes út vezet a betegekhez. Ti találkoztok velük, ti ajánlotok gyógyszereket, vitaminokat, terápiákat stb.. orvosok, nővérek..
    Így már remélem érthetőbb lettem! :)
  • Marki
    #600
    Csak egészségügyi egyetemre pont az jár, aki segíteni akar, nem pedig az, aki beteg..

    Bár ki tudja :D

    Amúgy "véletlen" pont a pszichológia érdekel. Ezért kaptam is a szciktől. Tele is akarták tömni a fejemet a hazugságukkal. Nem simerült
  • Xenu
    #599
    Meg ugye az egyik legjobb "célközönség" a beteg ember, akit (reménykeresése miatt) a legkönnyebb lenyúlni!
  • sz4bolcs
    #598
    igen. Megszünteti a reaktív elmét!
  • Marki
    #597
    Hát ezen a "próbálkozáson" túl vagyok... Bár az még érettségi alatt volt..

    Az lehet, hogy kiemelt, de csak azért, hogy elbizonytalanítsák őket, és a társadalmi egészságügyet hazavágják.
    Bárt ezt ma MÁS is megteszi :(
  • Xenu
    #596
    Pedig akik egészségügyi egyetemre járnak, kedvelt célpontjai ennek az egyháznak! Vigyázz, ha még nem próbálkoztak be...
  • Xenu
    #595
    Meg mondjuk lehet hogy sportolóknál több kell, aláírom. Viszont akiket behülyítenek a szcientológiába, azok tuti nem sportemberek!
  • Marki
    #594
    Bizony. Itt jól le is van írva.

    A c vitaminról pl. sokan azt hiszik, hogy semmi bajt nem okoz a túladagolása, mert egyszerűen kiüríti a szervezet. Sajnos ez nem igaz, sok bajt okozhat, pl. vesekövet.

    Igen, a placebo is egy érdekes jelenség. TÖbbek között az FLP, meg a többi vitamint meg "életmentő" szereket forgalmazó multi level marketing cég is frankón megél belőle.
  • Marki
    #593
    Úgy, hogy én egészségügyi egyetemre járok, és kicsit többet hallottam a vitaminok túladagolásáról.

    Nem azt mondtam, hogy nem kell sok. Napi rendszerességgel kell szedni, de nem mindegy, hogy 50-, vagy 1000 mg-ot tömnek beléd.
  • Xenu
    #592
    Azt már sikerült bebizonyítani (orvosilag), hogy a túlzott vitaminszedés káros. Ugyanis a vitaminokból csak annyit dolgoz fel a szervezet, amennyire szüksége van. A többivel csak feleslegesen terheled.
    Lehet még placebo hatás is nálad.
  • juzosch
    #591
    Attól, mert az "egyház" ajánlja, még nem lesz rossz. Nagy ívben szarok rá, mint mond az egyház, még csak meg se hallgattam őket 1x sem.

    De az tény, hogy mióta nagyobb dózisú vitaminon/ásványianyagon élek, az egészségem és közérzetem látványosan javult. (persze szükségem is van rá, mert nem keveset sportolok).
    És sokan számolnak be ugyanerről.

    Amúgy épp az a közhiedelem, hogy nem kell sok vitamin, mert káros, nem tudom ezt hogy sikerült kifordítanod:)
  • Marki
    #590
    Még ha nincs is benne drog, a vitaminok maguk is tudnak függőséget okozni. Ezért is van ráírva az ismertebb vitamintablettákra, hogy maximum 1-2 szem naponta.

    Nekem az "egyház" 1000 mg-os C-vitamint ajánlott, ai nem hogy felesleges, hanem káros is. Ekkora mennyiség nem képes csak úgy felszívódni, és kilökődni, a köztudattal ellentétben.
  • juzosch
    #589
    Másik kérdés, mert nem vagyok annyira járatos a szcientológiában:
    Az összes vallást ellenzem, de azért a legtöbbnek vannak jó tulajdonságai (tanai). Mi az amit a szcientológia ad? Van egyáltalán bármi ilyen?
  • juzosch
    #588
    A hülyeség káros, nem a vitamin.
    Amúgy tény, hogy mocskos drágán adják a vitaminjaikat. Na ezért is nem tőlük veszem:)
    (ha nem is teszik tele droggal, mert az rövid úton kiderülne az első laborteszt után, de biztos jó bevételi forrás az egyháznak)
  • juzosch
    #587
    A vitaminok kémiai vegyületek. És a vegyületekben kurvára nincs belekódolva, hogy most körülötte egy paprika van, vagy egy tabletta.

    Indítsd be a motort mielőtt elindulsz:)
  • Xenu
    #586
    Igen ez érdekes, de biztosan megmagyarázzák majd ezt is. Tuti létezik rá valamilyen tréning!
  • Marki
    #585
    Nem meglepő, az ő módszereit nyúlta le. Az egyházat minősíti az is, hogy most meg harcolnak ellenük. Konkurencia..
  • sz4bolcs
    #584
    Olvastam múltkor a szcientológia oldalán, hogy Hubbard bácsi kiknek a filozófiájából merített, és egyben köszönetet is mond nekik. Nagyon meglepődtem azon, hogy a felsorolt kb. 50 név közt ott volt Sigmund Freud.
  • jefferson83
    #583
    Nem kis adomány a rászorulóknak



    Kiemelném a hozzászólást is :


    "
    scotgirl23

    Miert baj az, hogy a szcientologusoknak adomanyoznak??? En is nekik adomanyoznek, mint pl. a katolikus egyhaznak. A szcientologia az nagyon jo dolog! En ismerek egy par embert, akik tanuljak, es nagyon rendes emberek. Talan ez baj?En olvastam a Dianetika konyvet, es azota sokkal pozitivabban gondolkodom, egyszeruen megnyugodtam. Nagyon remelem, hogy egyre tobb szcientologus lesz, es "megolik" a pszichiatereket!"


    Hozzáfűznivalóm: (csak azért, hogy leoltsam nem regisztrálok :) )
  • Bandew
    #582
    Nem csak erről van szó, hanem az agykontroll elméletet is beépítették valamennyire ebbe a gyógyászatba. Az pedig elme-alapú és nagyon érdekes is az egész működése. Ha az emberiság több időt szentelne ezekre a dolgokra az előnyös kiválasztódással is járhatna a jövőben mutáció terén.
  • HUmanEmber41st
    #581
    Nem az elmének van gyógyító ereje, hanem az élő szervezetnek . Vagyis ha hiba történik a működésben ( valami anyagból túl sok vagy túl kevés van a szervezetben és ezt önerejéből nem képes már helyrehozni) egy kis rásegítéssel (felesleges anyag eltávolítása, hiányzó anyag bejuttatása) a szervezet önmagát teszi rendbe. Az emberi elmének annyi a szerepe, h a gyógyító folyamat beindításához + (bio)energiát ( ki, chi, prána stb) tud koncentrálni a kérdéses területre. ( meditációk minden fajtája)
  • Gnome
    #580
    azagond h nagyon jó munkát végzett Hubbard és nagyonjól összelopkodta innen onnan a csak jó dolgokat a tanulási módszereihez amit beleépít a menedzserképzésekbe meg egyéb gyorstalpaló tanfolyamaiba...a gond az, h én még ha tudnám is, h nemakarok sci lenni akkoris elgondolkoznék azon, h elmenjek e egy ilyen továbbkébzésre amiről kiderült h scihátterű vagy nem...gyerekeknek meg nemérdemes tanítani mégha jóis mert nagyonkönnyen befolyásolhatók és kedvükre formálhatók...a gyerekek által meg a szülők fognak elkezdeni érdeklődni a "tanok" iránt szal sztem maximálisan kikéne hagyni őket a tanulási rendszerből...habár egypár dolgot azért ellophatnának tőlük...

    a másik dolog h azis szép h az elmének van gyógyíto ereje és nincsszükségünk gyógyszerekre..sztem ebben is lehet valami...a gond h van egy csomo jo gondolatuk a háttérben meg megy a demagógia
  • sz4bolcs
    #579
    Ezekre szerettem volna célozni.
    Milyen tanulási módszer? Bármilyen is, én nem ellenezném, ha működik ideológiai alap nélkül.
  • Xenu
    #578
    Ez így van, csak sajnos az emberek nagyon kis százaléka van ezekkel tisztában!
  • Kaszi46
    #577
    Tisztában vagyok vele hogy próbálkoznak magasabb hatalmi poziciókba is befészkelődni, de nem akarok még emiatt is körmöt rágni. Meg azt is vágom hogy sci-s cégek egymást részesítik előnyben.

    Nomeg hogy melyik teszteknél kell felállni és angolosan távozni munkakeresésnél.

    Valamikor olvastam oylat is hogy ingyen angol tanfolyamot hírdettek kezdőknek, és mint utóbb kiderült, dianetika meg hasonló nyalánkságok voltak elrejtve a tananyagban, gondolom így akarták aljas módon beszervezni az emberket. Talán ebből valami kissebb botrány is volt, de ebben nem vagyok biztos.

    Meg a kedvencem az iskolákban is be akarták vezetni a sci féle tanulási módszereket, mint irányelv, hálistennek nem történt meg.

    De ezekből is látszik hogy próbálkoznak, és nem árt résen lenni az embernek.
  • Xenu
    #576
    Na meg ha szci a főnököd....
  • sz4bolcs
    #575
    "vagy nem szenvedek semmiylen hátrányt amiatt hogy nem vagyk keresztény, sci-s, muzulmán, vagy akármi."

    -akkor ideje lenne utánanézni annak, hogy a szcit miért emlegetik gazdasági szektaként is. ;-)
    Ha magas poszton levő döntéshozókat is sikerül megkörnyékezniük, akkor bizony arról is lehet szó, hogy helyetted a szcit preferálják ilyen-olyan ügyletekben.
  • Xenu
    #574
    Katie Holmes végre fellázadt!
  • Ron Ragm
    #573
    Régen vavillával kergettek, ma a bíróságra kergetnek.
  • Marki
    #572
    A természetes itt nem azt jelenti, hogy jó, hanem hogy a természetben előforduló anyag. szerintem.
  • AranyKéz
    #571
    Hehe, annyira imádom hogyha valaki avval jön hogy xy természetes tehát jó. Gondolom a ricin, meg főleg a botulinum toxin is olyan jó. Utóbbiból végülis csak pár száz gramm ki tudná irtani az egész emberiséget :D