772
Szcientológia - a káros \"egyház\" (inkább szekta)
  • blackgamer
    #650
    Blaha aluljárójában táncikálnak meg énekelnek minden héten
    nagyon idétlen, elhiszem hogy jól érzik magukat, de miért a legcsövesebb aluljáróban teszik ezt?
    mondjuk talán mégtöbb embert szervezhetnek be ott
  • Marki
    #649
    Bárcsak igazad lenne!

    Sajnos nagyon sok embert meg tudnak fogni. Ami a módszerüket illeti, szinte az egész a pszichológiára alapul, csak egy aljas üzleti fogás áll a háttérben. Nem véletlen akarják szétverni az egészet.

    Ha tényleg olyan segítő szándékúak lennének, nem tízezrekért (minimum!) "gyógyítanák" az embereket.
  • Balumann
    #648
    Én írtam még viszonylag pozitívan a szcientológiáról. Én nekem még mindig van pozitív véleményem, nekem rokonom van benne. (írtam történetet is, hogy miért).
    Mielőtt rosszat gondolnátok rólam, nem én nem vagyok benne (bár elég nehezen sikerült lerázódnom), bemutatón voltam nálunk.
    Alapvetően én nem ítélem el őket, sok embernek segítenek szerintem (bár sajnos olyanokat is próbálnak néha sikerrel, akiknek nem lenne szükségük). Máshol úgytudom nem ilyen az egész ráadásul.

    A másik ami miatt számomra nem olyan negatív ez egész mint ahogy egyesek mondják, az Dr. Lenkei.... Gondolom ismeritek.
    Jelenleg nem hiszem, hogy a szcientologia lenne az egyik legrosszabb dolog, és én nekem meggyőződésem, hogy üzleti okok miatt támadják ennyire őket.
    Lehet, hogy most naívnak és butának fogtok mondani. Lehet, hogy rosszul látom a dolgokat.

    Az egészségügy -ben meg akárhogy is nézem a dolgokat, részben legalább igaza van Lenkeinek. És más dolgokat kellene helyre tenni, nem a szcientologiát támadni. Akit nem érdekel az úgyis elkerüli.
  • Hmuda
    #647
    Aham. Kösz az infót. :-)
  • Marki
    #646
    Én tervezem, hogy készítek pár házi plakátot, amit kiragasztok a székházuk körül. Bár amennyire ezek ismerik a jogot, csak bajom lehet belőle.
  • Marki
    #645
    Hát, ha már annyira hülyék, hogy kifizették, menjenek csak
  • dronkZero
    #644
    Most, hogy így mondod... Ide lehet, hogy nem ették be magukat. Rémlett, hogy olvastam itt is szci-pozitív kommentet, de most visszanézve látom, hogy idézet volt csak. Aztán már csak azt figyeltem, hogy egy hónapja nincs hsz a témában...
  • Hmuda
    #643
    Nem olvastam végig ezt a topikot, de előjöttek itt is a scik?
  • dronkZero
    #642
    Igen, az egy kicsit aggasztó.

    A blog maga nem veszett el:
    http://objektivenaszcientologiarolmegint.blog.hu/

    Remélem Reformerrel sem történt semmi komoly. Az egy kicsit durva volt, amikor a kommentekben elkezdték fenyegetni, a civil nevén szólítva őt...
  • [NST]Cifu
    #641
    A Szienctológiáról Objektiven blog is bezárt, eltünt róla minden. Ezeknek a szánalmas véglényeknek tényleg ekkora hatalmuk lenne? Mert akkor ideje lenne tenni ellenük valamit...
  • dronkZero
    #640
    Ja, ezt mi tudjuk, hogy elvileg tilos, de ők mindig megpróbálnak győzködni az ellenkezőjéről. Lehet, hogy ők is úgy tudták, hogy nem tilos, aztán most pár hetes, párszázezer forintos etikai tréningen vannak... :P Szar lehet. :P Mindenesetre most visszanyalt a fagyi, úgy tűnik... :D
  • Marki
    #639
    Elvileg tilos olyan oldalakat nézni, amelyeken elnyomók vannak.
    Elvileg.

    A múlt héten én is kaptam postán egy újabb propagandafüzetet, de olyan e-mailt küldtem nekik, hogy mégyegyszer nem menek.

    Már ha elolvassák persze.
  • dronkZero
    #638
    Egyéb blogokról, fórumokról a hetekben eltűnt az összes szci. Itt maradt még belőlük?

    Ahogy nézem, nem nagyon, itt is egy hónapja volt utoljára hozzászólás...

    Na mi van, mégis cenzúrázzák/szűrik náluk a netet? Nahát-nahát...
  • HUmanEmber41st
    #637
    A világon mindenütt beismeri a kormány, h titkosszolgálati eszközökkel figyelik a szcit.
    Magyar kormányra jellemzően itt megtűrik, szabad kezet kapnak...
  • Zoli007
    #636
    Miért nem tiltják már be ezt a szart! Szocinak legalább ennyi előnye volt.
  • Xenu
    #635
    Nem semmi hogy mennyire szabad a vélemény nyilvánítás, meg az internet, nem? Ja, persze ha a szci-k irányítanák a bolygónkat, mennyire jó lenne mindenkinek! Akkor most ki is az elnyomó?
  • Hmuda
    #634
    Nem tudom mennyire ismert, de a YouTube-on volt egy "Xenu TV" nevű csatorna, ami a scik szépen annak rendje és módja szerint lekapcsoltattak a...panaszaikkal. Most megint összejött egy pót-csatorna "xenutv1" néven, ahhol közel 50 videó szól kifejezetten ex-scik beszámolóiról, clearwateri "látogatásokról", és egyéb témákról. Gondoltam szólok mielőtt megint összehozzák a leállítását.
  • Balo
    #633
    Ja bocs, tényleg, nem figyeltem.
  • Xenu
    #632
    Ez a Sea Org-ra vonatkozik, amit belinkeltél az meg csak a szektához való csatlakozásról szól.
  • Balo
    #631
    Ott a #627-es linkben a "szerződés" is.
  • Xenu
    #630
    Nem tudom, sajna. Én is csak egy volt szcis beszámolójából tudtam meg!

    "Magas IQ, intelligens, értelmes fiatalok, ez kell a szcientológiának. Elvágják a fiatalokat a családjuktól, barátaiktól, kezdődik az agymosás, és pár nap alatt elérik, hogy a gyerekek egymilliárd!!! évre szóló elkötelezettségek írjanak alá az egyház felé, azonnal csomagoljanak és induljanak Koppenhágába, felsővezető képzésre. Céljuk a világ megmentése."
  • Marki
    #629
    befeketítsék... LOL
  • Balo
    #628
    scotgirl23
    2008. febr. 8., 13:17
    Na en ebbol nem hiszek el semmit!!! Megint csak kitalalnak valami hulyeseget a szcientologiarol, hogy befeketitsek.


    Milyen naív. De senki sem menthetetlen. Nincs valaki regisztrálva? Linkelje be neki a felvételi űrlapot, illetve a nemrég kikerült "egyházi tanítást".
  • Balo
    #627
    Valamelyik blogba (talán a Worlukéba) linkelte be egy ex-szci (aki elmenekült a országból már miattuk) a szcientológia jelentkezési lapot. Be vannak karikázva az extrémebb kérdések:
    http://data.hu/get/67401/szcy.rar.html
  • HUmanEmber41st
    #626
    Mivel a szekta szó az egy valláson belüli irányzatot jelent. A szci meg egy "vallás".
  • Xenu
    #625
    Én mást írnék oda..
  • Bandew
    #624
    Semmire! Miért kell oda mindenképp valami?
    De ha muszáj, akkor inkább a "kultusz" szó lenne a megfelelő.
    Persze nem muszáj, csak ez így félreérthető.
  • Xenu
    #623
    Mire cserélnéd le legszívesebben? "inkább ......"
  • Bandew
    #622
    Félreértések elkerülése végett azért ki lehetne venni a "szekta" szót a címből.
  • sz4bolcs
    #621
    Amúgy mik vannak ebben az egymilliárd éves szerződésben? Mire jogosultak és kötelezettek a felek?
  • Xenu
    #620
    De milyen sok esze lehet annak, aki ezt kitalálta, pláne aki alá is írja...
  • sz4bolcs
    #619
    Könnyű az ilyet szerződést felbontani. Egyrészt teljesíthetetlen az ilyen szerződés, ha viszont teljesíthető, akkor simán azt mondanám, hogy már lejárt az egymilliárd év. :D
  • jefferson83
    #618
    Nem, de egész fifikás hűségszerződés

    Most néztem a t-onlineos adataimat, ott az én hűségszerződésem 1970-ben járt le, azért ez a jobbik változat :)
  • Xenu
    #617
    Veszett jó szülők lehetnek!
    Azt hallottátok, hogy aki a Sea Org-hoz (szci-n belüli szervezet) akar csatlakozni, alá kell írnia egy egymilliárd évre szóló szerződést?
    Mivel hisznek a lélekvándorlásban..
  • jefferson83
    #616
    Az biztos, hogy használnak hazugságvizsgálót, mert számtalan forrásból hallottam már. Eleve ez mekkora LOL. Sajnos a gyerekek könnyen befolyásolhatóak és szomorú, hogy egyes felnőttek is.
  • Xenu
    #615
    Elég ha csak a fele igaz ennek.. Hát igen, a gyerekekben a jövő :P
  • jefferson83
    #614
    Vége az érdekes. Most komolyan ki az aki ilyet bevállal?
  • Marki
    #613
    ja, ok :D
  • Marki
    #612
    lényegtelen, ettől még nem fogom őket szeretni, mert tuti nem jóindulatból árulják a készítményeket.
  • Marki
    #611
    Ja, hát az sajnos előfordul.