772
Szcientológia - a káros \"egyház\" (inkább szekta)
  • koryne
    #731
    Leginkább kecsketenyésztésről. De röviden megemlítette itt valaki az agárversenyeket és a feng-shui-t is.
  • exy1
    #730
    Helló! Miről van ebben a topikban szó? Légyszike valaki mondja el röviden nekem.
  • Balazs1986
    #729
    Aki meg úgy hülye ahogy van, annak nemhogy magyarázni nem kell, hanem még ha meg is tapasztalja, akkor is tetszik neki. Na de erről szólna a dolog .. Értelmes embereket miért nem tudnak maguk mellé állítani szerintetek?
    Balázs
  • Balazs1986
    #728
    1
  • másikisvan
    #727
    Tényleg. :) Én pl a nwo ellen arcoskodok épp abban a reményben...
  • HUmanEmber41st
    #726
    Ha okos embert figyelmeztetsz a veszélyre, az képes hallgatni az okosabb-tapasztaltabbra, tud a más hibájából tanulni, és el tudja így kerülni a veszélyt.
    A butának pedig beszélhetsz. Míg saját maga nem tapasztalja, nem bírja megérteni.
    Tehát a küzdelemnek célirányosnak kell lennie, csakis az okos emberekhez kell szólni ez ügyben.
    Az Igazi Szocializmus Mozgalmának nem szimpatikusak az ilyen "egyházak"...
  • másikisvan
    #725
    Azért ez komoly. Itt megértettem valamit. Olyan célokat adnak az embereknek amelyek visszavetik a valódi fejlődésüket.

    Itt van ez a szci, olvastam róla én is miután láttam hogy itt van... tényleg betegség. Viszont azzal hogy valaki ez ellen harcol, egy olyan dolog foglalkoztatja ami nem a saját fejlődését segíti hanem (elvileg) mások fejlődésének akadályozását gátolja.

    Akinek a továbbfejlődéséhez szükség van arra hogy saját bőrén tapasztalja, akinek nincsenek olyan előismeretei ami alapján eldönthetné hogy ez mekkora aljas csőbehúzás, azt hiába próbálod eltántorítani, mert nem lesz meggyőződve döntésének a helyességéről. Egy későbbi helyzetben emiatt újra fennáll majd a lehetőség hogy besétáljon egy ilyen szektába.

    Tehát a szci elleni harc mások fejlődésében nem segít hanem késlelteti, a sajátodat pedig akadályozza, tévútra visz.

    Persze ez csak az én véleményem-.-
  • AnonHun
    #724
    Balázs: Én csak az ajtót mutatom meg.

    Szabolcs: Tele vannak lével, sajnos van miből hirdetgetni.

    Láttátok már a Hamburgi konferencián készült videókat?

    http://objektivszcn.blog.hu/2008/09/14/jason_beghe_beszede_a_szept_4_i_hamburgi_konferencian_video_es_kivonat

    http://objektivszcn.blog.hu/2008/09/14/marc_headley_beszede_a_szept_4_i_hamburgi_konferencian_video_es_kivonat

    Jason Beghe nagyon jól érthetően magyarázza, miben is áll a megtévesztés lényege.
  • sz4bolcs
    #723


    Google hirdetés. :)
  • Balazs1986
    #722
    Hűű ez nekem nagyon sok minden miatt király lenne :)
    A sajátomat tudom, meg soldal weboldal is kiírja itt nekem, hog yhonnan is jelentkezek be, ez nem probléma. Az viszont naqgyon izgatna, hogyan tudnék más IP-t közvetítetnmi kifelé, hog yne legyek visszanyomozható, mert több olyan fórum is van, ahova azért nem merem csak beírni a véleményemet, mert ja ....
    Szóval ha ebben tudsz segíteni, akkro nagyon köszi
    Balázs
  • Balazs1986
    #721
    2
  • AnonHun
    #720
    A "High Anonymous Proxy" egy olyan szerver, amin keresztül ugyanúgy tudsz netezni mint korábban, csak az IP címed helyett egy másikat fog mutatni kifelé.
    Ez akkor kell, ha nem akarod hogy visszanyomozható legyél netezés közben.

    Ha ezt megnézed, itt láthatod a saját IP címedet:
    www.whatismyip.com

    Ha ilyen anonym proxy-n keresztül mész, akkor más címet fogsz látni, ami nem (vagy csak nehezen) hozható kapcsolatba veled.
  • Balazs1986
    #719
    "high anonymous proxyk"
    Figyusz én nem vagyok informatikai szakember de elmagyarázhatnád mi is ez, mert érdekelne :-)
    Balázs
  • Balazs1986
    #718
    Nos azt hiszem feladom .... valaki elmagyarázhatnáé nekem, hogyan is működik ez a fórum, és miért nem látom a saját beírásaimat.
    köszi, Balázs
  • Phat Smoker
    #717
    erre jók a high anonymous proxyk, azt nyomozhatják visszafele! ;-)
  • dronkZero
    #716
    És, mit akarsz velük csinálni?

    Legjobb a hülyéket békén hagyni... Felőlem aztán olyan megalázó beavatási szertartásaik lehetnek, amilyet csak akarnak. Hol nem szarom le? Ha az nekik jó... :P
  • Balazs1986
    #715
    Hát megéri vagy nem éri meg, léteznek. Én csak amiatt nem akarom itt elmesélni az én általam tapasztalt esetet mert aztán rágalmazás miatt mindjárt botrán ylenen belőle, hiszen bizonyítani persze semmit se tudok, evidens, hogy nem lehete ezeket videora venni, ettől még megtörténnek. A nevüket se tudom, pont ezért érdeklődnék itt, de azok is valami sátánista akárkik és hát "szép" beavatási szertartást hallottam ...... Na más kérdés, hogy hivatalosan hogyan adják magukat elő persze a pénzügyek miatt de ettől még történnek "dolgok", én nem tudom .. majd valahogyan inkognitóban egyszer megosztom itt is a fórumon az esetet, csak hát a mai, secperc alatt visszanyomozható IP címes világban az ember meggondolja mit írjon le. Sajnos ezt is tapasztaltam már.
    Balázs
  • Balazs1986
    #714
    Miért nem jelennek meg az én beírásaim ?????
    Valami cenzúra van itt?? Vagy mi a frász ?? Nem értem
    Balázs
  • dronkZero
    #713
    Mai világban nem éri meg titkosszektáskodni, úgy nem kapnak adómentességet és állami támogatást.

    Aztán persze nem zárható ki, hogy vannak... Vagy más néven vannak bejelentve, szerintem senki nem ellenőrzi a konkrét tevékenységet. Ilyen Terry Pratchett-féle "sátánista apácarend"-re gondolok... :P
  • Balazs1986
    #712
    Hadd kérdezzem meg ezen a fórumon is. Ismer valaki olyan szektát amely állítólag itt jelen van cak baromira meghúzódva (tanulmány szerint olvastam, hogy jelenleg 74 (!!!!) működő titkos szekta létezik Magyarországon -azért ez elgondolkoztató ..), és az a szokásuk, hogy elég kemény beavatási szertartásuk van ha valaki belép közéjük, melynek a célja végül is ugyanaz, tehát olyan mértékig megalázni, megszégyeníteni az illetőt, hogy eszébe se jusson többet, hogy ő esetleg valaki.
    ha bárki ismer ilyet, szóljon már lécci, szeretném megtudni kik ezek ...
    köszi szépen
    Balázs
  • Balazs1986
    #711
    ""mentális destabilizációval" vádolják a szcientológusokat"

    -igen, valahogy így .... na de kérem szépen, ezért mondtam, hogy csak arra tudnak veszélyesek lenni, akinek gondjai vannak a személyiségstrukturájával kapcsolatban. Itt vagyok élő példaként .. nálam miért nem jártak sikerrel és miért nem szedtek ki egyetlen forintot sem a zsebemből? Talán mert csak két keresztkérdésem volt, amire a reakció annyi volt, hogy meg se tudtak szóéllalni vagy csak jobbnak látták ha nem válaszolnak, de mindegy is, mindkét esetben elismert volt a baromkodásuk magyarul.
  • Balazs1986
    #710
    ja erre meg azt tudom mondani, hogy kiragadnak a pszichológiából már talán megkockáztatom, sok évtizede teljesen evidens tényeket, és azokat a saját szájuk íze szerint alakítgatva adják elő úgy, mintha a saját tudományuk lenne. Csak a helyzet az, hogy ez a tudomány valójában egy ku .. átlátszó áltudomány, amit szerintem egy kicsit is értelmes ember azonnal észre vesz. Na de feltételezem, ők nem erre a rétegre építenek .....
    Balázs
  • Balazs1986
    #709
    nos igen. nekem eddig két alapvetően tök normális haverom volt, aki miután bekerült ebbe a körbe, mondhatnmi megzakkant. és persze a kapcsolat is véglegesen megszakadt köztünk, na nem miattam ....Téboly, hogy ha pár normális ország meg tudja lépni azt, hogy betiltja őket a francba, nálunk miért tudnak ilyen kurva jól ellenni ? Agyrém. Nem értem én ezt, de azért az megjegezném, hog yvlamai defgekt eleve szükséges ahhoz, hogy valakit ilyen agymosáson keresztül lehesen vinni, hiszen velem is próbálkoztak vagy féll évig, aztán érdekes módon abba hagyaták, amikor látták, hogy számukra reménytelen eset vegyok. Pedig csupán csak logikus, racionális érveim voltak, na persze ezeket ők nemigen szeretik, ez tény. Úgyhogy nem félek én semmitől, próbálkozzanak csak, megkapják ami jár nekik tőlem bőven, csak azpokat sajnáélom, akik esetleg nem annyira szilárd személyiséggel rendelkeznek és befolyásolhatók stb. De addig amig magasabb körökbe is igyekeznek beférkőzni, és sajnos sikerrel teszik ezt, addig azt hiszem a harc ellenük nem lehet túl eredményes. Őszintén szólva nincs ötletem, csak annyi, hogy emberek, fiatalok, kicsit maradjunk már a racionalitás talaján és fogadjunk már kétkedve, elgondolkodva bozonyos dolgokat, aztán lehet, hogy máris felfedezzük a valóságot, és nem megy az az agymosás olyan egyszerűen........
    Nagyjából ennyi ... persze írhatnék kisregényt a tapasztalaimról, de summázva ennyi lenne a véleményem. HORROR !
    Balázs
    (akinél keményen próbálkoztak, de csődöt mondtak :-)))
  • HUmanEmber41st
    #708
    Míg az "egyház" tagjai ellen korábban csak egyéni, személyes felelősséget vizsgáló eljárások indultak, a bűnszövetkezetben elkövetett csalás vádjára a Szcientológia Egyháznak ezúttal szervezetként kell felelnie a párizsi büntetőbíróságon, egy egyelőre még ismeretlen időpontban.

    Hét szcientológus, köztük a zsidó származású Alain Rosenberg, a Szcientológia Egyház Spirituális Egyesületének vezérigazgatója ellen is eljárás indult, néhányuk ellen gyógyszertár illegális működtetésének vádjával.

    Az egyházat még 1998 decemberében jelentette fel csalásért egy nő, akit eredetileg ingyenes személyiségteszttel kerestek meg szcientológusok. A feljelentő végül több mint 30 ezer eurónak megfelelő francia frankot fizetett ki tanfolyamokra, könyvekre és egy elektropszichométerre, azaz az E-méterre, amely a vizsgált személy szellemi állapotának változásait hivatott mérni. Az ügyben egy másik panaszos és a gyógyszerészkamara is felperesként szerepel.

    A szcientológiát eredetileg modern filozófiaként alapította meg az Egyesült Államokban L. Ron Hubbard (1911-1986) sci-fi szerző 1952-ben. Az első egyházközösségek két évvel később jöttek létre az Egyesült Államokban. Jelenleg a világ 159 országában működő "egyháznak" több millió tagja van.

    Franciaországban a hatóságok "mentális destabilizációval" vádolják a szcientológusokat. 1985-ben első franciaországi egyesületüket azért oszlatták fel, mert nem fizették be az adót az adóhivatalnak, amely nem ismerte el a szervezetet egyházként. A Párizs környéki Ile-de-France megye szcientológiai egyesületét és annak elnökét 2002-ben az egykori tagok tiltott nyilvántartása miatt ítélték el.

    HunHír-Hu - STOP
  • Marki
    #707
    Téves topic, ide szcientológia ellenesek írnak.

    Ráadásul még reklám is
  • AnonHun
    #705
    Ezt hol olvastad/hallottad?
  • Freeda Krueger
    #704
    Nem.
    A tervük az hogy ha már csak kevesen nem Clear ek,akkor a ki nem az az megy egy szigetre hogy el legyen zárva.
  • AnonHun
    #703
    Az most a börtönsziget? :D
  • Freeda Krueger
    #702
    Akkor ti mentek a karibi szigetekre mert SP vagy.
  • AnonHun
    #701
    Én nem egy ilyen világot képzelek el a gyerekeimnek.
  • sz4bolcs
    #700
    miért ne lehetne?
  • AnonHun
    #699
    Számomra felfoghatatlan, hogy van egy szervezet, amit NEM LEHET KRITIZÁLNI :) Ti értitek ezt?
  • Freeda Krueger
    #698
    Aug 16.án lejáratókampányba kezdtek egy ujságiró ellen,állitólag.Ha rákeresel meglessz,megszellöztettek cikett a 100 legbefolyásossabb scientologusról és ekkor indult az ellenkampány.
  • AnonHun
    #697
    Igazodunk a nemzetközi tüntetés időpontjához.
    http://forums.enturbulation.org/157-august-16th-global-protest/

    Hogy miért pont Augusztus 16? Nem tudom hogy van-e évfordulója valaminek, de most majd lesz :)
  • Freeda Krueger
    #696
    Miért pont most?
  • AnonHun
    #695
    És eljött az ideje a 4. magyar Anonymous tüntetésnek is! :)

    Időpont: 2008. augusztus 16-a (szombat) 13 órától 15 óráig
    Helyszín: Erzsébet krt. 2-6 szám között (a bp.org-al szemben)

    Aki több info-ra kíváncsi:
    We are Anonymous
    Anonymous fórum
  • Freeda Krueger
    #694
    Meghivtak és előtte puhatoloztam.Mondanám hogy ott voltam,de dolgoztam,viszont ismerek onnan néhány embert akikkel beszélőviszonyban vagyok.
    Most reklám:Ha akarod megnézheted az egészet az org ban,kétoránként leadják.:)
  • Hmuda
    #693
    Ja, ez kérdés akart lenni.

    De utánanéztem és azt a hajót Apllonak hívták.
  • Bandew
    #692
    Forrás?
  • Hmuda
    #691
    Ez a Freewind volt amelyiken Hubbard zsarnokoskodott a félig gyerek legénységen.