772
Szcientológia - a káros \"egyház\" (inkább szekta)
  • Marki
    #772
    jaja, láttam
  • nyirog
    #771
    youtube-on most nagyon reklámozzák a videók aljában lévő reklámfelületen....
  • nyirog
    #770
    pfúj basszátok meg, tom ruise vállása miatt most megint utána olvastam ennek a kizsákmányoló szektának és még jobban hányok tőle mint 3 éve mikor az egyik történelem tankönyv író (helméczy mátyás talán) önéletrajzi könyvében kitért erre a témára a fiával való kapcsolata miatt (fia belépett ebbe a szektába, de aztán ugye a kapcsolata emiatt megszakadt az apjával (a könyv írójával) bla-bla de végül felismerte a turpisságot és sikerült neki a háta mögött hagynia, kamion sofőr lett) és elég részletesen bemutatta a saját tapasztalatai alapján meg a történész szemszögéből is ami így elég jó átfedést, képet adott ahhoz h teljesen negatívan és utálattal tekintsek a szcientológiára (ami elég aggasztó h egyre nagyobb lesz). Egy szóval: undorító ez az egész, már maga a tény h olcsó kategóriás sci-fi történetekkel meg tudják vezetni az embereket elszomorító.... mindig a dead space játékban lévő vallás jut róla eszembe :D, kb az is ezt a szintet mutatja...
  • remark #769
    Először is ismerd meg az embert.
  • Willenbrock
    #768
    Én egy NAGY ELNYOMÓ akarok lenni,hogy kell kezdeni?
  • Marki
    #767
  • Desiderata #766
  • jefferson83
    #765
    Szomorú, hogy el is tudom képzelni :(
  • Balo
    #764
    A bp.-i Petőfi híd budai hídfőjénél térítettek a karácsonyi vásárban. Láthattam személyesen e-métert, de szerintem az egy Deprez-feszültségmérő, jó nagy fém elektródákkal, hogy jól kilendüljön az érzékenyre állított mutató, ami persze a stressz miatt van. Haha.
  • OKkultist
    #763
    Ha valaki összefut egy scientológussal, akkor kérdezzen rá Jack Parsons-ra, hogy is volt a kapcsolata Lafayette Hubbarddal? (együtt találták ki, de Hubbard ellopta az egészet, még Parsons nőjét is) És milyen egyháznak volt a Kaliforniai feje Parsons? HAHAHA,nemkicsit volt sátánista Aleister Crowley egyik legjobb tanítványa. (hozzájuk kötődik még Rosemary gyermeke c. horror is)
  • Hmuda
    #762
    Akkor kezdj gyanakodni ha a "Dianetika" szó felmerül.
  • Gnome
    #761
    azok elvileg buddhisták vagy hasonlóak...van egy kövér meg vékony kopasz....néha már mondjuk sajnálom őket, mert normálisan közelednek mindenkihez, nem rámenősen, de ők választották ezt a melot:)...
  • Ferrer
    #760
    Hali!
    A csávó, aki a szegedi Kárász utcán árulja a hülye könyveit vminek a 3000. éves évfordulójáról (4 éve is annyi volt), az szcientológus? :O
  • AnonHun
    #759
    http://forums.whyweprotest.net/200-europe/budapest-hungary-29904/
  • Bandew
    #758
    Te figyu picit furán írsz.
  • Balazs1986
    #757
    De írtam már: milyen érdekes, hog yvcelem eddig egyetlen scientologusnak se sikerült kikeuzdeni úgymond, mert az első mondata alapján keresztbe lenyeltem, ahogyan szembesítettem a nagy logikátlan zagyvaságával, és szóhoz sem jutott, pedig volt már elég sok kísérlet az irányomba is. Fenntartom, hog yaki értelmes, racionális, azt nem lehet a csőbe behúzni, na ennyi a lényeg.
    Balázs
  • Balazs1986
    #756
    Na gondolhatod vajon melyik is lop a másiktól :) Hallod ez eg ykészt vicc, én azt se értem, hogy egytelen egy épelméjű emberrel meg tudják etetni ezt az "auditálás" nevű ökörségüket, ami mellesleg igen nagy károkat tud okozni valakinek a személyiségében ha éppen kicsit is gyengébb. Auditálás .... te én ezt meghallom és kb. a falnak megyek .... csak azt tudnám, hog ymivel nem képzett pszichológusok, mi afrancért nem indít már valaki ellenükl "kuruzslás" bűncselekménye miatt eljárást, merthogy jogilag létezik ám ma is a kuruzslás a Btk-ban, csak most azt nem tudom, hogy a pszichológiára ez hogyan vonatkozik, mert minden orvosi tevékenységre egyrtelműen igen, de feltehetően pont ezt a lyukat használják ki, hogy a pszichológia művelése nem orvosi tevékenység, sokkal inkább bölcsész-terület ugye. Na most azért elgondolkodtató, hogy valaki 5 + 4 + 4 év szakmai képzés után végzi a pszichológiai tevékenységét avagy "auditálás" címszó alatt tönkrevágja semmi perc alatt valakinek a személyiségét egy idióta képzetlen barom, csak mert merít pár elméletet a pszichológiából, azt megfelelően elferdíti, és beállítja magát olyan hűűűűű de nagy lélekbúlvárnak, hogy én kész vagyok .....
    Na ennyi kb a véleményem. Úgyhogy a válaszom egy kérdés, amit eredetileg is feltettem, szerinted ki lop kitől? De legalább azt a lopást "jól" végezné ... csak még arra se kéepesek, az itt a gond.
    Balázs
  • Balazs1986
    #755
    1
  • Risu Führer
    #754
    az összes szcientológus bekaphatja
  • Hmuda
    #753
    Az azért biztató fejlemény, hogy már a Nemzetbiztonsági Hivatal is káros szervezetnek tartja a scit.
  • másikisvan
    #752
    Sunyiba' nyomulnak ám
  • AnonHun
    #751
    Nem tudom mennyire ismered a Szci "tech"-et, de gondolom a pszichológiát igen. Sokan várunk arra, hogy egy szakember összevesse a kettőt, hogy kiderüljön mi honnan lett lopva.

    Pl. Dinamikák vs. Maslow piramis, vagy Auditálás vs. Pszichoanalízis.

    Tudsz ebben segíteni Balázs?
  • Balazs1986
    #750
    most olvasom ...
    ne vicceljetek, dehogy tudomány !!!! lófa .... jó nagy áltudomány, nagyon szép köntösbe öltöztetve. És valóban semmi újdonság nincs benne, ősrégi pszichológiai alaptanokat állítanak be, mintha valami hűű de modern saját elméletük lenne. Na hát én már sokszor megrökönyödtem, aztán azóta semmilyen hülyeség nem tud megdöbbenteni (ja .. pszichológus vagyok).
    De ha valaki csak racionálisan gondolkodik, nem kell pszichológusnak lenni ahhoz, hogy belássa mekkora baromságokkal áltatják saját magukat is na meg próbálnak másokat is, remélem egyre kevesebb sikerrel.
    Balázs
  • Balazs1986
    #749
    Hát izé ... ja, nagyon szeretnek a pszichológiából merítkezni, de azt persze tagadják, sőt támadják, és azokat a kiszemezgetett pszichológiai elméleteket a saját szájuk íze szerint forgatják, tálalják, és olyan tudományos színben képesek előadni, hogy az ember majdnem el is hiszi, hogy valóban tudomány. De nem több mint bizonyos pszichológiai elemek elferdített áltudományos magyarázata. Csak azt tudom megint mondani: értelémes embert ezzel nem tudnak behúztni a csőbe, csak sajnos van akit igen ... aki viszont csak kicsit is tanult pszichológiát, az tudja mekkora egy baromság. Amikor engem próbáltak győzködni, szinte minden mondatukba 5x bele kötöttem, na nem is bírták sokáig. ... azóta valahogy nem igazán akarnak "megtéríteni". Annyit kötözködtem, hogy leszálltak rólam, szerintem belátták, hogy számukra reménytelen eset vagyok. Egyszerűen csa hóülye vagyok azóta :-) Persze ezt könnyebbb mondani, mint észérvekkel elő jönni ... :-) Jaaaaa kérem olyan nem igen van náluk, ez itt a gond :-D
    Balázs
  • Balazs1986
    #748
    1
  • AnonHun
    #747
    Translatorral egy másik fórumon már beszélgettünk ilyesmiről. (Nem ismered VÉLETLENÜL? :)) Én pl. a Szabadzónát nem tartom rossz kezdeményezésnek, bár nem is maga a megtestesült álom.

    Hogy őszinte legyek én úgy gondolom, hogy a Szcientológia használható részei semmi újat nem tartalmaznak. Kommunikáció- és személyiség-fejlesztő tréningek eddig is voltak. Akupresszúrás kezelés eddig is volt. Műszeres pszicho-analízis? Felőlem belefér.

    Mivel én már megtaláltam a magam útját, ezért nem igazán érdekel maga a "tech".
  • exy1
    #746
    Hoppá, ezt a linkelést elcsesztem! Ez van helyette. Bocs.
  • exy1
    #745
    Egy érdekes oldal. Tele-tele olyan dolgokkal, amik valóban terhelőek a tudományra nézve. Van köze egy ilyen oldalnak a scientológiai egyházhoz?
  • exy1
    #744
    OK, értem, megköszönöm az óvásod.
  • másikisvan
    #743
    Jó jó értem... de ezek olyan dolgokat tanítanak amelyek felborítják a valóban ésszerű gondolkodást és bevésik magukat az ember agyába, akár egyetért az elgondolással akár nem.

    Én senkinek nem ajánlom (persze nekem mindegy amúgy) a közelebbi ismeretséget...
  • exy1
    #742
    "nagyon zavaros, betegítő, káros még a felkészült és felvértezettnek gondolt ember számára is"

    Mindenkit el lehet szédíteni. Még a legképzettebb elméket is. De van egy jó oldala is. Olyan dolgok jönnek elő általuk, amit a tudomány, a nagyhatalmak, igyekeznek a szőnyeg alá söpörni. Ezekre az érvekre kellene koncentrálni. meg lehet ezt tenni anélkül, hogy valaki odamenne szektatagnak. Szét kell tudni választani az érvelőt és az érveit. Nekem ez a véleményem.
  • másikisvan
    #741
    A népmesékben is van valóságos elem... bocs lemaradt
  • másikisvan
    #740
    Másként úgy mutatnám be: a népmesékben is valóságos elem.

    Nagyjából, mint kívülálló megpróbálom bemutatni a szekta tanát. Lehet tévedek, mert sem személyes sem másmilyen kapcsolatban nem állok semmilyen taggal, sem semmivel ami kapcsolatos a szektával. Egyedül az internetes írásokból gyűjtöttem össze olyan információkat amelyek alapján a magam részére eldönthettem: tényleg káros egyház, még a kívülállóknak is, annyira megtámadja az ember tudatát. Aki érdeklődik ez után, talál anyagot, de maradandó agykárosodást (nem fizika értelemben) okozhat. Tehát innen tovább csak saját felelősségre...

    Azzal kezdeném, hogy először szerintem ez ilyen kihasználatlan-képesség-kiaknázó tanfolyam képében vonzza magához az embereket. Úgy van összeállítva az anyag, hogy elhitetik, hogy ennek az ismeretnek a hiányától vétek megfosztanod magad. Egyfajta szellemi termékként kínálják, felhasználva a reklám és értékesítési tapasztalatokat, és az emberi elme kutatásából szerzett ismereteket, tehát tényleg profin adják el... hisz e nélkül nem lenne egy taguk sem.

    No tehát. Van az az tanfolyam ami által sikeresebbé válhat az ember és ugye aztán könnyebben segíthet a világnak is... olyan áron kínálják hogy a legtöbben kénytelenek elvállalni a szekta által felkínált együttműködési lehetőséget az ingyenesen megkapott tanfolyamok fejében.
    Így még inkább tudják befolyásolni az agyát... munka közben és a tan segítségével.

    Nem zúdítják rá rögtön a tant, mert az túlságosan is elriasztaná az embereket, megfújná a fejükben a vészriadót.

    Bizonyos fokú agymosás után adnak kicsit több ismeretet, jobb belátást a tanukba, ez egy ilyen beavatás-utánzat-féleség, hogy legyen motiváció is, meg izgalom is.

    Amikor már nagyon kimosták az agyát: szembesítik a "valósággal":

    (Ezt nem tudom ezt egy illetékes jobban el tudja majd mondani)

    Xenu, egy földönkívüli faj uralkodója az emberek lelkeit dobozokba zárta és felrakta boing 747-es gépekre amelyek elhozták őket ide a Föld nevű bolygóra és vulkánokba szórták azokat. Amelyek kiolvadva most itt élnek és virulnak...

    Na szóval nagyon zavaros, betegítő, káros még a felkészült és felvértezettnek gondolt ember számára is.

    Nem is merültem bele jobban... félelmetes... szörnyűség.
  • exy1
    #739
    Igen. Ilyesmire. Szerintem ezt itt ki lehetne beszélni, hiszen tudományos érték.
  • Marki
    #738
    Igen, a legtöbb dolog a pszichológiára alapul, amit viszont (a pszichiátriával együtt) halálgyárnak, hamis dolgoknak neveznek. Mégis, LRH anno köszönetet mondott Freud-nak. Csak újonnan ezt elfelejtik megemlíteni.
  • másikisvan
    #737
    Igazándiból ahogy én kiszűrtem rövidke érdeklődésem alatt (tényleg csak érdeklődés hogy miért káros) arra jöttem rá hogy ezek egyfajta önfejlesztő tréning-szerűséggel kezdik az emberek csőbe húzását.

    Pszihológiát tanítanak de a tanaikat is pszihológiai összefüggések alapján állították össze hogy az arra alkalmas embereket szép fokozatosan be tudják olvasztani maguk közé.

    Úgy működik ez a szekta hogy az önfejlesztő tréningeket egész magas áron kínálják (jóformán a magamfajta paraszt nem tudná kitenni az asztalra), DE felkínálják a lehetőséget hogy ha csatlakozol az szektához, és részt vállalsz a működtetésében is, nem kell fizessél a tanfolyamért (agymosásért).

    Annyit is sikerült kiszűrni hogy mint egy piramis-játékban, vannak különböző szintek, afféle beavatási szintek, megy a ködösítés ezerrel. Egy szint felett (kellő agymosás után) beavatják a tagokat a világ általuk elképzelt kialakulási módjába.

    Ha valaki megpróbál kiszállni, azt nem hagyják szó nélkül, de legtöbbször cselekedetek nélkül sem.

    Röviden ennyi.
  • AnonHun
    #735
    exy1: Ha a kettő összefügg, akkor nem. De úgy gondolom vannak olyan "leválasztható" dolgok benne, amik az egyháztól függetlenül is életképesek lennének.

    Ilyesmire gondoltál?
  • exy1
    #734
    Értem. És nem lehetne különválasztani a működésétől azt amit állít?
  • Phat Smoker
    #733
    pásztorokról, kik terelgetik a birkákat! ;-)
  • AnonHun
    #732
    exy1:

    Szcientológia. Egyesek szerint egyház, mások szerint szekta. Talán a legjobban felépített piramisjáték, ami az ember saját hiszékenységét, önbizalmát és önmegvalósítási vágyát használja fel arra, hogy önmaga rabszolgájává tegye a nehéz helyzetben lévőket.

    Itt több az info:
    http://objektivszcn.blog.hu/
    http://remalom.blog.hu/
    http://freexenu.blog.de/
    http://tunder-mese.blog.hu/
    http://www.nol.hu/cikk/368465/
    http://www.pestylaszlo.hu/filmek_hun.php?video=szektak.flv
    http://www.hirtv.net/filmek/celpont/celpont20080606.wmv