90029
  • kifli
    #68681
    ph-n, is 30w-ot ír pluszba 5870-re.

    De a teljesítményhez képest, szerintem teljesen elfogatható, csak kicsivel roszabb a fogyasztás/teljesítmény 6870-nél





    Meg nemtudom a tuning kit mennyire érdekel, de 68xx kártyák elég antituningok, a teszt szerint, más forrásból, pedig tudható, hogy 5870 jobban húzható:

    Egy kis tuning eredmény 3DMark 11 linkek:
    1. tuning nélkül: 850/1200 -> P3848
    2. tuning: 910/1330 -> P4110
    3. tuning: 930/1340 -> P4288
    4. tuning: 970/1340 -> P4357
  • Solten
    #68680
  • Solt
    #68679
    Kell egy ilyen! Szerelmes vagyok...
  • Solten
    #68678
  • Solten
    #68677
    Az 5870 azert nem tetszik mert a 6950-nel is tobbet fogyaszt terheles alatt ~30W-al (techpowerup szerint - a PH szerint ez az ertek szelidebb). Mig a 6870-nel nem sokkal gyorsabb.
  • KranaZoli #68676
    Teljesen új konfignál okés az elgondolás. Ezek alternatívák csak VGA cseréhez és az 5870-es sem fog még jó ideig kullogni. Ahogyan a 6950 sem.

    Persze bizonyos játékokhoz már most is kevesek tudnak lenni.
  • IMYke2.0.0.0
    #68675
    Az 5870-es tetszik, nagyon.
    Csak, már nem nagyon akarok úgy vásárolni, mint tettem eddig a Radeonjaimmal:

    Radeon 9500 Pro 128 MB:
    Amikor megvettem, az alternatíva 9700 Pro lehetett volna, ha időtálló és gyors, erős VGA-ra vágyom. Persze, a pénz dominált, mint mindig, maradt hát a kisebb, gyengébb modell, amivel 8 évig (!!!) kihúztam egy AMD 1700+ mellett.

    Radeon HD 4850 512 MB (jelenleg is)
    Amikor ezt a VGA-t vettem, ez volt a 'Best Buy' - mindenki tudja.
    Aztán fél év sem telt el, s jöttek a jobb hűt(t)ővel ellátott példányok, és az olcsóbb, jobb hűtési eredménnyel büszkélkedő 4870-esek is...
    Nem bántam meg a 4850-est, tényleg nem. Még most is mindarra elég, amivel néha-napján játszom, már fúhádészban.
    DE!

    Ha most veszek (majd, valamikor a közeljövőben), akkor nem nagyon szeretnék amolyan 'kullogó' erőművet összeállítani.
    Persze, ahogy írtam, ez is csak pénz kérdése, most csak tervezek és hangot adtam a gondolataimnak - de annyi biztos, hogy az új VGA-m nem lehet 1 generációval régebbi mint az aktuális csúcs...

  • item
    #68674
    +1
  • IMYke2.0.0.0
    #68673
    Az 590-esen lévő magokat ráadásul butítani kell, hogy beférjenek a meghatározott áramfelvételi korlátok közé - AMD (tudjuk) ezen a téren (is) jobban áll, mint a zenvigyija.
  • Blum
    #68672
    Ha nem FullHD-ban tolod (ha jól tudom,akkor 1440X900-ban játszol),akkor én az új procira szavazok. Egy 5770 még egy darabig elég ekkora felbontáson.
  • DIESEL DOG #68671
    Szerintetek a két megoldás közül melyik dobna többet a kongfigurációmon?

    Első lehetséges megoldás volna az hogy kap még egy ugyanilyen HD 5770-es kártyát.
    Vagy volna a második, hogy kapna egy 4 magos CPU-t, ez esetben egy i5 760-ast.

    Vajon melyik megoldás lenne az ideális játékokhoz, stb?
  • KranaZoli #68670
    Felesleges. Ahogy a kártya is, de azért lesz aki CF-be köti vmi 1200W-os táppal. Majd YT-on megjelennek a Crysis 2 gameplay-ek, meg beindul majd a 3DMark harc is.

    Hőmérséklet adatok sem lehetnek semmik, de arról nem írnak, vagy nem mernek.
  • Blum
    #68669
    Amúgy szerintem a GTX 590-et verni is fogja.
  • Blum
    #68668
    450W?

    Na ebből rakjál össze crossfire-t baszki :D
  • KranaZoli #68667
    Radeon HD 6990 teszt és órajel-információk

    "Az előzetes hírek szerint a Radeon HD 6990 referencia változatai földbe döngölik majd a GeForce GTX 580-as modellt, a két GPU-val rendelkező GeForce GTX 590 ellen pedig tuningolt Radeon HD 6990-es videokártyákkal készül majd az AMD, "

    "A két GPU áramellátásának megoldása nem kis feladat. Egy-egy GPU 2,64 milliárd darab tranzisztorral rendelkezik és mindketten nagyon-nagyon jó étvággyal rendelkeznek: a gyártó mérnökei a referencia PCB-t tápellátásért felelős áramkörét úgy alakították ki, hogy az akár 450W-os teljesítmény leadására is képes."

    "Az AMD állítása szerint a DirectX 9-es, DirectX 10/10.1-es, DirectX 11-es és OpenGL tesztek alapján átlagosan 67%-kal gyorsabb a két GPU-val ellátott Radeon HD 6990 a GeForce GTX 580-asnál, sőt, a különbség egyes alkalmazásokban akár 117%-os is lehet. A Radeon HD 6990 OC, azaz a tuningolt modellek a gyártó belsős tesztjei szerint 8%-kal gyorsabbak lesznek, mint a referencia modellek.

    Az, hogy a GeForce GTX 580-as modellt elveri a két GPU-val ellátott Radeon HD 6990, szinte nem is volt kérdés. No, de vajon mire megy a termék a saját súlycsoportjában tanyázó GeForce GTX 590-es modellel? Erre a kérdésre remélhetőleg hamarabb választ kaphatunk, mind gondolnánk."

    Na, ezek már nem átlag júzereknek készülnek.
  • KranaZoli #68666
    Én erre a két termékre gondoltam:

    GIGABYTE GV-R587UD-1GD HD5870 1GB PCIE Webshop Ár: 56.846Ft



    SAPPHIRE 11188-01-40G HD6950 1GB GDDR5 PCIE Webshop Ár: 64.761Ft



    8 ezer pénzről kellene megfogalmazni, hogy gyakorlatban miért is adja ki az ember a +8000 pénzt. Miben térül az meg.

    Ha megvan rá a keret, akkor egyértelmű, hogy Sapphire. De ha vkinek számít 8ezer pénz, akkor a Giga-val sem veszít gyakorlatban; játékok alatt semmit. Ha +5FPS-ről beszélünk max; akkor is azt érzékeli vki?!

    Mindenesetre jelenleg szerintem ez a kettő kártya a jó választás FullHD mellé és figyelembe véve a játékok "optimalizálási szintjét".

    De ha Imi-re rászakad a pénz, ahogyan Ő fogalmazott, attól függ mennyi szakad rá. :) Ja, és Imi az E8400-ed elegendő mind2 VGA-hoz, nem játékokhoz melyekhez 4 magos CPU kellene.

    PS:

    Mindkettőt elfogadnám. :D
    1ik jobban tetszik, mint a másik. :)
  • KranaZoli #68665
    Ok-ok! Hűtő!

    No, 6950 vs 5870.

    68xx-et nem néztem milyen árban mozognak. Nem vagyok bizonyos benne, hogy egy 6850 elég 1920x1080-hoz minden esetben. Ahogyan egy 5770-el is lehet 1920x1080-ban játszani, azonban játékja válogatja. Egyre szarabbul optimalizált játékok jönnek ki. De az is igaz nem mindenkinek kell max. beállítás FullHD mellé. De az 2x-es MSAA és 16xAF(8x AF) jótékony és AF nem zabálja a VGA-t.

    Az tény és való, hogy 6950-nek jobb a tesszellációs támogatása; új Cata-k egyelőre még favorizálják, de hogy látom ez változni fog rögvest, ahogy kint lesz a 6990. Akkor majd az alá kell pakolniuk a driver-t, mert hiába lesz erős, ha az nV 590-el szemben helyt akar állni az AMD. Szóval majd szépen lekopik a 68xx; 6950; 6970 és a következő Cata-k főképp a 6990-ről fognak szólni.

    Ugyanakkor hiába van megspékelve a 6950-es tesszellációs képessége és hiába van a driver-ben AMD Optimized Tessellation Settings; ha jelenleg egyetlen játékhoz sem adtak ki profilt. A tesszellációk pedig jelenleg megeszik a DX11-es VGA-kat.

    Én jelenlegi árakat néztem. A 80k-s 6950-ek azok felejtősek. A 64k-s Sapphire ami tetszik. Azonban 10.12 ide; vagy 11.2 oda az 5870 hozza a 6950-et és már minden fícsör engedélyezve az 5xxx-re is a Cata-kban. 56k-ért lehet kapni korrekt hűtős 5870-est.

    Szóval szerintem vagy egy olcsóbb 6950-es; vagy 5870. Teljesítményben nem fogja úgy elverni soha a 6950 az 5870-est, hogy azt érezni is lehessen és ne csak játék legyen a számokkal a történet.

    Az meg, hogy melyik az időtállóbb?! Ez a kérdés nem jó az informatikában.
  • gurubefree
    #68664
    nezd meg hogy milyen drivert hasznaltak a tesztekben ... meg merek ra eskudni hogy 10.12-est.

  • Blum
    #68663
    hüttő
    Ne kezd te is :D
  • gurubefree
    #68662
    mint lattatok 3 24" kijelzot hajtok a HD6950-el (HD6970-es bios) csak jot tudok mondani errol a kartyarol ... best buy
  • IMYke2.0.0.0
    #68661
    Rászoktál a "hüttő"-re?
  • gurubefree
    #68660
    en meg inkabb vettem 1 HD6950-et .60k korul beszerezheto.
    HD5870/6870 55k.
  • KranaZoli #68659
    Én meg inkább vennék egy HD5870-est. 6950-et hozza, ahogy láttuk a mostani tesztekből és mennyi, asszem 56k volt a Giga alternatív hűttős példánya.
  • IMYke2.0.0.0
    #68658
    Köszönöm srácok. Úgy látom, a komoly dilemmámat csak a jelenlegi konfig eladása (arty) oldaná fel valamelyest, és a 6850-6870 (Solten, gurubefree) között vacillálok, ha nem adom el a gépet.
  • KranaZoli #68657
    Ki fogják cserélni másik 5770-esre.
  • gurubefree
    #68656
    ha 68xx gondolkodsz akkor en a 6850-et ajanlanam inkabb. Az utoso 3 ati seriabol (4xxx;5xxx;6xxx nem szamitva a 69xx ) a HD6870-es a regrosszbbul sikerult kartya kozel sem hozza azt amit varna az ember.
    Az esetek tobbsegeben a HD5870 jobban teljesit es ugyan annyiba kerul.
    Talan 10% teljesitmeny kulonbseg sincs a HD6850;HD6870 kozott es a HD6850-el 10k-t sporolsz ....
  • fery02
    #68655
    Bizony, hogy 6870 fasza kis kártya egy ilyen konfighoz. Én is tanúsíthatom.
    Majd még később lehet beszerzek használtan egy Q9550-es procit (így megúszom a többi alkatrész cserét) és megint el leszek egy darabig, de utána már legközelebbi fejlesztésnél már sajnos elkerülhetetlen lesz a lap + ram + proci csere legalább.

    De az még messze lesz nagyon. :)

    Arra azonban készülj fel, hogy 90% eséllyel nem fog majd nálad se működni a MagicTune.
  • kifli
    #68654
    XD
  • Solten
    #68653
    "amennyiben nem megoldható sem a javítás, sem a csere (mert már nem kapható az alkatrész), akkor közös megegyezés alapján dől el hogyan tovább (peldaul befizetjuk 4 orara a legkozelebbi szerzodeses szallodankba - piros lampas negyed)."
  • kifli
    #68652
    Hopp mit találtam ipon weboldalán:

    "amennyiben nem megoldható sem a javítás, sem a csere (mert már nem kapható az alkatrész), akkor közös megegyezés alapján dől el hogyan tovább (például felajánlhatunk hasonló értékű terméket, vagy levásárlás lehetőségét, vagy magát a termék értékét)."
  • Solten
    #68651
    Semmiség...
  • DIESEL DOG #68650
    Most hogy utána néztem rátaláltam a Gigabyte 2Gb-os kártyájára is...

    A sima 1Gb-os ipon.hu-n jelenleg 67k... a 2Gb-os viszont kicsit már borsosabb 73k...

    Gigabyte HD 6950 2Gb

    Az egyetlen negatívum a 2Gb-os kártyán csak annyi hogy nincsen windforce hűtés...
  • Solten
    #68649
    6870-et... :) Tesztekben irogatjak hogy tokeletes fuhadehoz'. Erejehez kepest kellemes a fogyasztasa, alig melegszik. Idealis vas.
  • KranaZoli #68648
    Jahhh-jahhh. Ez ütős jószág. Mennyi, lehet tudni?!
  • DIESEL DOG #68647
    Nem akarok kukacoskodni... de szerintem a Gigabyte féle 6950 ütősebbnek néz ki. Bár ugyan a memória órajele effektív 5Ghz, de a GPU órajele 20Mhz-el több mint az MSI féle 6950-é. És szerintem a Gigabyte féle windforce hűtő hatékonyabban működik mint az MSI-é. Viszont negatívum hogy a Gigabyte félében csak 1024Gb GDDR5 van az MSI-ében pedig 2048Gb GDDR5...

    Gigabyte Radeon HD 6950
  • KranaZoli #68646
    Tetszetős, csak épp drága lesz:

    MSI R6950 Twin Frozr III Power Edition

    "A Twin Frozr III-as hűtő hőcsövek segítségével vezeti el a GPU által termelt hőt a sűrű alumínium lamella „erdőhöz”, ahonnan két darab 80 mm-es átmérőjű légkeverő fújja le azt. Érdekesség, hogy a Twin Frozr II-es modellek ventilátoraihoz képest a Twin Frozr III-as hűtő ventilátorai átdolgozott lapátokat kaptak, amelyeknek köszönhetően 20%-kal több levegőt tudnak megmozgatni, mint elődeik, ezáltal hatékonyabban hűtik a videokártya GPU-ját. "

    "a GPU magórajele a referencia 800 MHz helyett immáron 850 MHz-es lett. A termék 2 GB-nyi GDDR5-ös típusú fedélzeti memóriával kerül a boltok polcaira"

    "A memóriachipek a megszokott, referenciának minősülő 5 GHz-es effektív órajel helyett már 5200 MHz-es effektív órajelen ketyegnek, így a termék összességében nem csak hatékonyabb és halkabb hűtést, hanem a referencia modelleknél valamivel nagyobb teljesítményt is kínál."



    "AZ MSI R6950 Twin Frozr III Power Edition ára 300 euró magasságában fog elhelyezkedni."

    Nagggyon sok.
  • item
    #68645
    Solten Mester! : köszönöm szépen a változtatást.
  • item
    #68644
    Sok szerencsét,és kitartást!!!
  • KranaZoli #68643
    Őőőőő, Avast Community-n találtam ezeket a hsz-eket. Szal nem úgy találom ki is szívatom Magam 2 napja állandó OS reinstall-al. Szeretnék rájönni melyik lépéstől lesz okés.

    Most újra Win7 SP1 install. Szerencsére hamar felkúszik. Utána meg lehet matyizgatni. Aztán mire megrejtem a fejtvényt, addigra vagy kijön egy újabb Avast; vagy új Cata.

    De ez most leköt. Van kihívás.
  • KranaZoli #68642
    Csak Én szenvedek. A többieknek ok. De Ők frissítettek, Én meg OS reinstall után futok bele ebbe a xarságba. Tetszik benne a virtuális környezet.

    Eddig ami megoldásnak tűnik, úgy látszik még sincs köze a vcredist-ekhez:

    1.1 with the latest beta uncheck REAL-TIME SHIELDS/Behavior Shield/Expert Settings/Main Settings/Monitor the system for unauthorized modifications
    1.2 try run ccc.exe

    2.1 if it works (ccc.exe executed correctly), and you want continue checking, stop ccc.exe, recheck settings from 1.1,

    2.2 disable self-defense (uncheck Settings/Troubleshooting/Enable avast! self-defense module)

    2.4 download http://public.avast.com/~jiricek/asBsTool.exe, uncheck "Disable um hooking".

    2.5 try run ccc.exe. If works, stop ccc.exe, recheck setting from 2.4,

    2.6 uncheck "disable um calls"

    2.7 try run ccc.exe.

    2.8 enable self-defense (disabled in 2.2)

    Ebből is látszik, hogy van bug az Avast és a CCC között, csak Ők lányok és nem merik újrahúzni az OS-üket.


    Ezen kívül hasznos lehet még:

    - Avast szolgáltatások betöltése, csak az egyéb rendszerszolgáltatások betöltése után.

    AVG is tetszik. Csak új ez az Avast. E van.

    Már kezdek vele 0-ról 1-re jutni.