90029
  • item
    #68641
    Mit vagytok képesek szenvedni egy AVAST miatt,kemény...

    Nálam az AVG-IS fut és köszöni szépen elég jó barátságot ápol a CCC-vel és a többi programmal...
  • fery02
    #68640
    Ebbe had kössek bele! Enterre még nem küldi el a hozzászólást.
  • KranaZoli #68639
    De a legújabb Cata-ban 2010-es VCRedist van x64; vagy x86. De amit link-eltél képen azon nincs.

    Nektek milyen gyorsan rakja ki Avast6 mellett a CCC tray ikon-t a Windows?! Mert Nekem gondolkozik elég szépen. :( Más vírusnyalogatónál nem tapasztaltam ilyet. Ha megnyitom az Avast6 állandó védelmét látom, hogy sorban ellenőrzi az ATI cuccokat egymás után.
  • arty
    #68638
    igen, frissitettem :D

    amugy leguajbb ati driver van fent, legujabb ccc-vel

    vc++2010 is van már?! :DDD MS suxxxxxxxxxxx
  • KranaZoli #68637
    Hol van a 2010-es?! Alapból azt teszi fel a Cata. Vagy régi CCC-t használsz?!
  • KranaZoli #68636
    Köszi-köszi, de Te is frissítettél. Csinálj OS reinstall-t és arra rá az Avast6-ost. Nem mered.
  • arty
    #68635
  • gurubefree
    #68634
    Azert is emlitettem ezt meg hogy hulyeseg CPU limitrol beszelni mert megfelelo driver eseten egy "CPU limit"-es single vga gep hogy az istenbe hoz +30%-ot 2 VGA-val. ( es a vicc az hogy ez nem igazan mukodik SLInel csak CF rendszer eseten )
  • arty
    #68633
    6850/6870 tuti sokat hozna fullhd mellett

    én eladnám a lapot, procit és vennék valami filléres lapot + 4magos phenomot használtan (óbasszus dehát én pont ezt tettem! csak én még olcsobban akartam meguszni és 3magos phenomot vettem, 10k-s 780g-s lappal - cakkpakk 30k volt, minusz az eladott kétmagos intel+alaplap ára = 6-8k körül jöttem ki a cseréből emlékeim szerint)
  • KranaZoli #68632
    Ne húzd újra a géped. :D

    Nálam erről van szó: link...

    A pöcsöm se tudja, hogy mi a rák blokkolja a CCC indulását, de másnál is van. Nálam OS reinstall-nál 10/10.

    Egyelőre nem tudom a tutit. :(

    Pontosítok:

    Húzd újra az OS-ed. :D
  • KranaZoli #68631
    Aha! Így már egyértelmű!

    ITEM-nek 250/150-en ment. Én azt hittem Nálad is ezen van.

    Goso

    Dinamikusan növeli a sávszélességet. Amit nem tudom, hogy tesz?!?! De vmi ilyesmi. No, a Turbo a lehető legrosszabb választás. Csoda, hogy egyáltalán elindult a Windows. :)

    Tedd Auto-ra; vagy Fast.

    De ettől még maradhat az a hiba, amit írtál.
  • Ari18
    #68630
    igen, az órajeleket is piszkálja, mert 250/150-re veszi vissza. Előtte meg 350/1050-re, ami nagyon nem mindegy.
  • goso
    #68629
    igen gigabyte lapom van és turbon van a cucc de nem tudom mire jó mert nem veszek észre semmi különbséget
  • KranaZoli #68628


    Ja, valóban ott van ilyen is. De ez mi is valójában?!

    Mások a 2D-s órajelek is, vagy mi?!

    Notice:

    Egyértelmű volt, hogy ilyen nincs, hogy ennyivel magasabb hőfok. Azt elhiszem, hogy +1; +2 fok esetleg lehet de ennyi tuti, hogy nem.

    THX!
  • Ari18
    #68627
    Rájöttem a magas hőmérséklet okára. A Power Control Settings +20%-ra volt állítva. Most visszavettem 0%-ra és máris 41°C-os idle.
  • KranaZoli #68626
    Hát pl. Giga lapoknál van olyan fícsör, hogy Auto; Fast és Turbo. Auto; Fast stabil; Turbo-n megfekken. Talán be sem tölt a Windows.

    Értelme zéró.

    Nem tudom. Írtam. Nagyon sok oka lehet annak a hibának. Én pl. nem gondoltam volna, hogy a GEIL RAM-okkal lesz inkompatibilitási probléma és abból adódik ilyen. Külön-külön minden hw elem okés, de ahogy együtt voltak a GEIL volt a gyenge láncszem. :(
  • KranaZoli #68625
    Mint a fehér holló, de Én olvastam olyan tesztet, cikket is ahol korrekt módon megírták, hogy nincs CPU limit. Ill. ami sok teszt és cikk szól, azok fikciók.

    Viszont egy gyorsabb CPU meg mindig jó. :) Nem csak minden a game, ahogy Kifli is hozott fel példákat. De nem kell tovább menni csak Windows működés. :)
  • KranaZoli #68624
    E8500 3,8Ghz alapfeszen(!) Nincs energia zabálás, max. hangosabb venti. Gyári "hűtővel" neki sem állnék. :)

    Kifli: Csak vicceltem. De annyira jól hangzik: Lélegezz, lélegezz!

    Ahogy nézem az 5870 simán ott van a 6950-el azonos teljesítményben, jóval olcsóbban! Nem szándékozom váltani. De ha adódna egy jó lehetőségem, akkor lehet 5870 lenne a 6950 helyett. Vmilyen oldalról nézve most akkor egy 5870-es ár/teljesítményben jobb vétel, mint a 6950. Az még mindig 80k körül mozog, nem?!

    Ja, de most néztem rá, látom van már ilyen is:

    SAPPHIRE 11188-01-40G HD6950 1GB GDDR5 PCIE Webshop Ár: 64.761Ft



    Eeeeeez tetszik. De még mehetne lejjebb az ára.

    Donchicco:

    Vagy egy ilyen 6950, vagy amit korábban Kifli link-elt 5870-es.
  • IMYke2.0.0.0
    #68623
    Csak energizabálás a 4 GHz-re és a fölé húzott CPU.
    Gép előtt (kivéve, ha renderparkként használod, vagy videókat vágsz 8 vagy 12 órában, esetleg stream-szerverként megy egész évben stb. stb.) ülve ugye 90%-ban 2D-zik az ember.
    Munkája sem mindenkinek 3D-s.
  • item
    #68622
  • kifli
    #68621
    Nagy felbontáson, egy phenom 2, vagy egy c2q q9xxx processzor is bőven elég, ottmár a vga limit van, normál esetben.

    Ha videót vágsz, 3d-zel stb, akkor kellhet az erősebb proci. Bár addig szerintem fölösleges, bár az is biztos, hogy sokáig nem kell hozzányúlni.
  • gurubefree
    #68620
    Sziasztok

    kell az a +4GHz ? Valos e az a cpu limit amirol itt mindig ( nem csak itt hanem tesztekben is kisse felrevezetoen ) szo esik ?

    Megeri e az a +20K-+25k Sandy Bridge platform a mellet hogy upgrade a jovore nezve felejtheto?
  • goso
    #68619
    az igaz hogy a biosban lehet valami grafukus müködést szabályozni ahol van sima sport és extrém ott én sport ra tettem max visszateszem simára és meglátjuk
  • kifli
    #68618
    a hűtésre gondoltam a levegő alatt XD

    Amúgy nem sokkal jobb a 6950, bár én az 5850-emet biztos nem cserélném mostanában...

    Amúgy meg, 2500k "csak" 5Ghz-t megy léghűtéssel, 2600k az ami megy 5,2-t :)

    Az otthoni usereknek a reális értéket így látom:

    2600k: 4,8Ghz
    2500k: 4,6-4,7Ghz



  • Donchicco
    #68617
    Szerintem nem gyenge a E8500 még mindig jónak számít.
    Sajnálatos módon még mindég kevés a 4 procit kihasználó progi.
    most a 50-es vagy a 60-as szériás videókari a jobb vétel?
  • IMYke2.0.0.0
    #68616
    Teszt: GTX 570 vs. Radeon 6970 + 6850 vs. 5870 - All Overclocked

    Ezt pedig egy másik oldalról raktam össze neked:

  • Her Laca
    #68615
    Abban a pillanatban megveszem ahogy újra lehet kapni hozzá lapokat.
    Valami bibi volt velük ezért visszahívták őket.
    Amúgy várakozni ráérek a temetőben:) ez az én álláspontom.
    Mindig van újabb ,esetleg jobb kilátásban ,ha mindig várok sose veszek semmit. Végigolvastam egy bibliányi szöveget és azt szűrtem le,hogy játékra nincs ennél jobb proci. Az elmúlt 10 évben AMD rendszerem volt előtte Intel vagy 15 évig,most eljött az idő a váltásra:)
    Emlékszem a 266mmx intel procimmal sok évet kihúztam:) Simán ment 300 on is:)) Szerintem még ma is működik:)
  • KranaZoli #68614
    "Amúgy nem ez az a proci, ami levegővel megy 4,8ghz-t? Meg egyeseknél 5,2-t?"



    "levegővel megy" ez tetszik. Lélegzik wazze. :D

    Annyi bizonyos, hogy alap fesz-en megy 3,8Ghz-et. A 4,8 és 5,2-t Én szkeptikusan fogadom. Igaz, a 3,8Ghz-et sem akartam elhinni, oszt mégis. :)

    Cserélni akkor érdemes, ha vki 7/24 ARMA-zik. :D
    (mármint a procit, csak a procit)

    Én biztos nem cserélném azért 4 magosra mert vennék egy 6950-est.

    btw:
    5870 vs 6950

    Ők hogyan is vannak pariban?!

    Annyira jó árban van az a Giga, hogy be kellene cserélnem az 5850-esem. :) A 6950 még mindig drága. Nekem még mindig az a legfrissebb infó, hogy 5870-es a Best. :)

    Ha elveri, mennyire veri el a 6950 az 5870-est?!
  • kifli
    #68613
    az egy igen jóra sikerült proci :)
    Lehet IMYkének nem a szandi bridzs ugrott be az i5-ről :)
    Amúgy nem ez az a proci, ami levegővel megy 4,8ghz-t? Meg egyeseknél 5,2-t? Vagy az a 2600?
  • item
    #68612
    Ha egy kicsit még vársz,lassan az AMD elindítja a bulldozer alapú megoldásokat,és ahogy ez lenni szokott,a régebbi cuccok ára elkezd zuhanni...
  • KranaZoli #68611
    Nekem van egy felesleges GEIL Black Dragon 4GB-os KIT-em 800Mhz-es, nem kell?! Komolyan. Jó pénzért odaadom, ha érdekel PÜ.

    Nekem problémáim voltak vele. Nem a RAM-ok betegek, hanem vmi inkompatibilitási gondok voltak. Végül CSX-ek lettek, közben lap csere, stb... De ebbe meg nem akarom berakni, mert amik most vannak azok 1066-osak.

    Szal ha érdekel PÜ.

    1.) VGA

    Mást ebbe a konfigba szerintem már ne fektess. Azért egy Core 2 Duo-nak, főleg egy E8500-ösnek illene elbírnia egy 6950-es VGA-t is. Azt az okés lesz később is. E8500-öst 3,8Ghz-ig fesz. emelés nélkül húzhatod. Nekem stabil.

    CF-el is jó döntés, bár Én inkább vennék új generációs VGA-t. Ill. milyen a tápod a CF-hez?!
  • Her Laca
    #68610
    Az I5 2500K nekem lesz:) Besírnék ha egy év múlva kevés lenne az a 4-4,5 GHZ :)

    Gyerek nem játszik:) amúgy de kell egy jó deszka na:) Csak nem vagyok képben az AMD lapkákban. Melyeket érdemes megvenni.
  • IMYke2.0.0.0
    #68609
    Ugyanabban a cipőben jársz mint én: a 2 magos CPU-d már kevés lesz egy erősebb VGA-hoz.
  • IMYke2.0.0.0
    #68608
    Ettől félek... :(
    Nem vagyok egy frames per seconds rajongó, nem nézem folyton folyvást a jobb sarokban a srága számokat, de bolond sem vagyok: tudom, hogy a CPU felett már lassan tényleg eljár az idő.
    Holott, tudjuk, 2 mag azért még pár dologra bőven elég...

    Viszont, ha váltanom kell mindent, akkor kisebb vagyon megy el.
  • IMYke2.0.0.0
    #68607
    Várgyááá! Mié' nem korájhét?!

    Komolyra fordítva a szót:
    Az i5 tényleg karcsú lesz a gyerkőcnek, nem adok neki 1 évet. De, a dolgot árnyalhatja e kérdésre adott válaszod: a srácod mit akar kezdeni a géppel?
  • Donchicco
    #68606
    Helló!
    Úgy érzem eljött az ideje, hogy váltsak gépet...vagy?
    Ez a configom:

    Gigabyte GA-EP45 EXTREME,
    4GB 800MHz GAIL Black Dragon,
    Sapphire Radeon 4870 (512MB),
    Intel Core 2 Duo E8500,
    Windows 7 64bit :-)

    Ebből szerintetek mi az ami cserére szorul?
    Videokarit mindenképpen cserélnék,de mire(CF)?
    40-50e körül szánnék a karira...
  • Her Laca
    #68605
    Nem kapkodok:)
    Kell egy jó AM3 as lap:) A fiam gépébe:))
    Én már letettem a voksom az I5 mellett:))
  • Solt
    #68604
    Ne kapkodj! :)
  • Her Laca
    #68603
    Urak! Itt is felteszem a kérdést hátha tudtok segíteni.
    Kell nekem egy jóóóóóóóóó AM3 deszka. Ötlet?Javaslat?:)
  • item
    #68602
    Hát egy komolyabb vga beszerzésénél,már lehet cpu limited lenne,a ram mérete megfelelő + a moncsid is frankó, szóval,idővel meg kell lépned egy lap+proci+ram cserét is szerintem.