90029
  • pointer4
    #69241
    Elköltöznék.... :D
  • Puhos
    #69240
    Igen meg tán egy kicsivel kevesebbet fogyaszt, valamint szvsz haladni kell a korral (bár én egy kicsit le vagyok maradva), mert sajna nem a gép az első a családban!
  • pxxl
    #69239
    mert azon kívül h dx11 semmivel nem tud többet.
  • Puhos
    #69238
    Miért?
  • pxxl
    #69237
    passzeg tuningot nem úgy kezdünk, hogy +25% kapásból
  • pxxl
    #69236
    én nem cseréltem volna le 5770-re
  • item
    #69235
    1. Egy pc-tv összekötésnél ez fontos ? Nálam amúgy sem a tv adja a hangot,házimozinál is átviszi a hangot,mégsem a tv-n hallgatom.
    2. Ez egyértelmű ezzel nem is vitatkozom (lásd lentebb írtam analóg vs digitális)
    3. Egyértelmű a pixelpontos megjelenítés,de akkor is a megjelenítőn és a forrás eszközön esetünkben ugye a pc-s vezérlésen is múlik mennyit szopsz vele.

    Béke..
  • [HUN]FaTaL
    #69234
    PCIe frekit mégis minek emelted meg? Gyorsabb nem lesz tőle semmi, de legalább szétbassza a vgat :D
  • NEXUS6
    #69233
    Tegnap úgy bexartam.
    Kicsit tuningolgattam a gépet, a PCIE frekit a BIOS-ban megemeltem, gondoltam 25% nem olyan vészes. Ja, gondoltam.
    A játékokban a textúrák átmentek nem alacsony, hanem gagyi felbontásba.

    Visszaállítom gyorsan a BIOS-t, de maradnak ugyan úgy. Hú, mondom ez gáz! Na vajon mi szállhatott el?!

    Még azért reménykedtem, Gyors driver újratelepítés, szerencsére a textúrák visszajöttek.
    Megnyugodtam, de a kisördögnek csak nem tudtam a kezére csapni, úgyhogy a PCI-E frekit 117 MHz-ig felnyomtam.
  • Puhos
    #69232
    Sziasztok!

    A Radeon kis logóban lévő kártyámat lecseréltem a következőre Sapphire HD 5770 1GB-re, ha lehet kérném, hogy írják át. Köszönöm szépen!

    Üdv!
  • pxxl
    #69231
    akár ki is lehetne hímezni :D
  • arty
    #69230
    1. nem megy át a hang
    2. akár milyen drága/vastag is a kábeled, az analog átvitel hibáit akkor is látni
    3. a DVI-HDMI perfekt, kivéve crysist (de fatalnak kösz az ATTs tippet, majd megnézem!)

  • pxxl
    #69229
    csak 1 virág van a popsiján, nem fák
  • KranaZoli #69228
    Röviden: FÁKKK!
  • pointer4
    #69227
    Ja vagy úgy. Nekem az volt a problémám a TV VGA kábellel való hajtásával, hogy nem volt jó helyen a sarok, ha meg elkezdtem overscan compensationt nyomogatni, akkor állította a sorfrekit, és hol homályosodott, hol élesedett a kép.
    Ráadásul az új TV-k, VGA bemeneten, nem is tudnak 1920*1080-at, csak 1366*768-at, hiába FullHD felbontású a kijelző, butítják őket.
  • item
    #69226
    Az egyértelmű,hogy a digitális átvitel és az analóg között van különbség,azt is aláírom,hogy 2x-es a jelveszteség, 1x ugye amikor kijön a jel és 1x amikor bekerül a megjelenítőbe,de ez nagyban függ attól is,hogy az eszköz lásd videó kártya milyen minőségű D/A átalakítót a megjelenítő pedig milyen minőségű A/D átalakítót tartalmaz,illetve a vga kábel milyen minőségű. Ergó egy gagyi kábelen sokkal rosszabb a kép,mint egy normális minőségű vga kábelen. A TV-sek alatt pedig én azt értettem aki otthon LCD-tv-vel nyomatja,nem LCD monitoron,mert ugye pont ott bukik sokszor el a mutatvány,hogy a megjelenítő lásd TV valamilyen oknál fogva rosszul kezeli a pc-s felbontásokat/jeleket. HDMI képes LCD monitornál ez nagyon ritkán fordul elő.
  • pointer4
    #69225
    A TV-sek alatt studiót értettem, ott a vga csati 1 napig sem bírná, nagyon sérülékeny.
    Egy 50" TV nél nagyon lászik a különbség vga-hdmi között. Színekben amúgy is, de a homogén felületek zajosságában látszik leginkább.
  • item
    #69224
    Nézda...

  • item
    #69223
    Ilyesmi az enyém is csak 5 méteresben: vga kábel


  • item
    #69222
    Attól függ milyen minőségű kábellel kötöd össze,nálam nem zajos,és nem is rossz a kép,pedig egy 5M-es kábel kígyózik el a géptől a tv-ig. A csati meg be van rögzítve a tv-be,a másik fele meg a dvi/dsub csatlakozón keresztül kapcsolódik a gépre. Nem értem mi sérül rajta?
  • Solten
    #69221
    #69218 ;)
  • Solten
    #69220
    Na ha mar igy benne vagyunk (voltunk) a szoszban valaki vilagositson fel plz SSD temaban: mi a jobb, egy 64 GB SATA3 SSD vagy 2 db 1TB Samu F3 (RAID). Az ar "kozel" azonos... Faszabb felhasznaloi elmeny az hogy az SSD-vel 4 mp-el elobb tolt be a krajzisz vagy 10 mp-el elobb az op.rendszer? :)
  • [HUN]FaTaL
    #69219
    hbd :)
  • Solten
    #69218
    Vaaaaaaa :)) Koszi Kranazoli, Neked is...
  • pointer4
    #69217
    "A tv-sek miért nem használnak D-SUB-ot ?"
    Szar a képe, zajos, és nagyon sérülékeny a csatlakozó.
  • Solten
    #69216
  • item
    #69215
    A tv-sek miért nem használnak D-SUB-ot ? Az a PC bemenet az LCD-tvken. Tudom van olyan ami a HDMI-n is kezel pc felbontásokat,látszólag,mert ha oda kerül a sor akkor jönnek az ilyen és ehhez hasonló problémák. Annó haver is ilyesmivel szivott,pedig neki nem is AMD-je volt. (Philips tv HDMI-n kapta a pc-s jelet) Látszik,hogy a philips is tanult a hibáiból,mert a jelenlegi modelljeit már mind ellátta D-SUB bemenettel.

    Ha a multimédia miatt használtok HDMI-t ott a hangja sem lesz olyan faca,eltudom képzelni milyen lehet egy HDTV-s hangszórón hallgatni a játék hangjait és pl a zenéket.

    Persze Almáéknál más a szitu,a mac mini-nek egész jó képe van a 40"-os samu tv-n,nincs is órákig való szopóálarc és idegtépés a kép megfelelő beállítása miatt. A hangját viszont nem ott hallgatom,hanem van hozzá megfelelő hangrendszer is.
  • repvez
    #69214
    én is most tettem ujra a rendszert win7 32bit SP1 és 11.2-es driver.
    Namost az a gondom, hogy a monitoromnak nagyobb(1650x1080) a felbontása mint az LCD tv(1366x768) és clonozva használom a kimenetet ezért csak 1 felbontást tudok használni és ez az 1650x1080. az elözö driverben és a sima win7 64bit-nél be tudtam jol állitani az overscan csuszkával, hogy kitöltse a teljes TV képernyöt, hogy ne maradjon le róla semmi, de most olyan mintha nem lenne jo a képarány ,mert ha a csuszkát feljebb huzom akkor vagy alul felül lelog a kép, hogy kitöltse oldalt vagy pedig ha függölegesen illesztem a tv-hez a képet akkor oldalt marad egy 5-5 cm es fekete rész.
    Ezen lehet valahogy javitani hamár a régebbinél jó volt?
  • [HUN]FaTaL
    #69213
    ATT-vel lehet hz-t kényszeríteni.
  • arty
    #69212
    sejtettem, hogy ez lesz nálad is (mert nálam is ez van)

    nekem a crysis pl 24hz-en fut, mivel a megjelenítőm EDID-jében az előrébb van az 1920x1080as listán, mint a 60hz (tévén nyomom). sajnos ez a directx9/10-játékfejlesztők sara :( az AMD meg nem kívánta helyettük megoldani, pedig elég hangos volt a fórum a követelőzéstől - én is emiatt regeltem náluk és fenyegetőztem, hogy nem veszek több AMD kártyát :D

    neked a monitoroddal az 50hzel még mákod van, de 24fps-el (vsync) nem lehet játszani + nem is teljesen nativ a képem :((( és nem segitenek ezen a peccsek sem, a cryteknek kellett volna manuális HZ választót tennie a játékba - vagy az ATI-nak egy HZ kényszeríthetőséget tenni catalystbe, hogy ne is mutassa a játékok felé a 24/50 stb hz-eket.

    más játékokkal is voltak gondok, pláne késő dx9esekkel, korai dx10esekkel, de nálam végül csak a crysis marad megoldatlan :(((
  • Magiszter
    #69211
    Legalább is a Crysis az így fut. Lehet feltolom a pecseket is rá, mert csinál fura dolgokat. :)
  • Magiszter
    #69210
    Mivel nem lehet a játékon belül átállítani @60-ra ezért de...
  • arty
    #69209
    de a játékokat ugye nem 1080/50hz-en tolod??!
  • arty
    #69208
    128bit 512mb ddr3 700mhz cakkpakk mindenre

    kb 32mb-t eszik az OS, maradékkal lehet "játszani" - ehez képest a pécé cuccok nagyrésze ennek dupláját, tripláját használja, ergo a konzol miatt a ram tuti nincs visszafogva
  • Magiszter
    #69207
    Nah megvan a megoldás. De az AMD-ATI is bekaphatja bő nyállal, hogy nem tudnak egy normális drivert megírni.

    A megoldás: Le kell venni Windows alatt a kijelzőt 1080p@50-re, majd ott újra beállítani a Scale-ing-et. Ez után le Apply-zod, majd visszateszed natív 1080p@60-ra. Nah ez után már jól meg a dolog.

    De akkor is bekaphatják!
  • Solt
    #69206
    Pedig ez a becenevem! :D
  • Her Laca
    #69205
    Ne légy gonosz.
    Ez egy jel!:)
  • Solt
    #69204
    Na, ez egy jó ötlet! Próbáld ököllel... hátha!
  • Magiszter
    #69203
  • Solt
    #69202
    Sehogy! A fekete keret a monitor része!