90029
  • Magiszter
    #69201
    Megpróbálom pontokba szedni akkor a dolgot, mert így nem jutunk 1-ről a 62-re.

    - FullHD monitor (1080p), natívban használva.
    - A monitor a kép nyújtására van állítva, felbontástól független
    - Windows 7 SP1 van fönt, kb 1 órája telepítettem
    - Catalyst 11.2-van fent, hivatalos oldalról letöltve
    - Scaleing 0%-ra van levéve
    - Windows felület alatt működik a fenti opció, nincs fekete keret.
    - Teljes képernyős játékok alatt van fekete keret.

    Kérdés továbbra is: Hogyan tudom játékok alatt megszüntetni a fekete keretet?
  • [HUN]FaTaL
    #69200
    xbox: 480mb mindenre

    wtf? xboxon nincs videóram az 512mb ram mellé? Én még nem néztem mennyit használ, mert kb leszarom amíg megy :D

    #69198: Akkor passz, pedig erre gondoltam :S
  • arty
    #69199
    tv vagy monitor?
  • Magiszter
    #69198
    Nativ FullHD-ba van rakva minden mindenhol, máshogy nem is használom a monitort, mert nem sok értelme lenne az 1080p-nek.

    Most azt néztem, hogy ha ablakosba teszem a crysis-t akkor normálisan használja, ha visszarakom Full Screen-be akkor megy a keret. És egy ku.va beállítási lehetőséget nem találtam arra vonatkozóan, hogy a 0%-os Scaleing-et használja ha beledöglik is.
  • arty
    #69197
    pc: 700mb ram + 500mb vram = 1200mb ramhasználat
    xbox: 480mb mindenre

    nem látom az összefüggést ;) (pláne h xboxon akad/szaggat keményen - állítólag)
  • [HUN]FaTaL
    #69196
    Talán tedd a crysis felbontását a kijelző natívjára, különben a kisebb felbontásban keretben fog megjelenni.
  • Magiszter
    #69195
    Ma vettem egy HD6870-et, friss Windows 7 SP1, Legfrissebb driver, de már ott tartok hogy kettétöröm a kártyát, vagy géppel együtt dobom tűzre:

    HDMI kábellel használnám, mert azon jön a hang is, ám ugye a fekete gyászkeret ott díszeleg a képernyőn. Mondom sebaj, laptoppal is ez volt. Size-t átraktam 0%-ra*, windows-ban faltól-falig megy a kép, szóval frankó. Ám ahogy elindítottam a Crysis-t, azonnal visszaugrott a keretes baromságra. Hiába állítottam én bármit is, a játékban ott maradt.

    Nah akkor most erre mondjon nekem valaki megoldást SOS, mert már szét.asz az ideg!!!

    * Ekkora elcseszett baromságot is ki talált ki? Hogy HDMI-vel összeugrasztja a képet Default-ban...
  • Jakuza001
    #69194
    Nem kell fosni mire elhalnak addig az egesz kb egy forintot nem fog erni az ujabb technologiaknak koszonhetoen. :D

    Amugy ajanlom szemlelteteskeppen egy SSD-vel levaltani a laptop vinyot, ami olyan latvanyos gyorsulast hoz, hogy csak pislogsz. :D

    A desktop gepeknel nem annyira latvanyos de ott is szemmel lathato a kulonbseg.
  • oneal1
    #69193
    köszi az 5850-6850 összehasonlítást
  • [HUN]FaTaL
    #69192
    Nem igazán a nyíltságra gondoltam, sokkal inkább a több objektumra, amit látsz, bár nem iRacingeztem de gondolom nem jelenít meg várost pl. :D

    A RAMból pedig azért használ csak annyit mivel konzolátirat (mint minden kb) és a fosboxban 512mb ram van...
  • pointer4
    #69191
    Azért hoztam az iRacinget példának, mert az a leg gépigényesebb autós játék kb a piacon, (ez volt az egyik ok, amiért gépet cseréltem) egészen eddig :D Érthető is, a dinamikus árnyékok, a fizika, kidolgozott modellek-pályarészletek a lazerscan, stb miatt. Csak meglepett, hogy egy még jobban ki se néző Arcade játék mindjárt kb 5x gépigényesebb :D
    Az meg hogy nyitott vagy zárt a játék, az tökmind1, csak annyival kellene épp foglalkoznia a gépnek amit látok is. Ráadásul ez inkább RAM-ban kellene, hogy problémát okozzon, illetve a winyóról húznia be a többi térképszakaszt.
    Van 8km-es pálya is iRacingben, négyzetkilométerben az se kevés, még sincs számottevően nagyobb gépigénye mint egy pici oválnak.
  • [HUN]FaTaL
    #69190
    Én nem mondtam, hogy tökéletes (sőt, igen messze van tőle, szerencsére foltoznak azért, bár egyelőre csak a multi részt pedig rengeteg alap feature hiányzik), de nem szeretem mikor nyílt játékot egy zártpályás cucchoz hasonlítanak. :) TDU meg jóval kevesebb shadert és egyéb effektet használt + itt a körülötted lévő dolgok (épületek, kocsik meg a többi szarság) ránézésre is több poligonból áll, mint az első részben.
  • KranaZoli #69189
    5850 (6850 és 6870 között van)
  • DONGUBA
    #69188
    nekem ajanlotta haver vegulis annyira nem volt rossz vetel 12-ert vettem
  • Inquisitor
    #69187
    Lol. Honnan lett a fórumon ennyi HD4730? Mikor én vettem azt mondtátok, és így is tudom, hogy nem egy sűrűn előforduló darab :D
    Picit gyorsabb, picit többet kér enni. De ha ingyen csere, akkor nyilván megéri.
  • IMYke2.0.0.0
    #69186
    Az 5850-es erősebb, és még jó ideig (1-2-3 évig) használható lesz - de driver ügyileg lassan már kapálnak neki, sajnos.

  • oneal1
    #69185
    melyik kártyát választanátok?

    5850 vagy 6850?

    úgy néztem hogy egy hajszállal gyorsabb az 5850-es, de már kifutó széria.
    tud valamivel többet a 6850?
  • pointer4
    #69184
    Amúgy, csak józan paraszti ésszel belegondolva, ha 1920*1080-ban megyek, akkor is be kell tölteni a cásznégzetkilómétert, meg a TDU-1 ben is be kellett, és itt a fizikát nem is nagyon kell számolgatni, mint pl iracingnél vagy TDU-1nél, se az FFB-t.. :D
    Szóval csak ezért mondom hogy szarul lett megírva, vagy portolva, mert amint átlépi a FullHD felbontást az ember, irreálisan növekszik a játék gépigénye.
    Szóval erős gép ide vagy oda, kénytelen vagyok 1 monitoron nyomatni :D Bár annyira széthúzza a HUD-ot, három monitorral, hogy a térkép használhatatlanná válik, úgyhogy nem is baj. Bár érdekes, a FOV jól állítódik a játékban, tehát valamennyire felkészültek arra, hogy ilyet is tudjon, csak még foltozgatni kéne :D
  • NEXUS6
    #69183
    Nekem is 1 hete van meg egy 64 GB-os SSD. 15 GB rajta a win7, mellette fönn van 3-4 játék, amivel aktuálisan játszok, a film, zene, stb az elfér a HDD-n is.

    Repszim: Full AMD hw (tudom gyik hozzánemértő vagyok:DDD) LockOn-nál mindíg gáz volt, hogy első indításnál másodpercek alatt rakosgatta a textúrákat, meg meg akadt, bármilyen bika vas volt alatta. Ma a megakadás 1/10 sec, és az ÖSSZES textúrát már is betöltötte. A +30 rugóért, amibe az SSD fájt talán kaptam volna egy alapfokú intel alaplapot, meg talán egy közepes procit. Mondjuk amikor az beindul, akkor nem 50 (mint AMD-n), hanem 55 fps lenne az átlag, de ugyan úgy a hajamat tépném, amíg betölt a textúra.
  • KranaZoli #69182
    Végignyálazva a sok OFF-ot :) ha ez igaz, akkor Isten éltessen Solten!
  • pointer4
    #69181
    Szerintem olvasd el ezt a cikket, engem teljesen meggyőzött.
    Én 60gb-osat vettem, csak a win7 alá. Teljesen megérte, hasít tőle a rendszer.
    Van még 2.5 TB winyó, de azt még sokáig nem akarom kiváltani SSD-vel pár évig :D .
    Majd ha 500gb-os lesz 40ért, akkor lesz az installált gammák alatt ssd.
  • IMYke2.0.0.0
    #69180
    Abszolúte megéri - akivel elcseréled, az meg megkaphatja a vesztes jelzőt...
  • DONGUBA
    #69179
    sziasztok van egy sapphire hd 4730 512 gddr5-os 128 bites kartyam
    es cserelnem egy Gigabyte HD 4850 512MB GDDR3 256 bites karytara
    megerne a valtas annak fuggvenyeben h egy az egyben cserelnem el?
  • [HUN]FaTaL
    #69178
  • pointer4
    #69177
    Nem értesz hozzá Hajnalka, ne szólj bele.
  • pxxl
    #69176
    jah csak az iracing betölt egy zöld színt fűnek, egy feketét aszfaltnak, meg pár fát. kb ennyi :D
  • [HUN]FaTaL
    #69175
    Gratulálok az összehasonlításhoz, az iRacing is többszáz négyzetkm területet tölt be egyszerre? :D
  • [HUN]FaTaL
    #69174
    Solt: TDU2 mindent eszik, de ha a környezetet mediumra vennék, ami alig csúnyább mint maxon akkor egy közepes konfigon mint az enyém is röhögve elfut (persze aki 100fps alatt nem játszik semmivel az megérdemli).
  • [HUN]FaTaL
    #69173
    Ki telepíti a programokat a hddre? A telepítőket / isokat tároljuk hdd-n, telepített programok meg ssdre az os-sel együtt.
  • MR ME
    #69172
    ha van esze akkor ssd-re pakolja a winfost meg az induló programokat, filmeket, gameket többit a másikra és rendben is vagyunk
  • Máté94
    #69171
    OFF:
    Ha már SSD, én azt nem értem, hogy valaki vesz rendszerpartíciónak egy SSD-t, és vesz egy HDD-t a programonk, stb..., akkor hogyan fognak gyorsabban indulni a programok, ha azokat a HDD-ről kell kiolvasnia? :D
  • Solt
    #69170
    :D

    Jaj... elkéstem... aztakurva... szevasztok! :D
  • Solt
    #69169
    Miért halna el? Nézd meg a PH-s cikket az időtartamukról... ;)
  • Her Laca
    #69168
    Na most aztán felpiszkáltál:)
    Jelenjen meg már a COD,de végül is mind 1:) már fejembe vettem,rágódtam rajta most időm is van,jövő héten kézbe veszem az ügyet.
    Bár nem akartam,de lehet eladom a mostani cuccomat ,így kibővíthetem a költendő összeg határt.
    Meggyőztél. SSD kell. Most néztem az élettartam 114 év:) Kiegyezek vele:)
  • Solt
    #69167
    Drága, ez tény. Mondjuk az átlag játékokkal játszó játékosoknak pont kiváló alternatíva egy AMD konfig + SSD az Intel + vinyó duóval szemben. Árban kb ugyanott van, és egy SSD irdatlan nagyot dob a sebesség érzeten.
  • IMYke2.0.0.0
    #69166
    Én fosok attól, hogy elhalnak a cellák az SSD-kben.
    Arra meg, hogy a Windows 7 terpeszkedjen kicsit drága mulatság még a legolcsóbb SSD is...
  • MR ME
    #69165
    kell kell, csak amíg aranyárban mérik...pedig már rég kidobtam volna ezeket a kattogó vinnyogó szarokat a gépemből, de asszem ehhez még sok idő kell míg normális "emberi" áron lehet majd venni normális nagyságú ssd-ket
  • Sir Quno Jedi
    #69164
    SSD az KELL. Win7 x64, DA2 megtáltosodik rajta.
  • Solt
    #69163
    Még egy rész, amit be kell venni a tesztek közé: Vinyó vs SSD szimulátorok alatt... látom a jövőnket, sokan fognak szeretni minket! :D
  • Solt
    #69162
    Nem... Op rendszer plusz olyan játékok, amik sokat kerregtették a vinyót... például ArmA2...

    A játékok többségénél csak a betöltési idő növekszik, de például ArmA2 alatt megszűnt a "fordulok és az orrom előtt rajzolódik a textúra" történet. ArmA2 döbbenet, hogy kerregtette a vinyómat... No meg ugye van, hogy a minimum FPS is megugrik pont a töltögetés elmaradása miatt...