90029
  • arty
    #69281
    0.1%-ról beszélünk. ne maszatolj, milyen 10*1-2%-ról beszélsz?!

    ezt nyered:

    "100mhz pcie:
    Score:11623

    120mhz PCIe:
    Score:11636" - semmi többet. ez pedig nem nyereség, hanem mérési hiba.

    egy előző, inteles lapomon (G31) tuningnál néha elmászott a pcie - mindenféle idiota hibát produkált tőle a gép. hogy teljesitménynövekedést nem hoz, az éppolyan közismert tény, mint hogy veszéles a hardverre :)
  • arty
    #69280
    szerintem használd extendedként a tévét, 1360x768ban - ha szüleidnek mutatnál vmit, huzd át a böngészőt

    a klón módot "sajna" nem erre találták ki, ha nem egyforma felbontású/képarányú a megjelenítő
  • Jakuza001
    #69279
    Most oszinten miert erolkodsz olyannal, amiben nincs igazad ?
  • NEXUS6
    #69278
    De igen, úgy nagyjából engem igazol.;)
    Soha nem mondtam, hogy 2X annyi pontot kap ezáltal a gép akármilyen teszten, soha nem mondtam hogy kicsi a kockázat, amilyen kicsi esetleg a nyereség is. Én megpróbáltam, de egyelőre én sem tapasztaltam túl sok előnyét, mint ahogy a legtöbb tweak is ilyen: csupán 1-2% előnyt jelent.
    De azért 10X 1-2% már valami.
    Amúgy szerintem is úgy tűnik, hogy simább, kevésbé ingadozók az fps értékek, mint ahogy valaki írta is. Ezt nem fogod tudni fraps-sal, ATT-vel, benchmarkokkal kimutatni.

    Szal én kipróbálom, elmegyek a határig azért az 1-2%-ért. Te meg nagymellénnyel ülsz, és írod azokat a dolgokat, amiket igaznak gondolsz.

    Vajon hánynak jártál igazán utána?
  • repvez
    #69277
    DE legalább volt értelme már a tv menüébe turkálni és rátaláltam, hogy van PIP funkcio :)
  • repvez
    #69276
    meg még a win is szopat mert azért volt keret mert a nyüves alap W7 háttérhép nem 1920x1080-as igy ott csak fekete szint adott felraktam egy full HD-s hátteret most nincs keret,de nem nativba nyomja a képet pedig a driverben a monitornak is és a TV-nek is a nativ felbontás van megadva.

    ÉS az ati driverben a HDTV support rész az mire valo , miért van ott a sok felbontás felsorolva.

    MEgnézem akkor visszacserélem a HDMI2-re hátha ugy jobb lesz.
  • arty
    #69275
    a mi szériánmknál (32AXXX) még a hdmi2 a pécés bemenet!!! akkor ez lesz a gond nálad! :)

    szal, HDMI2, elnevezve PC-nek, just scan/csak pásztázáson!
  • repvez
    #69274
    Olvastam a másik topicban is az irásodat hogy a samu TV-k az 1-es hdmit használja PC összekötettésre és hogy álitsam csak pásztázásra és full RGB-re ATI-ban.
    NA mindent igy csináltam és azota meg eltünt az az opcio is a driverben hogy clonozzam a kijelzöt , az ovescant 0-ra huzva ugyan ugy megvan a 2 fekete csik a két szélén, pedig most extendeden van és a tv-t 1080p60hz-nek ismeri fel pedig ez csak egy belépö szintu LE32A330j hd redi tv igy csak az 1080i-t kéne hogy tudja.

    A klone mod meg azért kell nekem mert a tv mögött ülök és extendedbe eddig nekem csak videot és játékot sikerült kiadni,de az ösöknek oda szoktam kinagyitani a honlapokon a képeket meg a skype-ot és néha a képeken mutogatnom is kéne de ha nem clonos a kép akkor nem látom hogy merre mozog az egér.
  • masterthief
    #69273
    Ez jó kép XD Tegyél fel még ilyet!
  • arty
    #69272
    elolvastam, de ez nem téged igazol :DDDD

    100mhz pcie:
    Score:11623

    120mhz PCIe:
    Score:11636

    +20% tuning = +0,1% teljesitmény, azaz egy ezrelék (ami BŐŐŐŐVEN hibahatár alatt van)

    cserébe ez VALÓBAN kinyirhatja a géped, ellentétben 20%-nyi GPU/CPU tuningal

    okos dolog

    (nem lett volna egyszerűbb már az elején leirni, hogy "bocs, ezt benéztem?" ;) )
  • arty
    #69271
    persze: ne használj clone modot, a kétféle felbontásu kijelzőt extended kijelzőként célszerű használni - ekkor lesz a tévéden is a legjobb kép. arról nem is beszélve, hogy a felbontás, amit akarsz 16:10-es ezért nem lesz SOSE arányos a 16:9-es tévéden

    miért akarod egyszerre mindkettőn ugyan azt nézni?
  • KranaZoli #69270
    Nem olvastam, de sajnos passz. Ebben nincs tapasztalatom. :(
  • NEXUS6
    #69269
    Itt látsz tuningot, némi teljesítmény növekedést, meg elpukkant kondikat.
  • repvez
    #69268
    #69214 ez a probléma ha esetleg nem olvastad volna
  • [HUN]FaTaL
    #69267
    Hagyd, nem érti...
  • Jakuza001
    #69266
    Pont hogy fixalni szoktak a PCI-E frekit 100-on.
  • KranaZoli #69265
  • repvez
    #69264
    NA senki sem tud értékelhetö segitséget addni a képméret beállitására?
  • arty
    #69263
    na akkor lécc linkelj egy pár tesztet, ahol pcie frekit növelnek tuning gyanánt :)

    és miután a cpuban és a gpuban is van hővédelem, igy tönkremenetel előtt lekapcsolnak. pcie-ben milyen oc elleni "védelemről" tudsz? én a ph tanulsága alapján csak tönkrement vga-król hallottam

    nameg, a te esetedről, ami azért jól végződött - egyelőre!
  • NEXUS6
    #69262
    Dedig de, olvass utána.

    És persze emellett instabilitást, meg a hw kinyírását lehet elérni, mint minden OC-val. A kérdés mindíg az, hogy megéri-e a nyert teljesíténytöbblet a nagyobb kockázatot.
    Ez egy ilyen játék. Persze érdemes róla olvasgatni a neten, hogy miért jó, vagy nem jó, csak kb annyit ér, mint a csajozós tanácsok, főleg ha ki sem próbálod őket.
  • IMYke2.0.0.0
    #69261
    Ez a smiley beszarás :)))))))
  • KranaZoli #69260
  • arty
    #69259
    pedig NEM

    instabilitást meg kártya kinyirást lehet elérni a pcie freki emelésével, semmi mást
  • arty
    #69258
    nem arra céloztam :) a költözz el-re annál inkább :)
  • [HUN]FaTaL
    #69257


    Olvass utána a témának inkább :D
  • IMYke2.0.0.0
    #69256
    Gyorsabban lesz tétlen a gép :))))
  • pointer4
    #69255
    Gyorsabb lesz a hangkártya ? :D
  • KranaZoli #69254
    NEXUS!!!

    Ezt most komolyan írod?!

    Jéééééézusom.

    Annyi értelme van állítani, hogy lefixálni 100Mhz-re, ha már vki állítgatni akarja a PCI-E frekit. (ahogy azt látom korábban Fatal is írta. Bocsi Fatal véletlen a Te hsz-edre ment a válasz, de 1értelmű, hogy nem Neked szántam)

  • NEXUS6
    #69253
    Pedig de!
    Gyorsabb is lesz tőle, másrészt minden OC szétbaxxa a hw-t.:)
  • pointer4
    #69252
    F*szállításról ne is beszéljünk :D
  • pxxl
    #69251
    hát már akinek kell :D én csak a cpu szorzót emelem
  • [HUN]FaTaL
    #69250
    Már hogyne nyúlnánk hozzá :D CPU tuning esetén fixáljuk 100mhz-re :D
  • pxxl
    #69249
    én komolyan mondtam, hogy sztem hülyeség volt lecserélni a 4870-et 5770-re
  • Puhos
    #69248
    Akkor tedd azt!
  • pxxl
    #69247
    jah az tom, én csak addig jutottam a hsz-ében, hogy "Kicsit tuningolgattam a gépet,...,gondoltam 25% nem olyan vészes" pcie frekvenciához hozzá se nyúlunk vazze minek :D ez alap
  • item
    #69246
    Idézlek ha megengeded: "1. nem megy át a hang"

    Én a hangra értettem amit kérdeztem. Válaszoltam az 1. pontodra. A képet már letisztáztuk..
  • [HUN]FaTaL
    #69245
    PCIe freki nem tuning vazzeg :D
  • arty
    #69244
    1. persze hogy fontos! vagy nézegessek a szellemképes, zajos képet, ráadásul mindezt 32"-n? te se analogon hajtod a monitorodat, nekem ez a monitorom :)
    3. jah, sajnos vannak gondok - de pécével mindig is lesznek gondok. a jobb kép és kényelem megér némi szívást :)

    Puhos: nehogy komolyan vedd őket, csak szívóznak :)
  • pointer4
    #69243
    Én is, csak 1 gyermek, de akkor is elköltöznék...
    De nekem nem kell
  • Puhos
    #69242
    Akkor hajrá!
    Én ugyanis a saját házamban lakom a családommal (feleség, és 2 gyermek).