90029
  • Blum
    #69326
    Úgy csináltam. Játszottam jó fél órát 26%-os ventivel,kiléptem,hallgattam kis zenét (kb. 20 perc). Látom,hogy visszamegy 35fokra,ventit felhúztam 50%-ra,visszamentem a játékba és ugyanúgy maradt 70-72fok.
    Mondjuk semmi zavar sincs,csak azért érdekes. Legalább játék közben sincs hangja.
  • Solt
    #69325
    Nehezen hűl vissza... próbáld majd hidegen, eleve 50%-ról kezdeni...
  • Blum
    #69324
    Srácok,hogy lehet az hogy a VGA-m ventijét játék közben fix 26%-on hagyom és max 72fokig megy fel,ha felrántom 50%-ra,akkor is marad 70-72fok? A GPU kihasználtsága végig 99%.
  • NEXUS6
    #69323
    Eszköz kezelőben kattints valamelyik cuccosra, majd a másidik menüpont, magyarban nem tudom mi, angolban Action, válaszd ki a scan for hardware changes pontot, magyarul valami hardver változások ellenőrzése lehet. Ekkor megkeresi neked a VGA karit. Ha megvan biztonság kedvéért újra kéne indítani, majd utána elindítani a Cat telepítőt.

    A Driver Swpeer elég jól dolgozik, mindent lepucol, de valszeg még az előző driver maradéka zavarhatott be.
  • Solt
    #69322
    Letöröltél valami szart, amit nem kellett volna...

    Gyári cd megvan? Próbáld azt a drivert felrakni... ( mindenestől amit felkínál )

    Ha pedig húzod magad, tuti nem lesz megoldás. Nyugi... ha nem megy, hagyd egy kicsit..
  • macleody
    #69321
    Engedni enged csak nincs semmi haszna. Nem telepítek én semmit, inkább kikúrom az utcára ablakostul. Ráadásul ha újratelepítem bukom az FC2-t. Komolyan mondom nem értem mi ez a szar most.
  • Solt
    #69320
    Nincs ott semmi, és nem is enged drivert telepíteni? Rendszer telepítés lesz ebből...
  • macleody
    #69319
    Ha lenne ott videókártya. De nincs.
  • Solt
    #69318
    Start menü -> vezérlőpult -> rendszer -> eszközkezelő -> videókártyák, majd jobb klikk és eltávolítás. Újraindítod, és próbálj így egy telepítést...
  • Blum
    #69317
    A gond az ott kezdődik,hogy leszedted a drivert.
    Ha egy régi drivert frissítesz egy újra,akkor nem kell letörölni a régit. Simán feltelepíted a legújabbat és kész.
  • macleody
    #69316
    Igen admin módban ,win 7 64 bit. Sosem kellett még driver sweepert használnom, csak nyomtam egy eltávolítást a catalystban, utána meg felpakoltam a cuccot. Most meg itt szarakodok már nem tudom mióta.
  • Jakuza001
    #69315
    Adminisztrator modban futattad ? Milyen OP rendszeren ?
  • macleody
    #69314
    Csökkentett módban indítottam, Driver Sweeperben kijelöltem az Ati Display-t és töröltem. Újraindítottam, 11.2-es catalyst indít, kicsomagolja, telepíti és mikor végez sehol semmi. Se az eszközkezelőben se a képernyő felbontásnál.
  • Jakuza001
    #69313
    Adminisztrator modban futtatad a Driver Sweepert ?

  • Solten
    #69312
    Be lehet fejezni a szemelyeskedest Holgyeim es Uraim.
  • Solt
    #69311
    Írd le lépésről lépésre, hogy csinálod.
  • macleody
    #69310
    Köszi de sajnos ez sem segít. Nem értem mi a szar baja van, de rövidesen kib@szom az ablakon.
  • Jakuza001
    #69307
    Probald lepucolni a Driver Sweeperrel a maradvanyokat es utana telepiteni.

    Elerhetoseg


    amugy olvasd el hogy kell hasznalni, mert safe modban kell hasznalni.
  • macleody
    #69306
    Leszedtem a VGA drivert, hogy felrkajam a 11.2-t. Azóta semmilyen verzió nem megy fel, eszközkezelőben is csak annyit ír, hogy szabványos VGA.
  • Jakuza001
    #69303
    Szerintem meg te azt mar megtetted vele, kar sirni, ha megemlittik hogy konzolos, azert nem ert hozza. :D
  • arty
    #69302
    szerintem felesleges személyeskedni
  • kifli
    #69300
    célrevezetőbb, és sokkal egyszerűbb a gpu órajelét megemelni.

    Egyrészt, azzal valóban javítasz a teljesítményen

    Másrészt az nem nyírja ki a hw-t.
  • KranaZoli #69299
    "És csak azt kérdezném végül, csak házifeladat gyanánt, amin gondolkozzatok el majd otthon, nem kell rá most válaszolni, hogy a BIOS-ban ennek állítása mi célt szolgál, hiszen erre általában 150-200 MHz-ig van lehetőség a freki lockolása mellett, azon kívül hogy Egyszeri Júzer József majd jól elfüstöli a vidkariját."

    Fingom sincs, hogy miért hagytak ekkora luft-ot a PCI-E frekvencia állítására. Bevallom: Régebben Én is próbálkoztam ezzel, amikor gondom volt vmelyik VGA-mmal - hosszú történet, kiderült sima RAM hiba volt az egész - mert olyat olvastam, hogy ha nem stabil a VGA esetleg meg lehet próbálni megemelni a PCI-E frekit. Megemeltem, a hiba maradt. Megemeltem, nem indult a gép, BIOS-ba is alig tudtam visszalépni. :(

    A kérdés részben jogos. Én is szeretném tudni, mi a ráknak hagynak bent ilyen opciót a BIOS-ban. De 1.) -> levél az alaplap gyártónak, 2.) azt a tuning topic-ot azért is link-eltem be, mert van cikra 1xxxx hsz tuning téméban. Biztos vannak ott okos emberkék is. :D Pontosabban: Biztos vannak ott IS okos emberkék. ;)

    btw: 1ébként milyen VGA-val próbálkozol?!

    Vagy, ha annyira érdekel: Azonnali VGA-s kérdések órája

    Aztán ha megtudsz vmi okosat oszd meg Velünk is. :)

    PS:

    Bocsika, azért is írtam ezek a topic-okat, mert szerintem ennek a témának köze nincs a Radeon HD topic-hoz. Nem?!
  • Solten
    #69298
    Haggyatok mar, hadd egesse el a kartyajat...
  • lo9in
    #69297
    én procim 2ghz-s 3ra húztam , alaplapom gagyi chipsetes állítási lehetőségek kb. a nullával egyenlőek fixálva van 100on a pci-e sebesség legalábbis állítani nem tudom , és bizony annak 100mhz-n kell lennie emelni nem szabad !
  • pointer4
    #69296
    Nekem amikor "rángatózott" a játék felhúztam a procit 3,4Ghz-ről 4.8Ghz-re, utána már mindjárt jobban ment, kicsit több fesz kellett ugyan, meg jobban hűteni, de ez megérte. Ez 41%-os Overclock, látványos teljesítmény növekedéssel. Van amit érdemes húzni, és van amivel nem is érdemes foglalkozni, mint pl a PCI-E órajele.
    És képzeld, 100Mhzen van a PCI-E :D
    Ajánlom neked is!
  • MR ME
    #69295
    én igazat adok neked, simán lehet emelni, én olyan 30-40%os tuningot szoktam rádobni, ajánlom neked is, és utána egy nvidia kártya vételét
  • [HUN]FaTaL
    #69294
    Ne égesd már tovább magad, nem fut simábban a játék attól, hogy a PCIe slot órajelét emeled, megalol :D

    Több karaktert nem pazarolok el rád.
  • NEXUS6
    #69293
    Aha.

    "még egyszer leírom, hátha nem volt eddig világos, hogy nem állítottam, hogy akármilyen jelentős nyereséget tapasztaltam volna, pláne, hogy a jelentős kockázat ezt megérné."

    Nos, szövegértés?
    Értsél már magaddal egyet aranybogár, ne csak azt hajtogasd, hogy igazad van! Többet már nem tudok segíteni, vazze!
  • Jakuza001
    #69292
    Ne egessed mar magad. Igazunk van , neked meg nincs. Senki, semmit nem akar a szadba adni, mert jol irod nem vagy a baratnonk.

    A tobbire pedig felesleges karaktert pazarolni.
  • NEXUS6
    #69291
    Először is elismerem, hogy teljesen igazatok van!
    Igazatok van még abban is, amikor olyat próbáltok a számba adni, amit ..., szóval ezzel inkább a barátnőtöknél próbálkozzatok, de ebben igazatok van.

    De még egyszer leírom, hátha nem volt eddig világos, hogy nem állítottam, hogy akármilyen jelentős nyereséget tapasztaltam volna, pláne, hogy a jelentős kockázat ezt megérné. Leírjam mégegyszer? Ok a biztonság kedvéért leírom: nem állítottam, hogy akármilyen jelentős nyereséget tapasztaltam volna, pláne, hogy a jelentős kockázat ezt megérné.

    artynak/FaTálnak üzenem, hogy én nem bencsmark pontokra hajtok, mint ő, én szeretek játszani is. És amikor pl. a játék simábban fut, nem rángatózik, az nekem nagyon jó!:) Ami lehet hogy alacsonyabb fps átlagot jelent, de a 60-at meghaladó részt általában beáldozom az előbbiért, mert nekem nincs olyan jó szemem, mint az övé. Tudom perverz dolog, de erre is lehetőséget ad az internet anonimitás, hogy ezt még is megosszam veletek.:)

    Amúgy tényleg igaz, hogy ha kikapcsolom a monitort, akkor magasabb fps-t érek el?


    KZolinak köszönöm a tanácsokat. Úgy nagyjából én is így tudom, meg tudok egy csomó dolgot pl. a windózról is, amit leírnak, hogy miért jó nekem, de kipróbálás után még is pont ellenkezőleg csinálom, mert aztán azt találom jobbnak, mer egy önfejű állat vagyok. Rajta legalább látom, hogy ezzel ezzel együtt tud majd élni, nem okoz neki álmatlan éjszakát, ha nem azt csinálja valaki, amit ő gondol.

    És csak azt kérdezném végül, csak házifeladat gyanánt, amin gondolkozzatok el majd otthon, nem kell rá most válaszolni, hogy a BIOS-ban ennek állítása mi célt szolgál, hiszen erre általában 150-200 MHz-ig van lehetőség a freki lockolása mellett, azon kívül hogy Egyszeri Júzer József majd jól elfüstöli a vidkariját.
    Vagy erre is valami olyan tanácsot adnátok, mint esetleg a bios security protection-jára, hogy aztat Apám ne piszkáljad, mert ha oda beírsz valamit akkor legközelebb nem tucc belépni! Tök hülyeség, minek raknak bele ilyenet, nem igaz he? Ráadásul nem is gyorsít semmit a renceren!
    Ez meg gondolom arra van, hogy a hülye júzer aki nem olyan okos mint mink itten ugyi , az majd jól vehet új hw-t mert elbaxxa, ezért rakják bele a gyártók, múltkor olvastam a Konszpiraszi Nyúzon, ami tök megbízható oldal.
  • Solten
    #69290
    Nem lehet. Azonos architekturanak kell lennie a ket vasnak, ott a tablazat az nem hazudik (banner felett: CrossFireX - nem vettem ki...). A Hybrid CrossFire meg mas teszta, ott az alaplapi integralt mukodik egyutt egy alsos VGA-val (HD 2400-es, 3400-es szeria tagjaival).

    A Lucyd Hidra-s lapokkal (pl MSI Big Bang Fuzion) ossze lehet parositani kulonbozo architekturakat, akar AMD-t Nvidia-val, csak ertelme nem sok, siralmas a hatekonysaga egy CF/SLI-hez kepest.
  • Solten
    #69289


  • repvez
    #69288
    Csak nem jöttem még rá hogyan lehet ugy megoldani, hogy ha áthuzok valamit az teljesképernyöben menjen , mivel nem látom az egeret igy nem tudok rákattintani a megfelelö gombokra, fejbol meg nem tudom mindennek a bill komboját.
    és az is zavaro számomra, hogy a monitor egyik felén egyszercsak eltünik az egér .
  • [HUN]FaTaL
    #69287
    Össze lehet kötni különböző típusokat de én úgy tudom csak szérián belül (hd4xxx-hd4xxx) de majd Solten kijavít. Bár ha az amd táblázata aszondja működik akkor biztosan úgyvan :D
  • Jakuza001
    #69286
    Hybrid crossfirevel osszelehet kotni kulonbozo tipusokat is, nem egy ilyet lattam, csak kerdes , hogy ilyen tipussal is menne e.
    amugy a tablazat szerint is lehet, de azert a sajat szememnek en jobban szoktam hinni mint egy tablazatnak. :D
  • [HUN]FaTaL
    #69285
    Nem vagyok benne biztos, de azt hiszem nem, mert csak sorozaton belülieket lehet (tehát másik HD4xxx-et a 4850el) és ott sem mindent. Régen volt felül egy táblázat itt a topicban, de úgy látom Solten kivette.
  • Jakuza001
    #69284
    Inkabb azt mondja meg nekem valaki, hogy a 4850-t lehet e osszekotni egy 5850-el crossfirevel ? Termeszetesen ugy hogy mukodik is a dolog.
  • KranaZoli #69283
    Ajánlom figyelmedbe az ilyen és ehhez hasonló topic-ok tanulmányozását: Tuning, kezdőknek, szájbarágósan

    "ill. 100MHz-en a PCI-Express, már kis emelés is azt eredményezheti hogy nem indul a gép, érzékelhető gyorsulást pedig nem eredményez. (itt jegyezném meg, hogy az AGP/PCI-E feszültséget sem szabad emelni, mivel a VGA ettől függetlenül szabályozza a GPU és a memória feszültségét, csak felesleges terhelést okoz a kártyának, ami akár a vesztét is okozhatja)"
  • [HUN]FaTaL
    #69282
    Nem zavar, hogy rajtad röhög az egész topic? PH-n is körberöhögnének, VGA tuning != PCIe freki tuning, fogd már fel. 14 pont az mérési hibahatár, egymás után kétszer lefuttatod sem kapsz azonos pontszámot.