90029
  • dragon11
    #71168
    Hali,

    kicsit off lesz a kérdésem, ezért előre is elnézést kérek de csak hozzátok tudok fordulni segítségért.

    apumnak tönkrement a Galaxy 9800 GT videókarija, ezért kéne egy új..:)

    a proci intel core 2 dou e6400, és a ram 2x1gb..

    Ehhez kéne valami jó kártya, ami persze nem drága.. :(

    Alapfeltétele lenne Neki, hogy a memória busz sebessége 256legyen, illetve minimum 512mbos kártya..

    nagyon az ATI felé húz.

    tudnátok ajánlani -akár több kártyát is- amik jó áron vannak és jók is..?

    Azért kíváncsi lennék én a 128bitesekre is..:) 64es szóba sem jöhet!

    köszönjük!!
  • morcosqtya
    #71167
    és a 6950-ről mi a véleményed?
    Gigabyte R695OC-1GD HD 6950 2GB PCIe

    vagy vissza a gyökerekhez és nVidia:
    MSI N560GTX-TI TWIN FROZR II/OC nVidia PCI-E, GDDR5, 1GB, 256bit

    (Sandy-hez meg P67-hez valószínűleg talán optimálisabb is lenne mint az ATI. AMD-m volt tavaly, onnan maradt a Radeon dolog..)
  • KranaZoli #71166
    CS Source-ról nem tudok nyilatkozni. Miért vártál tőle rengeteget?!?! A 6870-es okés, de a 6850 nem kicsit gyengébb példány. Az ára volt nyerő, nem a teljesítménye. HD5830 Xtreme szinten van, de talán még az is elveri.
  • morcosqtya
    #71165
    Köszi, valószínűleg igazad lesz, már írtam a "support"-omnak.. :))
  • morcosqtya
    #71164
    Az a meglepő, hogy rengeteget vártam ettől a HD 6850-től, de még régebbi játékoknál (CS Source) is gyakran akadt, FPS leesett 35-re (átlagban 90-150 volt), valahol viszont 300 FPS-t is hozott tehát nem tudom mi van vele, de ennek nem ennyit kellene vinnie.. (gyanús volt nekem), egyébként a hőfok 50 fok alatt marad (40-45).

  • redmonk
    #71163
    most vettem észre, hogy amikor gondom volt akkor nem raktam fel a chipset drivert, az is lehet a probléma forrása? bár mondjuk most sincs még fenn 32bites rendszeren és nincs gond.
  • KranaZoli #71162
    Melyik driver ez?!

    1xerűen nem ismeri a 3DMark. Gondolom nincs benne az adatbázisában, ennyi az egész. Szar a program, vagy esetleg hotfix-es driver-t használsz. Nem kell foglalkozni vele.

    PS: Ez nem mocskosul szar. Ilyen a 3DMark. CF rendszerekre és high-tech gépekre ad magasabb pontszámot. De ilyen volt a 3Mark 2006 is annó. Nem tökmind1?! Procid miatt kaptál még ennyit is, 1ébként jóval kevesebb lenne - ha ez vigasztal. ;)
  • morcosqtya
    #71161
    Hát ez mocskosul szar lett... :(((
    12 FPS..
    Mi az hogy a drivert nem találja???? Catalyst fent van mindennel együtt...
    0 Mhz Core/Memory clock???



  • benőmenő
    #71160
    furmark, 3dmark, unigine heaven alatt nézted, hogy csinálja-e?
    Ha azok alatt is akkor 1000%, hogy gariba kicserélik
  • [HUN]FaTaL
    #71159
    VRAMnak tűnik ez.
  • morcosqtya
    #71158
    Ilyen hibát mi okozhat??
    Jelenleg HD6850-em van.
    Eddig nem igazán csinálta.
    Ami mostanában változás volt:
    Steam-mel felraktam az Orange Box 4 játékát és a Deadspace-t.
    Deadspace-re gyanakszom...
    Hogyan lehet megoldani?? (nem csak az asztalon csinálja, wordben is, beágyazott képeken, böngészőkben is, de játékban nem)

  • Jim Morrison
    #71157
    régi cikk volt :) viszont jo, hogy mondod, utana is olvasok majd.
  • [HUN]FaTaL
    #71156
    Persze, megakadályozza a hardverhibát. Inkább csak más formában fogja kiírni a hibát. Már ha utánaolvasnál rendesen látnád. :)
  • Jim Morrison
    #71155
    de a win8 megakadályozza, hogy legyen olyan hiba ami ezt okozza
  • [HUN]FaTaL
    #71154
    Ez most hogy jön ide? A kék halál nem hiba bazz hanem a hiba okozza (hogy ne dögöljön meg mindened)...
  • Blum
    #71153
    Hülye kérdés,de miért baj,hogy van 32 bit is?
  • Jim Morrison
    #71152
    na neee.
    am mar alig varom, nem lesz kekhalal meg ilyenek... joa lesz
  • [HUN]FaTaL
    #71151
    És még a win8ból is lesz bazz...
  • redmonk
    #71150
    Mondjuk ez tűnik a leglogikusabb válasznak de azért rákérdezek, hogy más is így gondolja. Amúgy köszönöm a segítséget. Addig marad az x86.
  • arty
    #71149
    valamelyik driver x64 változata BUG-os :)

    (rohadna meg az ms, hogy hozott ki 32bitest is a win7ből)
  • KranaZoli #71148
    Én most keltem. Komoly. :D
  • Máté94
    #71147
    Rendben, hétfőn úgy is visszaviszem, ott majd játszadoznak vele. :)
  • Solt
    #71146
    Délben? Ó hogy...
  • Máté94
    #71145
    "csíkozódott a kártya" mármint a kép, bocsi, félálomban voltam még. :)
  • redmonk
    #71144
    nekem volt ugyanez a dx hiba meg ati driverben vmi meg csomó minden volt h ilyet nem írt ki a csak a hiba kódot. most, hogy fent van a 32bites rendszer semmi probléma eddig. 64biten áááá
  • arty
    #71143
    ha máshol próbálva a vga-t nem jött elő, akkor neked legózni kéne: cserélgetni a gépedben a komponenseket, amíg el nem tűnik a jelenség... ennél biztosabb módszer nincs :) (csak épp általában megvalósíthatatlan, hacsak nincs egy haverod, aki áthoz egy tiédhez igencsak hasonló gépet)
  • Máté94
    #71142
    Én a múltkor kérdeztem ugyanezt, mert nekem azzal a hibával dobott ki, mint redmonk-ot és az is köztük volt, amit te írsz. De nekem utána csíkozódott a kártya, visszavittük és ott nem csinált semmi ilyesmit.

    Nem értem mi baja van? Netán a foglalata szart be? Egyébként be se indul, mindig kék halállal kidob.
  • arty
    #71141
    (hugom noteszében amugy ati4250 a vga, bár ez aligha számított bármit is :D )
  • arty
    #71140
    hugom notebookja ezt csinálta

    dxmmg1.sys okozta a kékhalált, ami directx komponens.

    ... és a realtek hálókártya driverét kellett frissíteni (sem a win7 saját, whql-je, sem a dell féle - szintén whql - driver nem működött. ennyit a whql minősítésről... )

    neked pontosan mivel dobja a kékhalált?
  • redmonk
    #71139
    Na éjjel 3óra 32bit van fent megint így nincs a géppel baj. Nem értem.
  • lo9in
    #71138
    akkor picit félreértettelek , vehetsz notit semmi akadálya szerintem , de a jelenlegi gépedtől teljesen függetlenül
  • redmonk
    #71137
    Azért nem értem a dolgot mert 32bites rendszernél meg nem csinálta ezt.
  • redmonk
    #71136
    Külön alkatrészekből összerakott. Minden egyes alkatrészre külön gari papír stb.
    Most azt ne nézd, hogy esetleg rossz a videókártya. Alapból notit szeretnék és azért kérdeztem meg a másik topikban, hogy van-e lehetőség szerintünk ha igen akkor az hogyan zajlik.
  • lo9in
    #71135
    a gépedet nem fogják notira cserélni az biztos , ha rossz a kártya kicserélik benne aztán visszakapod az egészet és neked kell eladni

    gondolom akkor előre szerelt géped van nem pedig külön alkatrészekből összerakatott
  • Solten
    #71134
    Sapphire HD 5850 Xtreme gyorsteszt

  • Solten
    #71133
  • ajem kisa
    #71132
    Köszi!:)
  • Solten
    #71131
  • Solten
    #71130
    Udv, probaltad mar: link?
  • redmonk
    #71129
    ááá azzal most nem tökölök, beviszem jövő héten nézzék meg + találjunk ki valamit, mert amúgy már szeretnék inkább egy notebookot....úgyis garis még valamit lehet így intézni azoknál akiknél vettem nem?