90029
  • Her Laca
    #71208
    Mind1:)
  • KranaZoli #71207
    Nem árulhatom el. Nemzetbiztonsági titok. :D Közigazgatás, legyen elég ennyi. Óriási géppark... Olyan vegyes felvágott, hogy ilyen a közértben sincs. :(((

    Laca: Ha nem lennének kételyeim Nekem is a Cata-val és nem ingott volna meg a bizodalmam AMD irányába, akkor rögtön lecsapnék a vasadra. Cca, mennyit kérnél érte?!

    De most hezitálok, hogy vegyek-é új VGA-t, s ha igen akkor AMD; vagy nV. nV-m még a büdös életben nem volt. :D
  • MR ME
    #71206
    legújabbat
  • zzeN
    #71205
    Ha már témánál vagyunk, holnap jön meg a 6950-esem, melyik drivert rakjam fel? 11.4 vagy 5?
  • IMYke2.0.0.0
    #71204
    Ősrégi hálókártyák például?
  • arty
    #71203
    áruld már el lécc, milyen x86 only hardvereitek vannak! :)
  • Her Laca
    #71202
    Persze hogy a Cata:) A vassal semmi bajom sőt. Ilyen áron ilyen teljesítményt senki sem kínál. De akkor inkább zsebbe nyúlok.oszt 580.
  • KranaZoli #71201
    Áhámm... Ezt nem teljesen értem (a hibajelenséget), de akkor maradunk a driver vonalon. Sajnos driver terén AMD-nél a 11.4-es váltás sem hozta meg, amire sokan vártak. :(

    Imy: Én teljes mértékben megértem Laca-t. Én sem pöcsölnék vele. Sajnos AMD a driver-ek terén elég régóta szenved, official megjelenés után jönnek a hotfix-ek, benne a régi bug-ok; ... Ez sajnos tény.
  • IMYke2.0.0.0
    #71200
    Óriási baklövést követsz el azért, mert egy ócska operációs rendszer és egy driver összeakad.

  • KranaZoli #71199
    x86; x64 részemről lezárva, akkor sem lesz only x64 MS OS még jó ideig... Aztán majd gondolkozzatok el, hogy miért...

    Laca:

    Mi történt?! Én már elég szkeptikus vagyok AMD terén, nem a vasakkal van problémám, hanem a gyatra driver körítéssel, 11.4-es Cata-t mindenképp meg akartam várni, mielőtt VGA-t cserélek. Vagy 6950; vagy GTX560Ti; 570.

    Melyik nV-t választod?! És mi volt a gubanc?! Gondolom nem vas, hanem inkább driver, csak 6950-es tulajtól panaszt még nem nagyon hallottam...

  • Her Laca
    #71198
    Fel szerettem volna telepíteni a 11.5 öst,előtte leszedtam(bár nem tudom miért kell) a 11.4 est ,na szóval telepítés közben ATI mittudomén mi kék pusztulat.Újraindul Vezérlő pultban a programok eltávolításánál 2,azaz kettő install manager,egyiket 1 kemény óra és 16 újraindítás után tudtam csak eltávolítani jelzem, na szóval újra kezdve a telepítést 3X hibaüzenettel leáll, de másfél óra egér kattingatás után azért helyre állt a dolog. Arra a megállapításra jutottam,hogy nem hiányzik ez nekem:)
    Ezeddig én egy boldog ,gondtalan ember voltam,ha a PC-m elé ültem,és szeretném ha a továbbiakban ez így is maradna:)
  • repvez
    #71197
    Valaki esetleg tanácsot vagy egyéb választ, hogy hogyan lehetne profilt késziteni vagy elinditani ezt a progit?
  • pxxl
    #71196
    na csak el mi a bibi :D
  • Her Laca
    #71195
    Tisztelt urak:)
    Távol álljon tőlem,hogy e hőn szeretett márkát bántsam,így hát csak annyit mondok,hogy. Vadász kutya legyek ha még egyszer az életben ATI,AMD márkajelzésű terméket még csak a lakásom közelébe is engedek.
    Ezúton is szeretném megkérni az illetékes kollegát,hogy igen sürgősen távolítsa el a nevem mellől eme irtózat logóját:XD előre is köszönöm.
    És itt ragadnám meg az alkalmat,hogy megemlítsem,:) ha valaki ellenállhatatlan vágyat érez egy 2 hónapos,hibátlan 6970 essé moddolt 6950 es Giga videó kártya megvásárlására én rövid határidőn belül abszolválni tudom korrekt áron. Ja 3 év garanciával amiből 2 hónap értelemszerűen lement.
  • [HUN]FaTaL
    #71194
    "Az alap probléma akkor sem az x86 és x64 hanem a zárt forráskód. "

    Ez a világ legnagyobb faszsága.
  • pxxl
    #71193
    nálunk pl azért használok még mindig xp-t, mert csak erre van a nyomtatónak szoftverje, 1 évvel ezelöttig meg volt itt még egy másik nyomdaipari gép, ahhoz meg win2000 kellett, mert az volt az uccsó amihez jó volt a hardverkulcs. :|
  • KranaZoli #71192
    Pl. Nálunk is kénytelenek leszünk majd váltani. Egyik hw sem x64-es. Több száz; ezer munkaállomás nem lesz lecserélve az tuti. Windows 7 Tiny vagy mipöcsöm a neve, egy lehetséges alternatíva.

    Az alap probléma akkor sem az x86 és x64 hanem a zárt forráskód. Az meg, hogy van és lesz x86-os MS OS azért van, mert a hw-ek többsége x86-os. Ezért öngól lenne az only x64. Nézd meg milyen az XP és Seven aránya jelenleg világszerte.
  • arty
    #71191
    tehát van olyan hardver szerinted cégeknél, ami a 32bites win8at el tudja majd futtatni, de a 64bites win8at nem, miközben a cég valóban váltani akar minden gépén az uj os-re?

    (a win8at behelyettesitheted win7re is, hiszen a legutolso 32bit only hw talán már 5-6 éves is elmult...)
  • KranaZoli #71190
    Azért szerintem ez nem ennyire 1xerű kérdés. MS-nak nem csak Magánember felhasználói köre van; hanem vállalati-céges környezetek, ótvar munkaállomásokkal főképp Nálunk Közép-Európában.

    Ezeknek a munkaállomásoknak a nagy része a WindowsXP-t tudja futtatni, aztán tsókolom. Az átállás itt nem kis kérdés lesz, hogy mire a WinXP után. Talán Windows7 butított verzió, Windows8 egyelőre biztos nem. Ezeknek a munkaállomásoknak a nagy része x86-os konfiguráció. x64-es telepítő kuka.

    Kompatibilitási okok miatt kénytelen kihozni x86-os verziót is. Át lehet persze állni Linux-ra, ahogyan több helyen meg is tették, de ez globálisan nézve a helyzetet sokkal nagyobb munka és befektetés lenne, mint átállni pl. Windows7-re még akkor is ha a liszenszek többe kerülnek, ui. ilyen esetekben MS fog a cégeknek olyan konstrukciót kínálni, hogy továbbra is Magukhoz láncolja a felhasználókat.

    Szerintem nem az x86 és x64 a probléma, hanem a zárt forráskód. MS alkalmazások sem futnak hiba nélkül MS OS-en, a többi max. kompaptibilis tud lenni...
  • arty
    #71189
    drivert kell írni hozzá. ha a rendszerek nagyrésze 32bites, minek fáradni a 64bites driverrel? ördögi kör :(

    hogy win8ból is lesz 32bit, nem csodálkozom. amekkora kókler a microfos...
  • repvez
    #71188
    valaki használja a redeon pro profil szerkesztö progit?Olyan gondom lenne vele, hogy leszedtem az utolso verziót feltelepitettem és beállitottam a varázloval a szügséges alap dolgokat,de amikor a programot el szerettem volna inditani akkor valamilyen appprofiles.dll -t nem tud betölteni(RadeonPro.NativeMetodes.loadDLL(string install path int32 pid), ezután letöröltem majd ujra vissza rendszergazdaként, de ugy meg már a varázsló rész sem indult el, nem tudja valaki hogy mi lehet a probléma Mert szeretnék a játékoknak egyedi beállitásokat késziteni, de kataliszba már nincs meg a lehetösége még annak sem ami efddig volt.
    -es kataliszt w7 32 bit 4850es VGA
  • Solten
    #71187
  • dragon11
    #71186
    Köszi!

    sztem a HD 6670 512mb-os jó lesz:)

  • Her Laca
    #71185
    Jó csak félreérthető volt és én:)) félre is értettem.XD
  • KranaZoli #71184
    Laca: 1értelmű, hogy erre írtam -> "Vagy: link." #71178
  • Her Laca
    #71183
    Milyen korlátokra gondolsz?
    Szerintem a moddolt 50 es az egy 70 es les. Nincsenek korlátok.
    Ugyan azok az értékei mint a 70 es nek. Konkrétan egyforma a teljesítményük.
  • KranaZoli #71182
    Nincs. Mhz-ekben kicsivel alatta + hardveres korlátok.
  • KranaZoli #71181
    :)
    Ok, akkor kell. ;)

    morcoskutya

    Ne kapkodj...

    GIGABYTE GV-R587OC-1GD HD5870 1GB GDDR5 PCIE Webshop Ár: 50.438Ft

    @6970-re mod-olható 6950:

    GIGABYTE GV-R695D5-2GD-B HD6950 2GB GDDR5 PCIE Webshop Ár: 64.206Ft

    Ha pl. az ár számít kötve hinném, hogy 6950@6970 ennyire elverne egy 5870-est, hogy cirka +15e pénz.
  • janihunk
    #71180
    Hi halottam hogy az 5750 ből ki lehet hozni semmi fesz emeléssel sima léghűtéssel GPU 870MHz MEM 1390MHz. Szerintetek mennyit jelentene ez játékok alatt?
  • zzeN
    #71179
    Ez már egy szinten van a 6970-el?:O
  • Solten
    #71178
    Ahogy irjak, vehetsz egy moddolhato 6950-et, es 6970-et fabrikalsz belole (GTX 570-el kb. egyforma gyors). Vagy: link.
  • Her Laca
    #71177

    "(nem is kell)"

    Már hogyne kéne:)))
  • KranaZoli #71176
    2011 Januári cikk. 11.4; 11.5; 11.5a driver-el minden másképp fest; festene. ;)

    Amúgy mind2 jó választás, de szerintem nV-ből igazi előrelépés az 570 lenne. Jó az a Giga, csak szerintem azt nem lehet mod-olni 6970-re. (nem is kell)

    "Az 5870 meg egy régi nagyágyú, még mindig ennyire jó lenne?"

    Bezony-bezony, nagyon jó kis vas az!
    És az ára is!
  • morcosqtya
    #71175
    GTX 570: 75 ezer ft-om sajna nincs.. :(
  • Solten
    #71174
  • morcosqtya
    #71173
    Ebben a tesztben nincs benne a 6950, így nem tudok viszonyítani.
    Az 5870 meg egy régi nagyágyú, még mindig ennyire jó lenne?
  • Solten
    #71172
    "Csak mert ebben a tesztben az 560 megveri a 6950-et is.."

    Az 5870 se...


  • morcosqtya
    #71171
    GTX 560 Ti-t írtam én is.
    Csak mert ebben a tesztben az 560 megveri a 6950-et is..
    PCW teszt

    Egyébként annak tükrében kérném a tanácsodat, hogy a 6950 OC-ra most 12ezret kellene ráfizetnem (54 ezer), míg a 560GTX Ti-re csak 10ezret (52 ezer).

    Ha még közel azonosak akkor miért ne a kevesebb kiadással járót vegyem? :)

  • Solten
    #71170
    Hi.: link ha sok: link.
  • KranaZoli #71169
    6950 tökéletes. Nem tudom mit takar az OC, gondolom pár Mhz. Ár/teljesítményben a legjobb jelenleg. Driver is jobb lesz hozzá, mint a 6850-hez; vagy előző generációhoz. Csak ajánlani tudom a 6950-est. Ill. vannak olyan példányok, melyeket fel lehet mod-olni 6970-re. (nem mintha annyira kellene)

    Szerintem nV-ből vagy GTX560Ti; vagy GTX570 (inkább az utóbbi).

    GTX560 nem lenne akkora előrelépés.