90029
  • Jakuza001
    #72214
    Latod megint milyen hulyesegeket beszelsz. Nezd meg a pontokat.
    Senki nem beszelt a microstutteringrol a tesztprogramban, ha nem vetted volna eszre, ellenben ha megnezted volna a ket eredmenyt, pl Merlin es az en altalam linkeltet, akkor rajottel volna, hogy a meresi eredmeny miatt egy nagy nulla, mert egy 6850-l jobb pontokat ertem el vele, mint Merlin egy 6950-el, ami a lehetetelnseg netovabbja, hiszen egy 6850 meg sem kozelitti a 6950 teljesitmenyet.

    az a tesztszoftver finoman szolva is egy nagy rakas sz*r, mert az orajeltol jobban skalazodik felfele, mint a valos terheltsegtol es szamolasi teljesitmenytol.
  • gurubefree
    #72213
    Ugy 40W korul fogyaszt tobbet a HD6870 ( load )
  • sith7
    #72212
    Köszönöm a gyors választ.
  • gurubefree
    #72211
    igen
  • sith7
    #72210
    A konfigomnál lévő táp elég lenne egy 6870 - nek , ha 3,4 Ghz - en megy a processzor ?
  • KranaZoli #72209
    Ebben van vmi okosság is, vagy szintén csak beszélgetnek egymással azok, akik 1xerűen nem tudnak mit kezdeni a jelenséggel?! :)
  • KranaZoli #72208
    "Mondom ez a tesztprogram egy nagy 0."

    Ez a legjobb tesztprogram.
    Mindenféle konfiggal fogsz találni microstuttering-es gúgli találatokat. Értsd meg nem egzakt, hogy a VGA-tól függ. Szerinted akinek 6850-ese van, mindenkinek van mikrolag?!

    Nekem pl. a Fallout3 (New Vegas) volt amiben erősen volt microstuttering (némi gúglizás után kiderült, hogy qrva sok júzernek és különféle konfigokkal) ill. STALKER Clear Sky DX10.1 dettó több emberkénél.

    Fallout3-at nemrég feltettem újra, bőszen megvan a 60 FPS, mégis kinti terepen microlag. :( Sajnos nagyban függ a game motorjától is a jelenség. És sajnos se a Fallout3; se a STALKER CS (játékok) nem arról híresek, hogy agyon lennének optimalizálva. Szerintem Fallout 3 és New Vegas játékokban jön ki a leginkább és csak külső tereken. Inkább az F3-ban.
  • Her Laca
    #72207
    Csak annyit tennék hozzá,hogy én elmentem megnézni a dell 23 " os sztármoncsiját,és isten bizony nem láttam azt az eget verő különbséget ami vásárlásra késztetett volna. Mondjuk ez a samu azért nem az olcsó kategória volt annak idején. Még a ficak is (az eladó) megjegyezte ,hogy ezt a monitort nem annyira sürgős lecserélni. Ilyen ,olyan panel ide ,vagy oda.
  • Her Laca
    #72206
    IgenXD.
    Szeressük a sok fps-t kis felbontáson,minimális részletesség mellett:))

    Jelzem teljesen meg vagyok elégedve a monitorommal,csak a divat miatt nem cserélem,pont mindegy ,hogy 1680 vagy 1920.
    Nyár végén amúgy veszek egy 27 es -t ,csak hogy megnyugtassalak:)

    A lefizetéses dologban még mindig nem értünk egyet ,de üsse kavics.:)
    Semmivel sem rosszabb az a X6 os ezt én készséggel elismerem.
  • gurubefree
    #72205
    Pedig igen baratom .... es ez soha nem volt kerdes. Ez mind igaz VGA szinten ugyan csak hogy a fejlesztok egy kis +penzert merre hajlanak.
    Annyit meg hogy en teljesen meg vagyok elegedve a gepemmel :)

    Figyu ... csak most jutott eszembe >>>>> az 1680as montorhoz vetted az 580-at ? :)
  • MerlinW
    #72204
    Ööö az oldalon amit linkeltem, 20+ különböző program tesztjének eeredménye van:)
  • Her Laca
    #72203
    Távol álljon tőlem ,hogy vitát generáljak:) de ez nem, szereti nem szereti kérdés. szvsz.:)
  • ajem kisa
    #72202
    Bakker, már elleszek kényeztetve a HIS-től a fészbúkon! 95 "rajongója"van, és beírt egy ilyet, hogy az első 8hsz-t ideíró ajándékot kap...
    Én voltam a 2., és jövőhéten kapom a dirt3 steam kupont!:)
    A multkor a vga vételnél volt egy shogun2 a vga-val, amiatt kaptam egy dirt2-t mert his-t vettem, mostmeg egy dirt3-at! Oajjó!:)
  • gurubefree
    #72201
    Ja ... meg ugye a keszitok nem elfogultak lsd. fosmark :)
  • MerlinW
    #72200
    [URL=http://www.anandtech.com/bench/Product/146?vs=288]Mert 2500K "kicsit" izmosabb:)[/URL]
  • gurubefree
    #72199
    Szereti ez a teszt az intelt :)





  • Jakuza001
    #72198
    Nem. Csak azt mondjak, viszont google microstuttering es lam meg 6950-es single GPU-s rendszereknel is talalsz hasonlo nyuggel usereket.
  • jetblack
    #72197
    Legkomolyabb járék az a COD6 amivel néha játszok de inkább filmezek meg néha néha játszok
  • MerlinW
    #72196
    (Mai) játékra nem alkalmas a kártya, irodai munkára, netezésre, videózásra oké, úgy megérheti.
  • jetblack
    #72195
    A garancialevél is jár hozzá természetesen
  • jetblack
    #72194
    Nem vagyok otthon ATI kártyákban de egy 2 hónapos 5670-es 10 000Ft-ért megéri ?O_o
  • MerlinW
    #72193
    Microstuttering csak 2 GPU esetén van nem?

  • Her Laca
    #72192
    Akár még az is előfordulhat.:)
  • Jakuza001
    #72191
    Mondom ez a tesztprogram egy nagy 0.
    Ha ez alapjan neznenk a VGAkat akkor az en huzott 6850-em jobb lenne mint a modolt 6950@6970.
    Ezt ,meg ugye senki nem hiszi el, foleg ugy, hogy meg panaszkodok is a microstutteringre. :D
    Amondo vagyok viszonyitasi alapnak mas szoftvert kell hasznalni, mert ez szoftver szimplan a GPU orajelre erzekeny.



  • Her Laca
    #72190
    Hát nem egy eget rengető a különbség.
    Nekem olyan paraszt vakítás érzetem van a 70 essel kapcsolatban. Főleg ha az árát nézzük az 50 eshez viszonyítva.
    Kicsit jobb pl mint az 50 es de ha meghúzzák az 50 es órajeleit akkor kb ugyan az. Jó a 70 esét is lehet húzni ,úgy még nem próbáltam,de már el van adva így nem is fogom:) Nehogy megpusztuljon a végén:)
  • MerlinW
    #72189
    Mint látod 6970-el 1680-ban sem sokkal több:) 1920-ban ott is 20 körül lenne a min fps.
  • Her Laca
    #72188
    Persze ez kisebb felbontás is.
  • Her Laca
    #72187


    70 essel ennyi.
  • KranaZoli #72186
    "még mindig nem telepítettem új Windowst, még mindig a 2009-es telepítés" Azért a min. FPS az ögen.
  • MerlinW
    #72185
    Jaja, ott valami el volt állítva. Azóta csináltam normálisat. Egyébként Unigine valóban nem a legjobb összehasonlítási alap. Az értékeket továbbá befolyásolhatja, hogy még mindig nem telepítettem új Windowst, még mindig a 2009-es telepítés:)

  • KranaZoli #72184
    Esetek többségében Giga lapoknál van microstuttering. Nem 100% biztos, hogy egy újabb VGA megoldja majd a problémát. De a Giga lapok sem szignifikáns, ahogy az sem, hogy milyen konfignál jön elő és melyiknél nem. Sokan pl. észre sem veszik, pedig van Náluk mikrolag. Ha az ember már túl van mindenen, pl. BIOS-ban is kilőtte az energia takarékos dolgokat, stb... akkor csak reménykedhet, hogy egy VGA csere megoldja majd. Ezért kérdeztem milyen vasad van, csak kíváncsi voltam rá, hogy Giga lap van-é benne. :) De nem biztos, hogy az a probléma forrása.

    Nincs lehetőséged kipróbálni másik VGA-val?! Ismerős; rokon; haver; stb...
  • pxxl
    #72183
    manapság mennyiért lehetne megválni a vga-mtól? 2 éves lesz lassan. 25-ért van esély? lassan kellene egy új :) de lehet várok a HD7000 szériára hátha még lejjebb nyomja az árakat :D (grebber szindróma)
  • Her Laca
    #72182
    :) Szerintem ne offoljuk szét a Radeon totyikot NV árak elemezgetésével:) Solten meglátja miről beszélgetünk ,menten gutaütést kap:)
  • Jakuza001
    #72181
    Uhum, en 1,5GBs Gainwardot lattam 88-ert, de arra mar ratettek az atlagos 15%-20%-s hasznot.

    A 3GB-sbol a legolcsobbat ezt lattam :
    Gainward GeForce GTX 580 Phantom 3 115-ert, de gondolom itt is mar rajta van az a kb 15-20k haszon.

  • Her Laca
    #72180
    1.5 ös.
    Nem hiszem,hogy 3 GB-os van ASUS ból .
    Ha jól tudom a Gainward és a Palit csinál ilyeneket.
    Bár lehet az ASUS is.
  • Jakuza001
    #72179
    3GBs vagy 1,5-es ?
  • Her Laca
    #72178
    Ja csak az a bibi:) ,hogy ezt egyszer ,kétszer az életben el tudom játszani:) de rendszert nem tudok csinálni belőle. Ők sem szeretet szolgálat:) Valamiből meg is kell élniük.
  • IMYke2.0.0.0
    #72177

    Akkor kurva jó áron jutsz hozzá!
  • Her Laca
    #72176
    120
  • IMYke2.0.0.0
    #72175
    Nem fogok tudálékoskodni, mert fogalmam sincs mennyibe kerül boltban a cucc :)