90029
  • Her Laca
    #72174
    Na jó. Elmondom,de kérek mindenkit ne kezdjen el tudálékoskodni,meg hitetlenkedni.
    Pontosan 76 ezerért jön nagykerből az ASUS . Ma beszéltem a haverommal akié a cég,lehet még ma mehetek is érte .Legkésőbb hétfőn.
  • Jakuza001
    #72173
    En 88k-ert lattam, de azert azt is kisse draganak talalom igy marad a 6950.
  • IMYke2.0.0.0
    #72172
    Nagy mázli és ismeretségi kör ahhoz, hogy "olyan" áron szerezhesd meg, gondolom :)
    Mondom ezt az ár ismerete nélkül...
  • Her Laca
    #72171
    Jól mondja a kollega:)
    De mivel hülye azért én sem vagyok, alaposan megfuttattam az ismeretségi körömet mert azért 120 pénzt én sem szívesen adnék ki érte.
    Több ajánlatom is volt de a végső az olyan ,hogy nem is mondom el:))
    Ha megjön ígérem beszkennelem a számlát,jelzem azért közröhej (ez minden hardverra igaz) hogy mennyi hasznot rátesznek mire hozzánk elér.
    Hála az égnek a giga 50 est pár ezer bukóval el tudtam adni pontosan 5 ezerrel kevesebbért mint vettem. Ennyi belefér:)
  • IMYke2.0.0.0
    #72170
    Egyetértünk.
  • Jakuza001
    #72169
    Tul draga az nekem, a maga 57k-s ertekevel pedig szvsz a Ga-6950-2GB eleg jo vetelnek tunik.
  • Jakuza001
    #72168
    Adok meg egy eselyt azert az AMDnek, es kiprobalom a 6950-t es most Gigabyteot veszek, es nem csak azert, mert azokat modolni is lehet, hanem hatha ezen nem jon elo, elvegre remenykedek abban, hogy azonos lap/VGA parostt csak kiteszteltek elegge a tervezok a hibatlan mukodeshez.
  • IMYke2.0.0.0
    #72167
    Éljen az SG-fórummotor, sokáig! :)
  • IMYke2.0.0.0
    #72166
    Vesz egy 580 GTX-et.
  • Jakuza001
    #72165
    Mire gondolsz ? Marmint lecsereled a kartyat vagy CF-et epitesz, hogy par nap mulva eljon szamodra a kanaan ? :D
  • IMYke2.0.0.0
    #72165
    Jó értelemben vett irónia 'on':

    Hát, akkor venned kell egy nVidia kártyát, nincs mese.
    Azon biztosan nem létezik ilyesmi.
  • Gubberx
    #72164
    Ez tényleg elég frusztráló lehet :S
  • Jakuza001
    #72163
    Akkor nezegesd meg milyen.

    Tok jo amikor folyamatos kep mozgas helyett kiesnek framek a mozgasbol igy nem folyamatos a mozgas es nagyon zavaro a szemnek.
    A gond az, hogy ez regen csak a CF vagy SLI rendszereknel fordult elo, de azokat orvosolni lehet ha asszinkronban hajtjak a kartyakat.
    Manapsag pedig egyre gyakrabban jon elo single kartyaknal is es senki se tudja a megoldast, hogy lehetne fixalni.

  • Gubberx
    #72162
    aha, én a call of duty-ra gondoltam :D
  • Her Laca
    #72161
    Melyik COD.Én erre értem:)
  • IMYke2.0.0.0
    #72160
    CoD =/= CoD

    Míg az első a Call of Duty (szappanopera), addig a második Cliffs of Dover (repülőgép szimulátor).
  • Gubberx
    #72159
    Értem, ilyet még tényleg nem tapasztaltam cod alatt, bár minden résznél csak a single palayer résszel játszottam.
  • Her Laca
    #72158
    Pici akadozás ,röcögés,úgy ,hogy az FPS stabil 60 például.
  • Gubberx
    #72157
    Oké, nem elemezni akartam csak kíváncsi voltam mi az a mikro lagg mert nem láttam még olyat :D peace :)
  • Her Laca
    #72156
    COD. De ne kezdjük el elemezni könyörgöm:)
    Egyiknél van ,másik drivernél nincs. Pont nem is érdekel már.:)
    Jelzem van akinek fel sem tűnik.
    Örülök ha neked nincs semmi ilyen problémád.
  • Gubberx
    #72155
    Melyik játékra gondolsz?
  • Her Laca
    #72154
    Mert nem játszol avval a játékkal amivel én. Ez ennyire egyszerű.
    Vagy nem vagy rá érzékeny.
  • Gubberx
    #72153
    Mi ez a mikro lagg amiről beszéltek? :D nekem is 6850-em van a 11.5b driverrel de sehol nem laggolok se mikro se normál laggal :D
  • Her Laca
    #72152
    Nálam is. De itt is megvan a mikro lagg . a 11.4 esnél nincs.
    Csak mivel már hidegen hagy,és azt az egy két napot amíg a váltás ideér nem vagyok hajlandó szarakodással tölteni,így a legutolsó próbálkozás maradt fönt.
  • Jakuza001
    #72151
    Es most melyiket hasznalod ?
    Nalam a 11.5B-fix van fent.
  • Her Laca
    #72150
    Akkor passz.
    Nálam a driver csere megoldotta,az más kérdés,hogy jöttek más problemák.
  • Jakuza001
    #72149
    Kiprobaltam kismillio drivert a 11.5-tol azt hiszem a 10.06-ig lefele mindent egyik se segitett, az elottiek pedig mar fel sem telepultek rendesen mert nem ismertek fel a 6850-s VGA-t.
  • Jakuza001
    #72148
    GAP67A-UD3-B3, [email protected], 8GB 1600MHz Kingston RAM, Vertex 2 SSD + 1TB WD Black 7200RPM HDD, 600W Corsair Builder PSU, Benq G2222HDL monitor

    Tehat ennek a gepnek azert nem kellene produkalni a microstutteringet.
    Amugy mint irtam megfigyeltem hiaba van az FPS 25 frame/s felett, akkor is lagol. Akkor kezd lagolni, amikor az FPS 60 ala esik, abban a pillanatban beszaggat a kep es sajnos nem csak a jatekokban figyeltem meg ezt, hanem peldaul a videolejatszas kozben is, amikor gyors le ill felfele mozgast vegez a kamera.

    Rohadt idegesito egy olyan gepnel, amire nem ket forintot koltottem.
    Kiprobaltam mas oprendszereknel is, ott is erszreveheto, bar XP-nel kevesbe. a D3D override sem segitett, se a Vsync ki ill bekapcsolasa.
  • Her Laca
    #72147
    Driver! a felelős. Nálam a cserék megoldották ezt a problémát.Már a mikrolaggot.
    Hála az égnek már csak pár nap és lesz öröm és bodottág:)
  • KranaZoli #72146
    Megírnád a géped többi paraméterét is?! Nem biztos, hogy meg fog szűnni a mikrolag - ha valóban microstuttering van és nem egyéb lag. Nem bizonyos, hogy a mikrolag-ért a VGA a felelős.
  • Jakuza001
    #72145
    Amugy ez neked Merlin hogy jott ossze ?
    Kicsit kevesnek tartom a szamokat, meg ugy is hogy nincs orajel emelve azon a kartyan. Ugyanazokkal az ertekekkel mertem en is egyet a 6850@935/1205-s beallitasokkal. Lehet, hogy ez a Heaven benchmark nem ad valami jo hasonlitasi alapot es sokkal inkabb a GPU orajeltol fuggo ? Arra viszont kivancsi lennek, hogy microstutteringet tapasztaltal e annal a kartyanal ?

    A kep a te meresedrol.



    Itt pedig az en meresem.

  • Jakuza001
    #72144
    Ugy dontottem lecserelem a MSI 6850 Cyclone/OC editionomat egy GIGABYTE ATi HD 6950 2Gb GV-R695D5-2GD-B VGA-ra mert meguntam a microstutteringet. Remelem ennek a brutal ereje eleg, hogy a 60+ FPS folott tartsa a jatekok tobbseget, mert azt vettem eszre nalam akkor kezdodik a mikroszaggatas, ahogy a 60 FPS ala esik a kepkozka fissites es ugy tunik, mintha a Win7 lefelezne az FPS szamot azalatt.
    57-ert meg azt hiszem ajandek a 2GB-s gigabyte 6950, igy meguszom a cseret eleg olcson.
    Nem akarok gorcsolni a microslaggal tovabb. Eloszor arra gondoltam, hogy veszek megegy 6850-t CF-be de aztan meggondoltam magam.
    Inkabb majd kesobbre marad a CF, ugyis olcsobb lesz kesobb ez a kartya is.
  • MerlinW
    #72143
    1. 2 darab 6 pines
    2. eléggé
    3. magasság: 3,8cm, hosszúság: 29cm, szélesség=12,6cm
  • KranaZoli #72142
    Ezen videó alapján (szigetelőszalag fölül :) 2db kell Neki.



    Ennek meg a végén...



    Proci szerintem elég. Viszont a kártya jó hosszú. Azt írják, hogy 27,6cm. Szal nem minden kuckóba fér el első blikk-re.
  • Lowosan
    #72141
    Hány tápcsatit kell rádugni?
    amd athlon 64 x2 dual core 6000+ proci nem fogja e majd nagyon vissza a kari teljesítményét?
  • KranaZoli #72140
    GIGABYTE GV-R687OC-1GD HD6870 1GB GDDR5 PCIE Webshop Ár: 47.737Ft (38.190Ft)



    De mit akartál vele?! Nagyon jó kommenteket írnak ról ipon-on is.
  • Lowosan
    #72139
    http://www.argep.hu/trend/GIGA/Gigabyte-hd-6870-oc.html
    na mindegy elrontottam a linkelést bocsi!
  • Lowosan
    #72138
    Sziasztok!
    [url=http://www.argep.hu/trend/GIGA/Gigabyte-hd-6870-oc.html[/url]
    ezt a kártyát néztem ki magamnak
    Lenne néhány kérdésem róla
    1,Hány tápcsatit kell a kártyára dugni és milyet?
    2,Amd athlon 64 x2 dual core 6000+ proci nem fogja e majd nagyon vissza a karit? Kicsit visszafogja az még most egyenlőre belefér
    3,Mekkora hely kell neki a gépházban? Hány centi kb?
    köszi a válaszokat előre is!
  • KranaZoli #72137
    Köszönöm! Ez igen! Jól összerakták ezt a kártyát. Nem hiszem, hogy húznám még pluszba az OC-n felül. Bár az nem semmi, hogy Unigine-ben ez +10%-os teljesítmény javulást hozott. AA Nálam is max. 2x-es.

    Akkor úgy néz ki, hogy ennél a ventinél kb. 65%-nál van az a változás, ami ref. hűtés esetén 45-50%.
  • gurubefree
    #72136
    Nem is kellett emelni mert mar gyarilag meg van emelve a fesz 1.175V-re .. ( load )