90029
  • vizes
    #72334
    Igen, már rájöttem, hogy más fogalmakat használ.
    Szóval , az volt a gond, hogy a monitorról át tudtam tolni a kurzort a másik displayra.
  • gurubefree
    #72333
    Annyit meg hogy mikor volt az op telepitve ? Mert a hardver ki-be pakolas ; driver telepites torles stb. is okozhat problemakat . A masik .... ha jol emlekszem beta bios-t hasznalsz a mobo-hoz . Ez is okozhat meglepeteseket .
  • zzeN
    #72332
    Oké, nemsokára megpróbálom.
  • blackcalibra
    #72331
    A GPU-n. :D
  • blackcalibra
    #72330
    Én ott állítottam.
    Nem tudom mennyin van most.
    Én annak idején nem sokat vettem vissza, ha jól emlékszem olyan 30MHz-et és rendbe lett a dolog.
    Azt viszont már nem tudom hogy a GPU-t vettem-e vissza vagy a memóriát.
    Sajna már nem emlékszem.
  • zzeN
    #72329
    Simán CCC-be visszább húzom a csúszkát? 830-ra elég?
  • blackcalibra
    #72328
    Egy próbát megér.
    Vedd vissza, ne mazt mondom hogy nagyon sokkal, de azért annyira igen hogy picit számítson, érezhető legyen.
    Aztán próba.
  • zzeN
    #72327
    Gyárilag van húzva a kártya, nehogy már ilyen baja legyen:S
  • blackcalibra
    #72326
    Nekem egy Sapphire 2600PRO- nál csinált hasonlókat anno.
    Leginkább a Stalker első részénél, de egyébként random majd mindegyik játékban.

    Senki sem tudott használható infóval, semmi sem segített, driverek cseréje, semmi.
    Nem is melegedett egyébként.
    Aztán rájöttem.
    Visszább vettem egy pár MHz-el az órajeleket(nem számottevően, érezni legalábbis nem lehetett így szemmel) és megoldódott a dolog.
    Azóta nem is találkoztam ilyesmivel hála istennek.
  • zzeN
    #72325
    Hőfokok rendbe vannak.
    Ja még 1 dolog jutott eszembe: Amikor befagy, néha leteszi asztalra, és kiírja az idő mellé h "Az AMD vmi leállt, majd sikeresen helyreállt."
  • Jakuza001
    #72324
    Melegedes, hibas driverek, rossz memoria idozitesek.
  • zzeN
    #72323
    Na ez az játékoknál fagy a gép:D

    Ide is bemásolom:
    "Pár nagyobb gépigényű játéknál amit teszteltem(Witcher 2, Cry2, Metro) egy idő után beakadt a kép(hang ment alatta), sötét képernyő és visszajött(néha teljesen meghalt a gép). Sima fagyás idle-ben is volt, aztán ismerős átnézte a gépet(procit újra pasztázta) és megjavult, tesztelte pár órán át és semmi baja nem volt. Visszahozta és elkezdte megint a fagyást( idle-ban viszont már nem!). Ma ismét elvitte, szénné tesztelte magát (proci, vga, táp csere) és semmi bajuk nem volt. Berakta a gépembe a 700W-os tápját, és egyáltalán nem fagyott a gép( Cry2 5 perc alatt már kifagyott, csere után nyomta egy fél órát és nem történt semmi se).
    Szóval utolsó hiba forrás maradt a táp, lehetséges h nem lenne elég neki vagy esetleg gyári hibás?:S"

    Tápcsere megvolt, még így is csinálja.
  • Jakuza001
    #72322
    A duplikalas a klonozas. :D
  • Bence94
    #72321
    Az lemaradt több is jöhet illetve nem fontos hogy tuningolt legyen.
  • Bence94
    #72320
    Valaki tudna segíteni, hogy melyik a legjobb hűtésű és halkabb hd 6870-es ? Kettőt néztem ami tesztek alapján halkak és jól hűtenek:HIS Radeon 6870 ICEQ X Turbo X
    MSI Radeon 6870 HAWK Ezek tényleg jók lehetnek ?
  • vizes
    #72319
    Másik gépemen valszeg régebbi Catalyst volt, itt nem találom
  • vizes
    #72318
    Még egy kérdésem lenne:
    Hol a fenében találom a Catalystban, a klónozást?
    Rá szeretném rakni a képet a tévémre is, de most duplikálva van.
  • gurubefree
    #72317
    Egyszeruen jatszal vele ..... nem kell ahoz semmi hokusz-pokusz. Ha jatek alatt semmi gond akkor a VGA-val sincs semmi gond.

  • ajem kisa
    #72316
    Nekem ugyan sem intelem nemvolt, sem nv (hazugság, volt 3hónapig egy nálam), de nekem nemvoltak olyan bajaim a 6-7év alatt, mint amiket itt írogattok! A képkalibrálás a hd miatt, és az első x2-nél volt a procihoz az a bizonyos driver (dual core optimiser vagy mi) amit uj kétmagos tulajként érthetetlen volt! A ruse játékban volt egyedül egy barnacsíkos fagyásom minden 3.4.menet közben, igaz az azóta nemvolt amióta kiszedtem a C-ről a régi ati drivereket! Szóval mivel a tesztek és a pontok abszolút hidegen hagynak, én egy teljesen átlagfelhasználója vagyok a pc-nek, de ha egy pc elé kerülök nemérdekel, hogy mi van benne, és mennyiért vette a tag!?
    Ha viszont magamnak rakom össze majd a köv.szettet, akkor figyelembe veszem az intel+nv üzletpolitikájukat IS, és ki is fogom hagyni őket, mert mindenki ismeri a lefizetéses, megszorításos dolgokat amiket csináltak...van akit ez hidegen hagy, de ahogy írtam már, átlagfelh. vagyok hálistennek nincs a munkámban szerepe a pc-nek! Azt is elfogadom, hogy jobb az intel, vagy a ződ is lehet, de szerencsére lehet választani!
    És nekem simán elég egy olyan konfig, amit kilehet hozni mamár korrekt árban! Nem a pontok fognak dönteni nálam, sem a krizis, és nemis a kiforratlan 3D-s dolog...követem csendben az eseményeket, árakat...és a bb-t veszem meg ha úgy érzem, hogy itt az ideje!
    Gondolom ez senkit nemérdekel, bár 2napja csak átgörgetem a topikot, mert az elején még talán érdekelt is a vita, de...
    Azért azt hozzáteszem, hogy legalább ti nemvagytok oan idióták mint egyes topikokban, bár tudom, hogy nem tizenéves véristvánok vagytok! De akkor is uncsi!
    Písz!
  • vizes
    #72315
    Köszi a választ!
  • redmonk
    #72314
    Én is így jártam. Reklám hadjárat és a teszt eredmények azaz + FPS-k miatt döntöttem AMD CPU+VGA mellett. Következő gépem viszont minden dolog ellenéra Intel+nVidia lesz. Még ha kicsit várnom is kell vele a spórolás miatt. Ez a gép előtt is Intel+nVidia laptopom és gépem volt. Soha nem láttam még hasonló hibákat velük mint most. (nem részletezném). Mivel ez a gép még így 1 év után is bőven jó nekem a következő i5-2500K + GTX550Ti-vel is így leszek, sőt az szerintem magamat ismerve 2 évet is bőven kifog velem húzni.
  • Her Laca
    #72313
    "Nem is értettem amikor AMD-t vásároltál, hogy miért?"

    Annyira dicsérték (jelzem joggal) ,hogy gondoltam üsse kavics kipróbálom.
    Azt elismerem,hogy a tudatalattimban mindig ott motoszkált valami,és ha egy kicsi kis probléma adódott azonnal felnagyítottam. Mind1:) bölcsebb lettem ,de egy kis kiruccanásnak ez bőven elég is volt.
    Suszter maradjon a kaptafánál és akkor nincs probléma.:)
    Bár azt látni,hogy nagyon felzárkóztak az AMD kártyái eladások tekintetében ,lehet meg is előzik az NV-t,de nem egy embert ismerek személyesen akik ugyan nem fórumoznak ,de a pozitív reklámhadjárat hatására vettek AMD-s kártyát ,aztán most szépen adják is el őket.
    Hiába a megszokás nagy úr:)
  • KranaZoli #72312
    Nekem meg sose volt nV kártyám. Értsd úgy, hogy sose. :)
    Már Én is elértem azt a kort.

    Egyelőre nem tervezek VGA-t venni, de ha tenném GTX lenne. Nem is értettem amikor AMD-t vásároltál, hogy miért?! Szerintem Én már akkor megírtam, hogy nem lesz ez bölcs döntés.

    Az a szitu, hogy jók a GTX-ek. 560; 560Ti; 570 bőven elég bármire. S ha még ehhez hozzátesszük azt is, hogy nV továbbra is lefizet majd játékfejlesztőket, akkor AMD hiába lesz olcsó olyan lesz mint böngészőkben a Chrome, vagy Opera. Hiába jók, ha 1x a weblapokat IE-re szabják. A példa direkt volt túlzott példa, de sajnos AMD-nél a CatalystCreator-ok valóban csak kreálgatnak.

    Függetlenül attól, hogy Radeon van a gépemben, azzal a korral amit Te is írsz jár egy másik gondolat is. (ezek semmi többek, csak "vasak")

  • Her Laca
    #72311
    Ezt most olvastam PH-n.

    "Egy jó tanács.
    Akinek fent van a gépen a Cata 11.5b,és a The Witcher 2 vel játszik magyar felirattal az törölje le,és tegye fel a 11.5a mert a karakterek felett nem jelenik meg a karaterek neve,és amit dumálnak.
    Ahogy vissza tettem a 11.5a ujjra tökéletesen megy.
    Törlést telepítés szakszerű volt minden esetben!
    A fentebb említett probléma HD6950 CF jelenkezet."

    Na ezekre gondoltam.:)
  • Her Laca
    #72310
    Túl egy fél láda sörön meg egy kerti gulyás főzésen:) én optimista vagyok:)
    NV vel sose volt problémám,értsd úgy hogy sose:)
    őszintén szólva evvel az AMD vel sincs nagyon, csak éppen hogy ,de ezt már leírtam.
    Az van ,hogy elérsz egy bizonyos kórt és nem akarsz foglalkozni már azokkal a dolgokkal(lásd pl mikrolagg,driver problem)amikkel 10-15 évvel ezelőtt még szívesen elmolyoltál.Én csak annyit várok el,hogy az én általam használt alkalmazások tökéletesen fussanak,ha lefizetés volt Oleg brigádjánál és ezért NV vel jobb a progim akkor üsse kavics az lesz:)
    Nem érdekel.
    Aztán hogy másban ,jobb az ellenlábas ,vagy bármi az nem érdekel.
    Intel procim is azért ltt mert avval jobban megy a progi.Ez van.Pedig tudtam volna a különbözetet másra is elkölteni :)
    No de majd hétfőn kiderül:) Ha ott is gond lesz eladom a pc met ,veszek egy almát és max chatelek veletek:)
  • KranaZoli #72309
    No, arra Én is kíváncsi leszek.
  • Jakuza001
    #72308
    Na makom van hoznak egy Asus P8Z68-V lapot kedden, kiderul, hogy a 6850m abban is csinalja e, a microstutteringet es a gigabyte lapja e a hunyo.
  • gurubefree
    #72307
    szia

    Nekem is megvolt ez 3 monitornal. Lecsereltem 11.4-re es megszunt. ( 500/1000 volt idle )
    Mar nincs meg a 3 monitor ... varok a Samsung S27A350H-ra
  • KranaZoli #72306
    1áltanán nem zárja ki. Futtasd pl. 10-15 percig a stress tesztet. Tegyél per jó pár game benchmark-ot; 3DMark11; Unigine demók (ahol lehet több DX API, ott válaszd ki mind) Ha ezek után is OK, akkor már lehet mondani, hogy semmi probléma a kártyával.

    Ha jól tudom FurMark nem is használ DX API-t. De ebben nem vagyok bizonyos. Rég FurMark-oztam.
  • KranaZoli #72305
    Egy szóval sem mondtam, hogy nem jó.
    Azt mondtam, hogy hűtésre ne költs már. Akkor már inkább VGA csere. 4870-es jó kari. Neked hangos, de ettől még jó.
  • zzeN
    #72304
    Lenne egy kérdésem: Ha Furmark-ban minden gond nélkül üzemel a VGA 5 percen át(50%-os ventivel max 76°-ra ment fel 28°-os szobában), akkor az kizárja azt h a vga-nak semmi baja?
  • vizes
    #72303
    Natessék. Azt hittem, hogy van egy viszonylag jó videokártyám és már cserélhetem is le.

    Köszönöm a válaszokat, meglátjuk, hogy mit is tehetnénk...
  • lo9in
    #72302
    köszi a gyors választ
  • Blum
    #72301
    Ne szedd szet meg veletlenul sem. Ventillatort viszzarakni utana a helyere atlag embernek lehetetlenseg :D Mukodes kozben fujj bele kompresszorral vagy suritett levegovel,annyi eleg is.
  • lo9in
    #72300
    üdv mindenki

    érdekelne hogy a 4 éves chieftec tápomat érdemes e kipucolni , sose volt még takarítva...
  • KranaZoli #72299
    1etértek.
    Sőt, inkább még viseld el egy kicsit és gyűjts másik VGA-ra és cseréld le pl. egy olcsó 5770-re. (Ha megteszi a használt is, PH aprók között biztos lesz korrekt példány)
  • Jakuza001
    #72298
    En a regi 4850-n ARCTIC COOLING Accelero S1 Rev. 2-t hasznaltam egy ARCTIC COOLING Turbo Modullal. Gyakorlatilag nem is hallottam mukodes kozben mikozben jo 20 fokkal minimum jobban lehutotte a kartyat, ellenben szerintem mar felesleges ilyen kartyara ilyen hutot tenni, hiszen 10k korulbelul a huto es a modul hozza.

    Keress valami egyszerubbet, mert a jobb hutok 8k kornyeken vannak minimum,viszont annyit mar a kartya se er lassan.
  • vizes
    #72297
    Üdv mindenkinek!

    Egyszerű kérdésem lenne:
    Van a gépemben egy 4870-es kártya, de nagyon zajosnak tartom.
    Lecserélném a gyári ventilátorokat csak azt nem tudom eldönteni, hogy milyenre.

    Akinek van tapasztalata, megköszönöm ha megosztja velem.
  • arty
    #72296
    nade, ha tisztán amd-s és tisztán intel+nv rendszeren is jelentkezik, akkor ez sem lehet az ok, nem? :)
  • Jakuza001
    #72295
    Ne is mond en mar igazan merges vagyok miatta, foleg ugy mint hogy irtam ez a problema regen csak es kizarolag multi-gPUknal fordult elo, lassan mar olyan tevkepzeteim vannak a problema miatt, hogy mar azon is elgondolkoztam, hogy mint gyartotol az Inteltol kineznem, hogy direkt valami szemetseg kerult a rendszerukbe, hogy sok AMD VGA-t hasznalo az o chipkeszletuk vagy processzoruk mellett szivjanak es valtsanak nem AMD termekre.
    Manapsag mar minden megtrtenhet.