90029
  • blackcalibra
    #72374
    Jó kérdés.
    Igazándiból nemrég vettem ezt a tápot, ezt most nem akarnám cserélni.
    A vinyó, ram nem egyszerre lesznek, de gondolom annyira nem is nyomják meg a fogyasztást.
    Úgyhogy egyelőre ez marad, de akkor maradjunk a jelennél, csak úgy kérdezem:
    most, ehhez a géphez milyen VGA lenne a max. ami szóba jöhet.
  • Jakuza001
    #72373
    Egy 6850 vagy egy 6870 meg belefer szvsz a 460-as taphoz, de tobb egy 6 magos phenom melle mar elegge a hatarokat feszegeti.
  • Bence94
    #72372
    Igen csak engem az érdekel, hogy még melyik az ami jó ?
  • Her Laca
    #72371
    Én csak azt kérdezem,ha 2 terrás vinyó,raklap ram,6 magos proci,és esetleg új vga .akkor miért e ragaszkodás a régi táphoz?
    Már hogy az szabjon határt.
  • blackcalibra
    #72370
    Múltkor ugyan már kérdeztem, de azóta eltelt egy "kis" idő.

    Adott egy QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 955, 3200 MHz
    2x2 GB DDR3
    WD Green 640-es vinyó

    és egy Giga Super B 460-as tápocska.

    Most ugye egy 5770-esem van.

    Húzni nem sok értelmét látom, inkább váltani kellene valami ütősebb kártya felé, de ugye valahogy úgy kellene hogy azért a procitól ne legyen sokkal bikább, és azért a táp is elbírjon így a géppel.
    Közeljövőben jön még a gépbe ram(4Gb DDR3 egyben) és valami 2 TB-os vinyó, valószínűleg WD.
    Szóval ezek már mondjuk most is benne vannak, így kellene a táppal gazdálkodni.
    Milyen VGA-t kellene választanom?
    Inkább a táp szabjon határt, ugyanis valamikor majd egy 6 magos proci is érkezik, szóval jó lenne ha azzal is egálban lenne majd a VGA.
    A mostani helyzetek szerint mit ajánlanátok?
    Persze AMD kártya jöhet csak szóba.

    Kösz előre is!
  • Her Laca
    #72369
    Ha a tesztek azt mondják. Mért ne lennének jók?
  • Bence94
    #72368
    valaki lentebb a világmegváltó beszédek előttre ?
  • kifli
    #72367
    ilyet nekem is csinált, emeltem procinak feszt, meg alaplapi chipsetnek, és abbahagyta. (tuning melett csinálta csak!)
  • Jakuza001
    #72366
    En ugy gondolom, az ertelmes embereknel ugy kell, hogy mukodjon, hogy a vasarlast, hogy az egyeni erdeke diktalja mindenkinek.

    Ha problemaja van valamivel es lecsereli olyanra, amivel nincs problemaja az a termeszetes. Ezerte felesleges ledegradalni masokat, mert egyaltalan nincs igazunk, hiszen attol, hogy nalunk hibamentes a mukodes es megszokott, nem jelenti azt , hogy masoknal is ugyanez a helyzet.

    Azzal mar nagyobb a baj, ha valaki a nagy szamok alapjan vagy a sajat tevkepzete alapjan azonosul valamelyik termekkel es objektivitas nelkul csak abban leli meg a sajat termeket. Lasd az ilyen en AMD rajongo vagyok sose vennek mast, vagy vica-versa ugyanez Intel rajongoban.

    Azt kell venni ami az egyen szamara a legjobb, de nem pszichikai sikon, hanem mukodesi elv alapjan.

    Ha nem jo egy termek akkor felesleges eroltetni, meg akkor is ha altalanossagban jobb termek mint a masik.

    most oszinten ki az a bohoc, aki mondjuk vesz egy gyarto termeket, mert o az o elkotelezett hive, de csak sziv vele, viszont ha a masikat venne, akkor problemai redukalodnanak.

    En peldaul imadtam a 4850es kartyamat, mint ahogy a 6600GT-t is elotte, nem is volt vele gondom, de peldaul a mostani ket alaplapommal csak szivtam ami azonos markabol volt, ezert elhatarolodok tole.

    Vagy egy masik pelda kijott az Asus eloszor a CD meghajtoival, 2000-es evek elejen a legjobb minosegu meghajtokat gyartotta, ellenben, ahogy minnel tobbet vasaroltak belole es jottek ki az ujabb tipusok, ugy lett egyre gyatrabb kivitelu az osszes.

    Persze, hogy nehez szivvel, de ilyenkor jobb mast venni, elvegre nem kinozni akarjuk magunkat, mert nem fakirok vagyunk, hanem azt hasznalni ami szamunkra a legjobb.

    Ezert nem szeretem az ilyen szovegeket "Hogy 2-3 eve VGA teren az AMD terfelen pattog e teren a labda es ez szamodra lelki traumat okoz az egyeni szoc. problem."

    Ez a kijelentes inkabb az ami utal arra, hogy lelki traumat okoz valakinek, hogy nem a favorizaltat veszi valaki. :D
  • KranaZoli #72365
    Én azt hittem, hogy rosszul látok. Már 1re jobban lekoptam róla, inkább HunBaly (GamerOnline) - mert más szintet üt meg a srác. Igényesebb jóval.

    Csak egész 1xerűen nem értettem, hogy írogattok itt elektromos robogót, 4 műszak; CNC; HTPC hát lassan összeállt a kép. ;)

    És:
  • IMYke2.0.0.0
    #72364
    Tirexi krónikus eset.
  • KranaZoli #72363
    "mindig olyan hardvert ajanl a tobbseg aminek/amiknek aktualisan a legjobb ar/teljesitmenyel rendelkezik/rendelkeznek."

    Ez valóban így van. Pár ember van, akinek nagyod adok a véleményére ha hardvert veszek, vagy ismerősnek keresek vmit amiben nem vagyok otthon, vagy csak szimplán kérni más véleményét is.

    Ezt Magam részéről megerősíteni tudom, hogy ezen emberkéktől Én(!) csak olyan megoldást kaptam, hogy figyelembe vették az ár/érték arányt. És ebben Solten segéld eddig a legtöbbet. Ugyanakkor (bár mostanában nem nézem a topic-ot mert nem aktuális és így csak szív fájdítás lenne) ha vki kihangsúlyozza, hogy Neki nV kell, akkor nV-t ajánlanak.

    Az ok és az indok, hogy vki épp miért szeretne nV-t eltérő. Ha vki azért mert 1xerűen hallani sem akar AMD-ről, no ez az amivel nem értek egyet.

    Az érem másik oldala, aki valóban pl. 1-2 game-el játszik és abban jók; jobban az nV-k.

    Sokan vannak olyan játékosok is, akik pl. az új játékokat nem teszik fel, vagy csak 1-2 példányt és marad régi bevált játékoknál - mert azért nem kevés igazság van abban, hogy vannak FAN-ok: szimulátor; (repülős; autós; háborús) és joggal olvasom, hogy pl. ARMA-zik non-stop. Ezt Én teljességgel elfogadom. Vagy épp csak repked, mert a mai 4-6 óra játékidős játékok 1xerűen nem izgatják fel az ingerküszöbét. Magam részéről pl. STALKER és Fallout. Pár új, de valóban csak pár (pl. Dead Space 2) mert egész 1xerűen egy percet se játszottam COD MW2-vel; BS-al; pár percet a Bad Company 2-vel de Nekem ezek annyira lineáris játékok, hogy unalmas. Az akciódús feeling pedig lekötne ha lennék 14-15, de már nem izgatja a fantáziám.

    Ezzel csak annyit szerettem volna mondani, hogy azért nV júzer és nV júzer között is van nem kevés különbség.

    Magam részéről meg kezdek egyre inkább liberálisan gondolkozni már a PC-s világról a korábban leírt hozzáállásom miatt.

    Pl. most olvastam, hogy Tirexi AMD kártyát vett. Az embert mindig érik kellemes meglepetések. :)

    Ugyanazt azt tudom csak elmondani. Pro és kontra. Pro és kontra van Laca és Solten hsz-eiben is. Az agyatlan hozzáállás amit rühellek. De szerintem Laca is.
  • IMYke2.0.0.0
    #72362
    X6-ról gurubefree mesélt [saját gépe okán].
    Emellett még én agonizáltam a Sandy vásárláson [ez lehetett 2 hónapja], s kaptam a tanácsokat, hogy várjak a Buldozerre, vagy vegyek X6-ost.
  • Solten
    #72361
    "Két hónapja még az X6 ot favorizáltad.Még le is lettem "hülyézve" a sandy miatt:))"

    Attol hogy a hulyeseged vegere smileyt biggyesztesz meg nem valik igazza a mondandod.
  • Her Laca
    #72360
    Két hónapja még az X6 ot favorizáltad.Még le is lettem "hülyézve" a sandy miatt:)) Lusta vagyok visszakeresni :)
    Nekem traumát?:) De ebben sem értünk egyet üsse kavics. :)
  • arty
    #72359
    chromet használok, biztosan mások a kedvenc oldalaink, mert én az elmult fél évben egyetlen oldallal sem találkoztam, ahol gondok lettek volna

    ha mégis előfordulna, hogy valami nem töltődik be, kattintok a következő google találatra a témában... ha mindenki így tenne, szebb lenne a világ ;))) (gyakorlatban is létezhetne SZABVÁNY-html)

    lehet választani a könnyebb utat és IE6-ot használni, csak akkor kézenfogva az MS-el rohasztod a világot ;)
  • arty
    #72358
    igazad lesz - addigra vszeg az idealizmus utolsó szikrája is kihal belőlem :)))

    (most 34 vagyok és látom, hogy ez sajnos elkerülhetetlenül közeledik...)
  • Solten
    #72357
    "Valami oknál fogva (nem tudom mért van ez) sokan szinte küldetésüknek érzik,hogy az ő általuk frekventált portékát reklámozzák.Mi szükség erre? Olvasom sokszor,hogy tanácsot kér a ficak pl videó kártya vásárlásra ,kihangsúlyozza ,hogy NV-t szeretne. Erre lekapják a tíz körméről,hogy na de hogy gondolja már ezt,komolyan már szégyenli az ember ha nem a hangos tömeg diktálta úton akar haladni.Mindenkinek megvan a választási lehetősége ,és úgy választ ahogy az neki jó."

    Nem tudod? Akkor elmagyarazom: altalaban tok laikus keri az emberek velemenyet, aki meg az 5 evvel ezelotti szinten van es annyi az ossz tudasa hogy Nvidia. Kar hogy eddig meg nem tunt fel, mindig olyan hardvert ajanl a tobbseg aminek/amiknek aktualisan a legjobb ar/teljesitmenyel rendelkezik/rendelkeznek. Hogy 2-3 eve VGA teren az AMD terfelen pattog e teren a labda es ez szamodra lelki traumat okoz az egyeni szoc. problem. 2-3 eve (?) mindenkinek 8800 GT lett ajanlva. Ha figyelemmel kovetned a milyen gepet vegyek topikot, lathanad hogy jelenleg a Sandy a slager. Tavaly a Phenom II volt. Nincs itt semmi markasznobizmus es hangos diktalta tomeg... Vege az Nvidia altal lefizetett jatekfejlesztok koranak, cseszheted a meant to be played logot, a 10 db pisix jatek meg nem oszt nem szoroz. Es szvsz a legnagyobb idiotizmus egy balfekul megirt jatek alapjan VGA-t valasztani.
  • Her Laca
    #72356
    10 év múlva visszatérünk erre jó:))
    Kíváncsi leszek akkor mit fogsz mondani:XD
  • Her Laca
    #72355
    Látom megint összekeveredik a szezon a fs....al:)
    Én csak egyet kérek,de nem is, inkább ezt szeretném látni már a fórumokon,hogy
    Ne köpködjük egymást azért mert valamelyikünk más hardvert (vasat használ).
    Engem az dühít a legjobban amikor pl nekem azonnal odamondják ,hogy zöld hályog. Mert mit képzelek én,hogy jobban szeretem az NV-t (akármi oknál fogva) Vagy az Intelt. Valami oknál fogva (nem tudom mért van ez) sokan szinte küldetésüknek érzik,hogy az ő általuk frekventált portékát reklámozzák.Mi szükség erre? Olvasom sokszor,hogy tanácsot kér a ficak pl videó kártya vásárlásra ,kihangsúlyozza ,hogy NV-t szeretne. Erre lekapják a tíz körméről,hogy na de hogy gondolja már ezt,komolyan már szégyenli az ember ha nem a hangos tömeg diktálta úton akar haladni.Mindenkinek megvan a választási lehetősége ,és úgy választ ahogy az neki jó.
    És még mindig azt mondom,hogy mindegyik gyártó terméke jó,de a felhasználástól is függ hogy mi a jobb választás. Lassan pl el kéne jutnunk oda,hogy az Usertól azt kell megkérdezni,pl mikkel játszol és ez alapján adni tanácsot.
    Ez a kis kitérő engem megerősített abban a meggyőződésemben,amit már évek óta mondok,hogy az AMD szakembereinek ,meg kéne tanulni drivereket írni és akkor verhetetlenek lennének. Jelenleg nem ez a helyzet,bár azt elismerem kezelhető azért a dolog.

    Zolival teljes mértékben egyetértek.
  • KranaZoli #72354
    Szerintem se Laca, se Én nem írtuk, hogy éljen a mentalitás. Légy szíves ne ferdíts.

    Maradjunk a Chrome-os példánál. Használtam, aztán amikor 1más után jönnek az olyan problémák, hogy nem jól jelenik meg egy oldal; nem indul el egy stream adás; stb... akkor előbb-utóbb beleunsz; mert semmi több csak egy böngésző. Nem álltál be semmilyen sorba, választasz egy másik böngészőt. Pl. Fox; vagy Opera - akár IE9. Nincs olyan, hogy alternatíva, mert csak nem fogom kedvenc oldalaim azért nem látogatni, mert Chrome alatt hibás. Ez a leggyengébb láncszemük az alternatív böngészőknek. Hiába jók, ha a tortából nagyon kicsi szelet jut Nekik és le sem szarják, hogy egy weblap; portál nem IE alatt hogyan viselkedik. Persze, persze minden mögött az MS áll. Hát harcra fel, menj szembe az MS-el és használj Linux-ot. Ha Windows-t használsz szintén beálltál egy sorba. Tudod, ahogy Hofi is mondta: Amikor mutogatunk Másokra, akkor a többi ujjunk az Magunk felé néz ám! (vagy minden éremnek több oldala van)

    VGA-nal maradva. Azért az erős túlzás, hogy akik nV-t használnak beálltak egy "erkölcsileg bizonyos ember rétegek szerinti sorba". Laca sem fogja azért kukázni kedvenc játékát mert nV alatt korrekt módon üzemel és AMD-vel problémái voltak.

    Igen Imy, sok a "sírás", de érdeme azon is elgondolkozni, ha ennek csak fele igaz, az már nem sok?! Vagy csak unalmukban írja aki írja?!

    Választani nV; vagy AMD kártyát semmi több csak választani egy VGA-t; egy vasat. Nincs olyan, hogy tökéletes. (De, egy van, csak Ő nem e világi). Mind nV; mind AMD mellett szólnak pro és kontra érvek. Azt kellene nézni, hogy az adott személynek ebből mi a fontos és kevésbé, ennél többet belegondolni ebbe botorság. Nem szabadna fetisizálni se tárgyat; se embert. Ettől nem leszel se kevesebb, se több.

    Mivel több alternatíva nem nagyon van, így váltasz; majd vissza. Ahogyan teszik ezt az emberek, ha pl. problémád van a Net szolgáltatóddal. Vagy azért nem költözöl egy T-s környékre, mert T lefizet; undorító; vagy UPC-sre, mert... Hát Tőlem meg ez a gondolkodás áll távol és igyekszem is Magamtól távol tartani.
  • ajem kisa
    #72353
    Nemcsak neked szól, de félreértette kicsit!
    Az én részemről minden oké hibák szempontjából, mivel ahogy írtam csak átlagfelhasználó vagyok, ami nem azt jelenti, hogy vak vagyok és gyengeelméjű, hanem csak 1 kijelzőn használom mindenféle mod/tunning/tesztprogi(kivéve ha valami gázvan) nélkül a gépet, mivel szintén írtam, hogy alapdolgokra+játékra használom! Hálistennek csak hobbiszintű a pc, kezdőszinten fotobolt és pár programot használok! Nyilván ti ettől messzebb álltok (akik itt vitáztatok), tesztelgettek, mittomémimég és nálatok jelentkezik pár idegesítő probléma! Nem is baj ez, attól nekem sem és nektek sem lesz se jobb se rosszabb, hogy megvitatjátok, de nem is nemkerültök előrébb vele! Azt hiszem a problémát most sem találtátok meg 100%-ra, de mindenki kiáll a saját gondolata mellett ami szép és jó, de nem segít! Ha nemjó az ati/amd és nektek nagyon kell az a hibenélküli gép akkor cseréljétek le, vagy vegyetek komlett almát mert azt mindenki isteniti! Állítólag az tökéletes (bee-ee-eeee)!:)
    Ez volt ezzel kapcsolatban az uccsó hsz-em, vegye úgy mindenki ahogy akarja, de nemsértés volt (bár aki megsértődik egy ilyenért...)!
    Písz!
  • IMYke2.0.0.0
    #72352
    Félve kérdem: ezt nekem?
  • Jakuza001
    #72351
    Akkor ne jajgass. :D

    A masik fele pedig, belehet a fejet a homokba tolni, jo struccpolitika szerint. De azert mert valaki befogja a fuleit, attol meg a zajos korulotte a kulvilag.

    Persze lehet jonni azzal az alszentseggel, hogy nekem AMD/ATI-m van igy nem is lehet vele gond, hiszen ha masnak problemaja van, akkor az az en e-peenem lejaratasa. Ez nagyobb lol, mint, ha valaki panaszkodik, mert ha egyszer nem jo valami valakinel, akkor az nem jo, meg ha masnal a hiba nem jelentkezik, ez az amit egyszeruen fellehetne dolgozni, hiszen Murphy torvenye jelen van, meg ha ezt valakinek fajdalmas is felismernie. :D
  • IMYke2.0.0.0
    #72350
    Hosszú napok óta az egyetlen hosszabb lélegzetű hozzászólás, amit végigolvastam ebben a topikban.


    Tököm tele van már a driver és AMD/ATI VGA szidással, meg a jajgatásokkal.

    Érdekes módon, én a Radeon 9500 Pro-s (első ATI kártyám) korszakom óta nem találkoztam annyi (egyetlen!) gonddal, mint néhány ebben a topikban.
    Hihetetlen mennyit szenvednek néhányan.
    Nem jó az FPS...
    Nem jó a CCC...
    Nincs élsimítás...
    Nincs 3D...
    Nincs több monitoros natív támogatás...
    Nem jó ez, nem jó az...
  • arty
    #72349
    " hogy nV továbbra is lefizet majd játékfejlesztőket, akkor AMD hiába lesz olcsó olyan lesz mint böngészőkben a Chrome, vagy Opera. Hiába jók, ha 1x a weblapokat IE-re szabják"

    Ami nem megy chrome-al, ahelyett biztosan van másik alternativ, jobb oldal.

    Ez az "álljunk be a sorba, éljen a korrupt, patkány mentalitás"... nos, az előző hsz-ben már leirtam: szerintem gáz.
  • arty
    #72348
    Én is öreg vagyok, de ez a mentalitás - szerencsére - továbbra is gáz nekem. Nem akarok "annyira" öreg lenni, mint te :))
  • KranaZoli #72347
    Ugyanilyen hibám volt, csak épp DDR2-es GEIL RAM-okkal. Aztán elvittem Aqua Computers-be a gépet, fijjugok rögtön mondták, hogy a GEIL memók miatt lesz. Azóta van helyettük CSX. (A GEIL-ek meg a asztal fiókjában)

    Csak game-ek alatt volt, memtest-el semmi probléma, ... Black Dragon KIT-em volt, aminek brutális fesz. kellett pl. a CSX-ekhez viszonyítva. Azóta a GEIL-ekről elég sok rossz kritikát olvastam.

    Olvastam, írod, hogy régóta megvannak a RAM-ok; de nem zárom ki, hogy a RAM-jaid vannak a hiba hátterében.
  • zzeN
    #72346
    BIOS-ban néztem mittomén már melyik menüben.
    Ha minden igaz ez az enyém: gél
  • gurubefree
    #72345
    Ez a bios-ban vagy a memorian ?
  • zzeN
    #72344
    Gondolom ez az: 1. oszlopban DDR3 1.5V, mellette lévőben pedig 1.6V.
  • gurubefree
    #72343
    Ha ilyen regi DDR3 akkor szerintem meg 1.8V-1.85V koruli .... de jo lenne tudni a pontos tipust es ahoz allitani a bios-t
  • gurubefree
    #72342
    Engem erdekelne a fesz is .... olvastam hogy masoknal is elofordult ennel a lapnal a beta bios eseten hogy a memoria tul volt feszelve.
  • zzeN
    #72341
    CL7-esek a ramok, de már 2 évesek, eddig nem volt bajuk.
  • gurubefree
    #72340
    Ezt hasznalod ? GV32GB1333C9SC
  • gurubefree
    #72339
    Ugy nez ki hogy csak a F8G beta van .....

    Nezd mar meg nekem hogy alap bios beallitason a ket memoria modul milyen feszen van es milyen idozitessel megy.
  • blackcalibra
    #72338
    Kíváncsi vagyok, remélem első körben segít valamit.
  • zzeN
    #72337
    F8G
    Mert más 790-es laphoz lehet h van, csak az enyémnél nem tették be a letöltésekhez?:O
  • gurubefree
    #72336
    Nem hiszem el hogy a 790-es laphoz nincs megfelelo bios ....... Melyik bios van fent most ?
  • zzeN
    #72335
    3 napos az OP, szóval berakás után raktam újra. Szar giga nem adna ki norm. bios-t, ez a beta tavaly júliusi. Csak így támogatja a procit, új alaplap is kellene már?