90029
  • MerlinW
    #73899
    Naa... én is XFX voltam 3 évig:)
  • Her Laca
    #73898
    Tessék csak neked ez az 580 a 3 slotos megalomán hűtővel.
    alap


    10 perc fánk



    Ha érdekel teszek mikro0 volt.font a gép mellé,és csinálok felvételt:)
    Hangja konkrétan nem hallatszott.


  • KranaZoli #73897
    Mert ez gondolom fényképezőgéphez készült, vagy vmi ilyesmihez.
    De ezt rajzoltad.

    Csak erre a xarságra ment a fél du-m, hogy keresgettem gúglival, de most már feladom és megkérem boltos ismerősöm nézzen utána. 1xerűen ilyenkor már a tudat nem hagy nyugodni, hogy tudom létezik, olvastam, most érdekelne (már csakazértis :), de ilyen gúglival nem lehet.

  • Her Laca
    #73896
    Nem ezt rajzoltam le neked mondjuk úgy ,hogy elég kezdetlegesen?:))
    Ahogy nézem egy laza kapupánt csavar az alapja,no meg tettek rá egy csokló részt is (felesleges) meg egy csapágyat (az is):XD
  • KranaZoli #73895


    A DIY verzió féleség már megvan. De tuti létezik kifejezetten VGA kártyákhoz gyártott is. :D

    Egész du-n ezt keresgetem a net-en.
  • Kontrakcio
    #73894
    Huhh, Zolinak szántam a mondatot =)
  • Kontrakcio
    #73893
    =)

    Tűrésezést lehagyták :DDD

  • Ari18
    #73892
    Azért javítom, engem zavarna, ha úgy hagynám.
  • KranaZoli #73891
    Nekem olvasás közben be van már kapcsolva a helyesírás javító. :D
  • Ari18
    #73890
    félre=féle
  • Ari18
    #73889
    Nem beszélt hülyeséget Gurubefree. Nekem Gigabyte félre ref van.
    Mindez egy 25-26°C szobában

    6950 idle

    6950 load



  • KranaZoli #73888
    Vegyen a hóhér. :)
    De jó, hogy link-elted mert egy időben eltűntek az XFX-ek.


    Egyelőre elvagyok a Giga nV-vel, sőt őszintén szívesebben próbálnék ki egy Asus GTX 570 DirectCU II 3 slot-os kártyát. ;)

    Én a többiek hsz-eit nem értem, hogy lehet vkinél "ugyanaz" ref. hűtő 75 fok és 90 fok FurMark alatt.
  • Her Laca
    #73887
    tessék.
    Vegyél egyet ,úgyis benne vagy most a dologba:XD aztán ki lehetne próbálni.
    Már ha ennyire kíváncsi vagy rá:)
  • KranaZoli #73886
    1xerűen nem értem... (a többi hsz-t)

    Kontrakció:

    Létezik ilyen.
    Ha vki belefutna a gyári példányba, akkor írja már be ide. Tudom, emléxem volt róla cikk vmelyik portálon. Ráadásul asszem nem is vmi noname cég dobta piacra.
  • Kontrakcio
    #73885
    Szép skiccet toltál a témáról
  • gurubefree
    #73884
    8 percig ment mint a tegnapi teszt ....
  • KranaZoli #73883
    Na, ez az amit Én nem értek az előző hsz-ekből. Ha FurMark alatt ennyire brutálisan jó (alap 6950 VBIOS-al); akkor 1xerűen nem értem hogyan lehet vkinek 90 fok.

    Ennyit egyetlen kuckó sem képes rontani, vagy javítani.

    Vmi itt nagyon nem kerek Nekem - de ahogy írtam, gondolom Ti is látjátok, a többiek panaszait, problémáit. Hogyan lehet ekkora eltérés, ez itt a kérdés?!

    1 biztos, az XFX ref. hűtő nyerő. Guru, csak Neked van innen XFX-ed?!

    Jahh, és mennyi ideig ment a fánk?! Mert azért olyan 5-10 perc kellene belőle.
  • gurubefree
    #73882
    Ime egy kis izelito .... HD6950 alap bios




    Fankoltam vele tehat ez stress alatt keszult.
  • KranaZoli #73881
    Igen, úgy látszik az XFX lesz itt a befutó a ref. hűtések közül. Mindenesetre érdekes, annyi bizonyos.
  • Solten
    #73880
    En csak azt tudom mondani amit eddig is, szem es fultanuja voltam, 6970-e flasheltuk, es terhelve is szinte hangtalan. A 6950 ezek szerint meg csendesebb, a kevesebb shader es alacsonyabb orajel miatt. A Gigabyte lehet olcsobb anyagokat hasznal, passz... Ezek szerint a ref. hutesek kozt is van kulonbseg.
  • KranaZoli #73879
    Én azon lepődtem meg, hogy Guru-n kívül valóban mindenki 90 fokokról beszél (s ha jól emléxem nem csak FurMark-al). Már nem is tudom ki írta, hogy inkább vesz rá cca. 15-16ezer pénzért hűtőt. Én eddig azt hittem, hogy baba a HD69xx-ek ref. hűtője is.

    Giga ref-ről volt szó korábban a moddolható verzióról, hogy az hangos volt, de most már más a leányzó fekvése - ezt gondolom Ti is látjátok a pár db 6950 tulaj hsz-eiből.
  • Solten
    #73878
    Azert naluk se 10 fok van am a lakasban...
  • gurubefree
    #73877
    Na kello keppen "felhuztam" magam. At fgo kapcsolni a bios-t es ugy is letesztelem nektek :) dual bios elonye ugye.
  • gurubefree
    #73876
    Es meg az 1GB XXX edition sem megy 75C fok fole



  • Solten
    #73875
    Az is igaz hogy Gurunak van egyedul XFX-e... Nem tudom szamit-e valamit... Az biztos hogy a Sapphire es a HIS mellett XFX-et is batran vennek, nem veletlenul volt premium gyarto a zodeknel'... :)
  • Her Laca
    #73874

    "Ez tobb mint erdekes .... szoval teged nem erdekel hogy jobban jarnal e. Akkor mi erdekel ? Ez van ha az ember problema nelkul cserelgeti a kartyait havi szinten nem igazan torodik az ertelmevel mert megteheti."

    Mi az érdekes ezen? Ki vagy te hogy megmond nekem én mivel járok esetleg jobban,és pláne mi közöd ahhoz,hogy esetleg mire költöm az általam megkeresett pénzemet? Tied költöm? Eltérsz a témától ,elkezdesz személyeskedni,aztán felbaszod az embert aki pedig próbál normálisan ,udvariasan fórumozni pl veled is. Megmondtam ,nem érdekel a CF ed picit sem ,nem is akarok sem beszélni ,sem vitatkozni erről,egy hűtési megoldásról beszéltünk ,amibe te aztán már minden szart belekeversz.
    Az ,hogy nálad mennyi az annyi az remek ,de mi kicsit délebbre élünk és érdekes módon eddig még itt senki sem mondta,hogy a ref kártyája 66 fokos lett volna használat közben.
    És nem istenítem,csak leírtam a tapasztalatomat vele kapcsolatban ,de szokásodhoz híven csak mert én írtam azonnal ellenkezel.

  • KranaZoli #73873
    Szerintem itt sem lesz közös nevező úgy nézem. :)

    Igazság szerint értem Én mindkét oldal pro-jait, de ahogy már régóta mondom nincs pro, kontra nélkül. Mindenkinek Magának kell eldönteni, hogy mi a fontosabb Neki.

    Ami Számomra inkább érdekes, hogy Guru-n kívül szinte mindenki panaszkodik a 6950 ref. hűtésre. Ez Nekem új!
  • Her Laca
    #73872
    Ez igaz. De pl ugye nálam ref volt az előző és az ugye kifele fújja a hőt. Ez meg nem, vagy kevésbé,de pl a procim egy jottányit sem lett melegebb,de még az alaplapi chipset sem. Ezt ellenőriztem azért.
  • gurubefree
    #73871
    Ez tobb mint erdekes .... szoval teged nem erdekel hogy jobban jarnal e. Akkor mi erdekel ? Ez van ha az ember problema nelkul cserelgeti a kartyait havi szinten nem igazan torodik az ertelmevel mert megteheti.


    Istenitesz egy hulyebbnel hulyebb megoldast ( mar elnezest ) a mellett hogy negyzetre emeled a pozitivumot a megoldassal kapcsolatban. ( lsd. 20C kulombseg es az alltalad kesobb emlitett 80C COD homersekletet .... )

    Persze ha neked a nagy dolgok jonnek be vagy barki masnak vegye de tenyszeru hogy ettol betegesebb ( 3 slot ) megoldast nem igazan latni.

    Arrol nem is beszelve hogy az en kartyam ref hutovel ( alap bios ) 66C load homersekletet produkal. Na .... ezek mellett ez a GIANT nem tobb mint az olyan emberek bepalizasa akik szeretik a nagy dolgokat :)
  • Solten
    #73870
  • KranaZoli #73869
    Profi!

    De szerintem ehhez nem kell átfúrni a házat, ui. ha az anyát tekered az is lefelé szorítja a csavart, vagy nem?! (persze ez így biztosabb)

    No, ilyen létezik készen annyit tudok az biztos.
  • Solten
    #73868
    "Szóval summázva a dolgot aki egy kártyában gondolkodik és fontos a csendesség,valamint nem szeretné ha nagyon meleg lenne(még ha az nem is baj) a VGA akkor ugyan azért az árért szerintem jobb alternatíva egy ilyen hűtésű kártya mint a ref."

    A dolog nem ilyen egyszeru sajnos... :) NAGYON sok mulik a hazon, anyagminoseg, szellozes, ventillatorok szama, elhelyezkedese, tobbi alkatresz elhelyezkedese, hotermelese, stb, stb... Nem is nagyon sok, inkabb minden a hazon mulik... :)
  • kifli
    #73867
    a nem röhögni részt sajna már későn láttam sry :D
  • Her Laca
    #73866

    Nem röhögni :)
  • KranaZoli #73865
    Wáow!
    Ezt mondjuk egyelőre nem vágom - nem tudom kilogisztikázni (még!) - csak az bosszant tudom létezik ilyen, a spanyol viaszt már nehéz feltalálni minden területen és ilyenkor nem lelem... Azt mondjuk nem tudom mennyi pénzért adják, de biztos nem ilyen olcsó. :)
  • Her Laca
    #73864
    Na a távtartó. Elballagsz csavarboltba,veszel egy belső menetes megfelelő magasságú mondjuk 10cm es rudat. Majd kinézel magadnak egy ebbe passzoló hosszabb csavart ,meg ahhoz egy anyát. Kell még egy gumisapka amit a belső menetes rúd végére húzhatsz:) Na hazaviszed,majd a számodra szimpatikus helyen átfúrod a ház alját ,átdugod a csavart másik oldalról rögzíted az anyával:) alátét is mehet közé,majd rátekered a menetes rudat,úgy hogy még ne legyen egy magasságban a VGA kitámasztani kívánt felületével. Ráhúzod a gumisapkát. VGA-t beteszed,majd addig tekered a rudat amíg szépen odafeszül a kitámasztandó részhez:) Ezt kb 100 magyar forintból abszolválod:)
    DE! KIcsit gondolkoztam. Ha nem akarsz fúrni akkor a csavar végére (mondjuk akkor olyan csavarszár kell aminek nincs feje,egy menetes rúd,ráhúzol egy tapadó korongot mondjuk:) A többi stimmel.XD
  • KranaZoli #73863
    Egyetértek.
  • Her Laca
    #73862
    Ne menjünk:) Mint mondtam engem hidegen hagy a CF úgy mint az SLI is és az sem érdekel,hogy mennyivel jobban járnék esetleg:)Nem kell két kártya. De nem erről szól a diskurzusunk. Még csak nem is csúcskártyákról,teljesítményről:) Szimpla hűtésről,hangról .
    Még mindig nem értem mi a bajod pl ezzel a hűtési megoldással,ugyanazon pénzmagért ,ha már ennyire az anyagiakat is nézzük:) Jó tudom elfoglal 3 értékes slotot,de őszintén ,neked minden pci slotban van valami?
    Mert az emberek többségének szvsz a VGA-n kívül szerintem semmi más sem figyel az alaplapjában:) Szóval summázva a dolgot aki egy kártyában gondolkodik és fontos a csendesség,valamint nem szeretné ha nagyon meleg lenne(még ha az nem is baj) a VGA akkor ugyan azért az árért szerintem jobb alternatíva egy ilyen hűtésű kártya mint a ref. Én csak ezt szerettem volna mondani:)
  • Borg
    #73861
    Nah, köszi a tesztet :) Mostmár csak több forrásból hangmintát kéne nézzek, hogy mi is ez a 24-39%...

    A többi kártyát illetően, amiről itt szó volt: Sajnos az ASUS, Giga, meg XFX 6950 is magasabb jóval a hátlapi fülnél. Az ASUSon a műanyag burkolat a ventik miatt, a másik kettőn meg heatpipeok. Szal ez mind kiesik. Viszont érdekes kérdés, hogy ezek nagyrésze 560TI-nél miért nem ilyen magas, mégha látszólag ugyanilyennek is néznek ki. Arra mégis elég kisebb hűtés?..

    A 6950 mellett két dolog szól: a ref hűtés kihajtaná a melegét, és 2GB-os, ami nekem 1920x1200-hoz nem jöhet rosszul.
    Az 560TI mellett pedig az, hogy továbbra is halkabbnak gondolom a ref hűtését... bár aztán ki tudja. Ennél viszont csak részben megy ki a meleg hátul.
  • gurubefree
    #73860
    Ebbe a ket kartyas rendszer meg leh.....namba nem is kezdjunk bele egyreszt mert nincs rola tapasztalatod masreszt az is teny hogy ugyan akkora osszegert ( cf ) esetekben olcsobban ( kozep felso kategoria) mint a hasonlo teljesitmeny felo kategorias kartyanal job teljesitmennyel birnak. Ha gondolod peldaval is szolgalhatok ..... de elobb el kell konyorognom a fiam a geptol. A xoom-mal kinozom magam. Errol irni feler egy foghuzassal.