90029
  • gurubefree
    #73939
    Ja ... non ref. kartyaknal lehet. De mint latod te is ha olvastal mas hsz-t is mint lathato #73889 vagy az en kartyamnal 89C sem tobb 38%-nal.

    A tesztekben lathato hogy a non ref. hutok eseten ez mashogy van mivel kisebb teljesitmeny FAN van a kartyan kvazi magasabb fordulatszam kell a kello hatasfokhoz.

    lsd MSI R6950 Twin Frozr III Power Edition OC



    vagy ime egy masik pelda HIS HD6950 IceQ X Turbo X



    Es meg sorolhatnank ; Ime egy XFX HD6950 1GB ref hutos.



  • Jakuza001
    #73938
    "90C fok alatt nem is megy 40% fole a fordulatszam"

    Micsoda ? :DDDDDD
    Azt a biost toltsd mar be az RBE-be es mutass egy treshold grafikont, mert a legtobb BIOSban 70foknal mar emelik a 50%-ra a fordulatszamot.
  • KranaZoli #73937
    Nekik mondd, ne Nekem:

    #73823; #73826; #73828
  • gurubefree
    #73936
    "Persze ha vkinek korrekt a 85 fokos GPU 45-50%-os pörgőkkel"

    Oszineten ... miert kell itt ferditeni ?

    #73889 ez egy Giga ref.
    #73882

    #szerk. 90C fok alatt nem is megy 40% fole a fordulatszam
  • KranaZoli #73935
    Na tessék, máris van egy újabb megoldás azoknak akiknek hangos a 6950-esük. Hisz vágjátok Ti ezt! Bővül a paletta. Ezért is írtam mindig van jobb és jobb.

    Ez első blikk-re szintén 2db 9cm-es venti úgyszintén 3db heatpipe-al, mint Asus, de méretesebbek. Ügyes!
  • Solten
    #73934
    "Mert biza bármennyire is morbid úgy látszik a piacon most ez a legjobb hűtő"

    Mereszseg ilyet kijelenteni csak ugy. Milyen tekintetben? Hang, teljesitmeny? Milyen VGA-n? Ugyanis hang tekinteteben 6950-en nem valoszinu, a Powercolor PCS++ terhelve 33 dbA...

  • KranaZoli #73933
    Mond ezt azoknak, akik (az Én legnagyobb bánatomra is!) mind azt írták, hogy a 6950-esük meleg; hangos; vagy épp vesznek egy AC hűtőt 16 ezer pénzért.

    1értelmű ha most vennék 6950-est az az Asus 6950 DirectCUII lenne. Sőt Én AC hűtőt sem vennék rá, hanem eladnám PH-n és vennék egy zsír új Asus-t. 1ébként most épp boltolom a háttérben a Giga-m becserélését GTX 570 DirectCUII-re. Mert biza bármennyire is morbid úgy látszik a piacon most ez a legjobb hűtő.

    Függetlenül attól, hogy AMD; vagy nV GPU van-é alatta.

    Solten: Van itt Giga Windforce3 tulaj nem?! Mit írt?! Halk és hűvös - ugyanezt tudom mondani Én is. De mindig van jobb és jobb, ami most Számomra 1értelmű, hogy az Asus DiectCUII 3 slot-os megoldása. Mivel Engem sem érdekel se SLI se CF, de sokkal inkább, hogy 35 fokban is maradjon hűvös és halk a kártya. És Radeon oldalon ez cca. 58 ezer.

    Persze ha vkinek korrekt a 85 fokos GPU 45-50%-os pörgőkkel, mert legyen a kuckóban hely rizsát termeszteni, azokkal nem tudok mit kezdeni. De mind1 is, ui. lesz még sok-sok hsz arról, hogy biza hangosak és melegek a 6950-es ref. hűtők.

    Nekik Én azt mondanám, hiszek Nektek - a tesztek pedig mind elfogultak; vegyetek Asus 6950 DirectCUII-őt; vagy Giga Windforce3 ha kell a választék - vagy XFX ref, mert Ők mégis úgy látszik bűvészkedtek vmit a többi ref. modellhez viszonyítva, ui. Én hiszek Nektek is!
  • Solten
    #73932
    Tehat tovabbmenve a logikad alapjan akkor hangos a 3 slotos ASUS meg a Windforce is... Ugyanis a 3 slotos ASUS is hasonlo zajt general, igaz max. homersekletben raver a ref. hutokre.
  • gurubefree
    #73931


    Komolyan szanalmas hogy latjak a ref. eredmenyeket de csak kotik az ebet a karohoz.
    Jarathatnam a fankot orakig az eredmenyen mit sem valtoztat

    A tobb vent. megoldasrol is esett szo a non ref. kartyak eseten . Azert halkabb mert kissebb telejesitmenyu kvazi tobb kell belolle hogy megfeleloen hutson + sokkal magasabb az uzemi fordulatszam .... ezzel kapcsolatban hiaba nyit vitat barki ez lathato a Giga megoldasan. Ezt az asus nagy okosan ugy oldotta meg hogy egy emelt profilu hutot tett a vga-ra. Mivel a a fordulatszam szoftveresen szabalyzott kenytelen alacsonyan tartani a gpu homersekletet ( mivel gyengebb teljesitmenyu FAN-kat hasznal ) es ezt csak ilyen mordid megoldassal tudta csak elerni .... ilyen egyszeru. Ha nem igy lenne egyenerteku lenne egy helikopterrel az a ket FAN ami rajta van.
  • KranaZoli #73930
    Akkor viszont hangos az XFX ref. hűtő is - az érem ezen oldaláról - ha jól logisztikázom.

    A többség átlag kuckóval, vagy átlag gamer kuckóval rendelkezik és biza, akkor átlag házban hangos lenne az XFX is.
    (ha ilyen házban szinte hangtalan, akkor az mégsem annyira kecsegtető) No, abba a házba kellene ez az Asus. És akkor némaság.
  • Solten
    #73929
    Ha ennyire jol tudsz idezni, ezt is idezt be:

    "A dolog nem ilyen egyszeru sajnos... :) NAGYON sok mulik a hazon, anyagminoseg, szellozes, ventillatorok szama, elhelyezkedese, tobbi alkatresz elhelyezkedese, hotermelese, stb, stb... Nem is nagyon sok, inkabb minden a hazon mulik... :)"

    Mar faradt vagyok folyton leirni hogy egy Antec P193 van szo, az oldallapja ~ 10 kilo es 2 cm vastag... Gondolom ezt a 40 dbA-t tesztpadon mertek, a haz nyilvan fog tompitani rajta.

    Nem vadoltam en senkit annyit irtam hogy egy 8 cm-es ventillator 1900-as fordulaton qrvara nem zajtalan, ne keverd te is azt a bizonyos barnat... Fizika oran aludt par ember ugy tunik...
  • KranaZoli #73928
    Én már ezt abbafejeztem, kérdezd Merlin-t. A hűtő ugyanaz, vagy csak olvasd el amit Ő (is) írt róla. #73923
  • Jakuza001
    #73927
    Azert szerintem az eleg gaz, hogy ilyen alacsony idle frekiknel es csokkentet feszultsegnel 2000-el kell neki tekernie a ventiket.
    Biztos nincs hangja, ha terheles ala is kerul a kartya es a ventillator fordulatszamon emelni kell. :D
  • Her Laca
    #73926
    Akkor ezek szerint Guru kártyája is zavaró hanghatású a 42-43 dBA el ,bár te az előzőekben mintha pill "En csak azt tudom mondani amit eddig is, szem es fultanuja voltam, 6970-e flasheltuk, es terhelve is szinte hangtalan."
    Tehát Zolinak hangos kell ,hogy legyen Gurunak meg "szinte hangtalan" ugyan az a zajszint.
    Inkább hagyjuk szerintem. Hiteltelen ez az egész.
    Na jó éjt:) Holnap munka .
  • KranaZoli #73925


    "At first the temperature above may look a bit abnormal with the ENGTX570 DirectCU II being consistently cooler, especially after seeing the power draw table above. However this is easily explained once we remember about the ENGTX570 DirectCU II having a more complex heatsink, 5 heat pipes vs. the 3 heat pipes on the EAH6950 DirectCU II. We also noted during the temperature testing that the fans on the ENGTX570 DirectCU II were more aggressively set. For instance, during the out of the box load testing the EAH6950 DirectCU II fans reached a maximum of 23% speed but the ENGTX570 DirectCU II fans reached a maximum of 27% speed. Though there was not a noticeable difference in noise.

    At idle the ASUS ENGTX570 DirectCU II was 6c cooler than the EAH6950 DirectCU II. At load the ENGTX570 remained the cooler one with a temperature of 67c vs. 72c. Overclocking the EAH6950 DirectCU II increased the temperature under load by 7c to 79c and overclocking the ENGTX570 DirectCU II increased the temperature by 9c to 76c."

    ASUS EAH6950 & ENGTX570 DirectCU II Vid Card Review

    Én elhiszem a dBA értékeket a referencia hűtőről, de tudod mit hiszek el még jobban, amit Guru-n kívül a többi topic lakó írt. (meleg; hangos; hűtőt vesz rá; ...)

    Sleep Well fijjugok!
  • Solten
    #73924
    Na most konkretan a kartyadat lemertek muszerrel, 1 meterrol (terheles alatt) 41-42 dBA (de jol rahibaztam). Ha ez Neked nem zavaro, jo neked A hazad jol szigetel...

    Osszehasonlitaskepp a REFERENCIA 6950 es 6970 42-43 dBA zajt presel ki magabol.
  • KranaZoli #73923
    Na, még turkáltam egy kicsit, csak nem fikát. :D

    #71595

    "Oké. Komplett vasat vettem, 10 perce raktam össze, így nem tudok konkrétan csak a VGA által hozott különbségről nyilatkozni. Viszont ami tuti; nagyon halk a három pörgő ellenére (Windforce 3X powa:)). Gyorsnak gyors természetesen, minden szalad vele mint az álom."

    by Merlin.

    Ő sem mond igazat?! Nem hinném.
  • KranaZoli #73922
    Nem keverek -> #73882
    De mi értelme van a FurMark-nak?!?!

    Az a fontos, hogy game alatt hogyan muzsikál egy hűtő. És ha 90 fok körül (ahogy itt sokan írták) akkor mennyi is a VRAM?!

    Jelenleg a piacon lévő 2 legjobb nonref hűtő 1értelműen az Asus DirectCUII 3 slot 2db 9cm-es ventivel; amire a Gigabyte meglépte a 2 slot-os Windforce3-at Vapor Champber-el + 3db 8cm-es pörgővel. (ha vkinek kell az CF/SLI)

    No, fijjugok, Nekem asszem meddő vitára több időm nincs.
  • Solten
    #73921
    Mirol beszelunk, na ez az, ki beszelt itt Gururol? Lehet betolni a Furmarkos kepeket az er is valamit. Game alatt nem kap konstans es maximalis terhelest a GPU.
  • KranaZoli #73920
    Guru sem FurMark-os képet tolt ide, miről beszélünk?!
    1ébként meg FurMark nem releváns - most már Én sem látom semmi értelmét. Game és game benchmark-ok + Unigine.

    Solten: Itt ülök a gép mellett, hidd el nincs hangja - pedig Én qrva szenzitív vagyok a zajra. 3000-es fordulatnál van széljaz, de ahhoz már 70 fok fölötti GPU kellett kánikulában.

    De ugyanilyen Windforce3 van Merlin-ek is. Amikor megvette, csak szuperlativuszokban beszélt róla. Szerinted ücsörögne a gép mellett, ha hangos lenne 2D-ben a 6950-ese?! A hűtő meg ugyanaz. Ugyanaz a Windforce3 Vapor Chamber megoldás és ugyanaz a DirectCUII mind AMD; mind nV oldalon.
  • Solten
    #73919
    Na jol van sracok a fizikat ne hagjuk mar meg oke... :DDD 1900 rpm-en porgo 8-asnak meg hogy nincs hangja... :DDDD Megmondom milyen egy hangtalan venti: mondjuk 900 fordulatos 12-es.
  • KranaZoli #73918
    Miért süvítene?! Az enyém most pörög 1920-1950 között, hangja semmi és 3db 8cm-esről beszélünk.

  • Her Laca
    #73917
    Látod megint írsz ilyeneket,én esküszöm bármire ,hogy fel sem hangosodott,konkrétan nem hallom a hűtőt. Pedig elég csendes az egész gépem és ha lenne zaj meg is mondanám. Komolyan nem értelek ám .
  • Solten
    #73916
    Poenbol teszteltem a noti GPU-t de nem irt hofokot... :O Az 5850 meg nincs beuzemelve.

    Valaki segitsen mar megtalalni Lacanak az elmentett kepet... :)))
  • Solten
    #73915
    "1650-es RPM-en egy 90mm-es pörgőnek hangja nuku"

    Gyonyoruen suvit, foleg ketto... :) Lehet ~40 dBA. Aminek nuku hangja van az kb ~15 dBA alatt van.
  • Her Laca
    #73914
    De ez 20 perc volt! Előző 10. Gurunak 8 perc! Gondolom annak örülnél ha egész nap futna mi?:)) Neked mennyi 20 perc után?
    Nyomkodtam a f9 et de hova a retekbe menti el a képet?
  • KranaZoli #73913
    Profi, 1650-es RPM-en egy 90mm-es pörgőnek hangja nuku. Naggyon baba, a 80 fok meg pörfekt. Játékban ez -10 minimum. Ez hűtő, tetszik - asszem cserélni fogok. :)
  • Solten
    #73912
    Alakul, maris +10 fok... :) #73909 pliz.
  • Her Laca
    #73911


    Na mértem ez 20perc után volt.
    Azt nem tudom ez milyen érték,de hangja az nem volt továbbra sem.
  • MR ME
    #73910
    printscreen?
  • Solten
    #73909
    BURN-IN tesztre klikkelj aztan F1-re es meglatod...: link. :)
  • Her Laca
    #73908
    Előzőben mondtam ,hogy előbb leállítottam sajnálom. De a lényegen nem változtat szerintem az a 1-2 fok. Erről ,hogy kell képet készíteni ,nincs semmi ilyen progim.
  • Solten
    #73907
    Utobbin a GPU nincs terheles alatt. Nem lehetne egy ilyet belinkelned pl:



    :)
  • Her Laca
    #73906
    Ez Ilde ugye ahogy nézem.
    Na most az 580 ugye azt mondják ,hogy több hőt termel ugye?
    Nálam ilde 13% nál 31 fokos. Egész nap ment ez is,mert esőszünet volt és itthon baszom a rezet.
    Load alatt kicsit csaltam (nem szándékosan),mert előbb leállítottam a fánkot és utána nyomtam a fényképet de volt vagy 1 másodperc a kettő között ,veheted 70 foknak a dolgot. Játék alatt ,pedig a COD az terheli a cuccot még nem ment 65 fok fölé a rekkenő hőségben sem. És hangsúlyozom,hogy annyira nincs hangja ,hogy nagyon.Nekem ez fontos.
    Abban azért megállapodhatunk,hogy bizony nem rosz ez a hűtő,legalábbis remélem.
    Megtaláltam a régi kártyám mérését ,az nem is fánk volt de itt van

    Ez a ref Giga ugyanabban a házban,semmi nincs változtatva.
    Fánk alatt el sem képzelem mennyi lehetett volna.

    Jut eszembe! Azért "fontos" mert ezzel talán el lehet csábítani a vevőket a konkurenciától. Most az mindegy ,hogy a magasabb hőfokon is tökéletesen üzemel a hardver de ez egy plusz ráadásul nem kérnek plusz felárat érte.
    Sima marketing . És van akinek ez bejön,mint pl nekem,mert én szeretem ha hűvös és halk a gépem. Van akinek ez nem fontos az természetesen nem ilyet vesz. Ez ennyire egyszerű. Szvsz
  • gurubefree
    #73905
    Na most ..... miert fontos az a 3 slot amikor 2 solt-os megoldassal is megfelelo erteket lehet elerni. En nem azt akarom bizonygatni hogy annak 3 slotos GIANT-nek rossz a teljesitmenye en csak arra szeretnek utalni hogy teljesen felesleges amikor az emelt feszu HD6950-em ezt produkalja ref. hutovel. A gepet ki sem kapcsoltam egesz nap ...

    csak neked :)

    Bar az asus mindig kitunt a forradalmi otleteivel mar evekkel ezelott is.
  • KranaZoli #73904
    Na, de az nem lesz ennyire faint-os és epic!
  • Ari18
    #73903
    Ezért 10$? vicc... 10s alatt megoldható 1-2 kötegelővel és az egész nem kerül 20F-ba.
  • KranaZoli #73902
    PH-n! megtalálta egy kolléga: link

    Ha esetleg mást is érdekelne:



    PowerColor Power Jack - a VGA mankó



    KELL!!
    :D
  • Her Laca
    #73901
    Nem nem:) Nehogy félre értsd,ez csak a hűtésről szól:)
    VGA ról nem akarok beszélni ,ezt megfogadtam.
  • MerlinW
    #73900
    Ejj de bezöldült a topig:)