90029
  • KranaZoli #73859
    Merlin, Neked hogyan szuperál a Windforce3?!

    Én a GTX570OC-n (s mivel tudom, hogy a Te Radeon-od is OC) azt tapasztaltam, hogy a szélzaj olyan 50%-os venti fordulatnál jön meg, amikor is a GPU 70 fok, vagy picivel fölötte (a qúva melegben volt ilyen eddig csak) De ott sem vészes.

    Radeon-on, hogy van belőve a hőfok és venti fordulat %-ban?! (kb)

    Ui.:

    Hát senki nem hallott erről a távtartó bizbaszról?! Nem hiszem el, hogy csak Én olvastam róla. :)

    Annyira felbosszantott, hogy már egy jó ideje keresem gúglival, de nem lelem. :(
  • MerlinW
    #73858
    Ha sima DVB tuner, akkor az USB-sek kényelmesebbek:)
  • Her Laca
    #73857
    Ref hűtősök és nálam is Cod alatt 80 fokos volt. Soltnak még melegebb.
    Mért szűkítem én a kihasználtságot? Alatta van egy hangkari ,egy plusz usb pci kari(ez csak van és nem is használom,helyére mehetne tuner is.

    De azt áruld már el ,hogy mit áldozol fel ezért? Persze ha CF et akarnék ,akkor ez nem pálya,de nem akarok,viszont ha két kártyát szeretnék,akkor tuti levizezném a rendszeremet. Ez nem is kérdés.
  • KranaZoli #73856
    Csinálj. :)
    De nem, komolyan létezik ilyen. :)
  • KranaZoli #73855
    Ezért írtam, hogy az olyanoknak mint Én, akik nem gondolkoznak CF; SLI-ben (azért egy PCI-os hangkártya elfér ám még ott - igaz más már nem nagyon :)

    De értem mire gondolsz!

    Mind1, a Giga Windforce 3 nem szűkít semmit. ;)
  • Her Laca
    #73854
    Ha megfizetik én vagyok az a cég aki gyártja:) Bármikor csinálok neked ilyet uszkve 100 forintból.
  • gurubefree
    #73853
    elosszor is kozel sem 90C dolgoznak a kartyak jatek alatt. Lehet csodalkoznal ha az
    Asust is megkinoznad a fankkal. Arrol nem is beszelve hogy tuner hangkartya CF
    Teljesen lehetetlen kvazi szukited a PC kihaszanalhatosagat. Alairom hog jol teljesit de meg mindig ugy latom tobbet kell alldozni azert a par hofokert.
  • KranaZoli #73852
    Jó, ezt csak Én gondoltam, hogy talán azért nyomogatta, mert ahogy lóg ott a súly talán eltávolodik.

    Vki nem tudja melyik cég gyártja azt a kütyüt, ami arra hivatott, hogy le lehet állítani a talpát a ház aljára, középen lehet csavarni, oszlop szerű ketyere és az a lényege, hogy miközben az ember csavarja nő a hosszúsága és a másik felét pedig a VGA hűtőnek lehet nekitámasztani, így rögzíti a VGA-t helyén. Ezt aztán úgy érzem sikerült űber szarul leírnom. :) E van. :D

    (és nem a pénisz pumpára gondolok :)
  • Her Laca
    #73851
    De ott csak hajlik a nyák ha nyomkodják,ráadásul nem húzta ,hogy eltávolodik e.Szerintem nem távolodik ott el semmi ,én ezért kötöttem fel mert van súlya és nem szeretném ha elgörbülne.
    De itt van EZ ilyet már láttam élőben,ez nagyon impresszív :) De erre se mondhatjuk ,hogy picike.
  • KranaZoli #73850
    No, a többieknek is, hogy miről is beszélek(beszélünk) -, hogy jobban értsék:



    "7 perc 10 ms-nél csinál egy olyat a tag, hogy mutat egy apró "hibát" a kártyával kapcsolatban, miszerint is a nyák vége felé nem kellőképp fix a hűtő és a nyák összeszerelése (nyomogatja is, de hozzáteszi "not a big issue"). Bennem csak az fogalmazódik meg, hogy mivel látom ez is 28cm-es kártya (akárcsak a Giga Windforce3), mivel álló házba tesszük Őket a hűtő nagyobb súlya miatt nem távolodik-e el nagyon ez a része a hűtőnek attól a résztől, amit hűtenie kellene(?!) Vagy nem deformálódik-e el a nyák?!"

    Erre írtam Laca-nak, hogy erre mit okoskodott ki, pl. vásárolt-é VGA távtartót, ...

    Erre a távtartóra most rittig nem lelek rá Gúglival, de tudom, hogy létezik... :(
  • Her Laca
    #73849
    Nem feszegetem én de ha kell egy másik kötözővel az egész kártyát összehúzatom:)no meg ugye a kártya a slotban rögzül jobb oldalt ez meg szépen szintben tartja:) Lézeres vízszintezővel belőttem:) Jó nem de van ha akarom:XD és teljesen stabil,nem mocorog az sehova.
  • KranaZoli #73848
    Ezt most Én se nagyon értem... Nekem nincs víz hűtő rendszerem - szerintem nem is lesz - így marad a léghűtés. Szerintem jó a léghűtés, csak abból ilyenek a jobb hűtők. Engem nem zavar.

    Giga Windforce3; vagy ez a 3 slot-os Asus DirectCU II.

    (sajnos ugyanez a hűtő 2db GTX 560Ti Top kártyámon ment vissza gar-ba. De azt mondom az volt a hűtő megerőszakolása - 9cm-es venti helyett 8 cm; 3 slot helyett 2 slot)

    Távol álljon Tőle a vita, de inkább legyen vagy 3 slot; vagy 3 venti mint tudjam tudat alatt, hogy miközben játszom 90 fok és plusz a GPU, de mennyi is olyankor a VRAM?!
  • KranaZoli #73847
    Áhámmm! Ügyes!Húúúú, ez itt nagyon OFF, de most tekintsünk el attól, hogy ez nV kártya, AMD-ken is ugyanez van! :)

    Figyuka Laca, ez őőőő hogyan is mondjam ha a képet nézem a kártya "bal" oldalára van rögzítve. Amit link-eltem YT vidit, azon a "probléma", hogy a kártya egész "hátulja" eltávolodik a nyáktól. Ez így kellőképp felhúzza a burkolat(hűtő) másik oldalát is?!

    Nekem mondjuk nagyon tetszik ez a hűtő. Én lexarom mennyi slot kell Neki, sőt emléxem Én már évekkel azelőtt azt írtam, hogy tehetnének hűtőt a VGA mindkét oldalára. :)

    Ha sikerülne ismerősömnek hoznia, biztos kipróbálnám. Bár van egy másik hűtő is, amelyik szintén nagyon jó és nem foglal 3 slotot. Maradjunk itt is a hűtőnél függetlenül attól, hogy ez most nV kártya. Ugyanilyen van Merlin 6950-esén is!



    Erről csak annyit tudok mondani, hogy szintén nagyon baba, a hangja akkor jön meg jobban (szerintem és Nekem - lehet másnak ez még semmi!), amikor 50%-os fordulatot ér el. DE! Ilyenkor max. 70 fok a GPU!!! A káikulában volt ennyi, most 65-70 fok között mozog ezzel a hűtéssel az OC(!) 570-es GPU-ja.
  • Her Laca
    #73846
    "Mit nyer es mit veszit az ember egy ilyen megoldassal ..... tobbet veszit mint az a 10C amit nyer .... szerintem."


    Ezt ha kifejtenéd,mert nem értem. Jelzem az a 10 fok inkább 20.
    A szememben ez semmi több mint egy jó hűtés ugyan azért az árért,mintha vennék egy ref hűtésű kártyát. Öszvérnek öszvér ,de halkabb és hűvösebb. És?
    Amit te linkeltél az tuti nagyon jó és ezen botorság is lenne vitatkozni ,de ahhoz kell egy vízhűtő rendszer is,ami egy kártya ára.
    Vagyis egy jó vízhűtés inkább egy Pc ára pluszba. De én nem erről beszélek ám:) Na mind1,témát befejeztem nektek van igazatok:)
  • gurubefree
    #73845
    Megint rosszul fogalamazol ... vege mar a szocializmusnak !!! :)

    Nem az a jo ami nagy hanem amiert tobb penzt kell fizetni. Linkeltem hol kezdodik a tervezett es hatekony hutes.
    Ez az Asus a mar megszokott oszver megoldas .... mas modon a gyarto nem tudta ( lsd Giga 3 FAN-os megoldasa ) megoldani a problemat csak egy emelt profilu hutessel. Ezt lehet nevezni mindennek de nem jonak ( mint emlitettem ossz hatasrol beszelunk nem kimondottan a hatasfokrol )

    Mit nyer es mit veszit az ember egy ilyen megoldassal ..... tobbet veszit mint az a 10C amit nyer .... szerintem.
  • Her Laca
    #73844
    Ami hatékony az nagy. Ott a Thermalright Shaman ll is. Mekkora batár.De halk és hatékony. Csodák pedig nincsenek. Procihűtőre se mondjátok,hogy nagy:) Pedig micsoda elefántok vannak már a procikon,nem véletlenül ugye.
    Én továbbra is fenttartom,hogy csak arról mondok véleményt amit megtapasztalok, az általad linkelt hűtést nem hallottam (valszeg nem is fogom) nem is láttam,viszont a teszteknek még mindig nem hiszek:) Ettől még biztos nagyon jó.
    Mit tudom én mit kap egy cikkíró egy két dicsérő szóért.
    Én csak azt mondom ,hogy jó az ASUS hűtése és pont. Jó alternatíva ha valaki most akar VGA-t venni,és fontos,hogy halk és hűvös legyen. Semmi többről nincs szó, persze nem kötelező ,hogy tetsszen akár Gurunak ,vagy neked ,de az érdemeit elvitatni is butaság már ne haragudjatok meg.

  • BIZ0906
    #73843
    Igen de amilyen hangja van... hát jobban szeretem ha szinte hangtalan a gép és csodálkozom azon, hogy ki sem kapcsóltam xD
  • Solten
    #73842
    Nájsz :)
  • Solten
    #73841
    Ja, biztos hatekony, nem veletlenul 3 slot...

    Ezt a megoldast is istenitik szinte az osszes tesztben:



    Halk es effektiv.
  • Her Laca
    #73840
    Nem értelek Guru.:)Mi zavar ebben a hűtésben? Az hogy nagy? Nem elfér ,ki nézegeti. Viszont halk és hatékony. Nem ez a célja? Ráadásul nem drágább.
    Az Arctic Accelero Xtreme Plus II mennyivel jobb ,plusz pénzért ennél?
    Szóval nem értelek,de már csak így halok meg:)
  • gurubefree
    #73839
    Igazad van. ..... valamiert a 6970 arat neztem. A tobbi kijelentesem fentartom.
  • MerlinW
    #73838
    Azt is vedd számításba, hogy soha egyetlen program sem fogja úgy terhelni a kártyát (folyamatos 100%), mint a fánkos és a többi teszt program. Tehát, ha a fánkos alatt 95°, az annyit jelent, hogy egy nagyon VGA igényes játék esetében max 70-80°, ami teljesen normális hőmérséklet terhelés alatt.

    Azt is vegyük figyelembe (amennyiben nincs klíma a szobában), hogy egy évben általában max 2-3 hétig van 30° felett a hőmérséklet, ergo a tegnap-tegnap előtti hőmérsékletekből nyugodtan levonhatsz kb 10 fokot.
  • Bence94
    #73837
    Nos most úgy tűnik örömmel mondhatom, hogy sikeresen váltottam a jó öreg x1950-et egy most már ASUS hd 6870 direct cu-ra.(sapphire az hbiás volt,de végül jobban is jártam ezzel)
    Alaplapom egy hulladék sajnos így a proccesszort most egyelőre 2,8-on használom(e6600), de minden játék natív 1280-ban gyönyörűen megy egyedül a gta 4 nem meg talán a crysis 1 röccen be időnként.
    Itt a rokon:
  • Her Laca
    #73836
    Ugyanaz. Még én moddoltam.
  • Solt
    #73835
    Lehet más a bios rajta...
  • Her Laca
    #73834
    Viszont van egy érdekesség amire a múltkor felfigyeltem .
    Ugye volt a Giga radeonom ref. Kitárgyaltuk,:) nekem hangos volt .
    Cimborám egy nappal később ugyanonnan ugyanolyan kártyát vett .ugyan úgy használta. Két hete ő is eladta,egy szimes srácnak én küldtem el,és mielőtt elhoztam megnéztem ,hogy minden rendben van e vele. Szóval,ugyan az a kártya és míg az enyém hangos volt ,az övé érzékelhetően halkabb .És pl ha én bekapcsoltam a gépet ,akkor felpörgött 100 on a venti egy pár másodpercig míg az övé nem. Hazavittem a kártyát de nem hagyott nyugodni a dolog és betettem a gépembe,hátha az alaplap ,vagy bármi más miatt van ez a különbség . De nem . Nálam sem pörgött fel és ugyan úgy halkabb volt. Na erre varjatok gombot ,pedig szerintem kb egymás után jöhettek le a futószalagról.
  • Her Laca
    #73833


    Itt a kép Zoli. semmi extra ,de így nem húzza le a súly. Egyszerű ,és nem kell venni semmi távtartót.
  • Her Laca
    #73832
    Miért? 58 ezer az ára. A ref meg 54-58 körüli.Ugyan azon az áron kapod. Hűtésben jobb teljesítményt ad,akkor mi a bajod vele? Max nem moddolható,de felhúzod ugyan azon értékekre max a shaderek nincsenek feloldva de az mint tudjuk lófaszt sem jelent.Igenis jó a hűtése ,klasszisokkal halkabb,hűvösebb,ezen nincs mit vitázni,a hátrány a három slot de mégsem kell kifizetned egy alternatív hűtésért még vagy 15 ropit. Vízzel meg ne hasonlítsuk már a léghűtéseket ,asszem sem árban sem semmi másban nincsenek pariban.
    De különben nekem aztán mindegy ,én csak felhívtam a figyelmet ,lévén ,személyesen is megtapasztaltam ennek a hűtőnek az előnyeit.
    Ha neked a ref az isten akkor bánom is én:)

    Hogy ne a levegőbe beszéljek, a Hardverker ára ,bárki megveheti
  • gurubefree
    #73831
    Az "igen jo eltalat" megnevezest egy kicsit tulzasnak tartom az ararol ne is beszeljunk ugye . Mert ez messze all attol hogy a tervezes felsofokarol beszelhetnenk. Persze ez nem azt jelenti hogy teljesitmenyben nem allja meg a helyet de a 3 slot tobb mint tulzas ...

    Amit en "igen jol eltalat"-nak neveznek az itt kezdodik :

    VID-AR697

  • Her Laca
    #73830
    Na ma nem dolgozom,nemsokára csinálok képet és felteszem.
  • Her Laca
    #73829
    Srácok. Tréfát félre téve Én ezt abszolút merem ajánlani

    A hűtése parádés,a hangja az 0. Meglepő de ilde 0-és 15 % között forog a venti és pl az 580 at 30fokon tartja,load alatt 30-35 % on forog és még nem volt 70 fokos a gpu. Max 67 fokot mutatott az AB a kánikulában is.
    Ez egy igen jól eltalált hűtés én azt mondom. Csak batár nagy,de valamit valamiért.
  • mooo
    #73828
    Most nézem csak,hogy valamiért nem jelenítette meg,szóval újra:
  • gurubefree
    #73827
    Az igazsaghoz hozza tartozik hogy 90°C a hatar .... ha sikerul ez alatt tartani akkor nincs gond de ha e fele kuszik tartosan az gond mert ennel a hatarna drasztikusan emelkedik a FAN fordulatszama .... random 40%-65% persze ez csak
    par masodpercre amig kello keppen le nem huzza a gpu homersekletet. Egy megfeleloen szellozo hazban ez nem lehetetlen es profile is keszitheto.
  • kifli
    #73826
    max gpu temp nála is 91°C
  • BIZ0906
    #73825
    Szerencséje van vagy nem tom de nekem 95°C-t is eléri fánkos tesztben. Inkább biztosra megyek azt húzok is rajta.
  • KranaZoli #73824
    De miért, hisz lentebb vannak Guru eredményei. Most akkor hogyan is van ez?!
  • BIZ0906
    #73823
    Én nem szarakodok már a hűtéssel a köv hónapban beruházok egy Arctic Accelero Xtreme Plus II-re.
  • mooo
    #73822
    Az enyém jóféle még mindig



  • gurubefree
    #73821




    Ezt ugy nezt hogy stress alatt ... ez nem tortenik jatek kozben.
    szerk : annyit meg hogy ez a kartya emelt idle es load fesz.-el hoz ennyit.
    Tehat a sima HD6950 ettol huvosebb.

    bocsanat a nagy meretert ... de jarnak ide oregek is szemuveggel.
  • KranaZoli #73820
    Laca, majd küldesz akkor képet a VGA felfüggesztésedről?!