90029
  • Solt
    #78663
    "TP, mert tripla buffer" ???

    Őőő... idéznék a Macskafogóból: "Ne ragozz Kuki, mert meghülyülök!" :DDD

    Egyébként valószínűleg az lesz... angolul rövidített, csak engem bezavart, hogy a mondat elején magyarul írta! :)
  • benőmenő
    #78662
    TP, mert tripla buffer, csak merlin puffernak hívta, ami angolul buffer. Legalábbis én így értettem.
  • Solt
    #78661
    Pár sör már az arcomban pihen, tehát lehet, hogy én olvastam el valamit, de nem TP-t akartál írni? Ha nem, akkor mi az a TB? :)
  • MerlinW
    #78660
    "Először is kezdjük a dupla puffereléssel: A 3d-s grafika megrajzolásakor 2 bitképre rajzolunk. Az egyik kép mindig a monitoron van megjelenítve, ez az elsődleges (front buffer), és a másik, amelyre éppen rajzolunk, és összeáll rajta a kép, ez a háttérpuffer (back buffer). Miután a rajzolás bejeződött, a grafikus program egy hívással megcseréli ezt a két puffert (ezt nevezzük puffercserének, angolul buffer swappingnak) ésa puffer amely eddig meg volt jelenítve, most szépen egy színnel letörlődik, a puffer amelyre rajzoltunk pedig elsődlegessé vállik, és kikerül a képernyőre.

    A tripla pufferelés ettől csak abban külömbözik, hogy 2 háttérpuffer van, és az összesen 3 pufferünk között ciklikusan mozgunk. Ennek hátránya hogy mivel 3 puffer van, ezért ennyivel többet kell a videómamóriában tárolni a kép elkészítéséhez. a TB egy esetben tud fps-növekedést hozni: he be van kapcsolva a vertikális szinkronizáció, az okozhat fps-csökkenést, mert a gépnek várnia kell a monitorra.(a pontos metódust nem akarom leírni, mert úgyse érdekel titeket gondolom.) na, ezt az fps-csökkenést lehet a TB-vel visszacsinálni valamilyen mértékben.

    A DB-t azért találták ki, hogy ne villogjon a kép. A V-Sync is ilyesmi célt szolgál. Szóval ha simán futnak a játékok V-Sync és TB nélkül, akkor érdemesebb azok nélkül játszani, egyszerűen azért, mert így sokkal gyorsabban fut minden...

    VSync:
    A dupla bufferelésnek az a baja, hogy lehet még nem rajzolódott ki a monitorra a kép, amikor már a back bufferben elkészült az új, és ilyenkor a már kész képet rakja ki a monitorra, és nem várja meg míg az előző teljesen kint lesz a monitoron. Erre találták ki a Vsync-et. Addig nem akarja az új képet kirajzolni, amíg az előzőt be nem fejezte. A monitor sebességét a képfrissítési freki mutatja, ebből következik, hogy ha be van kapcsolva a vsync akkor a max fps egyenlő ezzel. Az előző elvből következik, hogy vannak olyan időszakok, amikor a videókari nem dolgozik. A TB azt jelenti, hogy amikor pihenne a gép, akkor is dolgozzon, mégpedig a következő utáni képet számolja. Ha a gépedben van elég erő be lehet kapcsolni a vsync-et is meg a TB-t is, mert folyamatosabbnak nem fogod látni a képet (gondolom minimum 60Hz-en játszatok, az meg 60fps, ami már folyamatos), viszont nem engedi, hogy fél képek kerüljenek a monitorra, ami meg ha alig észrevehető, akkor is ronda. De ami miatt szerintem növeli a sebességet, az az, hogy amikor kevésbé részletes részen rohangáltok, akkor közben ki tudja számolni mondjuk a felét a kettővel előbbi képnek, ami ha egy igen részletes, sok effektes kép, akkor időbe kerül, viszont már a fele ki lesz előre számolva, tehát nem fog akadni, se lassulni. Ezért van hogy az átlag és a minimum fps nő, a max azért nem nő mert be kell várni a monitort. (70Hz = 70fps maximum)"
  • item
    #78659
    A „jumper” magyarul azt jelenti hogy „ugrál” ami valamilyen szempontból találó rá, bár kicsit viccesnek tűnhet A feladata viszont nagyon fontos, mert ez az eszköz arra hivatott, hogy bizonyos áramköröket - amelyek több lehetséges elágazással bírnak - ezen kütyüvel tudjuk változtatni, befolyásolni.



  • kakaoskalacs
    #78658
    Hoppá mi az a jumper? Komolyan nem tudom.
  • benőmenő
    #78657
    clear cmos sem segített? (jumper az alaplapon)
    Az azért durva.
  • arty
    #78656
    a tiéd alapból mesterségesen alacsony órajelen jár :) intel...
  • Tomy Lee
    #78655
    Oks köszi!
  • Solt
    #78654
    Háááát... elvileg arra hivatott, hogy vsync mellett növelje az fps számot opengl alatt.
  • lo9in
    #78653
    én procim 50% tuningot bírt pedig egy selejtes celeron, egy phenom meg pár 100 mhz-től nekiáll bénázni ?
  • [NST]Cifu
    #78652
    Nincs komoly összefüggés a kettő között, de nyugodtan kapcsolt be a triple bufferinget.
  • kakaoskalacs
    #78651
    Ez remenytelen.. Azert koszi a segitseget :D
  • kakaoskalacs
    #78650
    Megprobalom amugy a lap (giga 770t ud3p
  • arty
    #78649
    elvileg sima cmos clearnek elégnek kellett volna lennie... várj kicsit, hagyd lehűlni :D

    lapodban nincs olyan védelem, hogy ha nem kapcsol be 3x, utána defaultal indul?

    esetleg insert nyomkodása, ahogy benyomtad a power gombot?
  • kakaoskalacs
    #78648
    Ugyanaz a problema nemertem.
  • broman191
    #78647
    Addig sem kell, elem ki vagy 5 másodpercre aztán vissza és start. :)
  • Blum
    #78646
    1-2 perc is eleg.
  • kakaoskalacs
    #78645
    Rogton vissza rakjam ? Mert olvastam hogy 10-20percig kell varni.
  • Bence94
    #78644
    deszkából szedd ki az elemet majd vissza.így visszaállítódik minden alapra.
  • kakaoskalacs
    #78643
    Nah 3.6ig birta most ahogy bekapcsolom a gepet black screen. Ohje :D

    Ilyenkor mi a teendő? Mert ugye fekete kepernyovel biosba sem tudok belepni hogy visszaallitsam.. Fck
  • Tomy Lee
    #78642
    Ha Vsync-t bekapcsolom catalyst-be(játékhoz kell mert kliens nem tudja vsync-t) akkor a triple buffering-t is kapcsoljam be hozzá?
  • Omlás
    #78641


    Nosztalgia...
  • IMYke2.0.0.0
    #78640
    Őrizd meg - ez kuriózum :)
  • pxxl
    #78639
    pont most találtam meg a Rage 128 telepítő CD-t



  • arty
    #78638
    ha bírja, told! (nekem is 720be-m volt, 3.4-3.5-t elbírta, the run alatt jól jött pl)
  • kakaoskalacs
    #78637
    Még egy gyors kérdés

    Amd Phenom 2 X3 720 Be Cpu-t 3.2röl még toljam feljebb? vagy elég lesz?
  • Omlás
    #78636
  • kakaoskalacs
    #78635
    áhááá
  • Omlás
    #78634
    Driver uninstall!
    ati.com legfrissebb letölt, telepít, örül

    Driver CD maximum seregéjriasztónak használandó a szőlőhegyen... vagy a kocsiba "trafipaxlézervisszaverőnek" ... de nagyon jó poháralátétnek is... ;]
  • kakaoskalacs
    #78633
    Haló :)
    Reggel hozta meg a posta VTX3D HD 6850-et
    Be is szereltem a gépbe fel is ismerte a windows , csak miutan felraktam a dvd-ről a drivert nem látom sehol az ati catalyst vezérlőt.
    Plusz 6850x2nek ismerte a fel a gép
    Vtx3D oldalárol a driver pack csigalassan csurog lefele. 3 orat irt ki mire leér..

    az lehet a porbléma , hogy nem töröltem le az előző vga drivert (hd4870) ?
  • IMYke2.0.0.0
    #78632
    Várjunk csak!
    Nem arról volt szó, hogy a "persona non grata" HD 2-3-4000-es kártyák drivereinek száműzésével kisebbek lehetnek a driver csomagok?!
  • MerlinW
    #78631
    12.6 már 150MB, 12.7 beta pedig 170MB:)
  • arty
    #78630
    (előtte meg két és fél hónapig pécém se volt... közben beugrott egy cím! deus ex hr, dx11-es, tesszelál, stb, szal modern cucc. és mégis 60-30-20-15fps között ugrál ha vsnync ON)
  • arty
    #78629
    nem bloatware, mert semmi extrát nem tud a régiekhez képest, pl cédét se lehet vele irni

    annyi történt, hogy átirták net frameworkre :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((vuziamd
  • Zoli007
    #78628


    Jó kis bloatware lett belőle idővel. Na nem mintha nem férne el.
  • Solt
    #78627
    Jaaa... :)

  • arty
    #78626
    h a mostani cpu+6950-el kb mindenben fix60 az fps-em :) (1360x768)
  • Solt
    #78625
    Mi köze ennek a fullhd felbontáshoz? :)
  • arty
    #78624
    az a baj, h én meg olyan régen játszottam fullhdben, hogy nem emlékszek konkrét címekre :(