90029
  • Borg
    #79383
    Egy 64 playeres BF3 multiban kijönne szerintem az értelmük... legalábbis a jobb i5-öknek, hatványozottan. i7-eknek szerintem még ott se.
    A drága meg relatív. Ha megnézed, az ár/teljesítmény arány teljesen jó az intelnél is. Az ócsóval kevesebbet is kapsz az AMD-nél.
  • broman191
    #79382
    Érdekes hogy az X4 980 túlnyomórészt otthagyja a bullokat...az Inteles mezőny pedig régóta már egy külön dimenzió. :) Igaz ha azt nézzük hogy az átlag hatvanefpées' fúhádéban' [vsync on] általában egyik processzor mellett sem lenne gond gyakorlatilag semelyik tesztelt játékban, elgondolkodtató hogy mi értelme a drága Intel prociknak játékra... :)
  • Borg
    #79381
    CPU ROUNDUP


    AMD-k csúnyán kikapnak... i5-ök még mindig a legobb ár/teljesítmény arányúak játékhoz...


    Bára BF3-at én nem singleben teszteltem volna...
  • Solt
    #79380
    Tudsz mondani konkrét példákat? Melyik játék, mennyi fps volt tuning előtt, tuning után...
  • IMYke2.0.0.0
    #79379
  • broman191
    #79378
    Nem spóroltak semmivel, mondjuk ebben a kategóriában nem is illik... :)
  • IMYke2.0.0.0
    #79377
    Bemutatkozika PowerColor Devil 13 HD 7990

    "A nem mindennapi videokártya két darab Tahiti GPU-t rejt, amelyek 28 nm-es csíkszélességgel készülnek, egyenként 2048 stream processzort tartalmaznak és egyenként 384-bites adatsínen keresztül kapcsolódnak saját fedélzeti memóriájukhoz. Az új videokártya dupla BIOS-szal érkezik: az alap BIOS 925 MHz-es GPU és 1375 MHz-es memória órajelet biztosít – utóbbi 5,5 GHz-es effektív memória órajelet takar. A második BIOS aktiválásával a memóriachipek órajele nem változik, a GPU magórajele azonban 925 MHz-ről 1 GHz-re emelkedik. Fedélzeti memóriából összesen 6 GB-nyi áll rendelkezésre, természetesen GDDR5-ös memóriachipek formájában. A termék stabil tápellátását három darab nyolctűs PCI Express tápkábelen keresztül biztosíthatjuk, a rendszerben pedig ajánlott legalább 850 wattos teljesítményű tápegységet alkalmazni."
  • lo9in
    #79376
    25%
  • Solt
    #79375
    Százalékban kifejezve mekkora az a tuning?
  • lo9in
    #79374
    nálam a vga tuning minimum 6 fpst hozott átlag 12-t és max 30at és ez a tuning minden játéknál így hatott az fpsre
  • broman191
    #79373
    Van különbség az ésszel hajtás és egy esetleges húzzunk fel minden csúszkát kezdő tuning között, egy hirtelen nagyobb feszdózis esetlegesen odavághat a karinak egy életre, persze más kérdés hogy a legtöbb értelmes tuningprogi manapság már nem engedi olyan mértékben feltornázni a beállításokat hogy kinyírnák a karit...a saját tapasztalataim szerint egy szerencsétlen példány megdöglik tuning nélkül is hónapok után, amelyik pedig megfelelő minőségű darab azt ésszerű kereteken belűli tuninggal sem érheti baj... :)
  • Omlás
    #79372
    Hozzá értő tuningnak van értelme de eszetlenül neki esni nincs :]
    Én sem hajtok semmit széria értékeken egyedül a vga-t nem piszkálom mert amennyi pluszt ki lehetett hajtani belőle az nem érte meg nem volt érdemi teljesítmény növekedés akkor meg minek. :D
  • lo9in
    #79371
    én ősikdők óta szénné hajtok minden alkatrészt és bozton állíthatom a jelenlegi gépem 3 éve működik így és köszöni jól van
    nem tudom mi ez a nyivákolás a tuning miatt, ha valami megdöglik a gépemben az tuti nem attól lesz ;)
  • Omlás
    #79370
    A leírtak alapján nem igazán vagy jártas VGA OC téren így én két opciót javasolnék:

    1, Olvass utána a témának, tájékozódj. Fix képlet nincs hardvere válogatja melyik menyit bír. A hozzá nem értésnek mindig rossz vége van. Sokan tévhitben vannak és azt hiszik az OC csak annyi "Feljebb húzom a csúszkát klikk az Alkalmaz-ra és mehet is a game.." Hát ilyenkor szoktak füstölni a hardverek :].

    2, Hagyd békén a dolgot mielőtt baj nem lesz a vége nem ér annyit az egész. Ha ref hűtős a vga pláne ne erőltesd.
  • Blum
    #79369
    Hiaba mondjatok neki,nem fogja megerteni. :)
  • broman191
    #79368
    Hőmérsékleteket néztél [GPU-Z pl.]? Nem tudom mennyire "tuning bajnok" alapvetően a bizonyos vga, de úgy rémlik hogy a hűtések a 4850-eken általában nem túlzottan OC-barátok. Persze 100 MHz+ finomhangolgatás többlet kijöhet szinte bármelyik GPU-ból, az más kérdés hogy annyi nem igazán hoz érezhető gyorsulást valós felhasználás alatt, max. benchmark pontokon emel valamennyit. Másrészt nem kifejezetten fiatal vga, ebben a korban kifejezetten "jobb a béke"... :)
  • benőmenő
    #79367
    Nekem is ilyen kártyám van és abszolút nem tuningbajnok.
    Ahová kevés oda tuninggal is kevés ez a kártya, erre hívta fel Blum is a figyelmedet.
    Ráadásul ha feszültséget emelsz akkor pedig vészesen rövidíted az egyébként is több éves hardvered élettartamát és amivel többet fogsz tapasztalni az pár benchmark pont, illetve jobban fog melegedni.
  • 5m0k3sh0w
    #79366
    pont az +5 fps kéne..
  • Blum
    #79365
    Nem fikaztam,hanem megmondtam,hogy mi az abra. A tuningnak semmi ertelme,bar ha neked megeri,hogy +5FPS-ert kinzod a kartyat akkor en aztan leszarom.

    Az autos hasonlatod meg egy hatalmas baromsag. Be is fejezem veled a vitat,mert latszik hogy nem fogod felfogni. A buntetopontjaid miertjet latvan meg plane. Sok sikert.
  • 5m0k3sh0w
    #79364
    én vagyok a segg mert kérdezek valamit és már egyből fikázol? ne írj semmit ha nem tudsz segíteni.. figyelj már, ha mondjuk lenne egy szakadt öreg kocsid, még épp hogy le tudod műszakiztatni, és elviszed, nem mondják azt hogy mit akarsz ezzel a szarral már, vegyél újat..
  • Blum
    #79363
    Reg talalkoztam mar ebben a topikban akkora seggel,mint te.
    Mindenesetre maradjunk annyiban,hogy a gepem jobb esetben er 40 ezer forintot. Kapufa a javabol ;)
  • 5m0k3sh0w
    #79362
    neked az legyen mindegy hogy én miért akarom húzni. ha nem tudsz segíteni akkor maradj csöndbe és foglalkozz csak a hú de háj gépeddel, nem kell ám lenézni azt akinek ilyen gépe van még, és szeretne egy kicsit jobbat kihozni belőle. téged se néznek le hogy a csúcs gépedre mennyi pénzt költöttél.
  • Blum
    #79361
    1. Arra meg nem gondoltal,hogy nem egy tuningbajnok az a VGA?
    2. Megis mi a francnak kell tuningolni azt a szerencsetlen kartyat? Ahova most alap orajeleken nem eleg,oda tuninggal sem lesz az.
  • 5m0k3sh0w
    #79360
    sziasztok. szeretnék egy kicsit húzni a vtx radeon hd 4850 512mb-os kártyámon, de nem tudok. catalyst control centerben se lehet, mert húzom egy kicsit, rámegyek az alkalmazra, és visszaugrik eredeti 625mhz-re és a másik meg 700mhz-re. ezek az alapok. nemtudok kicsit se húzni rajta. ha rámegyek hogy egyedi órajel tesztelése akkor nem csinál semmit csak befagy az egész program. msi afterburnerben is ez a helyzet. riva tunert is kipróbáltam, abban meg nincs overclock menüpont, ott keresem ahol másoknak van. de nekem nincs.. tudnátok segíteni?
  • Ricsi234
    #79359
    Sziasztok!Van a Laptopomba egy Radeon Mobility X600 338MB(vagy mennyi) videokari.
    A nagygépbe meg egy Ati Radeon X1550 512 MB-os videokari.

    Ezeket szeretném frissíteni,vagy úgy megcsinálni hogy menjen a Farming Simulator 2008/2009/2011
    Az X1550-en megy te textúra problémák vannak,elmosódik meg stb..
    Az X600-on ment De elvittem a laptopot átnézetni,és gondolom valamit frissítettek rajta és Ez által nem megy a játék.
    Örülnék ha segítenétek:D
    Köszönöm szépen
  • Sir Quno Jedi
    #79358
    Ipon velem is ezt csinálta. Ültek a 130k-ért vásárolt 5870-em több mint egy hónapot, aztán már nagyon berágtam, erre közölték, hogy szerintük meg volt bontva a káryta, hozzá volt nyúlva stb. és ők vizsgálják a helyzetet (őőő, egy hónapig???), mondom MIAMURVAANYÁTOKVAN?!?!? Írtam egy igen kielégítő levelet nekik a helyzetről, meg a véleményemről róluk és lám, már küldték is garifutárral a másik 5870-emet, ami vacsi új volt és az újfajta hűtős/nyákos model. Képesek lettek volna rámfogni, hogy ÉN szedtem szét a VGA-t és én kúrtam el?!?!? Nóóóóómális?!
  • Omlás
    #79357
    Javításról még én sem hallottam :D ott valami sántít :S
  • Solt
    #79356
    Ennyi... ha meg valami más szarik be rajta, az Ipon nem fogja bevállalni, hogy saját költségén újat biztosítson. Így szépen visszaküldik a nagykerbe, a nagyker meg leboxolja a gyártóval... Nem is értem mit szarakodnak, ez most egy kicsit csalódás nekem a részükről... Elvileg ők ezen nem buknak... sőt a nagyker sem, csak a gyártó. Gyanítom így próbálnak szert tenni egy kis extra haszonra...

    Én még az életben nem hallottam olyanról, hogy bárki is javított vga-t kapott vissza...
  • kifli
    #79355
    ezt nemtudom. jogszabályban annyi van, hogy nem lehet rosszabb mint amilyen előtte volt.


    Az más kérdés, hogy ezek után valószínűleg a gyártói garancia megszűnik, mert nem hivatalos szervíz.
  • Solt
    #79354
    De hozzá sem nyúlhatnak nem? Nem hivatalos szakszerviz... gondolod ott áll nekik a raktárban a zsír új hűtő? Vagy akár használt? Kétlem... főleg az Iponnál...
  • kifli
    #79353
    Ne lapátold ki a pénzt az ablakon...


    Egyébként pontosan mi baja volt a vga-dnak?


    Írd meg nekik, hogy már lassan eltelt egy hónap, itt már jelentős kényelmetlenséget okoz neked a dolog.
    Nekik 15 napra kell törekedniük, ez pont a duplája.


    Vga-t max akkor javítanak, ha a hűtő ment rajta tönkre, mert akkor kicserélik. Mást nem tudnak...
  • Her Laca
    #79352
    Mond meg nekik ,hogy a fogyasztó védelemhez fordulsz,csatolva a levelezést mitökömet. Soltnak van igaza,ne hagyd magad.
  • Solt
    #79351
    Olyan, hogy vga javítás, nincs. Ők nem jogosultak rá, a gyártó meg nem foglalkozik vele.

    Neked kell eldöntened, hogy hajtod az igazad, vagy inkább fizetsz olyanért, amiért nem kéne. Jogilag neked van igazad, ehhez kétség sem fér.

    Én biztos nem hagynám, de én elég makacs ember vagyok, és nem nagyon szeretem amikor hülyének néznek... :)
  • totyak
    #79350
    Hogy őszinte legyek, nem nagyon merek ugrálni, mert az utolsó levélváltásnál, miután reklamáltam, felajánlották, hogy adnak egy cserekártyát, amit használhatok addig, míg meg nem javítják az 5770-emet. Na most én inkább választom a 7770-et, még ha 5k-ba kerül is, mint egy javított 5770.

    Szerintem érthető, hogy ezek után nem arcozok, még ha tényleg nekem is van esetlegesen igazam.
  • Solt
    #79349
    Másold be nekik azt az idézetet ami itt is volt, és tájékoztasd őket, hogy a levelüket továbbítottad a fogyasztóvédelemhez...

    "Ha sem kijavítani, sem kicserélni nem tudják megfelelő határidőn belül, jelentős kényelmetlenség nélkül, akkor el lehet állni a szerződéstől, vagy árleszállítást kérni. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak helye nincs. Elállás esetén a termék visszaszolgáltatásával visszajár a teljes kifizetett vételár, nem lehet levonni a rendeltetésszerű használat során bekövetkezett értékcsökkenésre semmit. A vételárat kell visszafizetni, nem lehet kötelezni a vevőt, hogy levásárolja."
  • totyak
    #79348
    Felesleges volt annyit tökölnünk a problémám megoldásával. Beszéltem velük, egyértelműen megmondták, hogy a teljes vételár visszaadása nem járható út. Sőt, még én érezhetem magam kellemetlenül, mert ők felajánlottak különféle megoldásokat.

    Majd, ha holnap lerendezem az új kártya vételét, belinkelem az emiljüket, ha van rá igény.
  • Nightt
    #79347
    +1 a Garis vitahoz. Nekem szerencsere csak egyszer volt ilyen problemam, akkor nem tudtak megjavitani vagy ugyanolyan cseret adni. Felajanlottak egy mas termeket cserebe, nem fogadtam el es visszakatam az eredeti veteli arat, holott akkor a tonkrement termek uj ara kb fele volt annak, amit visszakaptam.
  • arty
    #79346
    van aki csinálja, de az emberek nagyrésze azért nem egy utolsó féreg :) szerencsére...
  • arty
    #79345
    a szavatossági idő alatt NINCS amortizáció :)
  • Omlás
    #79344
    +1 a Win 7 mellet.