90029
  • Borg
    #79423

    Világos, hogy a Chieftec jobb a lentieknél, de én még mindig a szar kategóriába sorolnám ettől függetlenül.CX430 is egy ágon adja le a 28 amperét, tehát még az is sokkal jobb választás a Chiefteceknél.
  • [NST]Cifu
    #79422
    Azért legyél már reális. Aki először egy M-Tech 550W-os, majd egy Chieftec 450W-os tápegységben gondolkodik per pillanat egy Radeon 3850 mellé, az gondolod, hogy belátható időn belül majd Radeon 7950-ra fogja lecserélni?

    Én csak annyit tennék hozzá, hogy ha belefér, akkor egy igényesebb tápot végy, ha Chieftec, akkor a CTG szériát (ebből a 450W-os olyan 12e Ft). Én személy szerint a Corsair CX430-at javasolnám (Ez éppen 13e Ft körül van már), de persze a pénztárca nagy úr, ha már az iArena GPA-450W-os is éppen fájdalomküszöb, akkor vedd meg azt (az M-Tech-nél még az is jobb szerintem).
  • Borg
    #79421
    Igen, vegyél Chieftec 450W-ot. Papíron elég hozzá.
    Csak majd pofára esel, hogy az bizony a 12V-ját 2 ágon adja le 14 illetve 15 amperrel, amibe bizony még egy 7950 szintű vga is belebukhat.


    Szal ha már erre veri valaki, mint a PH-sok, hogy kis tápot vegyünk nagy terheléssel mert "megbírgyajaz", akkor oda kéne figyelni, hogy 1 ágon adja le a "tudását" 12V-on.


    Mint pl a most bejelentett Seasonic 360W (!), ami szerényen 30A-t ad le 1db 12V-os ágon. Nem mellesleg 80+ Gold, és mindössze 60 dodó... (már ha a szarrágás is fontos, mert ugye min spóroljunk, ha nem a tápon)
  • IMYke2.0.0.0
    #79420
    Így van - hiába elég most egy 450 W-os is "bőven", ha később egy olyan fejlesztésbe vág, aminél ez a 450-es lehet s szűk keresztmetszet...
  • Omlás
    #79419
    Elég egy 450W-s is viszont ha belefér a költségbe pár ezer forint plusz akkor szerintem jobban jársz ha veszel egy 500W vagy 550W-t később nem lesz vele gond. A tápok ára nem nagyon változik olcsóbbak nem nagyon lesznek szóval spórolni sem nagyon spórolhatsz vele.
  • Blum
    #79418
    Igen,boven.
  • huncsik
    #79417

    Értem! Akkor egy Chieftec 450W is elég volna?
  • benőmenő
    #79416
    Egy 450-es az arcom előtt pukkant el. Nem ajánlom ezt a márkát.
  • Blum
    #79415
    Ezt is felejtsd el.
  • [NST]Cifu
    #79414
    Csak csendben jegyzem meg, hogy az adott géphez egy 400-450 wattos táp is untig elég. Szóval az 500 wattos táp csak túlbiztosítás miatt, a későbbi gépek energiaigényének figyelembe vételéhez célszerű választani.
  • IMYke2.0.0.0
    #79413
    Csak támogatni tudom az ötletet.
    A Chieftec a minőségi belépő kategóriás tápjaival [500+] tökéletesen kiszolgál minden középkategóriás mai gépet.
  • Omlás
    #79412
    Ezt a márkát nem ismerem de ha hozzá teszel még 2-3E-t akkor már tudsz venni Chieftec 500W körüli tápot ami bőven el látja elegendő kraftal a gépet és eléggé megbízható márka.
  • huncsik
    #79411

    ÉS a M-Tech 550W (12) SATA 24pin PFC +8 pin vga BOX Black edition ről mi a véleményed? Az jó lenne esetleg?
  • broman191
    #79410
    Áhááá, a 450-es Mercury táppal 99% esélytelen az előírt 30 AMP... :)
  • Omlás
    #79409
    Amúgy ahogy a kollega is írja hiába 450W a Mercury tápnak nem lehetne nevezni az ilyen külön tápcsatlakozós kártyákhoz már érdemes valami minőségibb tápot vásárolni.

    sry dupla :]
  • Omlás
    #79408
    SAPPHIRE HD 3850 512MB GDDR3 AGP System Requirement:

    AGP based PC is required with one 4X/8X AGP slot available on the motherboard.
    1GB or greater system memory for better performance.
    450Watt or greater power supply with 30Amps on 12 volt with 2x4 power connector recommanded.
  • Blum
    #79407
    Valoszinuleg azert allt meg az a Mercury,mert az nem tapegyseg,hanem csak annak csufoljak. Fenykoraban meg meghajtotta volna a gepet. 10k korul lehet kapni ertelmes tapegyseget,ilyen Mercuryt meg Codegent es a tobbi szemetet hanyagolni kell.

    De hasznaltan is belehet szerezni a jo oreg Chieftec GPS szeriat mar 5k kornyeken.
  • huncsik
    #79406

    Sziasztok! Egy SAPPHIRE HD 3850 512MB GDDR3 AGP videó kártyához jutottam hozzá! Arra lennék kíváncsi hogy ehhez a kártyához milyen erősségű tápegység szükséges? mert volt egy Mercury 450w tápom de az leállt valamiért és nem kapcsolt be lehet kicsi volt ehhez a konfigurációhoz?

    Alaplap: MSI 865PE NEO2-V
    CPU: Intel Pentium 3,4Ghz/800/1M Hyper-Threading
    Ram: 2,5GB DDR400 SD ram
    Videó kártya: Sapphire Ati Radeon Hd 3850 512Mb 256bit AGP
    HDD: 500GB Samsung Sata2
  • lo9in
    #79405
    bocs hogy morzsázok :D
    amúgy ez az a játék ahol ssao + fullHD kombóval a gépemen 20-ból 30 fps lesz még ha a tuning mértéke elméletben ezt lehetetlenné teszi :)
  • lo9in
    #79404
    ebben a játékban elég brutális vga gyilkos szegélyárnyékolás van szóval jó példa
  • lo9in
    #79403
    burnout paradise ssao-val 30-35 fps tuning után 40-45
  • lo9in
    #79402
    20ból értelem szerűen nem lehet 30 fps 25% tuningal :D
    de 25ből igen és ez a jellemző de egyébként az esetek 90%-ban azért olyan 40 körüli fpsel megy minden és abból már lehet 50+ fpst csinálni és azért érezhető :)
  • Solt
    #79401
    Én ezt elhiszem neked, csak az nem mindegy, hogy mihez képest ugrik ennyit! Ha 20 helyett lesz 30 azt nem hiszem el, ha meg 100 helyett 110, akkor meg semmi értelme! :)
  • lo9in
    #79400
    annyit tudok mondani hogy bármilyen játékban ha hotkeyel frapsal mérve rányomom a tuningot az alapra akkor 10-12-t ugrik azonnal az fps :)
  • DIESEL DOG #79399
    Srácok!

    Powercolor féle HD kártyákkal van valakinek tapasztalata? Megéri venni? Megbízható?
  • Solten
    #79398
    Azt hittem "altalanossagban"-rol beszelunk, ez csak EGY jatek ami sok embernel nem etalon. Tobbi eseteben is hasonlo a helyzet, akkor megint:

    "Továbbra is elmondhatjuk, hogy 1920x1080-hoz és a fölé az esetek döntő többségében elsősorban erős VGA, nem pedig erős CPU szükséges."
  • Solten
    #79397
    Amint kijon az uj ratyion valt, aztan ha az uj fingforc megint valt. Ok: remenytelen zoldhalyogos.
  • Her Laca
    #79396
    "Ezek szerint, kibökte a szemét a minőség, és mégis dzsíforsz-eselire vágyott a lelke... menthetetlen."

    Így is lehet fogalmazni:)) Bár CF je volt asszem a ratyionból is,csak mivel a tömeg azonnal megszabadult mikor kijött a dzsííííforsz:)(ne kérdezd az okát ,valami volt az biztos) eme remek hardverektől ő is lépett. Valami nyűgjük volt vele a megszállottaknak.
  • IMYke2.0.0.0
    #79395
    Bocs, nem követem a "topikját" egy ideje:



    Ezek szerint, kibökte a szemét a minőség, és mégis dzsíforsz-eselire vágyott a lelke... menthetetlen.
  • Her Laca
    #79394
    Volt neki 7970 e is,nem oly rég.Ergo ezen állításod nem helytálló!
    Mellesleg megint téma az SG-n:) Gtx 680 totyikban megy a kabaré:)
    Trexi a mi cyber Győzikénk ,minimum megosztó egy jelenség:)
  • IMYke2.0.0.0
    #79393
    Á, dehogy - ő dzsíforsz-puzi :)
  • Borg
    #79392
    Marmint soltennek ment volna ha a mobile chrome le nem fagy..
  • Borg
    #79391
    Csak epp ez is fassag mert single campaignban teszteltek. Ez minden reviewben kb azonos eredmenyt hoz az osszes cpunak, igy meg ertelme nulla.
  • arty
    #79390
    talán az FXAA? talán cpu-n is számolódik?
  • arty
    #79389
    érdekes eredmények. sem a saját tapasztalataim (volt phenomom, bullom, i5öm), sem a ph! mérései nem támasztják a náluk látható különbségeket.

    ötletem sincs hogyan csinálták :)
  • DIESEL DOG #79388
    Hármat fog rendelni, mert hát az a plusz 1db csak tesztelésre kell tudod... :D
  • Solten
    #79387
    Rexike vajon rendel ebbol kettot?
  • Solten
    #79386
    En a PH! tesztjeit tobbre ertekelem, full HD felbontasnal mar olymindegy...



    "Továbbra is elmondhatjuk, hogy 1920x1080-hoz és a fölé az esetek döntő többségében elsősorban erős VGA, nem pedig erős CPU szükséges."

    Legjobb ar/telj. jatekhoz szvsz egy i3.
  • Borg
    #79385
    Gondolom nehéz reprodukálni a sokjátékos környezetet, minden egyes teszteléshez... de azért igazán megpróbálkozhatnának vele.
  • broman191
    #79384
    Ott már lennének érezhetőbb eltérések eseménydúsabb helyzetekben biztosan, nem semmire kaphatnak az i5-ök ~2x annyi pontot a 3Dmark11 fizikai tesztjében pl. Phenom II X4-ekhez viszonyítva. Kár hogy egy nagyobb map-es BF3 multis tesztelgetést még tudtommal nem készített egyik hiteles oldal sem... :)